مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور در دانشگاه تربیت مدرس

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس از پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار دانشگاه تربیت مدرس دانشجوی پژوهش محور پذیرش خواهد کرد.

دکتر یعقوب فتح الهی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پذیرش دانشجوی پژوهش محور از سال گذشته پس از ابلاغ وزارت علوم در دانشگاه ها آغاز شد و دانشگاه تربیت مدرس هم برای مهر ماه سال تحصیلی جدید دانشجوی پژوهش محور پذیرش خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجوی پژوهش محور را دستگاه های متقاضی مشخص می کنند، تصریح کرد: دستگاه متقاضی پژوهش محور باید به اعضای تعداد دانشجویی که برای تربیت نیاز دارد مساله پژوهشی داشته باشد دانشجو به همراه خود با یک مساله پژوهشی در دانشگاه پذیرش می شود و آن سازمان هم باید شهریه دانشجو و هم هزینه مربوط به انجام پژوهش در دانشگاه را پرداخت کند و دانشجو همراه نتایج این بخش پژوهشی که سازمان به آن نیازمند است فارغ التحصیل می شود.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس افزود: تعداد زیادی درخواست برای پذیرش دانشجوی پژوهش محور به دانشگاه تربیت مدرس ارایه شده است که در حال بررسی هستیم از مهر ماه حدود 10 الی 12 دانشجو دراین دوره پذیرش خواهند شد.

وی ادامه داد:  این دانشجویان بنا به تشخیص استاد راهنمای خود 3تا 8 واحد را آموزشی گذرانده و مابقی را به پروژه خود اختصاص خواهند داد.

گفتنی است این نوع پذیرش ها از طریق ادارات و سازمان های دولتی انجام می پذ یرد و این سازمان با پرداخت هزینه کارمندان خود را برای تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاه ها معرفی می کنند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

3
افزودن دیدگاه جدید

avatar
روان شناسی
روان شناسی

غلط املایی قرار نبود:
متقاضی پژوهش محور باید به اعضای ( ازای )تعداد دانشجویی که برای تربیت نیاز دارد مساله پژوهشی داشته باشد.

داوطلب آزاد
داوطلب آزاد

با سلام.

یعنی برای پذیرش حتما باید یه جا کارمند باشیم؟دانشجوی آزاد کسی که 2-3 ماهه ارشدو دفاع کرده امکان پذیرش نیست؟

یادمه سال 90 پژوهش محور از طریق آزمون سراسری بود. الان اینجوری نیست؟ اگه لطف کنید توضیح بدید.ممنون

علی رضا
علی رضا

با سلام و عرض خدا قوت
ببخشید در مورد رشته ها و مکان ثبت نام از کجا اطلاعات حاصل کنیم. اگر اطلاعاتی دارید در اختارم قرار دهید. متشکرم

سلام
از معاونت آموزشی سازمان خود و یا وزارت علوم پیگیری نمایید.