مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست  پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

تعداد و زمان پاسخگویی به سوالات آزمون دکتری ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به برگزاری آزمون دکتری ۹۲ در روز جمعه ۱۸ اسفند ماه، تعداد و مدت پاسخگویی به سوالات این آزمون را تشریح کرد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۲ در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه (۱۸ اسفندماه) در ۳۷ شهرستان و ۱۱۴ حوزه امتحانی برگزار می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان باید در صبح روز جمعه به سوالات آزمون تخصصی و استعداد تحصیلی پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه در صبح روز جمعه به داوطلبان دفترچه سوالات تخصصی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه استعداد تحصیلی (دفترچه شماره ۲) داده می‌شود، اظهار کرد: تعداد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه اختصاصی برای رشته‌های مختلف متفاوت است.

توکلی با بیان اینکه برای آزمون استعداد تحصیلی ۴۰ سوال طراحی شده است، تصریح کرد: داوطلبان باید در مدت زمان ۹۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به توزیع دفترچه سوالات زبان در بعدازظهر روز جمعه، گفت: هر یک از داوطلبان باید به ۷۰ سوال زبان در ۱۰۵ دقیقه پاسخ دهند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

درج نظر