مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

پذيرش بدون آزمون در مقطع دكتري دانشگاه زنجان

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه زنجان در مقطع دکتری دانشجوی استعداد درخشان میپذیرد.

شرايط عمومي:

دارا بودن صلاحيتهاي عمومي جهت ادامه تحصيل

شرايط اختصاصي طبق (ماده 8) آيين نامه شماره 22354/و ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره‌هاي تحصيلي بالاي مورخ 2/3/91.

1-     دانش آموختگاني كه به لحاظ ميانگين كل دوره با احتساب نمره پايان نامه (دفاع از پايان نامه با درجه عالي) جزء رتبه‌هاي اول تا سوم دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود باشند در صورت داشتن يكي از شرايط زير.

الف) داراي حداقل دو مقاله مستخرج از پايان نامه، پذيرفته شده يا چاپ شده در مجلات علمي – پژوهشي با نمايه معتبر ملي (ISC) يا بين المللي (ISI با IF) يا طرهاي پژوهشي (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصيلي كارشناسي ارشد.

ب) دانشجويان نمونه كشوري در دوره كارشناسي ارشد داراي حداقل يك مقاله مستخرج از پايان نامه، پذيرفته شده يا چاپ شده در مجلات علمي – پژوهشي با نمايه ملي (ISC) يا بين المللي (ISI باIF) يا طرح‌هاي پژوهشي انجام شده توسط دانشجو در دوره تحصيلي كارشناسي ارشد.

ج) دانش آموخته رتبه اول در دو دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد داراي حداقل يك مقاله مستخرج از پايان نامه پذيرفته شده يا چاپ شده در مجلات علمي – پژوهشي با نمايه معتبر ملي يا بين المللي يا طرح‌هاي پژوهشي انجام شده توسط دانشجو در دوره تحصيلي كارشناسي و كارشناسي ارشد.

د) دارندگان نشان طلاي كشوري المپيادهاي دانش آموزي ( موضوع مصوبات شوراي عاي انقلاب فرهنگي) داراي حداقل يك مقاله مستخرج از پايان نامه، پذيرفته شده يا چاپ شده در مجلات علمي – پژوهشي با نمايه معتبر عالي يا بين المللي يا طرحهاي پژوهشي انجام شده توسط دانشجو.

2- فقط ورودي‌هاي دوره كارشناسي ارشد از نيمسال اول 1387 به بعد مي‌توانند در اين فراخوان شركت نمايند.

مدارك لازم:

1-     گواهي رتبه مورد تاييد از طرف مدير تحصيلات تكميلي دانشگاه.

2-     كپي مقالات و مدارك پژوهشي.

3-     فيش واريزي به مبلغ 000/500 ( پانصد هزار ريال) به حساب ( 2178622501004) بانك ملي در آمدهاي اختصاصي دانشگاه زنجان (غير قابل استرداد).

4-     داوطلبان مدارک خود را تا آخر وقت اداری 29 خرداد سال 1392 به آدرس زنجان – بلوار دانشگاه – دانشگاه زنجان – ساختمان مرکزی دفتر استعدادهای درخشان ارسال نمایند.

رديف

عنوان رشته – گرايش

ملاحظات

1

مجموعه فيزيك – فيزيك

گرايش ماده چگال زمينه سيستمهاي پيچيده

2

مجموعه فيزيك – فيزيك

عنوان رشته فيزيك گرايش اتمي و مولكولي زمينه اپتيك كوانتومي

3

مجموعه مهندسي برق – الكترونيك

4

مجموعه مهندسي – قدرت

5

مجموعه مهندسي برق – كنترل

6

مجموعه مهندسي مكانيك – طراحي كاربردي ( ديناميك جامدات)

زمينه‌هاي: تحليل تنش/ديناميك/ارتعاشات

7

مهندسي كامپيوتر – هوش مصنوعي

8

مجموعه علوم باغباني و فضاي سبز – فيزيولوژي و اصلاح ميوه

عنوان رشته فيزيولوژي و اصلاح درختان ميوه

9

مجموعه علوم خاک – شیمی و حاصلخیزی خاک

10

مجموعه علوم دامي – تغذيه دام

11

مجموعه زراعت – اصلاح نباتات – اصلاح نباتات (ژنتيك مولكولي و مهندسي ژنتيك)

12

مجموعه زراعت – اصلاح نباتات – اصلاح نباتات (ژنتيك بيومتري)

13

مجموعه  زراعت – فيزیولوژي گياهان زراعي

14

بیوتکنولوژی کشاورزی

15

زبان و ادبيات فارسي- زبان و ادبيات فارسي

16

مجموعه فلسفه – فلسفه و كلام اسلامي

17

شيمي – شيمي فيزيك

18

شيمي – شيمي آلي

19

شيمي – شيمي تجزيه

20

شيمي – شيمي معدني

21

مجموعه رياضي – رياضي محض

عنوان رشته رياضي گرايش هندسه

22

مجموعه رياضي – رياضي كاربردي

رياضي گرايش كاربردي زمينه تركيبات و گراف

23

مجموعه رياضي – رياضي كاربردي

24

نانو فيزيك – نانو فيزيك محاسباتي

25

مجموعه فيزيك- فيزيك

عنوان رشته فيزيك گرايش اتمي مولكولي زمينه اپتيك تجربي

26

مجموعه فيزيك- فيزيك

گرايش فيزيك نجومي (نجوم و اختر فيزيك)

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. نگین گفت:

  مدیر سایت خواهش میکنم جواب مارو بدید که درباره ی این کار دانشگاه زنجان که پذیرفته شدگان (استعداددرخشان) رو بدون برگزاری مصاحبه اعلام کرده باید به کجا اعتراض کنیم؟من واقعا 50 هزار تومان پولی که واسش دادم رو حلال نمیکنم
  خواهش میکنم برای یک بار هم که شده جواب کامنت رو بدید

  سلام
  متأسفانه دست دانشگاه ها در پذیرش بدون آزمون کاملا باز است و می توانند هر طور می خواهند انتخاب کنند.

  • مینا گفت:

   نگین جان متاسفانه منم دانشجوی زنجانم و با اینکه شرایطم از دانشجویان دیگر زنجان بهتر بود در کمال ناباوری دیدم نفری را معرفی کردند که با ازمون هم اونجا را احتمالا میاره و وقتی رفتم ببینم اولویت دوم ایا معرفی می شود یا نه دیدم یه خانومی با پارتی بازی نامه اورده که من اولویت دومم و اساتید هم تایید کردند که در صورت قبولی اونی که اول بوده با ازمون ایشون را بردارن و ایشون چون زنجانی بوده و پارتی داشته کارش حل شده اما من با رزومه خوبم و معدلم با اینکه دانشجوشون بودم رد کردندم

 2. حسین گفت:

  با سلام
  زنجان نتایج بدون آزمون دکتری را اعلام کرده و بدون دعوت به مصاحبه، همه را (به غیر از یک نفر در هر رشته) مردود اعلام کرده اند. آیا این 50 هزار تومان حق ثبت نام حرام نیست. چون هیچ خدمتی در ازای اون به ما ارائه نشده است.
  آیا میتوان به جایی این تخلف را اعلام کرد یا نه؟

 3. PASSERBY گفت:

  عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااادلانه نیست نمره دهی تو دانشگاه ها سلیقه ای هستش اساتید به دانشجوهای خودشون نمره بالا میدن.یه استاد!!!!!! به دانشجوش نمره دلخواه داد و …… حالا من با اختلاف چند صدم با نفر دوم سوم نمی تونم شرکت کنم در صورتی که مقاله و ثبت اختراع هم دارم بی انصافیییییییییییییییییییییییییییییییییییه

 4. سعید گفت:

  سلام خانم فرانک
  پیام شما را خواندم. اینکه در روش آزمون عدالت هست، امری است که بر همگان روشن است و هر کس می تواند برای نشان دادن خود در این زمینه بکوشد؛ اما مراد من از نوشتن آن دیدگاهی که شما آن را نقد کردید، بی عدالتی در روش بدون آزمون است. شما خودتان داوری کنید؛ آیا مگر نباید در همه ی زمینه ها و در همه ی نمونه ها، عدالت باشد؟ پس چرا در روش بدون آزمون این عدالت را برقرار نمی کنند؟ از دیگر سو، من تنها برای خود آن دیدگاه را ننوشتم. دیگر کسان نیز هستند که مقالات پژوهشی بسیار ارزنده ای دارند ولی جزو نفرات برتر نیستند. به نظر شما، آیا درست است این افراد از امتیاز پذیرش بدون آزمون بی بهره بمانند؟ به نظر شما آیا کسی که تنها با اختلاف یک یا چند صدم نسبت به نفرات اول تا سوم، رتبه ی چهارم یا پنجم شده است، جزو استعدادهای درخشان نیست؟ بنده با کسی مجادله و یا مباحثه ای ندارم. تنها آنچه را که گمان می کردم به عدالت نزدیک است، گفتم. پیروز باشید.

 5. فرانک گفت:

  دوست محترم جناب سعید خان شما که معتقدین “چرا نمی گذارند همگان وارد این رقابت شوند؟” چرا از طریق آزمون سراسری اقدام نمیکنین؟ بلاخره اونطوری دیگه هیچ شرط و شروطی وجود نداره و میتونین خودتون رو نشون بدین.

  میدان رقابت قبلا برای همه با هر شرایطی با هر تعداد مقاله ای فراهم شده.

  موفق باشین.

 6. محسن گفت:

  من هم فقط با اختلاف چهار صدم رتبه چهارم دانشگاه خوارزمی تهران شدم. در صورتی که هم نمره ی پایان نامه ام بیشتره هم مقالات بیشتری نسبت به نفرات اول تا سوم دارم. کاش دراین مورد تجدید نظر کنند

 7. نعیم گفت:

  واقعا رتبه های اول تا سوم عادلانه نیست. باید از چه طریقی اعتراض کنیم تا مثل قبل شرط معدل که الف باشه اعمال بشه.

 8. سعید گفت:

  خدا می داند این شرط رتبه به هیچ وجه عادلانه نیست. رتبه های اول و سوم ورودی من سالهای قبل در دوره ی دکتری پذیرفته شدند و رتبه ی دوم هم اصلا نمی خواهد ادامه تحصیل دهد. حالا من که رتبه ی پنجم ورودی هستم و خدا را گواه می گیرم که تعداد مقالاتم از تعداد مقالات نفرات اول تا چهارم بیشتر است، نمی توانم طبق این آیین نامه ی غیر عادلانه داوطلب بشوم. نمی دانم این مسئولان هیچ به این موضوع فکر نمی کنند که رتبه ی اول تا سومی که نتواند از طریق آزمون قبول شود، چه رتبه ی برتری است؟؟؟ اصلا چه معنی دارد رتبه های دیگر حتی آخرین رتبه نتواند داوطلب شوند؟ مگر معیار رقابت نیست؟ چرا نمی گذارند همگان وارد این رقابت شوند؟؟؟ ای کاش مسئولان می اندیشیدند