مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره دکتری دانشگاه شاهد

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه شاهد در نظر دارد، طبق ماده ۸ آیین نامه “ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر” از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد، جهت نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در دوره های دکتری ذیل (اعلام ظرفیت شده به سازمان سنجش آموزش کشور)، تعدادی دانشجو، حسب شرایط مندرج در اطلاعیه حاضر، از طریق بررسی سوابق؛ علمی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و هنری و نیز مصاحبه، پذیرش نماید:
۱- پژوهش هنر
۲- تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی
۳- روان شناسی بالینی
۴- مهندسی پزشکی ـ بیوالکتریک
۵- مهندسی برق ـ مخابرات (میدان)
۶- مهندسی برق ـ مخابرات (سیستم)
۷- مهندسی برق ـ قدرت
۸- مهندسی برق ـ الکترونیک
۹- مهندسی صنایع
۱۰- زیست شناسی ـ میکروبیولوژی
۱۱- زیست شناسی ـ فیزیولوژی گیاهی
۱۲- ریاضی (ریاضی کاربردی)
۱۳- ریاضی (ریاضی محض)
۱۴- مهندسی کشاورزی ـ زراعت و اصلاح نباتات – گرایش فیزیولوژی گیاهان زراعی
۱۵- زیست فناوری (بیوتکنولوژی) گرایش میکروبی
شرایط لازم:
آن دسته از دانش آموختگانی که تاریخ فراغت از تحصیل آنان، پس از۱/۷/۸۹ بوده، دارای رتبه اول تا سوم در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند و نیز نمره پایان نامه آن ها درجه عالی (۱۹ تا ۲۰) می باشد، در صورت احراز یکی از بندهای زیر می توانند، متقاضی جذب ممتاز (استعداد درخشان) تلقی گردیده و پرونده آن ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت:
الف) دارای حداقل دو مقاله معتبر (ملاک معتبر بودن مقاله، در تبصره یک ذیل، آمده است) مستخرج از پایان نامه.
ب) دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه.
ج) رتبه اول المپیاد علمی- دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه.
د) رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه.
ه) دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه.
و) رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل ۳۵ درصد و دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه.
تبصره۱: مقاله معتبر، مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی مورد تایید، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.
تبصره۲: برای دانش آموختگان کارشناسی ارشد آموزش محور، مقاله معتبر مرتبط با رشته تحصیلی، جایگزین مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه، می گردد.
تبصره۳: طول دوره کارشناسی ارشد متقاضیان، نمی تواند بیش از پنج نیمسال تحصیلی باشد(دو سال و نیم).
تبصره۴:دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ ۳۱/۶/۹۲، فارغ التحصیل شوند، حسب شرایط فوق الذکر می توانند، مدارک خود را ارسال نمایند.

شرایط عمومی و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دانشگاه شاهد:
۱-اعتقاد به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام.
۲- اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی.
۳- عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و سازمان ها و گروه های غیر قانونی.
۴- نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.
۵- پای بندی کامل به ضوابط و مقررات دانشگاه.
۶- رعایت کامل ضوابط پوشش اسلامی و شئونات اسلامی برای خواهران و برادران (اعتقاد و التزام عملی به چادر به عنوان حجاب برتر برای خواهران).
* بررسی صلاحیت های عمومی متقاضیان از سوی گزینش دانشگاه صورت گرفته و پذیرش نهایی متقاضیان، منوط به تایید گزینش دانشگاه خواهد بود.

مدارک لازم:
۱- فرم تکمیل شده (تایپ شده) درخواست پذیرش در دوره دکتری تخصصی(Ph.D) از طریق جذب دانشجوی ممتاز (فرم ۱).
۲- گواهی رتبه و معدل که توسط دانشگاه محل تحصیل متقاضی، تکمیل شده باشد (فرم ۲).
۳- تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.
۴- دو قطعه عکس ۴×۳ پشت نویسی شده که یکی از آن، در محل مخصوص فرم شماره یک، نصب شده باشد.
۵- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی، معافیت و یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد.
تبصره: داوطلبانی که درحال انجام خدمت وظیفه هستند، با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود، مبنی بر اتمام خدمت وظیفه عمومی تا پایان شهریور۱۳۹۲، می توانند ثبت نام کنند.
۶- ریز نمرات کلیه دوره های تحصیلی.
۷- گواهی فراغت از تحصیل دوره تحصیلی قبلی و گواهی، تاریخ فارغ التحصیلی تا تاریخ ۳۱/۶/۹۲ برای دانشجویان کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل (فرم ۳).
۸- تصویر گواهی زبان خارجی مورد قبول به شرح جدول زیر (در صورت عدم ارائه مدرک زبان، پذیرفته شدگان نهایی، حسب شیوه نامه های داخلی دانشگاه، فرصت خواهند داشت تا در مهلت مقرر، صلاحیت زبان خارجی را کسب نمایند. در غیر این صورت پذیرش آن ها، لغو خواهد شد).

نام آزمون MCHE IELTS TOEFL    TOLIMO
حداقل نمره برای متقاضیان رشته های؛ فنی، مهندسی و ریاضی ۵۰ درصد از سقف نمره ۵۰ درصد از سقف نمره ۵۰ درصد از سقف نمره ۵۰ درصد از سقف نمره
حداقل نمره برای متقاضیان سایر رشته ها ۵۵ درصد از سقف نمره ۵۵ درصد از سقف نمره ۵۵ درصد از سقف نمره ۵۵ درصد از سقف نمره
 ۹- تصویر صفحاتی از پایان نامه، شامل؛ صفحه عنوان پایان نامه، صورتجلسه امضاء شده اعضای هیات داوران و نیز چکیده پایان نامه ( ارائه اصل پایان نامه صحافی شده در موعد مصاحبه، ضروری است).
۱۰- معرفی نامه از معاونت دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشجویان نمونه کشوری.
۱۱- تکمیل فرم تفصیلی سوابق؛ علمی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و هنری (CV) (فرم ۴).
۱۲- ارائه اصل مقاله های منتشر شده در مجلات؛ ISC، ISI، علمی ـ پژوهشی
۱۳-ارائه گواهی و مستندات مرتبط با ؛ رتبه اول المپیاد علمی- دانشجویی، رتبه اول آزمون سراسری کارشناسی ارشد، نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی، رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در دوره کارشناسی ارشد (جهت بررسی کمیته تخصصی مصاحبه کننده).
۱۴- حداقل دو مورد توصیه نامه تکمیل شده توسط؛ استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد و یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد که ترجیحاً دانشیار به بالا باشند (فرم۵).
۱۵- اصل رسید بانکی پرداخت مبلغ سیصد هزار ریال به حساب بانکی غیر قابل برداشت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شاهد.
شماره حساب غیر قابل برداشت بانک ملی جهت پرداخت (سیبا)
مبلغ به ریال
۰۱۰۸۸۹۷۶۷۷۰۰۹ بانک ملی، مجتمع دانشگاهی شاهد، کد ۱۱۷۳
۳۰۰٫۰۰۰
زمان بندی نحوه و چگونگی ارسال مدارک:
۱-مدارک تنها از طریق پست سفارشی به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شاهد، به آدرس پستی؛ تهران، اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره)، دانشگاه شاهد، سازمان مرکزی، دفتر تحصیلات تکمیلی، کدپستی ۳۳۱۹۱۱۸۶۵۱ ، ارسال گردد.
۲- مدارک باید حداکثر تا پایان وقت اداری مورخ ۲۵/۲/۱۳۹۲ واصل گردد. مدارک واصله پس از تاریخ مذکور، بررسی نخواهند شد.
۳- بر روی پاکت ارسال مدارک، مشخصات دقیق متقاضی به همراه رشته/ گرایش تحصیلی مورد تقاضا، درج شده باشد.
۴-مدارک ارسالی به هیچ عنوان، مسترد نخواهد شد.

تذکرات مهم:
۱- متقاضی، صرفاً می تواند در یکی از رشته/گرایش های متناسب با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد خود، داوطلب شود (تشخیص انطباق رشته درخواستی با سوابق تحصیلی متقاضی، با گروه مصاحبه کننده دوره دکتری است).
۲- جذب از دانش آموختگان دانشگاه های؛ غیر دولتی، غیر انتفاعی، آزاد اسلامی، پیام نور، نیمه حضوری و مجازی، صورت نمی گیرد.
۳- متقاضیان لازم است؛ ضمن دارا بودن شرایط مندرج در اطلاعیه حاضر، حائز کلیه ضوابط و شرایط پذیرش نهایی در دوره های دکتری، اعلامی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور باشند.
۴- از متقاضیان واجد شرایط در زمان مقرر، جهت مصاحبه علمی دعوت خواهد شد. اطلاع رسانی از طریق تارنمای دانشگاه و در صورت لزوم، تلفنی انجام می شود.
۵-در صورت دعوت از متقاضی جهت حضور در مصاحبه بررسی سوابق؛ علمی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و هنری، وی مؤظف است؛ اصل کلیه سوابق ذکر شده خود در بند سیزده مدارک فوق الذکر(ارائه گواهی و مستندات مرتبط) را به کمیته تخصصی بررسی کننده مدارک، ارایه دهد.
۶- صرف دارا بودن شرایط ثبت نام مبتنی بر آیین نامه ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی و دعوت به مصاحبه به منزله پذیرش نیست چرا که پذیرش داوطلبان منوط به ظرفیت موجود، نتایج بررسی سوابق؛ علمی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و هنری داوطلب در کمیته تخصصی مرتبط و نیز تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خواهد بود.
۷- اسامی پذیرفته شدگان نهایی در نیمه دوم شهریورماه اعلام خواهد شد لذا از هرگونه تماس و مراجعه، خودداری شود.

متقاضیان در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می توانند در طول ساعات اداری با شماره تلفن :۵۱۲۱۳۱۰۵-۰۲۱ (سرکار خانم زرین) و ۰۲۱۵۱۲۱۳۱۱۵ (آقای عباسیان)، تماس حاصل فرمایند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۱)

 1. محمد می‌گه:

  با حداقل چه رتبه ای در رشته ها ی دندانپزشکی یا پرستاری دانشگاه شاهد میشود پذرفته شد؟

 2. میترا می‌گه:

  واقعا مگر ملاک داشتن شرایط ذکر شده تحصیلی نیست؟ دیگر چه فرقی میکند که مدرک از کدام دانشگاه باشد. اگر فکر می کنند که دانشگاههای دیگر کوتاهی می کنند خوب یک آزمون داخلی هم بر گزار کنند بعد نظر بدهند. این دیگر بی انصافی است.

 3. امیر حسین می‌گه:

  من واقعا متاسفم که توی یک کشور متمدنی درس خوندم و مدرک گرفتم که دانشگاه شاهد ، مدرکشو قبول نداره و صراحتا اعلام کرده جذب از این دانشگاه ها صورت نمیگیرد.خوب عزیزان من دوستان، خودتون رو راحت کنید از هرکسی که دوست دارید دعوت کنید بیاد درس بخونه چرا مردم رو سر کار میذارید.بخدا این حق الناسه چطوری میخواهید جواب بدید؟؟؟

  • نسما می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   بنظرم شرط معقولیه؟می دونی چرا؟
   فقظ ی دلیل میارم
   برا بورس هیات علمی بنده برا دانشگاه آزاد اقدام کردم و اونا با اینکه شرایط من خیلی بهتر از بقیه بود ولی دانشجوی ازادی گرفتن
   حالا باز بگو حق الناس!!!!!

 4. ع ب می‌گه:

  آخه چرا طول دوره کارشناسی ارشد متقاضیان، نمی تواند بیش از پنج نیمسال تحصیلی باشد? من فارغ التحصیل دانشگاه فردوسی مشهد هستم و در رشته ام هیچکس زودتر از ۶ ترم دفاع نکرده.این شرط چه هدفی دارد؟

 5. اعتراض می‌گه:

  من نمیدونم این شرط رتبه یک تا سه بر چه اساسیه!!! اصلا وزارت علوم فکرنکرده و مهم نیست که بین چندنفر رتبت چندشده!!!!!!!!!!!!!

 6. فرناز می‌گه:

  اگه یک مقاله از پایان نامه باشه و یکی غیر از پایان نامه می شه؟

 7. پتانسیل می‌گه:

  خیلی طولانیه ما هم گروه خونمون به استعدادیا نمیخوره . نخوندمش

درج نظر