مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

مصاحبه با رتبه نخست آزمون دکتری سراسری در رشته محیط زیست

خانم مریم سعیدصبائی ورودی 1378 رشته مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست دانشگاه منابع طبیعی گرگان و ورودی 1383 منابع طبیعی – محیط زیست دانشگاه تهران می باشند . رتبه 12 آزمون کارشناسی ارشد و رتبه نخست محیط زیست – ارزیابی محیط زیست آزمون دکتری 1391 .

پی اچ دی تست : شما تا سال 1386 در دوره کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل بوده اید , بعد از آن به چه فعالیتی پرداخته اید؟

–          بعد از فراغت از تحصیل در شرکتی با زمینه کاری مشاوره منابع طبیعی مشغول به کار شدم که تجربیات خوبی برایم در پی داشت و در کنار آن در طرح هایی که دانشگاه تهران مسئولیت اجرای آنها را بر عهده گرفته بود همکاری می کردم و ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کرده بودم.

پی اچ دی تست : این کارها به نوعی بود که به تدوین مقاله و تقویت رزومه پژوهشی شما کمک کند؟

–          خیر. من دو مقاله علمی پژوهشی ، یک مقاله ISI و سه مقاله همایشی دارم که همگی مربوط به پایان نامه ام هستند. البته امکان تدوین مقاله از کارهایی که انجام می دادم بود ولی من این موضوع را پیگیری نکردم.

پی اچ دی تست : از چه زمانی مطالعه برای آزمون دکتری ر ا آغاز کردید؟

–          از همان زمان که گرایش بندی ها مشخص شد و منابع اعلام گردید شروع کردم.

پی اچ دی تست : چه منابعی را مطالعه می کردید؟

–          خوشبختانه یا متأسفانه با توجه به زمان زیادی که از فراغت از تحصیل من گذشته بود دسترسی به جزوات درسی برایم مقدور نبود و سعی کردم برای مطالعه از کتابها استفاده کنم. برخی از کتابها که شهرت زیادی داشتند و به عنوان منبع مقبولیت عمومی دارند. بقیه را هم با توجه به شناخت خودم و صحبت هایی که با استاد راهنمایم داشتم انتخاب کردم. کار دیگری که برای دست یافتن به منابع انجام دادم بررسی مقاله های مربوط به موضوعات مختلف به خصوص در زمینه ارزیابی اثرات توسعه بود که سعی کردم کتابهایی را که در بیشتر آنها برای تدوین مبانی نظری استفاده شده بود تهیه و مطالعه کنم یا حتی خود مقالات را به عنوان منابع مطالعه در نظر بگیرم. در کل کتاب هائی که مطالعه کردم شامل موارد زیر است که البته نمی توانم بگویم که سوالات آزمون از تمامی آنها بوده ولی مطالعه آنها را بسیار خوب می دانم.

شالوده آمایش سرزمین (دکتر مخدوم)، ارزیابی و برنامه ریزی محیط زیست …(دکتر مخدوم و دکتر درویش صفت)، بوم شناسی بوم سازگان ها (دکتر ماهینی)، ارزیابی اثرات توسعه با منطق فازی (دکتر ماهینی)، سامانه اطلاعات جغرافیائی و تحلیل تصمیم چند معیاره (ترجمه دکتر پرهیزکار و دکتر گیلانده)، ارزیابی اراضی…(دکتر ایوبی و دکتر جلالیان)، ارزیابی اثرات توسعه (دکتر منوری)، به اضافه مقالات مختلف راجع به ارزیابی اثرات توسعه

پی اچ دی تست : چقدر از زمان خود را به مطالعه برای کنکور اختصاص داده بودید؟

–          خوب به این صورت نبود که بتوانم بگویم روزانه تعداد ساعت مشخصی را به مطالعه اختصاص داده بودم؛ اما با توجه به اینکه در طی این مدت پروژه خاصی قبول نکرده بودم تقریبا تمام اوقات آزادم را صرف مطالعه برای کنکور کردم.

پی اچ دی تست : در روزهای نزدیک آزمون مطالعه تان فشرده تر شد؟

–          شاید برای افرادی که سر کار می رفتند یا هنوز واحد درسی داشتند تعطیلات نوروز زمان مناسبی برای مطالعه بود اما به نظر من برای کسانی که بیشتر وقت خود را منزل بودند اتفاقا تعطیلات نوروز و برنامه هایی که خانواده ها در طی این مدت دارند باعث دور شدن از مطالعه می شد و برای من هم اینطور بود.

پی اچ دی تست : برای زبان مطالعه جداگانه ای داشتید؟

من کتاب 504 و لغات ضروری بارونز را از زمان کنکور کارشناسی ارشد خوانده بودم آنها را دوره کردم. البته من تقریبا هر سال در آزمون های زبان عمومی دکتری دانشگاه تهران شرکت می کردم و قبول می شدم (رشته محیط زیست در زمان فراغت از تحصیل من در ایران در دانشگاه های دولتی مقطع دکتری نداشت و من تنها در دو سال اخیر در آزمون دکتری تخصصی شرکت کردم). مجموعه لغاتی که در انتهای کتاب تافل دکتری پردازش وجود دارد را هم خواندم. در کل مدیریت زمان و همچنین تصمیم به خواندن همه تست ها در زمان آزمون و انجام آن را در نتایج زبان بسیار موثر می دانم. معتقدم  سطح زبان بسیاری از داوطلبان نزدیک به هم است و این مدیریت زمان و داشتن آرامش در زمان آزمون است که به میزان زیادی نتایج زبان را تغییر می دهد.

 پی اچ دی تست : برای استعداد تحصیلی چطور؟

–          خیر. البته همانطور که گفتم من سال گذشته هم در آزمون دکتری شرکت کرده بودم و رتبه آزمون کتبی ام 27 شد که دعوت به مصاحبه نشدم. آزمون قبلی تجربه خوبی برایم شد تا زمان بندی بهتری در جلسه آزمون داشته باشم. سال گذشته درصد زبان من 50 شد که به نسبت آسان تر بودن زبان آزمون دکتری 90 درصد خوبی نبود و دلیل آن هم کمبود وقت برای 36 سوال آخر بود. احساسم این است که در آن جلسه خیلی جدی با سوالات عمومی برخورد نکرده بودم. به بچه های امسال توصیه می کنم اگر باز هم سوالات زبان و استعداد زیاد بود خسته نشوند و تا آخرین سوال را با دقت، سرعت و جدیت بخوانند و پاسخ دهند تا درصد شان دست کم به متوسط آزمون نزدیک شود.

 پی اچ دی تست : انتخاب هایتان برای مصاحبه چطور بود؟

–          در رشته ما تنها سه انتخاب وجود داشت ؛ تهران یک نفر ، گرگان دو نفر و ملایر هم دو نفر.

پی اچ دی تست : صرف نظر از رشته خودتان و به نمایندگی از کسانی که در رشته هایی با ظرفیت های بسیار محدود شرکت می کنند چه احساسی از انتخاب خود داشتید؟ استرس بودن در بین 5 نفر شدیدتر از استرس بودن در بین 100 نفر نیست؟

–          به نظر من درس خواندن برای آزمون های تحصیلات تکمیلی ایران شجاعت زیادی می خواهد. حتی برای آزمون کارشناسی ارشد هم درصد قبولی در بعضی از رشته ها کم است و برای آزمون دکتری هم که این میزان خیلی کمتر است. تنها چیزی که در رشته هایی مانند رشته من امیدبخش و آرام کننده است تعداد کم دانشجویان رشته است . منظورم این است که گرچه راه دشواری پیش روی داوطلب است اما در صورت قبولی افراد بسیار محدودی در جامعه هستند که شرایطی مانند او را داشته باشند و این امکان بهتری برای استفاده از فرصت ها در آینده در اختیار فرد قرار می دهد.

پی اچ دی تست : برای مصاحبه ها هم مطالعه ای داشتید؟

–          مطالعه که خیر؛ اما تمرین هایی داشتم. مثلا رزومه ام را به زبان انگلیسی تکرار می کردم و گاهی سعی می کردم جلسه مصاحبه را برای خودم بازسازی کنم. این موارد تا قبل از مصاحبه دانشگاه تهران به عنوان اولین جلسه مصاحبه ام بود. بعد از آن هر مصاحبه تجربه ای بود برای مصاحبه بعدی.

پی اچ دی تست : مصاحبه تهران چطور بود؟

–          خوب بود. هم مصاحبه دانشگاه تهران و هم مصاحبه منابع طبیعی گرگان خوب بود و من به قبولی در هر دو امیدوار بودم. در هر دو دانشگاه سوالات بیشتر راجع به پایان نامه بود و سوالات علمی هم در ارتباط با پایان نامه مطرح شد. بحث دیگر هم این بود که آیا برای موضوع پایان نامه خود تصمیمی گرفته ایم که قبلا به این موضوع فکر کرده بودم و در مورد آن هم صحبت کردیم. در دانشگاه تهران در جريان مصاحبه چند سوال به زبان انگلیسی مطرح شد که بیشتر به صورت مکالمه عمومی بود. از مصاحبه ملایر زیاد راضی نبودم. شاید دلیل آن حس نامناسبی بود که بعد از ورود به این دانشگاه پیدا کردم. البته این موضوع سلیقه ای است و شاید ربطی به خود دانشگاه نداشته باشد.

پی اچ دی تست : استاد خودتان هم در جلسه مصاحبه دانشگاه تهران حضور داشت؟

–          بله بودند. البته از من سوالی نپرسیدند. بعد از جلسه، هم خودم و هم ایشان از نتیجه مصاحبه ام راضی بودیم اما خوب نتیجه نهایی خوب نشد. به نظرم باید نمره مصاحبه به صورت تفکیکی ارائه شود تا هم جای اعتراض داشته باشد و هم بتوان از نمرات داده شده استفاده کرد. شاید برای قبول شدگان خیلی مهم نباشد اما وقتی قبول نمی شوید دست کم می دانید که برای سال آینده چه کاری باید انجام دهید. باید رزومه خود را تقویت کنید؟  روی مکالمه زبان خود کار کنید؟ و یا معلومات عملی تان را بالا ببرید. البته الان از اینکه گرگان قبول شده ام خیلی خوشحالم چرا که هم اساتید و هم دانشجویان را در این دانشگاه بسیار پویا و فعال می بینم. این پویائی و به روز بودن را کاملا در کلاسهای درسی که در حال حاضر می گذرانم احساس می کنم. امیدورام من هم به خوبی با این پویائی همراه باشم.

پی اچ دی تست : امیدواریم در همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.

–          من هم سپاسگزارم و برای همه کسانی که برای تحقق آرزوها و اهدافشان تلاش می کنند آرزوی موفقیت دارم.

داوطلبان عزیز می توانند سایر سوالات خود از خانم سعید صبائی را از طریق این لینک مطرح فرمایند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. زینب گفت:

  سلام
  تبریک میگم مریم خانم
  بابت راهنمایی و منابع هم ممنون.موفق باشید.

 2. سولماز گفت:

  با سلام
  خانم صبائی واقعا بهتون خسته نباشید می گم و از اطلاعات خوبی که دادین ممنونم

 3. سیما گفت:

  سلام لطفا با رتبه های برتر دکتری الودگی محیط زیست هم صحبت کنید

  ممنون

 4. فریبا گفت:

  سلام خسته نباشید
  لطفا با رتبه های برتر فیزیولوژی جانوری هم مساحبه بفرمایید.

 5. محمد گفت:

  سلام خانم صبائی
  میشه لطف کنین بگین زبان چه کتابهایی رو دقیقا خوندین؟ سوالات زبان سال گذشته واقعا خیلی سخت بود و با وجود داشتن مدرک تافل دانشگاه تهران نتونستم عملکرد خوبی داشته اشم.
  سپاس

 6. حقوقی گفت:

  سلام.ندا خانم لطفا نگران نباشید.من که دانشجوی ورودی86بودم و 90 دانشگاه دولتی و الانم با توکل بر خدا آمادم برا دکتری ح خصوصی.فقط تهران میخوام.

 7. حبيبه گفت:

  با سلام از سايت خوبتون ممنون،خوهش ميكنم در صورت امكان مصاحبه با نفرات برتر رشته مديريت اموزشي را در سايت قرار بديد خيلي نياز دارم با تشكر

 8. آرتميس گفت:

  با سلام ميشه با نفرات برتر علوم اجتماعي هم مصاحبه كنيد ممنون

 9. فاطیما گفت:

  سلام ممنون لطفااز رشته میکروب شناسی و منابع هم مطلب بگذارید

 10. بهار گفت:

  سلام
  لطفا با نفرات برتر رشته مهندسی الکترونیک هم مصاحبه کنید.ممنونم

 11. فرزاد گفت:

  لطفاٌ از رشته عمران هم مصاحبه بگذارید و از منابعی که مورد استفاده قرار دادند وسایر اطلاعاتی که داوطلبین این رشته میتونن استفاده کنند
  با تشکر از زحماتتون

 12. فاطمه گفت:

  با سلام. در صورت امکان با برترینهای رشته ادبیات فارسی مصاحبه کنید. سپاسگزارم

 13. سمانه ن گفت:

  با تشکر لطفا با نفرات برتر رشته مدیریت آموزشی مصاحبه کنید . خواهش می کنم به راهنماییشان واقعا نیاز دارم

 14. مینا گفت:

  با سلام لطفا با نفر اول مهندسی مواد مصاحبه کنید

 15. میترا گفت:

  با عرض سلام و احترام
  من واقعا از زحمات شما سپاسگزارم و میدونم از هیچ کمکی به داوطلبان دریغ نمیکنید. من روانشناسی تربیتی هستم و از شما تقاضا میکنم با نفر برتر این رشته مصاحبه کنید.
  باز هم از شما سپاسگزارم

 16. مهرآسا گفت:

  با صلام و تشکر
  لطفا با نفرات برتر رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید هم مصاحبه کنید.

 17. آزاد گفت:

  با سلام
  لطفا در صورت امكان با نفرات برتر رشته روان شناسي هم مصاحبه كنيد.
  با تشكر

 18. ستاره گفت:

  سلام ببخشید خانم سعیدصبائی برای شما امکان داره پاسخ سوالات کنکور 91 را تهیه کنید؟

 19. بنفشه گفت:

  سلام و خسته نباشید. لطفا با رتبه یک محیط زیست گرایش آلودگی مصاحبه کنید.
  با تشکر

 20. سینا گفت:

  lotfan ba nafare bartare tarbiat badani gerayeshe asib shenasi mosahebe dashte bashid tashakor

 21. ستاره گفت:

  سلام ممنون از مصاحبه دکترای محیط زیست
  یه سوال از خانم سعید صبایی دارم …

  سلام
  سوالات خود از ایشان را می بایست از طریق لینک ارائه شده مطرح فرمایید. با تشکر از شما.

 22. مونا گفت:

  با تشکر از سایت خوبتون
  لطفا با نفر اول دکترا اکولوژی گیاهان زراعی هم مصاحبه کنید

 23. مرتضی گفت:

  سلام اگه ممکنه لطفا با رتبه برتر ها یا قبول شدگان رشته روانشناسی مصاحبه کرده و از منابع درسی مطالعه شده توسط قبولشدگان روانشناسی ما را مطلع فرمایید

 24. آرزو گفت:

  سلام
  با نفر اول بهداشت محيط مصاحبه كنيد. منابع رو هم مشخص كنيد لطفاً

 25. سارا گفت:

  سلام اگه میشه با رتبه 1 مدیریت آموزشی هم مصاحبه کنید. ممنون

 26. افسانه گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون و مطالب مفیدش
  لطفا با رتبه های برتر آزمون دکترای فیزیوتراپی هم مصاحبه کنید و از منابع مورد استفاده ی خودشون بیشتر بگن
  با تشکر

 27. parisa گفت:

  ممنون از سایت خوبتون میشه با رتبه های برتر رشته ی زبان و ادبیات فارسی هم صحبت کنین.

 28. مریم گفت:

  سلام ممنون از زحمات شما
  لطفا اگر امکانش هست با رتبه برتر رشته شیمی گرایش معدنی مصاحبه کنید.یا اگه امکانش هست کارنامه نفرات برتر این رشته رو روی سایت بگذارید.ممنونم

 29. بابک گفت:

  سلام. لطفا با نفر برتر رشته زراعت هم مصاحبه کنید و سئوالاتی در مورد منابع این رشته هم بپرسید

 30. bahiyeh گفت:

  با سلام و قدر دانی از زحماتتان
  لطفابا رتبه برتر بیوسیستماتیک جانوری هم مصاحبه کنید و از منابع را هم خواهشا ذکر کنند
  بازم ممنون از لطفتون

 31. مهشید گفت:

  با سلام
  لطفا با نفرات برتر شیمی کاربردی و شیمی آلی هم مصاحبه داشته باشید . متشکرم از سایت بسیار خویتون

 32. محمد گفت:

  سلام. لطفا با نفر برتر رشته روانشناسی هم مصاحبه کنید و سئوالاتی در مورد منابع این رشته هم بپرسید

 33. فاطمه گفت:

  با سلام وعرض تشکر از زحمات شما
  لطفا در صورت امکان از رشته مدیریت خدمات بهداشت ودرمانی هم مصاحبه داشته باشید و در رابطه با منابع آزمون ونوع مصاحبه هم راهناییهایی داشته باشند.متشکرم

 34. فاطمه گفت:

  با سلام وتشکر از زحماتتان
  لطفا در صورت امکان از زشته مدیریت خدمات بهداشت و درمان و منابعی که استفاده کردند ونحوه مصاحبه و … هم مصاحبه بگذاریدو اینکه آیا فارغ التحصیلان رشته مدیریت اجرائی هم می توانند در این رشته شرکت کنند. متشکرم

 35. احمد گفت:

  لطفا با نفرات برتر روان شناسی گرایش کودکان استثنایی هم مصاحبه داشته باشید . متشکرم از سایت خویتون

 36. وحید گفت:

  واقعا ممنون از سایت عالی تون
  لطفا با رتبه برتر حقوق بین الملل هم مصاحبه کنید

 37. مرضیه گفت:

  سلام میشه با نفر اول رشته زیست شناسی فیزیولوژی گیاهی هم مصاحبه کنید ممنون

 38. وحید گفت:

  با سلام
  خواهشا با نفرات برتر تربیت بدنی گرایش بیومکانیک ورزشی مصاحبه ای تدارک ببینید

 39. فرزاد گفت:

  با تشكر از مدير محترم
  نمره مجلات isi و isc در مصاحبه چقدر است؟

  —-

  این موضوع در دانشگاه های مختلف متفاوت است . برای مثال اینجا را ببینید
  http://phdtest.ir/1391/03/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-91/

 40. محمد گفت:

  با سلام. منظور از 62/22در نمره مصاحبه خانم صائبی چیست؟ مگه فقط یک نمره نمی دهند؟ پس 22یعنی چی؟

  —–

  سلام
  منظورتان دقیقا کدام نمره است ؟
  هر دانشگاه یک نمره مصاحبه می دهد.

 41. سجاد گفت:

  با تشكر از مديريت سايت

 42. علی گفت:

  با سلام
  با نفرات زیر 10 سازه های هیدرولیکی که تهران قبول نشده اند مصاحبه کنید تا علت عدم قبولی اونها رو بدونیم
  تشکر

 43. عباس گفت:

  با سلام و تشکر
  در صورت امکان با رتبه اول شیمی فیزیک هم در صورت امکان مصاحبه ای داشته باشین ممنون می شوم.

 44. مجید گفت:

  سلام
  لطفا با نفر اول فلسفه هم مصاحبه کنید

 45. somayeh گفت:

  سلام لطفا با رتبه یک رشته ریاضی محض هم مصاحبه کنید؟

 46. شاهو گفت:

  سلام و خسته نباشید.لطفاً اگر امکان دارد با رتبه اول روانشناسی عمومی هم مصاحبه ای ترتیب دهید. سپاس

 47. رضایی گفت:

  موفق باشید.
  لطفا از نفرات برتر دکتری رشته جغرافیای سیاسی هم مصاحبه نمائید و منابع را معرفی کنید .
  با تشکر

 48. سما گفت:

  سلام و خسته نباشید.منابع دکترای مدیریت محیط زیست رو می خوام…کمککککک

 49. زهرا گفت:

  سلام و خسته نباشید

  لطفا مصلحبه ای هم با نفرات برتر روانشناسی بالینی هم داشته باشید.
  ممنون

 50. داوطلب92 گفت:

  سلام ممنون از مصاخبه ای که ترتیب دادید
  در صورت امکان با افراد منتخب رشته بیوشیمی بالینی مصاخبه نمایید 11سال آرزوی قبولی در این رشته دارم و با جدیت از 5 ماه یش شروع کرده ام میخواتهم از قبولین این رشته باشم

  —–

  برایتان آرزوی موفقیت داریم.

 51. ستاره گفت:

  لطف کنید با نفر اول رشته مهندسی کشاورزی-مهندسی منابع آب هم مصاحبه کنید

 52. علی گفت:

  سلام و تشکر از مدیر محترم سایت
  چطور ممکنه یک نفر در یک مصاحبه ۲۱ بیاره اونهم از دانشگاهی مثل ملایر
  اونوقت در یک مصاحبه دیگه ۷۲؟ این دو جا چجور نمره گذاری شده؟

  جالب اینجاست دنشگاه تهران به ایشون نمره 65 داده
  اونوقت ملایر 21 داده….من فکر کنم باید سطح علمی دانشگاه ملایر بررسی بشه که این دانشگاه سر جمع 7 یا 8 سال نیست رشته های فنی آورده اونوقت سریعا مجوز دوره دکترا بهش میدن

  سلام
  بله متأسفانه دانشگاه ها با نمره سازی قصد تسلط صد در صدی بر نتایج آزمون را دارند.

 53. زهرا گفت:

  با سلام لطفا با رتبه یک رشته امار نیز مصاحبه کنید

 54. فاطمه گفت:

  با سلام و تشكر از زحمات شما
  اگر ممكن با رتبه يك آزمون دكتراي برق – الكترونيك مصاحبه كنيد و بپرسيد چه منابعي را مطالعه كردند.
  با تشكر.

 55. فاطمه گفت:

  با سلام و تشكر از زحمات شما
  اگر ممكن با نفرات برتر آزمون دكتراي برق – الكترونيك مصاحبه كنيد و بپرسيد چه منابعي را مطالعه كردند.
  با تشكر.

 56. فاطیما گفت:

  سلام و با تشکر از شما! لطفا با بچه های گروه انسانی مثل روانشناسی و علوم تربیتی هم مصاحبه کنید. ممنون

 57. یگانه گفت:

  باسلام و سپاس. لطفا با رتبه های برتر رشته مهندسی کشاورزی- سازه های آبی مصاحبه کنید.

 58. ش گفت:

  سلام
  ممنونم از زحمات مسؤلین سایت
  لطفا با نفر اول رشته آموزش عالی هم صحبت کنید.
  تشکر

 59. سجاد گفت:

  با سلام خدمت مدير محترم سايت و دوستان
  من رشته ام رياضيه 2 مقاله ISI , ISCدر مورد مديريت ورزشي تازه گيا چاپ كردم كه در اين مقالات از روشهاي رياضي استفاده شده ولي در مجله ورزشي چاپ كرديم ايا در مصاحبه اساتيد رياضيم به خاطر اينكه در يه مجله غير رياضي چاپ شده ايراد نميگيرن؟
  با تشكر

  —-

  سلام
  اگر ارتباط این مسئله با دانش ریاضی مشخص باشد نوع مجله چندان اهمیتی ندارد.

 60. دانشجو گفت:

  سلام.خواهشمندم بانفریک دکترای بیوانفورماتیک هم مصاحبه کنید چراکه این یک رشته بین رشته ای هست اطلاعات زیادی پیرامون منابع وجود نداره و ظرفیتش هم کم است

 61. افشین گفت:

  با سلام تشکر از سایت بسیار خوبتان. من تمام خبرها را از سایت شما دریافت میکنم.
  لطفا با نفر اول رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش بیوشیمی نیز مصاحبه نمایید.

 62. هلیا گفت:

  با سلام
  با تشکر از زحمات شما می شود با نفر اول فیزیک هم مصاحبه ای داشته باشید؟

  با تشکر

 63. محمد گفت:

  با سلام
  لطفاً با رتبه اول دکتری رشته اصلاح نژاد دام کنکور 91 مصاحبه بفرمائید

  با تشکر فراوان

 64. F گفت:

  با سلام
  لطفاً با رتبه یک رشته مهندسی کشاورزی – آبیاری و زهکشی هم مصاحبه کنین.ممنون.

 65. علی گفت:

  سلام لطفا با پذیرفته شدگان دکترای دانشگاه تهران از طریق استعداد درخشان نیز مصاحبه بفرمایید تا شرایط آنها را هم ببینیم.

 66. raha گفت:

  با سلام و عرض تشکر از لطف شما
  لطفا از رتبه 1تا 5 حقوق نفت و گاز هم مصاحبه ای درج بفرمایید. با تشکر از مساعدت شما.

 67. رزا گفت:

  با سلام و تشکر بابت اطلاعات مفیدی که از طریق این سایت در اختیار داوطلبان کنکور دوره دکترا قرار می دهید.
  در صورت امکان با نفر برتر رشته جامعه شناسی هم مصاحبه شود.
  موفق باشید

 68. بهار گفت:

  لطفا از نفر اول کنکور دکتری خاک شناسی-شیمی و حاصلخیزی هم مصاحبه ای داشته باشید.

 69. جواد گفت:

  خیلی خوب بود؛از مدیریت سایت ممنونم,اگر مقدور بود با رتبه های برتر حقوق جزا هم مصاحبه کنید,ممنون

 70. افتخار گفت:

  مدیر محترم سابت سلام بر شما. خواهش می کنم با نفر اول رشته کتابداری سابق (علم اطلاعات و دانش شناسی؛ اسم جدید رشته) هم مصاحبه فرمایید. با تشکر

 71. الهام گفت:

  سلام
  ازمدیرسایت بخاطرکاخوبی که با نفرات برتر مصاحبه می کنند تشکر میکنم.
  اگه امکان داره با نفراول برق- الکترونیک مصاحبه کنید
  باتشکر

 72. سميرا گفت:

  سلام و خسته نباشيد
  لطفا ازنفرات برتر شيلات-بوم شناسي آبزيان شيلاتي نيز مصاحبه بگذاريد
  با تشكر از زحمات شما

 73. طاهره گفت:

  سلام لطفا با نفرات برتر فیزیک هم مصاحبه شود و همچنین منابع زبان و استعداد هم اعلام شود ممنونم

 74. سارا گفت:

  لطفا با نفرات برتر اقتصاد هم مصاحبه کنید

 75. sara گفت:

  سلام میشه با رتبه های برتر ژنتیک هم مصاحبه کنید؟

 76. ss گفت:

  با سلام وعرض ادب
  میشه خواهش کنم در مورد رشته ای تی هم همین کاربشه.منابع مهندسی فناوری اطلاعات اصلا گویا نیست وعجب وغریبه

 77. مهدی گفت:

  سلام و تشکر از مدیر محترم سایت
  چطور ممکنه یک نفر در یک مصاحبه 21 بیاره در یک مصاحبه دیگه 72؟ این دو جا چجور نمره گذاری شده؟

  —–

  سلام
  اینطور ممکن می شود که نمره 21 ساختگی است و برای اینکه ایشان که رتبه 1 هستند نتوانند با استفاده از یک سوم تأثیر نمره کتبی آنجا قبول شوند به ایشان داده شده است.

  • دانشجوی دکترای 92 گفت:

   این نشان دهنده سلیقه ای بودن مصاحبه است . همسر من امسال در آزمون دکترا قبول شد . از مصاحبه دانشگاه تهران راضی بود اما یکی دیگه از دانشگاهها برخی اساتید انقدر با مصاحبه شونده ها بد برخورد میکردن که هر کسی از اتاق مصاحبه بیرون میومد حالش بد بود !!!

 78. محمد گفت:

  با سلام و تشکر از این اقدام بسیار خوب و عالی
  لطفا از رشته مکانیک هم مصاحبه بگذارید و از منابعی هم که استفاده کردند بیشتر بگویند
  متشکر