مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور در دانشگاه علامه

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی از جذب دانشجوی دکترای پژوهش محور از مهرماه سال جاری خبر داد.

عبدالله شفیع آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تا کنون فقط دکترای آموزشی پژوهشی در دانشگاه علامه طباطبایی پذیرش می شد ولی از سال گذشته پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور در دستور کاری دانشگاه قرار گرفت.

وی بابیان اینکه هنوز تعداد و ظرفیت های پذیرش برای سال جاری مشخص نشده است، تصریح کرد: این دانشجویان از طرف وزارتخانه یا موسسه پژوهشی همراه با یک طرح پژوهشی مورد نیاز آن وزارتخانه یا موسسه به دانشگاه معرفی می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی یادآورشد: هزینه این پروژه توسط آن وزارتخانه یا موسسه پرداخت می شود و در صورتی که دانشجویان نتوانند در مصاحبه دانشگاه امتیاز لازم را کسب کنند نمی توانند به عنوان دانشجوی پژوهش محور وارد دانشگاه شوند.

وی ادامه داد: دانشجویان پژوهشی آموزشی بین ۳تا ۱۸ واحد، دانشجویان آموزشی ۱۸ تا ۲۰ واحد و پایان نامه می گذرانند تا مدرک خود را دریافت کنند این درحالی است که دانشجویان پژوهش محور بین ۳ تا ۸ واحد آموزشی و مابقی دروس را به صورت پژوهشی با یک وزارت‌خانه و یا مرکز می گذرانند.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی یادآورشد: سال گذشته ۹۰ دانشجوی پژوهش محور جذب دانشگاه علامه شدند که خود گامی اساسی و بنیادی در راستای گسترش نظام آموزش عالی کشور بود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. یاسمن می‌گه:

  سلام خسته نباشین بنده ارشدم تو رشته ادبیات فارسی آموزش محور تموم کردم چه جوریه منم میتونم شرکت کنم یانه؟

 2. abdollah zare می‌گه:

  ممنون از اطلاع رسانیتون.سلامت باشید.

 3. مهرداد می‌گه:

  لطفا لیست دانشگاه ها یی که پِِِژوهش محوری دانشجو می گیرند همراه با رشته را اعلام نمایید تشکر

 4. بشری می‌گه:

  با سلام منظور دکتری پژوهش محور دستگاه های اجرایی است که وزارت علوم تا ۲۰ خرداد ثبت نام می کرد و البته اواخر خرداد هم یک روز سایت را برای جامانده ها باز کردن. فقط مخصوص شاغلین بود هم دولتی و هم خصوصی که محل کارشون هزینه تحصیلشون رو پذیرفته بودن . در وزارت علوم پرونده ها رو بررسی می کنند اونهایی که امتیاز بیارن یعنی رزومه خوبی داشته باشن به ۳ دانشگاه معرفی می کنند برای مصاحبه اگر در مصاحبه پذیرفته بشوند دانشجوی پژوهش محور می شوند و هزینه شان را هم مرکزی که در آن مشغول به کار هستن به دانشگاه پرداخت می کنه .برای اطلاعات بیشتر هم در خدمتم

 5. jafar می‌گه:

  سلام ثبت نام پزوهش محور چه زمانیه/؟

 6. ویانا می‌گه:

  بیشتر اطلاع رسانی کنید روش ورود به پژوهش محور دکتری

 7. سلام می‌گه:

  سلام دکترای رشته مهندسی محیط زیست و روانشناسی را هم اقدام کنید

 8. سد ممد می‌گه:

  دانشگاه علامه نمی خواد پذیرش بدون آزمون بگیره امسال؟

 9. نفیسه می‌گه:

  چه رشته هایی و گرایش هایی پذیرش دارید؟هزینه اش چقدر است؟چند ترم طول می کشد؟لطفا اطلاعات بیشتری بدهید

 10. atefeh می‌گه:

  ممنون از اطلاع رسانی شما

 11. مینا می‌گه:

  چه رشته هایی و گرایش هایی پذیرش دارید؟هزینه اش چقدر است؟چند ترم طول می کشد؟من شاغل شرکت توزیع برق اصفهانم خودباید اعلام آمادگی کنم یا شرکت؟؟؟؟لطفاابهامات اینجانب را رفع نمایید.با تشکر فراوان

 12. ویدا می‌گه:

  با سلام مدیر محترم سایت
  شرایط ثبت نام چیست؟
  از چه طریقی از وزارتخانه یا موسسه طرح بگیریم؟
  اگه میشه اطلاعات بیشتری بدهید

  سلام
  پذیرش ها یا از طریق آزمون دکتری سازمان سنجش و یا از طریق بورس وزارتخانه ها و سازمان های دولتی است.

 13. naz می‌گه:

  می تونیم خودمون هزینه اش رو پرداخت کنیم و وارد دانشگاه بشیم؟
  شرایطش چطوریه؟
  خواهش می کنم پاسخ بدید!

  خیر. چنین پذیرشی ندارند.

درج نظر