مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی ارومیه در نظر دارد بر اساس ماده ­ی۸ ­ آئین نامه “ارائه تسهیلات ویژه به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره­­ های تحصیلی بالاتر ” مصوبه جلسه مورخ ۵/۲/۱۳۹۰  شورای هدایت استعدادهای درخشان (ابلاغیه ی شماره ۲۲۳۵۴/و مورخ ۲/۳/۱۳۹۱­) جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی (PhD) با ارزیابی مدارک تحصیلی و مصاحبه علمی که توسط گروههای آموزشی بعمل خواهد آمد از بین داوطلبان واجد شرایط نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی دردو رشته مهندسی مکانیک تبدیل انرژی و  فیزیک- ذرات بنیادی  اقدام نماید.

الف -شرایط عمومی پذیرش:

-۱ دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیات مرکزی گزینش دانشجو

-۲ نداشتن منع قانونی از ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

ب- شرایط اختصاصی پذیرش:

-۱ رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بایستی با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد.

تبصره­: تشخیص این ارتباط بر عهده گروه­های آموزشی این دانشگاه است.

۲- متقاضی باید دارای حداقل دو مقاله در مجلات علمی – پژوهشی یا نمایه شده معتبر بین المللی باشد. به طوری که یکی از آنها چاپ شده و دیگری پذیرش شده قطعی باشد و حداقل یکی از مقالات باید مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد باشد.

۳- متقاضی باید به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزو رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. همچنین بیش از سه نیم سال از زمان دانش آموختگی در دوره کارشناسی ارشد او نگذشته باشد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش:

۱- تکمیل فرم درخواست پذیرش

۲- تصویر تمام صفحات شناسنامه

۳- یک قطعه عکس۴×۳ با ذکر مشخصات در پشت عکس­ها

۴- تصویرگواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد که معدل کل داوطلب در آنها ذکر و به تایید حوزه معاونت آموزشی دانشگاه مربوطه رسیده شده باشد.

۵- تصویر ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد.

۶- تصویر کامل مقالات منتشر شده ویا پذیرفته شده در مجلات معتبر علمی و پژوهشی.

۷- اصل رسید فیش بانکی به مبلغ ۲۵۰۰۰۰ ریال به حساب شماره ۰۲۱۷۸۷۲۰۰۲۵۰۰۶ عواید اختصاصی دانشگاه صنعتی ارومیه نزد بانک ملی ایران- شعبه دانشگاه ارومیه

۸-  توصیه نامه علمی از دو نفر از اساتید دوره کارشناسی ارشد.

۹- متقاضیان حائز شرایط می توانند مدارک خود راحداکثر تا پایان وقت اداری مورخ۳۱/۳/۹۲ از طریق پست سفارشی پیشتاز به آدرس زیر ارسال نمایند.

ارومیه-کیلومتر دوم جاده بند-کد پستی: ۹۳۱۸۷-۵۷۱۶۶   صندوق پستی: ۵۷۱۵۵-۴۱۹  حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی ارومیه.

توجه: لطفاً بر روی پاکت عنوان ” مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری ” و نام رشته ذکر شود.

تذکر۱: به مدارک ناقص و یا دریافت پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تذکر۲ : متقاضی باید اصل فیش بانکی را به همراه سایر مدارک به دفتر تحصیلات تکمیلی ارسال نماید.

تذکر۳: افراد حائز شرایط جهت مصاحبه علمی دعوت می شوند لذا از داوطلبان تقاضا میشود از مراجعه حضوری و تماس تلفنی خودداری فرمایند. داوطلب باید در صورت دعوت به مصاحبه علمی، یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد خود را نیز به همراه داشته باشد.

تذکر ۴: صرف دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون به منزله قبولی تلقی نمی­گردد و پذیرش در این دوره بر اساس ظرفیت موجود و توانایی علمی افراد خواهد بود.

تذکر ۵: مدارک ارسالی و وجه پرداختی آنها به هیچ وجه مسترد نمی ­گردد. لذا از ارسال اصل مدارک مهم خودداری و درصورت لزوم نسبت به ارائه نسخه ­های برابر با اصل شده اقدام فرمایید.

۱۰- گواهی رتبه دانش آموختگی.

۱۱- ارائه مدرک زبان برای کلیه متقاضیان دوره دکتری بدون آزمون مانند سایر داوطلبان دوره دکتری الزامی است. متقاضیان می ­بایست در یکی از آزمون­های زبان انگلیسی که در ذیل آمده است، شرکت نموده و حداقل نمره قبولی را احراز نمایند.

آزمون

حد نصاب نمره

MCHE

50

TOLIMO

450

TOEFL

Paper based

500

Internet based

70

Computer based

190

IELTS

5/5

تبصره: در صورت پذیرش قطعی، پذیرفته شدگان باید تا قبل از امتحان جامع، امتحان زبان مورد تایید دانشگاه را ارائه نمایند.

فرم درخواست

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۳)

 1. زهرا می‌گه:

  سلام کسی صنعتی قبول شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. Eskandari می‌گه:

  دوستان متقاضی ۵ ترمه استعداد درخشان قراره براساس خبر حذف ناگهانی ۵ ترم ها از پذیرش، قراره همه ۵ ترمی ها شنبه ۰۵/۰۵ ساعته ۹ بریم وزارت علوم.

  جهت مشاهده بیشتر اخبار مربوط به این موضوع به لینک زیر بروید:

  http://phdtest.ir/1391/03/%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86/

 3. fizik می‌گه:

  سلام لطفا کسی اکه اومده راهنمایی کنه
  من در پذیرش بدون کنکور در مصاحبه بعنوان نفر سوم فرستاده شدم
  چقدر احتمال قبولی است؟
  ایا باید فرم صلاحیت عمومی رو بفرستم؟
  لطفاراهنمایی کنید

 4. سمانه ادبیات می‌گه:

  البته شایدم این دانشگاه بهترین دانشگاه باشه. بهرحال برات دعای خیر و آرزوی موفقیت دارم.

 5. سمانه ادبیات می‌گه:

  مهدیه جان نگران نباش. انشالله هر چه که صلاح تو توی اون باشه برات پیش میاد. بدون اینکه بخوام خدای نکرده توهینی به اون دانشگاه کنم بگم که با این رزومه قوی حقته که انشالله دانشگاه بهتری قبول بشی. یه سال دیرتر اما بهتر و قوی تر می ارزه. من که نظرم اینه

 6. مهدیه می‌گه:

  بچه ها من یه دانشگاه بدون آزمون دعوت شدم که ظاهرا” یه نفر ظرفیت بی آزمون داشتن.. کلا” ۴ نفر بودیم من از بقیه رزومه ام خیلی قوی تر بود ۱۴ مقاله و کتاب و اولی و طرح پژوهشی و .. یکی از رقبا دانشجوی خودشون بود .. خیلی هم خیالش راحت بود! توی مصاحبه براشون جالب بود که چرا اونجا رو زدم و انتخاب چندممه و .. یکی از اساتید هم ازم تعریف کرد و آخر سر گفت زودتر دکتراتو شروع کن حالا اینجا یا هرجا که خیرته! من نفهمیدم منظورش چیه!! بعدا فهمیدم همون استاده که فقط یه ظرفیت داره و اون دانشجوی خودشون هم که خیالش راحت بود دانشجوی اونه!! رزومه اش با من قابل مقایسه نبود مصاحبه من هم خوب برگزار شد و بیشتر استادا دیدشون این بود که من کجا رو اول زدم و کجاها رفتم و میرم مصاحبه.. بچه ها با توجه به این توصیفات و اون جمله استاده که گفت زودتر دکتراتو شروع کن حالا اینجا یا هرجا که خیرته! و باتوجه به ریلکسی دانشجوی خودشون که تابلو بود خیالش راحته و ظاهرا هم فقط یه ظرفیت داشتن نظرتون چیه؟؟

درج نظر