مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

اعلام نحوه برگزاری آزمون دکتری 92 سراسری

آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری 1392 همانند آزمون  91 برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد که آزمون دکتری 92 بدون هیچ گونه تغییری و همانند سال گذشته برگزار خواهد شد.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: آزمونهای کارشناسی ارشد و نیمه متمرکز دکتری سال 92 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور کماکان بدون تغییر همانند سال گذشته در زمانهای اعلام شده، برگزار خواهند شد.

به گفته وی تکرار شخصی سازی دفترچه های کنکورهای مذکور همچنین کنکور سراسری همانند سال گذشته اعمال شده است.

رئیس سازمان سنجش همچنین خاطرنشان کرد که تمام سوالات کنکور دکتری 92 به صورت تستی طراحی شده است.

به گزارش پی اچ دی تست نحوه برگزاری آزمون دکتری 91 در روزهای نزدیک برگزاری آزمون در خبرهای مختلف به شرح زیر اعلام گردیده بود :

1- سطح سوالات امتحان تخصصي حسب مورد در حد دانش و تجربيات فارغ‌التحصيلان دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد است

مشاورعالي سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به نحوه سوالات دومين آزمون نيمه متمركز دكتري، گفت: سوالات عمومي و اختصاصي آزمون هر يك از رشته‌هاي امتحاني به صورت تستي چهار گزينه‌اي است.

حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه در اين آزمون داوطلبان در هر كد رشته امتحاني علاوه بر مواد آزمون عمومي كه شامل زبان انگليسي و استعداد تحصيلي است، به مجموعه‌اي از دروس تخصصي از دو مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد كد رشته مورد نظر بايد پاسخ دهند، اظهاركرد: ضرايب دروس امتحاني در هر يك از كد رشته‌هاي امتحاني عبارت است از زبان انگليسي با ضريب دو، استعداد تحصيلي با ضريب يك، مجموعه دروس اختصاصي به عنوان يك ماده امتحاني با ضريب چهارو ضرايب هر يك از دروس اختصاصي گروه آموزشي علوم پزشكي در مقابل هر درس در دفترچه راهنماي آزمون دكتري 91 مشخص شده است.

وي با بيان اينكه سطح سوالات امتحان تخصصي حسب مورد در حد دانش و تجربيات فارغ‌التحصيلان دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد و در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌هاي مصوب شوراي عالي برنامه ريزي است، با اشاره به تستي بودن سوالات كليه رشته‌ها، گفت: در تست‌هاي چهار گزينه‌اي براي هر پاسخ صحيح، سه نمره مثبت و براي هر پاسخ غلط، به منظور خنثي كردن پاسخ‌هاي حدسي يا تصادفي، يك نمره منفي در نظر گرفته شده است.

وي افزود: به داوطلبان پيشنهاد مي‌شود كه اگر پاسخ سوالي را اصلا نمي‌دانند، به آن سوال جواب ندهند؛ چرا كه به سوال‌هاي بدون جواب، نمره نفي تعلق نمي‌گيرد و اگر به سوالي بيش از يك پاسخ داده شود، همه پاسخ‌هاي آن سوال غلط محسوب خواهد شد و به اين سوال يك نمره منفي تعلق مي‌گيرد.

2- نحوه برگزاری آزمون / امکان تصحیح معدل

سوالات تخصصی در آزمون صبح ارائه خواهد شد و در بعد از ظهر روز جمعه آزمون عمومي برگزار مي‌شود كه داراي دو دفترچه زبان انگليسي و استعداد تحصيلي است كه پاسخنامه سوالات عمومي همراه با دفترچه زبان در يك بسته در اختيار داوطلب قرار داده مي‌شود.

وي با بيان اينكه معدل‌هاي مندرج در كارت شركت در آزمون داوطلبان بر اساس اطلاعاتي كه توسط داوطلب به هنگام ثبت نام اينترنتي ارائه شده، درج شده است، اظهار كرد: چنانچه داوطلبي در زمان ثبت نام براي شركت در آزمون موفق نشده است كه معدل مقطع كارشناسي ارشد خود را بنا به دلايلي ثبت كند، در اين مرحله مي‌تواند با ورود به مرحله ويرايش نسبت به اصلاح معدل واقعي خود اقدام كند

. وي افزود: در غير اين صورت قبولي آن دسته از داوطلباني كه در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار گرفته شده باشند لغو مي‌شود و مسئوليت هر گونه تبعات بعدي به عهده خود داوطلب مي‌باشد.

3- ممنوعیت استفاده از ماشین حساب در آزمون دکتری 91

توكلي در توصيه به داوطلبان آزمون دكتري، با بيان اينكه داوطلبان بايد از آوردن وسايل اضافي شامل كيف دستي، كتاب، جزوه، هرگونه نت و يادداشت، پيجر، ماشين حساب، تلفن همراه (حتي خاموش) و … به جلسه امتحان خودداري كنند، تصريح كرد: به داوطلبان اكيدا توصيه مي‌شود حتي از نت برداري و يادداشت كردن جواب پاسخ‌ها براي اطلاع خود جدا پرهيز كنند.

وي افزود: همچنين رد و بدل كردن هر وسيله از قبيل لوازم التحرير و … در جلسه آزمون و همچنين خارج كردن اوراق امتحاني از قبيل كارت شركت در آزمون، دفترچه سوال و پاسخنامه از جلسه امتحان به عنوان تخلف تلقي و با فرد متخلف برابر قانون رسيدگي به تخلفات و جرائم در آزمون‌هاي سراسري رفتار مي‌شود، همچنين از آنجايي كه محلي براي نگهداري وسايل اضافي در حوزه‌هاي امتحاني پيش بيني نمي‌شود، از داوطلبان تقاضا مي‌شود كه به هيچ وجه اين قبيل وسايل اضافي را همراه خود به محل حوزه امتحاني نياورند.

4- تعداد سوالات کنکور دکتری 91

tedadsoalat

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

افزودن دیدگاه جدید

avatar