مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

دولت بعدی خودش باید پاسخگوی روند پذیرش دکتری باشد

معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص ادامه روند پذیرش دانشجوی دکتری در دولت بعدی و اینکه مصوبات قانونی در این دولت تا چه حد از سوی دولت بعدی جدی گرفته می شود، تاکید کرد که در این زمینه دولت بعدی باید پاسخگو باشد.

حسین نادری منش در پاسخ به پرسش مهر درباره اینکه مصوبات قانونی وزارت علوم در دوره دهم تا چه میزان سفت و سخت است که در دولت بعدی منجر به کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری یا ایجاد مشکلات دیگر برای این مقطع نشود، اظهار داشت: آنچه که وزارت علوم در زمینه پذیرش و ظرفیت سازی در دکتری انجام داد بر اساس نقشه جامع علمی کشور، سند چشم انداز و برنامه پنجم توسعه بوده؛ بنابراین منطقی است که دولت بعدی هم پاسخگوی این اسناد بالادستی باشد.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد پذیرش دانشجوی دکتری در دور بعدی کاهش یابد بر خلاف مقررات عمل شده، آنچه وزارت علوم نسبت به آن اقدام کرد نه تنها من درآوردی نبود بلکه مطالبه جامعه برای ادامه تحصیل در این مقطع به شمار می آید.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: تمام اقدامات صورت گرفته در زمینه پذیرش و افزایش تعداد دانشجویان در مقطع دکتری بر اساس فرایندهای کاملاً مشخص و قانونی بوده و معتقدیم دولتهای بعدی با حفظ کیفیت و حتی اعمال ظرفیت بیشتر به این روند کمک می کنند.

نادری منش با بیان اینکه بعدیها باید خودشان در زمینه حفظ مصوبات قانونی در پذیرش دکتری پاسخگو باشند، گفت: اما باید توجه کرد به طور طبیعی در این زمینه نیاز به بودجه و زیرساخت کافی احساس می شود، اگر بپذیریم که دانشگاه موتور توسعه کشور است باید به این بخش از اقتدار نظام با نگاه ویژه از نظر بودجه ای و قانونی نگاه کند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. s می‌گه:

  تو رو خدا هر کار میخاید بکنید ما که شدیم موش آزمایشگاهی شما.. ولی تو رو خدا منابع رو هرچه زودتر اعلام کنید.. اینکه زبان هس یا نه باید مدرک داشته باشیم ..استعدادهم.. وخواهشا امتحان از صب تا شب نباشه..نمیتونیم از اطلاعاتمون استفاده کنیم خسته میشیم.

 2. سهند می‌گه:

  درود بر پیام عزیز

  آقا یه سوال
  به نظرت در آزمون ۹۳ با توجه به تغییر دولت ممکنه شیوه ی آزمون عوض بشه؟
  مثلا به روال قبل برگرده یا تشریحی بشه؟

  یه سوال دیگه
  به نظرت در آزمون ۹۳ احتمال داره نمره منفی زبان رو بردارن؟ آخه امسال حذف نمره منفی زیاد اعتراض بدنبال نداشت!!!

 3. شیمی می‌گه:

  سلام.می خواستم بپرسم که من مدرک زبان ندارم با توجه به اینکه رزومم خوبه ممکنه منو به خاطر این موضوع تو مصاحبه رد کنن؟

  سلام
  خیر. آشنایی با زبان خارجی تنها یکی از عوامل موثر در مصاحبه است.

 4. علی می‌گه:

  سلام
  من تو گرایشم رتبه ام شده ۲۹۰ و تا ۳۲۲ مجاز روزانه است و ۱۳۰ نفر ظرفیت روزانه هاست . به نظزتون امکان دعوت به مصاحبه دارم؟

 5. سحر می‌گه:

  ۱۷
  اما یه سوالی که هست اقا پیام اینکه پس چرا ۲۵۰ نفر در گرایش مارو دعوت به مصاحبه میککند در صورتی که جمعا ۴۵نفر میخواین؟این یه جورایی سر کار گذاشتن نیس؟

  • محمد می‌گه:

   سحر خانم سلام
   ۲۵۰ نفر به مصاحبه دعوت نخواهند شد، هر کسی که مجاز شده حتی به روزانه امکان داره اگه مثل پارسال باشه دعوت نشه و حدودا ۱٫۵ برابر دعوت بشن مثلا اگر ۴۵ نفر بخواد حدود۶۸ نفر و اینها به ۵ جای مختلف.
   دیگه بقیه روزانه ها شانسشون خیلی کمه چه برسه به مجازین شبانه و فقط خواستن بگن مجاز شدن.

   • نادر می‌گه:

    محمد عزیز در دعوت به مصاحبه فاکتور های دیگه ای هم ملاکه. مثلا اینکه رتبه های پایین تر از ما ها پردیس ها رو دوست نداشته باشن بزنند. به همین دلیل در غیر روزانه ۵ برابر روزانه ها افراد رو به مصاحبه دعوت می کنند. ضمنا امسال اولین باریست که پردیس ها رو سنجش ارزیابی می کنه. پس قابل توجه غیر روزانه هایی که مجاز شده اند. اصلا ناراحت نباشند. اگر رتبه هان در رنج ۵ برابر ضریب دعوت روزانه است دست به کار شن که تو مصاحبه خوب بدرخشن!

 6. سحر می‌گه:

  سلام به مشاورین عزیز
  من در گرایش حقوق عمومی رتبه من از بین ۱۲۰۰نفر شده ۱۳۸و تا رتبه ۶۹به روزانه دعوت شدندو تا رتبه ۲۵۰به نوبت دوم و دانشگاههای پردیسوجمعا روزانه و پردیس ۴۵نفر میگیرن می خواستم بدنم که به نطر شما به مصاحبه پردیس دعوت میشم؟؟؟

  پاسخ دادن

 7. محمد می‌گه:

  واقعا که!! شبانه وپردیس های پولی رو جایگزین روزانه ها کردن و انوقت حرف از کاهش ظرفیت در دولت بعدی…

 8. مرتضی می‌گه:

  امیدوار م وزیر علوم بعدی دوره های پولی رو به کل حذف کنه

 9. بیتا می‌گه:

  سلام
  آخه کدوم افزایش؟

  امسال که ظرفیتها نصف شده مگه کمتر هم قراره بشه؟

درج نظر