مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تبدیل پردیس های بین الملل به پردیس اقماری

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی با بیان اینکه پردیس‌های فعلی دانشگاه‌ها اقماری هستند نه بین‌المللی، گفت: پردیس بین‌المللی به پردیسی گفته می‌شود که حداقل 30 درصد دانشجویان آن خارجی باشند که پردیس‌های فعلی هیچ کدام این شرط را ندارند.

دکتر رضا عامری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه به جای واژه “بین‌الملل” به پردیس‌های دانشگاهی عنوان «اقماری» داده شده است، گفت: در ابتدا به دو پردیس دانشگاه شریف و تهران در کیش عنوان بین‌المللی داده شد، اما با توجه عدم موفقیت در زمینه جذب دانشجوی خارجی، این پردیس‌ها نیز اقماری هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه پنجم توسعه دانشگاه‌ها می‌توانند با کسب مجوز برای پذیرش دانشجوی شهریه‌ای مازاد بر ظرفیت، پردیس‌های دانشگاهی ایجاد کنند، تصریح کرد: تعداد پردیس‌های دانشگاهی در سال 90 بسیار کم بود، اما امسال به طور ناگهانی تعداد آنها افزایش یافته است.

وی با اشاره به نحوه برخورد با پذیرش غیرقانونی دانشجو در پردیس‌های دانشگاهی، اظهار کرد:‌ پردیس‌های اقماری از ابعاد مختلف همچون زیرساخت‌ها، تجهیزات و میزان اعضای هیات علمی بررسی می‌شوند و در صورتیکه حداقل‌های لازم را نداشته باشند، پذیرش دانشجوی آنها تمدید نمی‌شود.

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم با بیان اینکه پردیس‌های اقماری بیشتر در دانشگاه‌های بزرگ دولتی ایجاد شده‌ است، تصریح کرد: استقبال خوبی به ویژه از سوی داوطلبان تحصیلات تکمیلی از این پردیس‌ها شده است اما این پردیس‌ها باید در بحث کیفیت و اعضای هیات علمی توجه بیشتری داشته باشند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مرتضی گفت:

  سلام آیا دانشگاه های پردیس خودگردان یا همون بین الملل داخل ایران معتبر هست یا نه؟

 2. داوود گفت:

  سلام
  مي خواستم بدونم كه تو مدارك كارشناسي ارشد پرديس علوم وتحقيقات ازاد ايا كلمه پرديس داره يا خير و اينكه تفاوتهاشون از همه جهات چيه ؟
  ممنونم

 3. اميد زمانيان گفت:

  داشگاه بين المللي با گزينش و تحت نظر سازمان سنجش و بررسي ريز نمرات افراد برتر رو انتخاب كرده ودانشجو پذيرفته و معتبر تر از دانشگاها يي است كه يه مشت بي سواد توش ميچرند

 4. اميد گفت:

  معاون دانشگاه بايد پاسخ گوي جوي كه ايجاد كرده باشد ودانشجو موش آزمايشگاه نيست و مدارك واحدهاي بين المللي همانطور كه زمان پذيرش گفته شد بايستي معتبر شناخته شود و هر قانون جديد عطف ما سبق نميشود

 5. مینا گفت:

  سلام مدیر محترم سایت آیا مدارک بین الملل اعتبار کامل دارند؟ چون من دانشجوی بین الملل فردوسی هستم و شندیم که صحبت بی اعتباری این مدرک هست آیا صحت دارد و آیا اطلاعیه ای برای اعتبار مدرک های قبلی اعلام شده است یا نه؟
  منتظر جوابتان هستم

  • vahid گفت:

   سلام…
   بزودی پردیس اعتبار خودش رو از دست میده…چون داره رتبه بالا رو پذیرش میکنه…مگر اینکه تو دانشگاه بهشون سخت بگیرن که در این صورت هم با توجه به رتبه ها از هر 100 نفر احتمالا باید 10 نفر فارغ بشن..در این صورت مدرک معتبر میشه…پس باید به خروجی ها نگاه کنید…به نظر بنده پردیس نرید..مگر اونهایی که ذکر شده بخشی از تحصیل در خارج از کشوره…یا مطمئن هستید که مدرک مورد تایید دانشگاه های معتبر جهان هستش..باز هم توجه کنید این نظر من بود…تحقیق کنید

 6. عرفان گفت:

  سلام حالا دانشگاه های بین الملل معتبر هستند یا نه؟

  سلام
  بله البته که معتبر هستند.

  • عرفان گفت:

   ممنون آخه دوستانی که رفتن یه جوری صحبت مبکنند که انگار هیچ آینده ای در انتظارشون نیست نه هیئت علمی نه بورس و ………

 7. پاییز گفت:

  هم آزاد قبول شدم و هم بین الملل فردوسی ……… در یک اشتباه تاریخی اومدم فردوسی!!!!!!!!!!!!

  در صورت امکان بیشتر توضیح دهید. چه اشکالاتی دارد؟

  • پاییز گفت:

   نمی دونم مدیر جون
   همش اضطراب دارم هر روز یه داستانی سر هم می کنن یه روز میگن می بندنش یه روز می گن اسمش عوض میشه یه روز می گن اعتبار نداره….. فکر کنم اگه می رفتم آزاد دیگه کسی نه اسمشو عوض می کرد نه اعتبارشو…. نه مدرکم تو هوا بود من فکر میکنم اکثر کسایی که الان بین الملل می خونن یه جورایی نگران آینده ان.

   البته نگرانی شما را درک می کنیم اما احتمال چنین اتفاقاتی خیلی پایین است. امیدواریم هر چه زودتر اطلاعیه ای مبنی بر رسمیت پذیرش های بدون آزمون قبلی دکتری منتشر شود.

 8. پاییز گفت:

  بالاخره تکلیف دانشجوهای واحدای بین الملل چی میشه؟
  چرا مسئولین اینقدر اسم- فامیل بازی می کنن؟
  روز اول دانشجو می گیرن روز دوم دانشگاه باز میشه روز سوم میگن باید دانشگاه بسته بشه روز چهارم اسمشو عوض می کنن روز پنجم …..
  خداشاهده با این اوضاع اسف بار هنوز نمی دونیم بالاخره این راهی که داریم می ریم به کجا ختم میشه؟ اصلا هفته بعد دانشجو هستیم یا نه؟ ……

 9. erfan گفت:

  سلام مدیر جان من با دانشگاه بین الملل فردوسی مشهد تماس گرفتم درست جواب ندادن میشه شما برای من پیگیری کنین
  من الان سرباز هستم میتونم دکتری بین الملل تربیت مدرس و فردوسی مشهدشرکت کنم یا
  خیر میگن یا باید هنوز سربازی نرفته باشم یا تموم شده باشه؟
  منتظرتونم مدیرجان

  سلام
  دانشگاه فردوسی را که باید از خود دانشگاه سوال فرمایید اما به نظر می رسد دانشگاه تربیت مدرس از همه قوانین پذیرش از طریق کنکور تبعیت نماید.