مدرسان شریف دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای پژوهشی در مدیریت،اقتصاد، حسابداری و علوم انسانی سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی کنفرانس ملی دانش و فناوری نوین در علوم مهندسی در عصر تکنولوژی کارگاه استعداد تحصیلی آزمون دکتری 97 استاد وکیلی نیکفال

میزان تأثیر معدل در آزمون دکتری 1392

میزان تأثیر معدل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در نتیجه آزمون کتبی دکتری 18 اسفند ماه 1391  اعلام شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تأثیر بیست درصدی معدل در آزمون دکتری 92 خبر داد. به این ترتیب میزان تأثیر معدل دوره های کارشناسی و ارشد در رتبه اولیه آزمون دکتری طی سه سال اخیر ثابت مانده است.

حسین توکلی در مصاحبه با خبرگزاری دانشجویان ایران با اشاره به نحوه گزینش معرفی شدگان برای مصاحبه اظهار کرد: داوطلبان با توجه به ظرفیت پذیرش هر رشته محل و بر اساس نمرات کل حاصل 80 درصد نمره کتبی و 20 درصد معدل تراز شده بر اساس اولویت کد رشته‌ محل‌های تحصیلی انتخابی برای انجام مصاحبه معرفی می شوند.

وی افزود: در گزینش نهایی ضریب 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل تراز شده و همچنین ضریب نمره مصاحبه هنوز مشخص نشده است.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲)

 1. داوطلب گفت:

  سلام به همگی دوستان
  شما میدونین ضریب موثر معدل دانشگاه تهران و شریف چنده؟

 2. چه می توان کرد؟ گفت:

  متاسفانه عده ای با وارد نمودن اشتباه معدل به صورت عمد و حمایت سازمان سنجش از این متقلبان و دادن فرصت بعد از مشخص شدن رتبه ها برای تصحیح معدل در واقع خدمت جانانه ای به متقلبان نمودند و در این میان حق خیلی ها ضایع شد.
  در واقع با فرصتی که سازمان سنجش داده بود آنها معدل خود را اصلاح و خود را مبرا نمودند بدون آنکه تغییری در رتبه آنها ایجاد شود و این بی عدالتی و بی انصافی بود در حق کسانی که معدل صحیح وارد نموده بودند چون رقابت بسیار فشرده بود و راه دور زدن آماده
  بسیار جای تاسف بود وقتی دیدم کسانی با تقلب جایگاه بالاتری را کسب نمودند در حالی که تراز علمی تقریبا یکسانی داشتند با سایر دوستانی که بعد از آنها قرار گرفتند.
  بسیار جای تاسف است!!!!!!!!!!

درج نظر