مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه بین المللی امام خمینی

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)  برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در دوره دکتری دانشجومیپذیرد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)  از بین دانش‌آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی‌‌ ارشد، طبق ماده ۸ آیین نامه “ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر” ابلاغیه‌های شماره ۲۲۳۵۴/و  مورخ ۲/۳/۹۱ و شماره ۲۳۹۳۷۷/۲۱ مورخ ۲۰/۱۲/۹۱ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در دوره دکتری در رشته‌های ذیل دانشجو می‌پذیرد:

ریاضی کاربردی(آنالیز عددی)- ریاضی محض(آنالیز)- ریاضی محض(جبر)- شیمی(آلی)- شیمی (تجزیه)- مهندسی برق (مخابرات)- مهندسی عمران(مکانیک خاک و پی)- مهندسی معماری (طراحی نیروگاه ها)- بیوتکنولوژی کشاورزی (گیاهی)-  مهندسی آبیاری و زهکشی- مواد و متالوژی- اصلاح نباتات- حسابداری- آینده پژوهی- فلسفه- تاریخ (تاریخ ایران بعد از اسلام)- تاریخ و تمدن ملل اسلامی- زبان و ادبیات عربی- زبان و ادبیات فارسی- زبان و ادبیات فارسی (ادبیات عرفانی)

مهلت ارسال مدارک تا پایان وقت اداری ۳۰/۲/۱۳۹۲

متقاضیان بر روی پاکت ارسالی، رشته مورد تقاضا و جمله: “مربوط به دوره دکتری” را حتما مرقوم فرمایند.

شرایط لازم:

دانش‌آموختگانی که تاریخ فراغت از تحصیل آنها پس از ۰۱/۰۱/۹۰ باشد و دارای رتبه اول تا سوم در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و نمره پایان‌نامه آنها درجه عالی (۱۹ تا ۲۰) باشد، در صورت احراز یکی از بندهای زیر می‌توانند به عنوان داوطلب بدون آزمون تلقی گردیده و پرونده آنها مورد بررسی قرار گیرد:

الف) دارای حداقل دو مقاله معتبر مستخرج از پایان‌نامه.

ب) دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی‌ ارشد دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان‌نامه.

ج) رتبه اول المپیاد علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ‌ارشد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان‌نامه.

د) رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان‌نامه.

ه) دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان‌نامه.

و) رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل ۳۵ درصد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان‌نامه.

تبصره ۱:  منظور از مقاله معتبر، مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی-پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین‌المللی می‌باشد.

تبصره۲: در مورد دانش‌آموختگان کارشناسی‌ ارشد آموزش محور، نمره عالی پایان­نامه موضوعیت نداشته و ارائه مقاله معتبر مرتبط با رشته تحصیلی می‌‍‍‍‍‍‌تواند جایگزین مقاله معتبر مستخرج از پایان‌نامه گردد. سایر شرایط مانند سایر دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد می‌باشد.

مدارک لازم:

۱-  تکمیل فرم در خواست پذیرش

۲- گواهی رتبه و معدل که توسط دانشگاه محل تحصیل متقاضی تکمیل شده است

۳- تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.

۴- دو قطعه عکس ۴×۳ پشت نویسی شده که یکی در محل مخصوص فرم شماره ۲ نصب شده‌ باشد.

۵- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد.

 تبصره: داوطلبانی که درحال انجام خدمت وظیفه هستند، با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود، مبنی بر اتمام خدمت وظیفه عمومی تا پایان شهریور ۱۳۹۲، می‌توانند ثبت کنند.

۶- ریز نمرات کلیه مقاطع تحصیلی.

۷- گواهی فراغت از تحصیل مقاطع قبلی و گواهی تاریخ فارغ التحصیلی تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ برای دانشجویان کارشناسی‌ ارشد مشغول به تحصیل

۸- تصویر گواهی زبان مورد قبول دانشگاه به شرح جدول زیر (در صورت عدم ارائه مدرک زبان، به پذیرفته‌شدگان نهایی اجازه داده خواهد شد تا حداکثر یک نیمسال بعد از قبولی، مدرک زبان را ارایه کنند. در غیر اینصورت پذیرش آنها لغو خواهد شد).

نام آزمون

MCHE

IELTS

TOEFL

TOLIMO

حداقل نمره

۵۰

۵/۵

۵۰۰

۵۰۰

۹- تصویر صفحه اول و چکیده پایان‌نامه.

۱۰- معرفی‌نامه از معاونت دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشجویان نمونه کشوری.

۱۱- مشخصات تفصیلی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی (CV) و مستندات مربوطه

۱۲- حداقل دو عدد توصیه‌نامه تکمیل شده توسط استاد راهنمای مقطع کارشناسی ‌ارشد و یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه محل تحصیل متقاضی که ترجیحا دانشیار به بالا باشد

۱۳- اصل رسید بانکی غیر قابل استرداد به مبلغ سیصد هزار ریال به حساب جام شماره ۱۵۵۰۲۰۶۵۱۹ نزد بانک ملت به نام درآمدهای اختصاصی معاونت آموزشی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره).

تذکر :

- مدارک لازم باید تا پایان وقت اداری مورخ ۳۰/۲/۱۳۹۲ از طریق پست پیشتاز به آدرس:  قزوین، بلوار دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، کدپستی ۱۶۸۱۸-۳۴۱۴۹، صندوق پستی ۲۸۸، اداره استعدادهای درخشان، واصل گردد. مدارک ناقص و مدارکی که بعد از تاریخ مذکور ارسال شده باشند، بررسی نخواهند شد.

- مدارک ارسالی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

- دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی‌ ارشد باید تا پایان شهریورماه ۱۳۹۲ فارغ‌التحصیل شوند.

متقاضیان واجد شرایط در زمان مقرر جهت مصاحبه علمی دعوت خواهند شد. اطلاع‌رسانی از طریق تارنمای دانشگاه انجام می‌شود.

- لازم به ذکر است که ارایه درخواست و دعوت به مصاحبه به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد و پذیرش قطعی داوطلبان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری خواهد بود.

- اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در نیمه دوم شهریورماه اعلام خواهد شد. لذا، خواهشمند است از هرگونه تماس و مراجعه غیرضروری به این اداره و همچنین دانشکده‌ها خودداری نمایید.

- در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن ۸۳۷۱۷۰۷-۰۲۸۱ (دفتر هدایت استعدادهای درخشان) تماس حاصل فرمایید.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵۲)

 1. azi می‌گه:

  سلام
  اگه جزنفرات برترکارشناسی وکارشناسی ارشد نباشی نمیشه؟تورخدا یکی جواب بده

 2. زهرا می‌گه:

  کسی ثبت نام کرده تو قسمت ارسال تصویر مدارک معلوم شه دقیقا جی می خواد؟
  آخه این چه وضعیه تا پولش رو واریز نکنی نمیزاره قسمت ارسال تصویر مدارک رو ببینی

 3. سجاد می‌گه:

  سلام
  من سه مقاله پژوهشی و هفت مقاله همایشی دارم معدلم هم ۱۷/۱۷ می باشد. در ضمن نمره پایان نامه ام هم ۱۸/۷۵ است. به نظرتان مرا قبول می کنند؟

 4. کیا می‌گه:

  سلام. من رتبه اول کارشناسی و کارشناسی ارشد هستم. با یک مقاله پژوهشی و یک مقاله در حال داوری. یک مقاله علمی هم در نشریه علمی اطلاع رسانی دارم. فعالیت های فرهنگی مرتبط با رشته ام بسیار دارم. حدود یک سال هم سابقه تدریس در دبیرستان دارم.
  با توجه به میزان اندک مقاله ها و نداشتن مدرک زبان، آیا شانسی دارم؟
  و اینکه چهار ترمه درس را تمام کرده باشیم، ارزشی دارد یا نه؟

 5. گلی می‌گه:

  سلام دوستان
  من همه شرایط را دارم
  ولی مدرک زبان ندارم
  به نظرتون چیکار کنم؟ مدرک زبان تافل باید وقت بزاری براش نمیشه همین جوری گرفت که
  لطفا از دوستان و مدیریت سایت خواهش می کنم کمک کنند

 6. فری می‌گه:

  بچه ها کسی میدونه این دانشگاه از نظر سطح علمی چه جوریه؟؟

 7. امیر می‌گه:

  بنده رتبه اول کارشناسی ورتبه اول کارشناسی ارشد با ۸ مقاله علمی وپژوهشی دانشگاه قزوین هستم اما ۶ماه خدمت سربازی میکنم وتا برج۱۰ خدمت دارم.همچنین عضو بنیاد علمی نخبگان هستم.حالا چکارکنم که نمیتونم شرکت کنم؟

 8. فرجی می‌گه:

  سلام
  آیا واقعیّت داره که شهریه های این دانشگاه به دلاره و خیلی بالاست ؟
  شهریه ی بدون کنکور دکتری برای رشته های علوم انسانی در این دانشگاه چقدره؟

 9. سامان می‌گه:

  سلام
  در پاسخ به سارا و بیوتکنولوژی کشاورزی!!!!!!!!!!!
  واقعا متاسفم برای اون کسایی که میخان با این طرز فکر در مقطع دکتری حاضر بشن.
  لطفاً حرفتون رو به تمام دانشگاهها تعمیم ندین،بچه های استعداد درخشان زحمت میکشن درس میخونن مقاله مینویسن.
  شما کجا بودید که بنده تو این مدت چه شب ها که نخوابیدم واسه اینکه بتونم شرایط رو کسب کنم معدل اول بشم و بتونم طی این مدت ۴ مقاله علمی پژوهشی بنویسم. در ضمن خومو مثال می زنم رشته من در دانشگاه تهران بین رشته ای هستش واسه همین اکثراساتید ما از دانشکده های مختلف میومدن که هیچگونه شناختی نسبت بهم نداشتیم ولی خداروشکر با تلاشی که کردم تونستم تو همه درس ها نمره اول بشم . حالا بگیم یکی چاپلوسی که این نبوده. خداشاهده ۹ استاد همه یک نظر داشتن. و بنده نفر اول شدم. پس لطفاً حسادت نفرمایید
  با آرزوی موفقیت.

  • بیوتکنولوژی کشاورزی می‌گه:

   آقای سامان اولا این ربطی به طرز فکر نداره مطلبی که من عرض کردم واقعیتی بود که نه تنها بنده بلکه خیلی های دیگه باهاش مواجه شدند و به عینه دیدند.
   ثانیا
   همه ما زحمت کشیدیم، بیخوابی کشیدیم و …
   این فقط شامل شاگرد اولا نمیشه
   من خودم در همه مقاطع تحصیلی رتبه اول بودم در دوران کارشناس ارشد هم رتبه ۴ شدم (البته بدون چاپلوسی)و همیشه هم جز دانشجویان ممتاز دانشگاه بودم، همه دارن زحمت می کشن پس صرف اینکه شاگرد اول شدی دچار این توهم نشید که فقط خودت داری تلاش می کنی بقیه کشک می سابن
   ثالثا به نظر بنده شما برای خودتون باید متاسف باشید با این کلام بچه گانتون نظر من یا خانم سارا چه ارتباطی با حسادت داره!!!!!!!!ما واقعیتی که باهاش مواجه شدیم رو بیان کردیم.
   با آرزوی بلوغ فکری و موفقیت برای شما

   • sara.sanayeiiee می‌گه:

    آقا سامان نظر بنده اصلا ربطی به حسادت نداشت.(اگر عدالت در استاد و دروسی که ارئه می شدند بود بنده هم شاگرد پنجم نمی شدم،چرا که ترم۲ و ۳ ما۲درس مشترک داشتیم و دیدیم که نمره هر دو گروه چطور بود)من هم دانشگاه خودم و دانشکده ای که توش درس می خونم رو گفتم شرایطش چطور بود. هرگز به همه تعمیم ندادم. بله هستند کسانی که بسیار هم تلاش می کنند. ولی خیلی ها هم هستند که با چاپلوسی نمره می گیرند.
    و با نظر بیوتکنولوژی کشاورزی کاملا موافقم همه در دوران ارشد زحمت کشیدن. حالا شاید رتبه نیاوردند ولی تا جایی که تونستند زحمتشونو کشیدند.
    همونطور که ارشد رو با زحمت و آزمون با تغییر رشته و از دانشگاه پیام نور تونستم روزانه قبول بشم. دکتری هم قبول میشم. برای شما هم آرزوی موفقیت می کنم.امیدوارم از سهمیه شاگرد اولیتون نهایت استفاده را ببرید.

 10. dr می‌گه:

  سلام دوستان
  من دوتا مقاله علمی پژوهشی دارم ولی از پایان نامم استخراج نشدن. بنظرتون قبول می کنن یا باید حتما از پایان نامه باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. رها می‌گه:

  دوستان این فرم درخواست رو از کجا باید برداریم و پر کنیم؟

 12. میم می‌گه:

  با سلام
  من به سایت دانشگاه که مراجعه کردم نتونستم چنین اطلاعیه ای رو پیدا کنم! خبرتون درست و مستنده؟

  ——–
  بله!

 13. elmira می‌گه:

  سلام

  مگه این شرایطی رو که اعلام میکنند به جز اینم شرطی داره؟

  من پارسال فارغ التحصیل شدم یک isi با ایمپکت ۱٫۷ داشتم که چاپ شده بود .یه علمی پژوهشی که ارسال کرده بودم.
  معدلم در رشته مهندسی برق ۱۸٫۷۲بود.رتبه اول ورودی هام بودم.پایان نامه ام درجه عالی بود.مدرک زبان mche داشتم.سابقه تدریس ۱ ترم در دانشگاه دولتی دارم.کنکور دکتری هم شرکت کرده بودم ورتبه ام متوسط بود .اما واسه چند دانشگاه بدون آزمون اقدام کردم .اما دعوت نشدم .من حس میکنم این اطلاعیه ها رو میزنند که دانشجوهای خودشونو راحت تر پذیرش کنند.من الان باید چیکار کنم که دانشگاه خودم بدون آزمون برنمیداره ؟؟؟؟؟

  • الف.م می‌گه:

   سلام
   همه حرفی که می زنید صحیح..اما یه تبصره ای هست که هر دانشگاهی باید ۲۰ درصد قبول شده هاش را بدون آزمون برداره. ۱۰ درصد از دانشگاه خودشون و ۱۰ درصد از دانشگاه دیگه. بنابراین به شدت پیگیری کنید و حتما یه معرفی نامه از اساتید بالا رده رشته خود تهیه کنید و حتما هم سعی کنید از طرف یکی از اساتیدی که با اساتید دانشگاه مقصد در ارتباط هستند و همدیگه رو می شناسند به دانشگاه مقصد معرفی بشید. چون شناخت اساتید از دانشجو برای قبولی و پذیرش بسیار مهم است. با آرزوی موفقیت برای شما

 14. شقایق می‌گه:

  سلام
  من اسفند ۹۰ دفاع کردم. البته در دانشگاه تهران به صورت مجازی درس خواندم. رتبه اول ورودی خودم نیستم اما دو مقاله پژوهش و چند مقاله کنفرانس بین المللی دارم.
  به نظر شما واجد شرایط هستم؟

 15. محمودی می‌گه:

  باسلام
  دررشته مدیریت پذیرش ندارین ،
  کارشناسی ارشد مدیریت می تونه دررشته حسابداری شرکت کنه

 16. سمیرا می‌گه:

  با سلام
  اگر من اردیبهشت ۹۲ دفاع کنم بنظر شما تا دو سال دیگه که واسه سهمیه استعداد درخشان می توان استفاده کنم بنظر شما اگه زودتر دفاع کنم خوبه یا بگذارم مثل بچه هاشهریور. واسه استفاده از سهمیه میگم. در ضمن من ترم پنج شدم.
  لطف کنید راهنماییمکنید هر کسی که میدونه واقعا نیاز به راهنماییتون دارم.
  با سپاس

 17. هادی می‌گه:

  سلام
  به دوستان گرامی
  یه چیزی میگم موضع نگیرید و ناراحت نشید.! آن هم اینکه تمام کسانی اعتراض کردند که این شرایط را نداشتند چرا؟چونکه به نفعشون نبود.! مثلا در مورد زمان فارغ التحصیلی، به هر حال باید یک تفاوتی بین کسیکه الان فارغ التحصیل شده باکسیکه ۱۰ سال پیش فارغ التحصیل شده و شغلی پیدا کرده و تازه یادش اومده بیاد دکتری باشد، یعنی باید یک فیلتری بگذارند تا یکسری افراد را حذف کنند، هچند هر نوع فیلتری هم باشد بازهم تعدادی افراد هستند که معترض هستند.!! سعی کنیم خودمان را به جای افرادی بگذاریم که ۲ سال از فارغ التحثیلیشان نگذشته، دارای حداقل ۲ مقاله و شاگرد اول تا سوم ورودی های خودشان هستن.! عزیزان همانطور که از اسم این سهمیه مشخص است برای استعداد درخشان است یعنی افراد متفاضی باید دارای یکسری خصوصیات باشند نه اینکه همه بتوانند استفاده کنند.!!
  امیدوارم ناراحت نشده باشید و کمی واقع بینانه تر و منصفانه تر بنگرید.!

  • بیوتکنولوژی کشاورزی می‌گه:

   حرف شما درست اما من در زمان کارشناسی ارشد می دیدم که چطور دانشجویان کارشناسی ارشد از اساتید نمره میگرفتن و حتی بعضی از همکلاسی هامو می دونستم که اصلا برای امتحان پایان ترم آماده نبودن اما با چاپلوسی از اساتید نمره می گرفتن، اینجاست که آدمایی مثل من با دو مقاله ISI، یک مقاله علمی پزوهشی، ۴تا همایشی، دو طرح تصویب شده و درحال انجام، داشتن لوح تفدیر از برخی انجمن هاو……نمیتونیم از چنین فرصت هایی استفاده کنیم.
   دوست عزیز نمرات دروس کارشناسی ارشد واقعی نیست و بر اساس رابطه داده میشد لااقل در جایی که من تحصیل کردم اینجوری بود.

   • sara.sanayeiiee می‌گه:

    من هم با نظر شما کاملا موافقم. من هم که در دانشگاه یزد هستم دقیقا همینطوری نمره میدن اساتید. هر کس بیشتر تو چشمشون باشه نمرش بیشتره. ما وقتی تو دوره ارشد وارد شدیم ۲۱نفر وردی ما بود که دو گروه۱۰و۱۱ تایی شدیم. ترم۱درس های متفاوت داشتیم گروه ما سخت ترین درس ها و با گیرترین استید بود. و گروه دیگه درس های ساده تر و نمره بیار. این بود که بین دو گروه فاصله افتاد. به خاطر همین ترم۱ارشد معدلم شد۱۵٫۲۸و بالاترین معدلمون هم۱۵٫۴۷بود در عوض اون گروه بالاترین معدلشون۱۸٫۶۰و کمترینشون۱۵٫۷۰ بود این شد که بین دو گروه تفاوت فاحشی افتاد و من که شاگرد اول خودمون هستم ترم۲معدل۱۸ و ترم سوم معدل۱۹ تازه تونستم معدلمو برسونم۱۷٫۰۵و شاگرد پنجم بشم. با اینکه۴مقاله کنفرانس بین الملی۱مقاله همایش داخلی و ۱مقالهisi دارم و هنوزم واسه پایان نامه مقاله ننوشتم. به خاطر این بی عدالتی و گروه بندی و درس های متفاوت نمی تونم از این سهمیه استفاده کنم. این ائین نامه زمانی درست بود که همه شرایط مساوی داشتند.

  • مهران می‌گه:

   سلام
   من حرف شما رو تایید می کنم
   من نمیدونم چرا بعضی دوستان از بعید بودن این شرایط حرف می زنند
   من در دوران ارشدم از طرح پژوهشی ۲ مقاله ISI چاپ شده دارم و از پایان نامه ام هم ۲ مقاله ISC چاپ شده دارم و مقاله های پایان نامه ام هم ۶ماه بعد از دفاعیه ام جوابشونو گرفتم
   بهمن ماه ۹۰ دفاع کردم و سال قبل هم چند دانشگاه به مصاحبه دعوت شدم / نفر سوم ورودی هستم/باید همزمان با انجام مراحل پایان نامه به فکر مقاله هم باشید
   امیدوارم موفق باشید

 18. مهیار می‌گه:

  آیا ارشد مدیریت آموزشی میتونه در آینده پژوهی این دانشگاه شرکت کنه؟

 19. آرش می‌گه:

  دانشکده فنی این دانشگاه فوق العاده ضعیف و بی در و پیکر هست زمان ما که اینطور بود. واقعا عجیبه که دکتری برق گذاشتن. رشته های مهندسی برق و مکانیک از سال ۸۱ در این دانشگاه ارائه شد بدون هیئت علمی و امکانات مناسب .من مکانیک بودم هر ترم یه دانشجو دکتری حق التدریس پیدا میکردن بیاد یه درس ما رو بده. یعنی دانشگاهی که همش ۱۰ ساله یه رشته رو از لیسانس اورده با چهارتا استادیار داره دکتری برگزار میکنه.

 20. حمید می‌گه:

  یک سوال فنی پیش میاد که حداکثر چند ترمه دفاع کرده باشه؟؟؟ کسی که چهار ترمه دفاع کرده با کسی که ۱۰ ترمه دفاع کرده فرق می کنه.. مثلا اگه از ورودی ۸۹ تا الان فقط ۳ نفر دفاع کرده باشن قاعدتا و منطقا و عقلا و تحقیقا باید اول تا سوم باشن دیگه. حالا با هر معدلی

  • سد ممد می‌گه:

   متاسفانه مشکل وزارت علوم عدم منطق در آیین نامه هایشان هست

  • دانیال می‌گه:

   گواهی رتبه فقط به کسایی میدن که حداکثر ۵ ترم دفاع کرده باشن. “متاسفانه” البته… بنده خودم پاسوز این مورد هستم/ معدلم ۱۷٫۵۰ هست، پایان نامه دفاع نکردم ترم پنجم، بعد دیدم قانون وزارت علوم واسه ورودی ۸۹ به بعد، که تاریخ دی ماه ۹۱ تصویب شده است، به ما سنواتی میگن…! به عبارتی هم پول شهریه ترم ۶ دادم (با اینکه روزانه ام) هم دیگه گواهی رتبه نمیدن بهم. فنا شدم رفت. به همین سادگی.

   • حمید می‌گه:

    اگه اینجوری که شما می فرمایید باشه بنده با معدل ۱۶ چون چهار ترمه دفاع کردم و تا اخر ترم پنج فقط یک نفر دیگه دفاع کرده رتبه دوم محسوب میشوم و میتونم گواهی رتبه بگیرم؟؟

   • نازنین می‌گه:

    به دانیال

    فکر نمیکنم اینجوری باشه. شما از کدوم دانشگاه هستین؟

    دوست من شاگرد اول ارشد و لیسانس هست ۶ ترمه هم دفاع کرد. بهش گواهی رتبه دادن. تازه از رئیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه خودمون هم پرسیده ایراد داره که ۶ ترمه هستم گفتن نه اون شرایط اعلام شده ولی تو دانشگاه لزوما اینجوری اجرا نمیشه.

 21. ارمیا می‌گه:

  چرا شرط سال فارغ التحصیلی هنوز وجود دارد. من رتبه اول کارشناسی و کارشناسی ارشدم دانشگاه دولتی ودی ماه ۸۹ درسم تمام شده. از این سهمیه اطلاعی نداشتم امسال مطلع شدم ولی به خاطر شرط ۲ سال از فراغت تحصیل نمی تونم تو رو خدا یکی به دادم به رسهههههه

 22. سد ممد می‌گه:

  خیلی جالبه با وجود اینکه دانشجویان نیم سال آخر تحصیلی ارشد نیز می توانند در این فراخوان شرکت کنند، اما یک شرط لازم برای آن دو مقاله پذیریته شده یا حداقل نمره پایان نامس، آخه مگه دانشجوی نیم سال آخر ارشد دفاع کرده؟؟؟؟؟؟؟

درج نظر