مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

ظرفیت پذیرش دوره های پولی و غیر پولی دکتری سراسری

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری سراسری 1392 در دوره های روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس اعلام شد.

در پذیرش دکتری سال آینده تعداد 10 هزار و 792 نفر به جز ظرفیت در نظر گرفته شده برای استعدادهای درخشان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، برای 3 هزار و 630 کد رشته محل پذیرش دکتری 92 تعداد 10 هزار و 792 ظرفیت مورد نیاز از سوی دانشگاههای کشور به سازمان سنجش اعلام شده است.

بر این اساس، در سال تحصیلی آینده تعداد 8 هزار و 168 نفر در دوره های روزانه، تعداد یک هزار و 609 نفر در دوره نوبت دوم ( شبانه )، تعداد 153 نفر در دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی، تعداد یک هزار و 167 نفر در پردیسهای خودگردان (پولی) و تعداد 235 نفر در دانشگاه پیام نور پذیرش می شوند.

به گزارش مهر، هم اکنون مصاحبه پذیرش دکتری 92 در دانشگاههای کشور آغاز شده و به گفته رئیس سازمان سنجش تا اول مردادماه دانشگاهها باید نتایج را به این سازمان اعلام کنند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. احمدرضا گفت:

  من سال91در کلینیکال پاتولزی در هر دو مرحله اول شدم چون جایی استخدام نکرد نرفتم توصیه ام به همه اینه که اول دنبال کار باشند

 2. کوروش گفت:

  چرا هیچ کجا مبلغ شهریه را ذکر نمی کنند؟

 3. parsa گفت:

  من که متاسفم اول واسه خودم بعدواسه همه داوطلبای دکتری چون هممون سرکاری هستیم عزیزان

 4. مهتاب گفت:

  من نمیدونم برای چی استعداد تحصیلی رو برای رشته های علوم پایه و کشاورزی هم مطرح میکنند.به نظر یک انسان عاقل، کسی که با خیلی خونی صرف معدلش رو در این رشته ها بالا میبره و چند ماه بعد همون رو فراموش میکنه با اونیکه چند ماه در ازمایشگاه کار علمی انجام میده و چند مقاله علمی معتبر در مجلات خارجی چاپ میکنه برابر میدونه. تازه اولی شد استعداد درخشان و کنکور نمیخواد بده

  • آیهان گفت:

   منظور شما این است که رشته های انسانی و علوم اجتماعی فقط با خواندن معدل میگیرند؟ اگر این طور است برایتان متاسفم. شما که از جامعه گله مند هستید، بدانید که همین که شما احساس میکنید یک رشته به درد بخور میخوانید، زاییده همین جامعه است. با این طرز تفکر همین بهتر که شما وارد مسایل انسانی نشده و فقط رشته های فنی را بخوانید که به درد شما بهتر میخورند. برای جامعه ای که دکترایش و یا داوطلب دکترایش چنین تفکری دارد … همین!

 5. مهتاب گفت:

  معلوم نیست با این همه هزینه و درس اخرش کار گیر بیاد یا نه به نظر من بهتره وزارت علوم به جای افزایش ظرفیت دانشگاهها، پایان نامه ی همین هایی که داره هدف دار کنه و حمایت کنه تا به نتیجه مطلوب و بدرد بخور برسه باور کنید از دل همین نوع پایان نامه ها کلی طرح و ایده ی جدید بیرون میاد که میتونه به پیشرفت و اشتغال جامعه کمک کنه

 6. فرانک گفت:

  کی و از چه طریقی اطلاع رسانی میشه؟

 7. حمید گفت:

  45 میلیون برای علوم انسانی برای سال 91 بود. برای امسال معاون وزیر علوم گفته برای سال 92 افزایش 15 تا 20 درصدی خواهیم داشت.

 8. saeed گفت:

  سلام
  تقریبا 50 میلیون تومن در میاد البته تا اخر دوره با خورده ریزی هایی که میکنی منظورم تزتون هست که تا 55 تومن هم در میاد

 9. کوروش گفت:

  بچه ها لطفا جواب بدین
  هزینه شبانه علم انسانی چنده و چقدر وام میدن؟