مدرسان شریف کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس بین المللی تازه های مدیریت شهری، عمران و فناوری در معماری مدرن کنفرانس بین المللی ایده های نوین درمهندسی ، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کنفرانس بین المللی فرصت ها و چالش ها در مدیریت ، اقتصاد و حسابداری نفرانس بین المللی چالش ها و راهکارهای مدیریت و توسعه اقتصادی  رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کتابخانه فرهنگ

پذیرش اشتباه در تعداد معرفی به مصاحبه از سوی سازمان سنجش

با اینکه سازمان سنجش در مرحله قبل حدود یک و نیم برابر ظرفیت ها را به مصاحبه دعوت کرده بود و با اصرار بر درستی کار خود اعتراضات گسترده دانشجویان را ناکام گذاشت در مرحله تکمیل ظرفیت و با قبول شکست راهکار خود سه برابر ظرفیت را به مصاحبه فرستاد.

به گزارش پی اچ دی تست ، با انتشار آمار معرفی شدگان به مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری سراسری از سوی سازمان سنجش تغییر روند این سازمان در معرفی به مصاحبه مشخص شد.

به گزارش ایسنا از قول دکتر توکلی، 5 هزار و 24 نفر برای انجام مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند که از این تعداد ک هزار و 633 داوطلب پذیرفته خواهند شد.

این تغییر روند سازمان سنجش در مراحل مختلف آزمون دکتری که نشان از آزمایش و خطا از سوی این سازمان دارد قطعا بر پیش بینی داوطلبان از وضعیت خویش موثر است. چه بسا داوطلبی بر اساس روند قبلی از ثبت نام در تکمیل ظرفیت منصرف شده باشد!

قطعا نحوه برخورد اساتید با معرفی شدگان به مصاحبه و پذیرش تنها 6 هزار نفر در مرحله اول – که با پیگیری سازمان سنجش به 9 هزار نفر افزایش یافت – از مهمترین عوامل این تغییر روند بی سر و صدای سازمان سنجش آموزش کشور بوده است. قطعا اطلاع رسانی قبلی در خصوص این تغییر روند می توانست به داوطلبان در آماده سازی خود برای مصاحبه کمک خوبی نماید اما سازمان سنجش با این کار تصمیم گرفت حفظ آبروی خود را در اولویت اول قرار دهد و از خبر رسانی در خصوص این امر خودداری کرد.

امیدواریم تعداد معرفی شدگان به مصاحبه هر چه سریعتر روال مشخصی پیدا کند تا از وارد شدن استرس اضافی به آنها جلوگیری گردد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

درج نظر