مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری 97 سراسری و آزاد در این صفحه ارائه می شود.

مشاوره انتخاب رشته دکتری 97 - 98 سراسری و ازاد

رعایت برخی نکات در زمان انتخاب رشته دکتری ضروری است که در مطلب حاضر خدمت کاربران گرانقدر پی اچ دی تست تقدیم می گردد:

به داوطلبان عزیز توصیه اکید داریم که برای اطلاع از آخرین اخبار انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه ها و اعلام نتایج دکتری در آزمون دکتری در  کانال تلگرام سایت عضو شوند.

۱– روی رتبه آزمون کتبی زیاد حساب نکنید. این توصیه به ویژه برای داوطلبانی است که رتبه هایی عالی کسب کرده اند. با داشتن رتبه یک رقمی قبولی شما در دانشگاهی مانند شریف یا تهران تضمین نمی شود. پس سعی کنید فارغ از رتبه خود دست به انتخاب بزنید.

۲– قدر دانشگاه محل تحصیل خود را بدانید. همواره دانشگاهی که دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در آنها گذرانیده اید در نظر داشته باشید. آشنا بودن با اساتید قطعا تأثیر مثبتی در ارزیابی درست شما دارد. سعی کنید برای این دانشگاه ها اولویت بالایی قایل شوید.

۳– اصل را بر گرایش خود قرار دهید. حتی در رشته هایی مانند مدیریت، علوم اجتماعی، علوم سیاسی و فیزیک که داوطلبان می توانند از بین گرایش های مختلف دست به انتخاب بزنند بهتر است گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را در اولویت قرار دهید. در جلسه مصاحبه اساتید برداشت خوبی از داوطلبانی که می خواهند تغییر رشته یا گرایش بدهند ندارند مگر اینکه دلایل منطقی و پشتوانه علمی لازم وجود داشته باشد.

۴– اگر سهمیه مربی دارید قدر انتخاب های پژوهش محور دانشگاه ها را بدانید. معمولا سهمیه های آزاد اینگونه انتخاب ها را در اولویت قرار نمی دهند . با توجه به اینکه هزینه تحصیل شما از سوی موسسه شما پرداخت میشود قدر این عرصه بی رقیب را بدانید. از انتخاب کدهای پژوهشکده ها خودداری کنید. آنها معمولا به دنبال نیروی تمام وقت هستند.

۵– اصلاحیات دفترچه را بخوانید. معمولا با گذشت چند روز از انتشار دفترچه و شروع انتخاب رشته، کد رشته های اعلام شده دچار تغییر می شوند. برخی کدرشته ها اضافه می شوند، برخی حذف می شوند و ظرفیت برخی از آنها تغییر می کند. اگر عضو خبرنامه سایت هستید در اولین فرصت شما را از انتشار اصلاحیه ها مطلع خواهیم کرد.  اصلاحیه های دفترچه انتخاب رشته را مثل خود دفترچه با دقت مطالعه نمایید و در صورت لزوم انتخاب رشته خود را ویرایش کنید.

۶-  به چند برابر ظرفیت ها دقت کنید. اگر رتبه تان نسبتا بالا است ناامید نباشید. مخصوصا اگر رزومه آموزشی – پژوهشی خوبی دارید. در سالهای قبل برخی دانشگاه ها تعداد زیادی از داوطلبان را دعوت به مصاحبه می کردند. پس بعید نیست شما هم امکان ثبت نام در ارزیابی دانشگاه مورد نظرتان را پیدا کنید.

۷- از همین حالا خود را در جلسه مصاحبه بدانید. متاسفانه رسم بدی که در جلسات مصاحبه وجود دارد این است که اساتید مصاحبه کننده در خصوص انتخاب های دیگر داوطلبان سوال می کنند و گاهی از او میخواهند در مورد انتخاب های دیگر خود توضیح دهد. اگر انتخاب های دیگرتان از همان گرایش نباشد باید به گونه ای مصاحبه گران را توجیه کنید که گمان نکنند هدف خاصی از تحصیل ندارید! در مجموع از همان زمان انتخاب رشته روی دلایل منطقی انتخاب های خود هم فکر کنید.

توجه: نکات بالا و سایر نکاتی که در آینده ذکر خواهد شد برای قبول شدن است. اصل علاقه را هیچ گاه فراموش نکنید. قرار است یک عمر با رشته و دانشگاهتان زندگی کنید!

مهلت انتخاب رشته دکتری 97

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 سراسری

زمان انتخاب رشته دکتری ازاد 97

دفترچه انتخاب رشته دکتری ازاد 97

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور دکتری تخصصی 97 – 98 سؤالات خود را در بخش نظرات مطرح فرمایید.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. کیا گفت:

  باسلام من در ازمون دکتری روانشناسی تربیتی97 رنبه باسمیه ازاد شدم 129وبا سهمیه 5درصدی شرم 7از32که مجاز به روزانه بودند میخواستم بدونم اطلاع دارید اخرین نفر مجاز با سهمیه 25درصدی در روزانه روانشناسی تربیتی چند بوده چون قرار مازادانرا بدن به 5درصدی ها ضمنا نم در همه داشگاه ها دع وت به مصاحبه شدم ایا از شبانه داشگاه تبریز قبول میشم

 2. نازنین زینب گفت:

  سلام با نمره کل ۲۱۵۷ و سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد ، مصاحبه دکتری معماری آزاد علوم تحقیقات یا تهران مرکز شانسی دارم؟
  ممنونن

 3. بهرام گفت:

  سلام آیا با 600 و نمره 2320 مدیریت دولتی امکان قبولی در دانشگاه آزاد تهران هست؟

 4. سمانه گفت:

  رتبه۱۴
  تراز۶۰۶۰
  بهداشت مواد غذایی
  آیا دانشگاه تهران ومشهد ممکنه قبول بشم؟
  سهمیه۵درصدی چ تاثیری داره؟
  رتبه اون۲

 5. سمانه گفت:

  تاثیر سهمیه ۵درصدی چیه؟
  رتبه در اون۲

 6. سمانه گفت:

  رتبه۱۴
  تراز۶۰۶۰
  بهداشت مواد غذایی
  آیا دانشگاه تهران ومشهد ممکنه قبول بشم؟

 7. منا گفت:

  سلام با رتبه 1962 تراز 2394 شانس قبولی در چه دانشگاهی رو برای رشته روانشناسی دارم ؟ میشه راهنمایی کنید ؟ و اینکه آیا اولویت انتخاب رشته تاثیری داره یا نه ؟

 8. شهروز گفت:

  رتبه 156 بدون سهمیه
  رتبه8 سهمیه
  تراز918
  رشته شیمی گرایش کاربردی
  ممنون میشم بفرمایید شانس قبولی من در دوره روزانه چقدر هستش

 9. شهروز گفت:

  با سلام
  من میخواستم بدونم که با تراز 918 و رتبه8 سهمیه ایثارگری شانس قبولی دارم و دعوت به مصاحبه میشم در رشته شیمی گرایش کاربردی

 10. عمران گفت:

  سلام
  زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد کی هست؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه هنوز هیچ خبر موثقی در خصوص زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 97 اعلام نشده. در صورت انتشار اخبار در همین سایت اطلاع رسانی میشه.

 11. محمودی گفت:

  سلام. ایا دانشگاه ها از الویت های انتخاب رشته ای که انجام دادیم در روز مصاحبه خبر دارن؟
  اگه خبر دارن پس چرا گاهی میپرسن.
  من این سوال رو تو سایت سنجش مطرح کردم ولی جواب ندادن.
  اگر سنجش اطلاعات اولویت انتخاب رشته داوطلبین رو در اختیار دانشگاه ها قرار بده خوب معلومه مصاحبه گرفتن فرمالیته هستش

  • مهسا گفت:

   سلام
   هیچ کس دقیقا نمیدونه که دانشگاه ها این فرم رو دارن یا نه، اما خیلی جاها یا فرم انتخاب رشته تون رو میخوان و یا ازتون میپرسن.
   نکته مهم اینه که یادتون باشه دلیل پرسیدن لزوما این نیست که اگه اون دانشگاه رو اول نزدید ردتون کنند. گاهی میخوان ببینن در انتخاب های بالاتر شانس قبولی دارید یا خیر.

 12. امیرحسام گفت:

  ببخشید با رتبه 384 در رشته مکانیک با سهمیه فرهنگیان امکان دعوت ب مصاحبه دانشگاه شهید رجایی هست؟روزانه و شبانه؟

 13. میلاد گفت:

  سلام، با رتبه سهمیه 432 و رتبه کل 1040 و داشتن سهمیه ایثارگری ایا شانس قبول به مصاحبه در دکتری دانشگاه آزادواحد فلاورجان هست ؟ ممنوم میشم پاسخ بدهید.

 14. مهدی گفت:

  سلام. من رتبه 185 مخابرات شدم. سهمیه 5 درصدی هم دارم. توی 70 نفر دهم شدم. میخاستم ببینم احتمال دعوت به مصاحبه چقدره و سهمیه چقدر تاثیر داره؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای روزانه های شهرستان ها شانس دعوت به مصاحبه رو دارید. برای شبانه های تهران هم ممکنه شانس داشته باشید. بستگی داره چه نمره ترازی اعلام کنند.

 15. لیدا گفت:

  با سلام رتبه552
  نمره کل 3893
  ایا شانس دعوت ب مصاحبه از دانشگاه تهران دارم؟شهرستلن اردبیل یا سمنان چی؟البته منظورم روزانه س .رشته روانشناسی با تشکر.

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه به نظر نمیاد شانستون برای دعوت به مصاحبه دوره روزانه زیاد بشه. بیشتر برای دوره های شهریه پرداز شانس دعوت به مصاحبه دارید.

 16. bahman گفت:

  از کحا باید تراز های دعوت شدن به مصاحبه رو بدونیم

 17. حسینی گفت:

  سلام اگه کارمند باشی و تو فرم بررسی صلاحیت های عمومی شغلت را آزاد معرفی کنی و تو مصاحبه و بررسی سوابق دانشگاه شغلت را دقیق نگی بعدا مشکلی پیش نمی اد
  که ؟؟متشکرم

  • مهسا گفت:

   سلام
   فرایند بررسی صلاحیت عمومی جدا از مصاحبه علمی هست و حتما اطلاعات واقعی رو بزنید. چون تحقیق میکنند و ممکنه براتون مشکل زا بشه.
   در مصاحبه هم اگه شغلتون مرتبط به تحصیله که ممکنه حتی از نظر اساتید مثبت باشه، اگه مرتبط نیست، سعی کنید اطمینان بدید که زمان کافی برای تحصیل دارید.
   کلا سعی کنید اطلاعات غلط ندید، ممکنه بعدا براتون مشکل زا بشه.

 18. زراعت به مونا گفت:

  ببخشید مونا خانم اگر یه دانشگاه در رشته ای 2نفر ظرفیت داشته باشه چتد نفر دعوت میشن
  شش نفر (3برابر ظرفیت) یا بیشتر
  لطفا پاسخ بدسد

  • مهسا گفت:

   سلام
   چون دعوت به مصاحبه بر اساس حدنصاب نمره تراز هست، نمیشه دقیق گفت. سال گذشته در برخی دانشگاه ها تا ده برابر ظرفیت هم دعوت به مصاحبه شده بودند داوطلبان.

 19. سمیرا گفت:

  سلام.
  رشته ام کامپیوتر و گرایشم نرم افزار امکان دعوت به مصاحبه کدوم شهرها بیشتر برای دانشگاه آزاد؟رتبه ام با سهمیه70 و نمره کل1222.
  ضمن اینکه فارغ التحصیل دانشگاهیم که از نظر علمی سطح پایین و مقاله و کار پژوهشی هم ندارم.
  تا چه حد مقاله تو مصاحبه مهم و الویت داره؟

 20. اسماعیل محموددی گفت:

  با رتبه 490 و نمره کل 1750 و سهمیه آزاد در رشته آگروتکنولوژی کشاورزی آیا دعوت به مصاحبه میشوم در ضمن آخرین رتبه مجاز برای دوره های روزانه و بورس عزام به خارج و سایر دوره ها 809 میباشد

  • مهسا گفت:

   سلام
   به نظر نمیاد شانس چندانی برای دعوت به مصاحبه دوره های روزانه و شبانه داشته باشید.
   ممکنه برای دوره های پردیس به مصاحبه دعوت بشید.

 21. محبی گفت:

  سلام من با رتبه 3247 با تراز 924 در رشته حسابدار ی مجاز به انتخاب رشته شدم ایا شانس دعوت به مصاحبه دارم

 22. ثنا گفت:

  سلام روز بخیر. من در کنکور دکترا رشته مدیریت پروژه و ساخت مجاز به انتخاب رشته شدم ولی این رشته دز دفترچه دانشگاه آزاد وجود ندارد. میخواستم بدونم رشته ی معادلی برای این رشته در دانشگاه ازاد در نظر گرفته شده یا خیر؟

 23. anahid گفت:

  سلام من با رتبه ۲۱ و تراز نمره۵۵۷۹ ایا در رشته دکتری گردشگری روزانه دانشگاه علامه دعوت به مصاحبه می شم ضمنا من ارشدم غیر مرتبط است و در زمینه گردشگری هیچگونه مقاله و کتابی ندارم .در صورت پذیرش برای مصاحبه چگونه باید عمل کنم تا نظر اساتید این رشته را جلب کنم وایا در رقابت با ارشدای گردشگری شانسی دارم .با تشکر

 24. آرش گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در رشته برق-مخابرات سیستم با کسب رتبه ۴۷۳ و تراز ۱۵۱۲، بنظرتون کجاها دعوت به مصاحبه‌ میشم؟
  در ضمن از لحاظ سوابق پژوهشی دارای سوابق بسیار عالی و ارزشمندی هستم.
  مونا خانم منتظر جوابتان هستم.

  • مهسا گفت:

   سلام
   به نظر میرسه شانس زیادی برای دعوت به مصاحبه دوره شبانه شهرستان های درجه دو مثل سمنان داشته باشید.
   با این حال بازم بستگی به حدنصاب تراز اعلام شده از سوی دانشگاه ها داره و ممکنه اونا تراز پایین تری اعلام کنند امسال و برای رشته محل های بهتری هم شانس داشته باشید.

   • آرش گفت:

    سلام
    من اصلا سایر دوره ها (شبانه و پردیس) رو در فرم انتخاب رشته، انتخاب نکردم. با توجه به این، امکان دعوت به مصاحبه در دارم یا نه؟

 25. حسن گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم آیا تو مصاحبه نمره مقاله علمی- پژوهشی مصوب وزارت علوم با مقاله های علمی – پژوهشی مصوب دانشگاه آزاد یکی هست یا بینشون فرق میذارن

  • مهسا گفت:

   سلام
   در مصاحبه دانشگاه های دولتی معمولا فهرست مجلات مصوب وزارت علوم ملاک هست و به مجلات مصوب دانشگاه ازاد که در لیست وزارت علوم نیست امتیاز کمتری ممکنه تعلق بگیره.
   البته این موضوع ممکنه کمی هم سلیقه ای باشه و به نظر اساتید مصاحبه کننده بستگی داشته باشه.

 26. امین گفت:

  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم مثل دولتی حذف شده برای دکتری؟

 27. نسیم گفت:

  البتع باید بگم‌ک‌فقط تهران‌و اصفهان رشته میکروب‌رو‌داره‌…امیدوار باشم‌ب اینک دعوت‌میشم؟

 28. نسیم گفت:

  سلام خسته نباشید
  من تو رشته میکروبیولوژی رتبه‌۳۱ اوردم بنظرتون جایی دعوت ب‌مصاحبه‌میشم؟

 29. سمیرا گفت:

  سلام.
  رشته ام کامپیوتر و رتبه با سهمیه 70، نمره ی کل1222 دانشگاه آزاد چه شهرهایی امکان دعوت به مصاحبه هست؟ ضمن اینکه فارغ التحصیل دانشگاه سطح پایین هستم و مقاله هم برای ارائه ندارم.

 30. سحر گفت:

  رتبم ١۴٩۵روانشناسی نمرم ٢۵٩٩برای غیر انتفاعی شانس دعوت به مصاحبه دارم؟

 31. سحر گفت:

  رتبم ١۴٩۵روانشناسی نمرم ٢۵٩٩برای غیر انتفاعی علم و فرهنگ شانس دعوت به مصاحبه دارم؟

 32. nima گفت:

  سلام. با رتبه 70 و تراز بالای 3950 کجاها می توان قبول شد. علوم اجتماعی

  • مونا گفت:

   سلام
   برای روزانه شهرستانها شانستون کاملا بالاست.
   برای بعضی از روزانه های تهران هم شانس دعوت به مصاحبه دارید.
   موفق باشید

 33. امین گفت:

  سلام.رشته ی مهندسی پزشکی بیوالکتریک با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ و افراد حاضر در جلسه ۴۹۰ نفر و آخرین فرد مجاز رو در کارنامه برای سراسری و آزاد ۴۵۴ زده. برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 34. منصور اش گفت:

  سلام
  رتبه ۳۴۵ قدرت و تراز ۲۲۸۰ شبانه تهران دعوت به مصاحبه میشم؟
  روزانه ها چی؟
  روزانه صنعتی اصفهان و اصفهان چی؟
  ممنون

 35. حسن گفت:

  سلام ، با رتبه 56 رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری آیا شانس قبولی در دوره روزانه دانشگاههای تهران را دارم بقیه دانشگاههارو چطور؟

 36. مجتبي گفت:

  سلام.
  آیا امکان دارد یک متقاضی که نمره مجموع آزمون و مصاحبه آن در دانشگاه X از بقیه بهتر باشد، به علت این که دانشگاه X را در انتخاب‌ دوم زده است، قبول نشود؟
  به عبارت دیگر یعنی انتخاب اول خود را قبول نشود و انتخاب دوم را نیز به علت این که رقبا دانشگاه X‌ را انتخاب اول زده‌اند (ولو با امتیاز کمتر) قبول نشود؟

 37. مسعود گفت:

  با رتبه 682 حسابداری و تراز 2344 آیا شانسی برای قبولی آزاد دارم

 38. سميرا گفت:

  سلام
  اگر از دانشگاهی دعوت ب مصاحبه شدیم ولی نرفتیم، سال بعد دوباره میتونیم در ازمون دکترا شرکت کنیم و درصورت قبولی نهایی تبتنام کنیم؟؟؟

 39. داوطلب گفت:

  سلام.میشه لطف کنید به سئوالات بنده پاسخ دهید:1- برای ثبت نام در آزمون زبانEPT باید فقط دانشجو باشیم تا ثبت نام کنیم یا ما که دانشجو نیستیم هم میتونیم ثبت نام کنیم؟
  2- ایا کتاب کردن پایان نامه در مصاحبه دکتری دارای ارزش و امتیاز است؟
  اگه ممکنه لطف جواب بدین آخه امشب مهلت ثبت نام آزمون زبان تموم میشه.
  ممنونم

 40. cinema گفت:

  سلام من رتبه 167پژوهش هنر و ترازم 4060 هستش. با توجه به اینکه دانشگاه ارشدم پذیرش دکتری ندارد از بین گزینه های موجود چطور انتخاب رشته کنم دانشگاه ازاد نمی خوام انتخاب رشته کنم لطفا راهنمایی بفرمایید اصولا شانسی دارم برای شبانه ها؟ و اینکه دانشگاههایی که مطمنم تراز روزانه شان من را نمی پذیرد کلا در فرم وارد نکنم؟ با تشکر

  • مونا گفت:

   سلام
   برای دوره های شبانه و غیردولتی تا حدی شانس دارید.
   به ترتیب علاقه تون انتخاب رشته کنید، جاهایی که احتمال میدید ترازش رو نمیارید رو هم در انتخاب رشته تون قرار بدید چون چیزی رو از دست نمیدید و امسال تعداد دانشگاه هایی که به مصاحبه دعوت میشید محدودیت نداره.
   موفق باشید

 41. امین گفت:

  سلام.رشته ی مهندسی پزشکی با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ و افراد حاضر در جلسه ۴۹۰ نفر و آخرین فرد مجاز رو در کارنامه برای سراسری و آزاد ۴۵۴ زده. برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 42. آیهان گفت:

  با سلام
  با رتبه 53 در رشته باغبانی وبا دو مقاله کنفرانس و همایش و فاقد مدرک زبان شانس قبولی در دانشگاه ارومیه تبریز یا اردبیلو دارم؟زنجان چطور؟
  ممنون

  • مونا گفت:

   سلام
   برای دعوت به مصاحبه روزانه های تهران شانستون بالا نیست اما برای روزانه شهرستانها از جمله شهرهایی که نام بردید شانستون بالاست. توصیه میشه برای مصاحبه مدرک زبان هم داشته باشید.
   موفق باشید

 43. مریم گفت:

  من رتبه517 و تراز1920 فیزیک شدم کجاها شانس قبولی دارم؟ چند جا دعوت به مصاحبه میشیم قبلا میگفتن فقط5 جا الان چطور؟

  • مونا گفت:

   سلام
   برای روزانه شهرستانهای غیربزرگ شانس دعوت به مصاحبه دارید.
   امسال محدودیت وجود نداره و هر جا که انتخاب کردید و ترازش رو بیارید به مصاحبه اش دعوت میشید.
   موفق باشید

 44. علی بیابان گفت:

  با سلام
  بنده رتبه 78شدم در مدیریت و کنترل بیابان
  موناخانم کجاها سانس دعوت به مصاحبه و قبولی را دارم
  با سپاس

 45. امین زراعت به مونا گفت:

  ببخشید با رشته 60اگروتکنولوژی چقد شانس برای روزانه دانشگاه اهواز و شیراز دارم. لطفا پاسخ بدید
  اهواز دونفر طرفیت دارد. شیراز چهار نفر.
  دانسگاههای دیگه چطور

 46. فاطیما گفت:

  سلام برای محیط زیست گرایش آب و فاضلاب دو تا دانشگاه بیشتر نیست.میتونید بفرمایید مراکز دیگه ای هست یا همینه؟

 47. نیما گفت:

  من رتبه 40 شده و در رشته عمران تقریبا همه دانشگاه ها دعوت به مصاحبه میشم، میخواهم بدونم و تا دانشگاه دعوت به مصاحبه میشم، قبلا 5 دانشگاه بود، الان چطور؟؟؟؟

 48. مهدی گفت:

  با سلام با رتبه 304 ایا به مصاحیبه عمران سازه دانشگاه کرمان دعوت میشوم

 49. عسل گفت:

  گرایشم بیومتریال هستش

  • مونا گفت:

   سلام
   با توجه به رتبه تون و ظرفیت این رشته میشه گفت برای دانشگاه آزاد شانس دعوت به مصاحبه دارید و برای سایر دوره ها شانستون پایینه.
   موفق باشید

 50. ارشد اصفهان گفت:

  با سلام
  بنظرتون با رتبه 116 شانس قبولی کدام دانشگاه خواهم داشت؟

 51. ارشد اصفهان گفت:

  سلام
  رتبم 116 شد بنظرتون با توجه که به اینکه ارشد اصفهان بودم شانسی برای دکترا اصفهان دارم یا خیر؟؟
  و اینکه دانشگاهای دیگه هم بزنم یا خیر؟
  فعلا فقط اصفهان زدم نمی دانم صنعتی اصفهان هم بزنم یا خیر
  و شانس قبولیم در دانشگاه اصفهان بهم بگین مرسی

  • مونا گفت:

   سلام
   لطفا رشته تون رو ذکر کنید.
   در مجموع توصیه میشه همه دانشگاه هایی که تمایل دارید رو به ترتیبِ علاقه تون در انتخاب رشته قرار بدید.
   موفق باشید

 52. مسعود اقلیم گفت:

  سلام با رتبه 78 و تراز 4019 در رشته اقلیم شناسی با مدرک زبان MSRT 67 و 5 سال سابقه تدریس، چه شانسی برای من قائل هستید ؟

 53. خلیل گفت:

  با سلام
  نمره کل 538 رتبه 1859
  آخرین رتبه مجاز نوبت دوم 2704 رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار امکان دعوت به مصاحبه در پردیس ها یا شبانه هست؟ آیا میشه گرایش دیگر از رشته کامپیوتر را در انتخاب رشته، انتخاب کرد؟
  با تشکر

  • مونا گفت:

   سلام
   برای پردیس ها و شبانه ها تقریبا هیچ شانسی ندارید. در بهترین حالت برای دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد شانس دارید.
   خیر، فقط در همون گرایشی که شرکت کردید می تونید انتخاب رشته کنید.
   موفق باشید

 54. عسل گفت:

  سلام مونا جون
  نمره کل من 1591 و رتبه 159
  اخرین رتبه مجاز روزانه 198 و ازاد 222
  رشته مهندسی پزشکی هستم
  رزومه ام عالیه از مقاله ای اس ای تا علمی پژوهشی و کنفرانس و کتاب و تدریس و ..

  کجا امکانش هست؟؟؟؟

  ممنون

 55. کیومرث گفت:

  رتبه۸۷۰
  تراز۲۰۲۰
  مدیریت دولتی
  لطف کنید درمورد شانس قبولی بنده در پیام نور پردیس و ازاد یه راهنمایی بفرمایید.

 56. سید محمود گفت:

  با رتبه 490 و ترازعلمی 1750 و سهمیه آزاد در رشته آگروتکنولوژی آیا دعوت به مصاحبه میشوم در ضمن آخرین رتبه مجاز برای دوره های روزانه و شبانه 809 میباشد

 57. علی گفت:

  سلام
  برای رشته مدیریت فناوری اطلاعات با رتبه 2083 میتوان انتخاب رشته دوره غیر روزانه انجام داد؟ شانس قبولی در مصاحبه چقدر است؟

 58. فرهاد گفت:

  با سلام گفتین شانس برای مصاحبه شهرستان ها بالاست درسته اما من شانس نهایی برای قبول شدن نهاییو ازتو پرسیدم چه دانشگاههای تهران چه شهرستانها

  • مونا گفت:

   سلام
   شانسِ قبول شدن نهایی رو نمیشه پیش بینی کرد. چون به تک تک آیتم های رزومه شما، میزان تسلط شما در جلسه مصاحبه و وضعیت رزومه رقبای شما بستگی داره.
   تنها کاری باید بکنید این هست که خودتون رو کاملا برای جلسه مصاحبه آماده کنید و سعی کنید مواردی مانند مدرک زبان، مقالات ارائه شده و … رو همراه داشته باشید و بتونید ارائه خوبی از اونها و توانمندی هاتون داشته باشید.
   موفق باشید

 59. نغمه گفت:

  سلام
  لطفا درباره انتخاب رشته راهنمایی کنید
  اول نوبت اول رو بزنم بعد نوبت دوم ؟ یا فرقی نمیکنه به تربیت الویت خودم؟

  • مونا گفت:

   سلام
   به ترتیب علاقه خودتون انتخاب رشته کنید.
   طبیعتا همه اول روزانه ها رو انتخاب می کنن بعد شبانه هارو، مگه اینکه برای دوره روزانه مجاز نشده باشن.
   موفق باشید

 60. شیمی آلی گفت:

  سلام
  من رتبم 168 و ترازم شد2680,رشته شبمی آلی
  خواستم بپرسم میتونم دانشگاه فردوسی مشهد, اصفهان و شیراز رو برای مصاحبه بیارم,
  و اینکه فردوسی مشهد حتما باید زبانت خوب باشه, مدرک زبان باید داسته باشی؛
  ممنون میشم راهنمایی کنید, من تا فردا وقت دارم انتخاب رشته کنم.
  ممنون

  • مونا گفت:

   سلام
   برای روزانه شهرستانهای کوچیک شانستون بالا هست.
   اما برای روزانه شهرستانهای بزرگ مانند اصفهان و شیراز و مشهد شانستون خیلی بالا نیست.
   کلا هر جایی که مصاحبه برین بهتر هست مدرک زبان داشته باشین.
   موفق باشید

 61. فتحی گفت:

  سلام با تراز 1630 و رتبه3800 آزاد و 220ایثارگران در رشته روانشناسی غیر روزانه دعوت به مصاحبه میشوم؟