مدرسان شریف  دومین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت در قرن 21 سومین کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی چالش ها و راهکارهای مدیریت و توسعه اقتصادی سومین کنفرانس بین المللی ایده های نوین در مدیریت، اقتصاد و
حسابداری‎- آلمان دکتری روانشناسی ابن یمین

جزئیات برگزاری آزمون دکتری 92

مشاوره عالی سازمان سنجش از شروع ثبت نام  آ‍زمون دوره های دکتری نیمه متمرکز سال 1392 از روز سه شنبه، هفتم آذرماه 91 از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش خبر داد . ثبت نام در روز یکشنبه، 12 آذرماه پایان می پذیرد.

وی  در گفتگو با ایرنا گفت: اطلاعیه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری از روز دوشنبه، 6 آذرماه در نشریه پیک سنجش منتشر می شود و همزمان بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

توکلی زمان توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آ‍زمون دکتری را از 13 اسفندماه 91 ذکر کرد و گفت: داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون خود باید به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی یادآور شد: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1392 روز جمعه، 18 اسفندماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مشاورعالی سازمان سنجش اضافه کرد: نتیجه اولیه آزمون دکتری در قالب کارنامه تنظیم می شود و در فروردین ماه 92 به صورت اینترنتی دراختیار شرکت کنندگان در آزمون قرار می گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید در مهلت تعیین شده برای تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

توکلی درمورد نحوه گزینش علمی داوطلبان آزمون دکتری نیز توضیح داد: با توجه به ظرفیت پذیرش در هریک از کدرشته محل های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو، براساس نمرات کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، گزینش علمی انجام می شود و فهرست اسامی معرفی شدگان برای مصاحبه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مربوطه معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری برمبنای نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد معدل های تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد با ضریب مربوطه و نمره مصاحبه با ضریب مشخص استخراج می شود و در نیمه دوم شهریورماه 92 از طریق سایت سازمان سنجش انتشار خواهد یافت.

در آزمون دکتری سال 91 نمره آزمون کتبی و معدل تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد داوطلبان با ضریب 1 و نمره مصاحبه با ضریب 2 محاسبه شد که بالا بودن ضریب مصاحبه، اعتراضاتی را از سوی داوطلبان به همراه داشت.

هم اکنون نحوه پذیرش دانشجو در آزمون دکتری در دست بررسی است و احتمال تغییر ضریب نمره آ‍زمون و نمره مصاحبه از سوی مسوولان وزارت علوم و سازمان سنجش وجود دارد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

درج نظر