مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  کارگاه مقاله نویسی

راه‌اندازی دکتری علوم‌ کامپیوتر

رییس کمیته ریاضی گروه برنامه‌ریزی علوم پایه از راه‌اندازی رشته علوم‌ کامپیوتر در مقطع دکتری برای اولین بار خبر داد و گفت: اصلاحات برنامه درسی علوم کامپیوتر نیز در دست انجام است و تا یک ماه آینده کامل خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، احمد پارسیان امروز در نشست خبری تحول و ارتقای محتوای برنامه درسی و آموزشی رشته‌های علوم پایه همچنین از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته‌های ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر از بهمن ماه 92 بر اساس برنامه‌های درسی جدید خبر داد.

 

وی با بیان اینکه کار بازبینی برنامه‌های درسی مقطع کارشناسی رشته‌های ریاضی و کاربردها،‌ آمار و کاربردها و علوم کامپیوتر از سه سال قبل آغاز شد،‌ اظهار کرد: برنامه مدون آن نیز در این سال‌ها به اجرا گذاشته شده و اولین فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها را در سال 92 شاهد خواهیم بود.

 

وی با اشاره به بازنگری برنامه درسی دکترای آمار،‌ گفت: دکترای آمار از سال 1369 در دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی شده بود که اخیرا برنامه درسی آن بازنگری شد.

 

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه گروه ریاضی شامل رشته‌های علوم ریاضی، علوم آمار و علوم کامپیوتر است، خاطرنشان کرد: بازبینی برنامه‌های درسی در مقطع کارشناسی ارشد این رشته‌ها در چهار زیرکمیته تخصصی در حال اجرا است.

 

رییس کمیته ریاضی گروه برنامه‌ریزی علوم پایه جایگاه ایران به لحاظ تولید مقالات علوم ریاضی در سطح بین المللی را رتبه 30 ذکر کرد و گفت: به لحاظ کیفی با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم هرچند از نظر کمی،‌ پیشرفت هایی حاصل شده است.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری