مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

ظرفیت پذیرش دوره های پولی و غیر پولی دکتری سراسری

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری سراسری ۱۳۹۲ در دوره های روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس اعلام شد.

در پذیرش دکتری سال آینده تعداد ۱۰ هزار و ۷۹۲ نفر به جز ظرفیت در نظر گرفته شده برای استعدادهای درخشان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، برای ۳ هزار و ۶۳۰ کد رشته محل پذیرش دکتری ۹۲ تعداد ۱۰ هزار و ۷۹۲ ظرفیت مورد نیاز از سوی دانشگاههای کشور به سازمان سنجش اعلام شده است.

بر این اساس، در سال تحصیلی آینده تعداد ۸ هزار و ۱۶۸ نفر در دوره های روزانه، تعداد یک هزار و ۶۰۹ نفر در دوره نوبت دوم ( شبانه )، تعداد ۱۵۳ نفر در دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی، تعداد یک هزار و ۱۶۷ نفر در پردیسهای خودگردان (پولی) و تعداد ۲۳۵ نفر در دانشگاه پیام نور پذیرش می شوند.

به گزارش مهر، هم اکنون مصاحبه پذیرش دکتری ۹۲ در دانشگاههای کشور آغاز شده و به گفته رئیس سازمان سنجش تا اول مردادماه دانشگاهها باید نتایج را به این سازمان اعلام کنند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۲)

 1. احمدرضا می‌گه:

  من سال۹۱در کلینیکال پاتولزی در هر دو مرحله اول شدم چون جایی استخدام نکرد نرفتم توصیه ام به همه اینه که اول دنبال کار باشند

 2. کوروش می‌گه:

  چرا هیچ کجا مبلغ شهریه را ذکر نمی کنند؟

 3. parsa می‌گه:

  من که متاسفم اول واسه خودم بعدواسه همه داوطلبای دکتری چون هممون سرکاری هستیم عزیزان

 4. مهتاب می‌گه:

  من نمیدونم برای چی استعداد تحصیلی رو برای رشته های علوم پایه و کشاورزی هم مطرح میکنند.به نظر یک انسان عاقل، کسی که با خیلی خونی صرف معدلش رو در این رشته ها بالا میبره و چند ماه بعد همون رو فراموش میکنه با اونیکه چند ماه در ازمایشگاه کار علمی انجام میده و چند مقاله علمی معتبر در مجلات خارجی چاپ میکنه برابر میدونه. تازه اولی شد استعداد درخشان و کنکور نمیخواد بده

  • آیهان می‌گه:

   منظور شما این است که رشته های انسانی و علوم اجتماعی فقط با خواندن معدل میگیرند؟ اگر این طور است برایتان متاسفم. شما که از جامعه گله مند هستید، بدانید که همین که شما احساس میکنید یک رشته به درد بخور میخوانید، زاییده همین جامعه است. با این طرز تفکر همین بهتر که شما وارد مسایل انسانی نشده و فقط رشته های فنی را بخوانید که به درد شما بهتر میخورند. برای جامعه ای که دکترایش و یا داوطلب دکترایش چنین تفکری دارد … همین!

 5. مهتاب می‌گه:

  معلوم نیست با این همه هزینه و درس اخرش کار گیر بیاد یا نه به نظر من بهتره وزارت علوم به جای افزایش ظرفیت دانشگاهها، پایان نامه ی همین هایی که داره هدف دار کنه و حمایت کنه تا به نتیجه مطلوب و بدرد بخور برسه باور کنید از دل همین نوع پایان نامه ها کلی طرح و ایده ی جدید بیرون میاد که میتونه به پیشرفت و اشتغال جامعه کمک کنه

 6. فرانک می‌گه:

  کی و از چه طریقی اطلاع رسانی میشه؟

 7. حمید می‌گه:

  ۴۵ میلیون برای علوم انسانی برای سال ۹۱ بود. برای امسال معاون وزیر علوم گفته برای سال ۹۲ افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی خواهیم داشت.

 8. saeed می‌گه:

  سلام
  تقریبا ۵۰ میلیون تومن در میاد البته تا اخر دوره با خورده ریزی هایی که میکنی منظورم تزتون هست که تا ۵۵ تومن هم در میاد

 9. کوروش می‌گه:

  بچه ها لطفا جواب بدین
  هزینه شبانه علم انسانی چنده و چقدر وام میدن؟

درج نظر