مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه شماره۲۲۳۵۴/ و – مورخ۲/۳/۱۳۹۱ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع دکتری PH.D  درکلیه رشته های موجود بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز، برای نیم سال  اول سال تحصیلی (۹۳-۹۲) نموده است.

الف: شرایط عمومی متقاضیان:

دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی، ‌در رشته های ذکر شده در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند که حائز شرایط ذیل باشند و مدارک خود را حداکثر تا تاریخ  ۸/۳/۱۳۹۲ به آدرس : خراسان رضوی- سبزوار- توحید شهر – پردیس دانشگاه حکیم سبزواری پست نمایند:

توجه : بر روی پاکت ضمن اشاره به جمله جهت استفاده از سهمیه استعداد های درخشاننام رشته مقطع کارشناسی ارشد  نیز ذکر گردد.

 1. دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. و علاوه بر شرایط عمومی یکی از شرایط اختصاصی  را نیز دارا باشند.
 2. دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد  بدون احتساب نمره پایان نامه.
 3. از شروع به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۴ سال نگذشته باشد.
 4. قبولی در مصاحبه علمی و حضوری پس از احراز شرایط.
 5. مرتبط بودن رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی با رشته مورد تقاضای دوره دکتری یا یکی از گرایش های مرتبط(تشخیص ارتباط گرایش و رشته بر عهده گروه آموزشی پذیرنده در مقطع دکتری است)
 6. تکمیل فرم درخواست و پیوست تمام مدارک مورد نظر به فرم.
 7. واریز مبلغ ۴۷۰٫۰۰۰ ریال به منظور بررسی مدارک به شماره حساب ۷۸۷۴۵۱۷۵۵۴ درآمداختصاصی دانشگاه نزد بانک تجارت قابل واریز از تمامی شعبه ها


ب: شرایط اختصاصی متقاضیان:

 1. دارای حداقل دو مقاله چاپ شده یا پذیرفته شده در مجلات علمی- پژوهشی داخل یا ISC و ISI یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 2. دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله  پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی-پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 3. رتبه اول المپیادهای علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 4. دانش آموخته رتبه اول دردو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.
 5. دارندگان دارای نشان طلای کشوری، المپیادهای دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو).
 6. دانشجویانی که دوره کارشناسی پیوسته خود را پس از ۶ نیم سال با گذراندن حداقل ۱۰۰ واحد درسی طی کرده اند و به لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد بر تر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر در مدت ۸ نیم سال دانش آموخته شده اند چنانچه در آزمون سراسری سازمان سنجش دا رای رتبه های زیر می باشند :

رتبه زیر۱۰۰ درگروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فیزیک- رتبه زیر۵۰ در گروه آزمایشی علوم انسانی

رتبه زیر ۲۰ در گروه آزمایشی هنر و زبان

با داشتن حداقل یک مقاله‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) دارای شرایط پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری می باشند.

 1. رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره معتبر علمی ( از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل ۳۵%، دارای حداقل یک مقاله ‌ پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجودر دوره تحصیلی کارشناسی ارشد).
 2. طرح ملی، اثر بدیع یا تالیف و طرح پژوهشی تقاضا محور ( بر اساس نیاز دستگاه) با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می تواند به جای یک مقاله در هر یک از موارد فوق جایگزین شود.
 3. دانش آموختگانی که مشمول مقررات دریافت بورس بنیاد ملی نخبگان در دوره تحصیلی دکترای تخصصی هستند، بر اساس ضوابط و معیارهای مصوب وزارت به دانشگاه ها معرفی می شوند تا در صورت قبولی در مصاحبه تخصصی، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده پذیرفته و مورد حمایت بنیاد مذکور قرار گیرند.

 

پ) مدارک مورد نیاز:

۱)  تکمیل فرم شماره ۱ و پیوست تمام مدارک مورد نظر (مدارک مربوط به هر مورد از سوابق باید در پوشش های پلاستیکی جداگانه با برچسب مشخص شود) .

۲) تصویر دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام ریز نمرات.

۳) سوابق آموزشی شامل تدریس، تاییدیه معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و تصویر صورتجلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد.

۴) تصویر شناسنامه و کارت ملی به انضمام ۲ قطعه عکس ۴×۳

۵) دانشجویان مشمول هر کدام از موارد فوق باید تاییدیه آن را از مراجع ذی صلاح تهیه و به همراه فرم درخواست به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری تحویل دهند.

۶) به مدارک ناقص یا مدارکی که بعد از تاریخ اعلام شده؛ پست گردد ترتیب اثر داده نمی شود.

 فرم درخواست پذیرش

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵)

 1. حسام می‌گه:

  سلام
  بچه ها من پارسال مدارک فرستادم بدون مصاحبه!!! تورشته الکترونیک دوم شدم ولی هیچ کسی رو نگرفتن، انگار اون کرسی خالی رو نگه داشتن امسال از فامیلای خودشون بذارن.

 2. ساعدموچشی می‌گه:

  سلام

  من نفر سوم کلاس خودمونم ، اما این دانشگا سبزوار شرایط ۲ مقاله گذاشته که دانشگاهای دیگه ۱مقاله علمی پزوهشی میخان،معلومم نیست چی به چی بشه،لطفا سرکارمون نذارین
  باتشکر

 3. navid می‌گه:

  مثل اینکه ابلاغیه هنوز دست این دانشگاه نرسیده
  احه چرا فقط دانش آموخته
  این انصاف نیست
  پس ما بچه های ترم آخر پی کار کنیم

 4. h می‌گه:

  چه رشته ای می خوان؟

 5. مهدی می‌گه:

  سلام

  بچه پارسال من برا این دانشگاه رشته فیزیک مدارک فرستادم اصلا برا مصاحبه دعوتم نکردند.
  ظاهرا دانشجو از قبل تعیین شده دارن.
  توقعشون هم کم نیست همه چی رو یکجا میخوان.

  موفق باشید
  مهدی

درج نظر