مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

تاریخ اعلام نتیجه کنکور دکترا سراسری ۹۲

رییس سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتشار نتایج نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری سراسری سال ۱۳۹۲ را نیمه شهریور ماه اعلام کرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه روز شنبه دوم شهریور ماه ۱۳۹۲ زمان انتشار نتایج نهایی کنکورهای سراسری ۹۲،  ارشد و کنکور نیمه متمرکز دکتری ۹۲ را اعلام کرد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اواخر هفته بعد یعنی تقریبا تا ۱۵ شهریور ماه  نتایج نهایی کنکور دکتری نیمه متمرکز به اطلاع داوطبان خواهد رسید.

به گزارش مهر، آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۲ در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه ۱۸ اسفندماه برگزار شد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرده است نزدیک به ۱۱ هزار ظرفیت در آزمون دکتری ۹۲ از سوی دانشگاهها اعلام شده است.

با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار اعلام نتایج را به شما ارسال خواهیم کرد.

 

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵۹۰)

 1. فرهاد می‌گه:

  سلام…من رتبه ۲ آوردم…به نظر شما قبول می شم؟؟؟

 2. فرزانه می‌گه:

  سلام به همه دوستان و هم دردان
  دعا میکنم بعد از اعلام نتایج همه شما و من خوشحال باشیم و از جایی که قبول می شیم رضایت داشته باشیم از همه التماس دعا دارم

 3. یک نظر می‌گه:

  سلام خواستم بگم تنها برای افرادی که قبول می‌شن و لب مرزن میرن تحقیق. اول هم از ۳ نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه ارشد پیگیری می‌کنند و اگه کافی نباشه از معرف ها سئوال می‌کنند. اکثر افرادی که قبول میشن، تحقیقات تو مرحله دانشگاه ارشد کامل میشه و به خاطر همین هیچ وقت نمیفهمن که ازشون تحقیق شده. این حالت بیشتر برای کسایی که دانشگاه معتبرتری درس خوندن صدق میکنه.

 4. payam می‌گه:

  اعلام نتایج کنکور دکترا تا ۱۵ شهریور:

  اواخر هفته آینده نتایج آزمون دکترای ۱۳۹۲ با ۱۰۸۰۰ تا ۱۱۰۰۰ قبولی اعلام میشه و با جمع ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر نخبگان علمی جمعا ۱۲۵۰۰ تا ۱۳۰۰۰ نفر قبول خواهند شد. البته همانطور که در کامنت های قبلی ذکر کردم با تمام کاستی های این شیوه پذیرش از نظر من تا ۶۵-۷۰% عدالت پذیرش افراد شایسته رعایت میشه و در کل در سال های قبل این عدد عدالته شاید حول و حوش ۳۰-۳۵% دور میزد. البته رانت و پارتی بازی درقبولی افراد دردانشگا ه های برتر هنوز وجود دارد. خود من پارسال رتبه ۲۴ وامسال ۲۱ در گروه پژوهشی هنر را کسب کردم ولی درهر دوسال متوالی به دانشگاه هنر که دانشگاه مادر این رشته است دعوت نشدم و حتی امسال دردوره شبانه دعوت شدم ولی برای مصاحبه نرفتم چون در آخرین لحظه به این نتیجه رسیدم نمی ارزد ۵۰ میلیون برای این رشته پول بدی البته توان مالی این کاررو داشتم. دوستانی که پذیرفته نشده اند چه در مراحل اولیه چه درمرحله نهایی هفته آینده مایوس نباشند و برای آمادگی شرکت در کنکور ۱۳۹۳ دکترا که در اسفند ۱۳۹۲ برگزار میشه اقدام نمایند. البته دوستانی که از سهمیه نخبگان علمی اقدام کرده اند هم منتظر باشند با اینکه در این نوع پذیرش هم اما واگر است.مثلا پارسال به خود من این ایراد راگرفتند که نمره زبان mche شما کمه که البته ۵۸ شده بودم ولی گفتند نمره ورودی زبان باید ۶۱ باشد. در حالیکه فردی که پذیرفته شد حتی لیسانسش هم مرتبط با دوره دکترا نبود که این تخلفه(البته امسال با نمره زبان ۶۶ اقدام کردم تا ببینیم چه پیش میاید.) .البته دراین شیوه پذیرش بیشتر از بچه های ارشد خود دانشگاه ها ونور چشمی ها برمیدارند که امیدواریم با استقرار دولت جدید رعایت عدالت در این شیوه صورت پذیرد.از نظر من دوستان نخبه علمی حتما در شیوه آزمونی رتبه مناسبی میارند و تعداد زیادی هم پذیرفته می شوند ولی حتما اقدامات لازم را انجام بدهند که البته بیشتر اینکار را کرده اند. امیدوارم همه دوستانی که تلاش کرده اند نتیجه تلاششان را دریافت نمایند..

 5. ای کاش ... می‌گه:

  راستش رشتم رو نمی تونم بگم ، اما دانشگاه امیر کبیر .
  بین اون کسایی که انتخاب شدن با من هیچ فرق علمی نیست ، حتی من از نظر پروژه فوق و دیگر مسائل ، بهتر هم بودم .

 6. ABB می‌گه:

  ۱۳ شهریور ؟؟ ۱۴ شهریور؟؟ ۱۵ شهریور؟؟
  حدس شما چیه؟

 7. هستی جون می‌گه:

  مهندسین، دکترین و اساتید گرامی بالاخره کسی نفهمید نتیجه PHD کی میاد؟؟؟؟؟؟

 8. ارسلان می‌گه:

  بچه ها یعنی به معرف های من زنگ نزدن یعنی قبول نشدم ؟

  • تربیت بدنی می‌گه:

   سلام. اصلا جای نگرانی نیست. گزینش روندش به قبولی ربط نداره. برا تمام کسانی که دعوت به مصاحبه شدن انجام میشه و ممکنه اصلا به معرفا زنگ نزنن و توی محل کار یا دانشگاه تحقیقات انجام بشه. بعضیا رو حتی قبل از مصاحبه براشون تحقیق کردن و برخیا ممکنه به بعد از مهر ماه بکشه

  • امین می‌گه:

   هیچ ربطی نداره…دوتا بخش جدا از هم هستن….پارسال خیلیا قبول شدن که تحقیق نکردن ازشون..:)..اگه مشکل سیاسی نداری خیالت راحت

 9. فیزیک می‌گه:

  سلام. فیزیک دانشگاه تهران کسی می دونه ۴ تا ظرفیت چند تا معرفی کردن ؟

 10. ارسلان می‌گه:

  سلام بچه ها

  یعنی به معرف های من زنگ نزدن یعنی قبول نشدم ؟

 11. سوال از دوستان می‌گه:

  ضمن سلام و آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیزم.
  من تو یکی از انتخاب هام که دانشگاه خودم هم هست، اساتید به من گفتن که ۱۰۰% مطمئن باش که از مهرماه دانشجوی ما هستی. سوالی که دارم اینه که میتونم به گفته اساتیدم امیدوار باشم یا نه؟
  ممنون.

 12. سئوال از ای کاش... می‌گه:

  شما چه رشته ای شرکت کرده بودی و کدوم دانشگاه درس خوندی؟
  چرا دانشگاه خودت با اینکه میشناختنت قبولت نکردن؟ رفتی ازشون بپرسی؟

 13. :)+سوال از آقا پیام می‌گه:

  آقا پیام سلام
  یه سوال داشتم قبلا فرموده بودید ارشد هفتم می یاد ولی توکلی گفته هفته ی بعد می یاد یعنی فکر کنم یه ۴ روزی زودتر.
  ممکنه اعلام نتایج دکتری هم ۴، ۵ روز بیاد جلو بشه ۱۰ تا ۱۲ شهریور.
  با سپاس

 14. رها می‌گه:

  من با فریبرز کاملا موافقم . فریبرز جان منم از این برنامه ریزی های پسایی بعد از جواب خسته شدم. عین بچه ها همش تو خیالمم. فقط آقا یا خانم “ای کاش” یه سوال از کجا می دونید قبول نشدید؟ جواب از کی گرفتید؟ اگرم رو هوا میگید که اشتباه محضه. من از کسایی هستم که از شعار و نصیحت متنفرم. ولی این جمله رو چون دوس دارم برا همه مینویسم. ویکتور هوگو میگه همان قدر که بال برای پرنده لازمه امید هم برای انسان. من خودم رتبه ام تک رقمی بود و به قول فریبرز با قبول شدن یا نشدن واقعا مسیر زندگیم عوض میشه. شنیدم پارسال رتبه ۴ و ۱ همین رشته خودم با ظرفیت ۱۰ تا قبول نشده. امسالم که ظرفیت ما یه دونه بهش اضافه شده باز همین داستانه ولی با این وجود میگم خدا که قدرت مطلقه اگه بخواد میشه و به خاطر همین قدرت مطلق بودن اگه نخواد هم نمیشه و در هر دو صورت کاری جز تسلیم از من بنده برنمیاد.پس بهتره خودم رو به بی نهایتیش بسپرم و ببینم چی میشه هرچند خوب من هم مثل همه ته ته دلم آرزوم قبولیه. ایشاالله که همه قبول میشیم. ایشاالله که بعد از نتایج همه بیایم و خبرای خوب بهم بدیم. ایشاالله

 15. ای کاش ... می‌گه:

  خیلی سخته !
  سخته که تو همون رشته فوق لیسانست تو کنکور دکتری رتبه ۱ بشی ، بعد بفهمی که دانشگاه خودت قبولت نکرده .
  آقا سخته به خدا سخته !
  ای کاش هیچ وقت زمانم رو واسه دکتری تلف نمی کردم .
  ای کاش یه بازرس بیاد ببینه آیا کسایی که اینا تو مصاحبه رد می کنن واقعاً کمتر از اونایی هستن که قبول شدن .  

  • دانیال می‌گه:

   ای کاش عزیز؛ از اون سخت تر اینه که: پسر یکی از اساتید و هیئت علمی های جایی که در محل تحصیل هستی؛ با تو رقی باشه؛ اونم در شرایطی که رتبه ش ۵ نفر از تو زیادتره؛ رزومه هیچی نداره؛ هنوز دفاع هم نکرده؛ ول به بهانه اینکه لیسانسش دانشگاه دولتی بوده و تو نوعی دانشگاه ازاد بودی؛ تو رو ردت می کنن!! اصلا هم کاری ندارن که تو ۴ تا آی اس آی داری؛ مدرک زبان آیلتس ٨ داری؛ معدلت ١٧/٨٠ . اینا همش میره واسه لب کوزه …!!! فقط این می مونه که بابات هیئت علمی اون دانشگاه نیس…. حالا ببین چی سخته، این خیلی بیشتر درد داره.

 16. مرتضی می‌گه:

  تینا چقدر خوب گفته! بیایید واسه موفقیت همدیگه دعا کنیم و هر چی خیره، خداوند اون رو واسمون مقدر بکنه. انشاا..

 17. بهرام می‌گه:

  بچه ها اگه تو این مدت باقیمانده تا اعلام نتایج نماز بخونیم ممکنه سرنوشت ما تغییر کنه و قبول بشیم یا اینکه تا الان نمره ها رد شده و تغییری تو قبولی ما ایجاد نمیشه؟

  • فریبرز می‌گه:

   نه دوست عزیز. متأسفانه ملائکه متوجه میشن که به خاطر این که قبول بشیم داریم نماز می خونیم و ممکنه سال دیگه هم از آزمون محروممون کنن:) آخه نمیگن این همه مدت چرا نماز نخوندید؟ موقع گرفتاری یاد خدا میفتید؟ نمیشه که آخه!شما نمازتونو حتماً بخونید ان شاءالله به نیت قرب الهی. هر چی حکمت خدا باشه اتفاق میفته.یا حق.

  • تینا می‌گه:

   نماز همیشه خوبه دوست عزیز.از خداوند خیر بخواهید, ما هم همین کار را میکنیم. بیایید همگی برای هم دعا کنیم تا بهترین تقدیر برایمان رقم بخورد انشاالله…

  • ... می‌گه:

   از رحمت خدا ناامید نباشید اگه خدا بخواد براش کاری نداره که حتی یک ثانیه قبل از اینکه جواب ها بیاد روی سایت سازمان سنجش نتایج را تغییر بده. به شرطی که معامله نکنید

 18. فریبرز می‌گه:

  عزیزانی که میگن به نتایج فکر نکنید، یا قبول میشید یا نمیشید و …. توجه داشته باشند که خیلی از افراد، مسئولیت های سنگینی دارند و قبولی یا عدم قبولی در کنکور دکتری، شرایط زندگیشون رو کاملا عوض میکنه. درسته که فکر کردن یا فکر نکردن یا نگران بودن و نبودن چیزی رو عوض نمیکنه. اماانتظار این رو نباید داشته باشیم که افراد، هیچ دغدغه ای در این مورد نداشته باشن. خود من مدام در حال برنامه ریزی هستم (برای بعد از قبولی یا عدم قبولی). یه حالت های عجیبی هم پیدا کردم که بگم می خندید. مثلا ۵ شنبه و جمعه که میشه ناخودآگاه چون می دونم تعطیله و خبر جدیدی از نتایج نمیشه حوصله درست و حسابی ندارم.مثل همین امروز! حتما دوستان دیگه هم با این حالت هاآشنان. خدا خودش عاقبت همه مونو بخیر کنه!

 19. عادل می‌گه:

  باسلام
  من توی فرم گزینش ازمون دکتری شماره تلفن معرف هامو ننوشتم ایا مشکل پیش میاد؟

 20. جعفری می‌گه:

  اقا بیام ok یعنی قبولم نفهمیدم منظورتون رو لطفا جواب بدین

 21. دانیال می‌گه:

  برای ما که نه کسی تا حالا رفته تحقیق نه از معرف ها چیزی پرسیدن !! این عملا احتمالا یعنی بنده رد شدم ؟؟؟!!! آقای سنجش عزیز، بزنین نتایج رو؛ شب و روز واسمون نمونده به خدا.

  • شادی می‌گه:

   الان واقعا به شما دوست عزیز منتظر چی باید گفت؟دوهزار بار گفتیم و گفتند که تحقیق و گزینش ربطی به قبولی یا عدم آن نداره و بخش جدایی هست.حالا شما باز می گی نیومدن یعنی رد شدی؟؟

   • رزیتا فیزیک می‌گه:

    بتده خدا تقصیر نداره منم اینطوری هستم

   • جعفری می‌گه:

    حنما ربط داره مکه میشه برای همه وقت تلف کنن و برن سراغ معرف ها و بدن فرم بر کنن این از نظر منطقی درست نیست به نظرم میاد که قبولی ها رو برای تحقیقشون رفتن البته بعضی رو هم از دانشکاهاشون تحقیق کردن و سراغ معرف ها نرفتن

    • سام می‌گه:

     دوست عزیز این حرف شما به هیج وجه درست نیست و ناقضش هم اینه که برای من و حداقل چندنفر دیگه (که من میشناسم) قبل از انجام مصاحبه تحقیق صورت گرفته بود.

    • شادی می‌گه:

     باشه آقا یا خانم جعفری شما فکر کن ربط داره.اینجا بعضی دوستان من نمیدونم مثلا قراره دکترا بخونن بعد انقدر بی منطق هستن و گیر دادن به چیزی که خود من حداقل سه بار اومدم شماره جایی که زنگ زدم و پرسیدم رو هم گذاشتم و گفتم که پرسیدم گفتن ربطی نداره.حالا شما بازم بگو ربط داره.نمیدونم سودی می برید از این توی دل مردم رو خالی کردن یا واقعا دست خودتون نیست از استرس اینطوری می کنید.ولی نکنید این کارارو خواهشاااااااااااا

     • دانیال می‌گه:

      شادی جان ما دیگه اونقدر فشار روی معزمون داره میاد، که نمی فهمیم چی درسته الان چی غلط. انشاا… که هرچی پیش میاد خیر باشه. روزای سختی ه، کاش مجبور نبودیم برای بار سوم این نوع فشار ذهنی و عصبی رو تحمل کنیم. واسه همه ی دوستان عزیز آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همه به حقشون برسند؛ بدون اینکه عواملی مثل پارتی و رابطه مانع هدفشون بشه.

     • جعفری می‌گه:

      خدا میدونه که منظورم استرس وارد کردن نیست من مطالب شما رو در این باره نخونده بودم و حتماحرف شما درسته اکر دوستان رو ناراحت کردم واقعا متاسفم انشاالله همه موفق باشن به امید دکتر شدن همه بجه های این سایت

 22. هستی می‌گه:

  کسی نمیدونه زمان دقیق اعلام نتیجه نهایی دکترا کی هستش؟روز دقیقش؟؟یکی زمان دقیقش رو بگه

 23. جعفری می‌گه:

  برای من ردیروز از معرف هام رفتن تحقیق البته فقط ۲ تا از اونها این یعنی جی اقا بیام لطفا جواب بدین

 24. ناهید می‌گه:

  ۱۷ روز دیگه نبود

 25. سارا می‌گه:

  سلام
  بچه های گروه دامپزشکی رشته بهداشت آبزیان کسی نیست؟

 26. nur می‌گه:

  سلام آقا پیام. من رتبه ام خوب بود و طبق گفته اساتید احتمالا دانشگاه تهران قبول میشم. فقط معدلم رو ۲ صدم اضافه اعلام کردم. سنجش هم رفتم گفتن به دانشگاه ها گفتیم معدل ها و مغایرت رو اعلام کنن و براساس معدل جدید سنجش میشید و مشکلی نیست. به نظر شما مشکلی پیش نمیاد.

 27. هستی می‌گه:

  کسی نمیدونه زمان دقیق اعلام نتیجه نهایی دکترا کی هستش؟روز دقیقش؟؟

  • شادی می‌گه:

   من امروز یه پیغام گذاشتم از طریق سیستم پاسخگویی که بگید تاریخ دقیقو.فکر نکنم بگن ولی اگه خبری شد اعلام میکنم

  • شادی می‌گه:

   من واقعا مشعوف شدم از پاسخ سازمان سنجش به زمان اعلام نتایج!!!شما هم بخونید لذت ببرید:
   تاریخ ارسال جواب ۱۳۹۲/۰۵/۳۰-۷:۲۳
   پاسخ با سلام اطلاعات لازم در این خصوص متعاقبا و از طریق سایت سازمان و هفته نامه پیک سنجش اعلام خواهد شد. با تشکر

   • امیر می‌گه:

    پ ن پ میخواستی بهت بگه لطفا شماره پرونده و مشخصات داوطلبی را بفرستید نتیجه را به شما اعلام کنیم

    • شادی می‌گه:

     خوب شد گفتی وگرنه من براشون می فرستادم!!!!!!!!نخیر حداقل می تونست همین نیمه شهریور رو هم بگه. دانشگاه آزاد که زدم گفت به تدریج از نیمه شهریور اعلام میشه ولی اینا هیچ چی نمیگن.

   • هستی می‌گه:

    سلام شادی جون. یعنی هنو مشخص نیست که نتایج کی میاد. حتی حدودشم مشخص نیست؟؟

    • شادی می‌گه:

     سلام هستی جون. نه. من بهشون حتی گفتم ما بیشتر از بچه های کارشناسی نیاز داریم تاریخ حتی حدودی رو هم بدونیم ولی جواب مسخره شون این بود. مرکز آزمون بهتر از سنجشه حداقل لفظ نیمه شهریور رو گفتن. اینا کلا مرموزن ;-)

     • فریبرز می‌گه:

      شادی جان، من شخصا الان ۱۱ ساله که درگیر آزمون های سنجش هستم. اینا همیشه کارشون همین طوری بوده. متأسفانه مرجعی هم وجود نداره که بشه اعتراض کرد. یعنی فقط باید نشست و منتظر بود. خودتونو خسته نکنید. باز هم جای تعجبه که به خودشون زحمت دادن یک جمله پاسخ دادن. هر چند پاسخشون به درد خودشون میخوره. موفق باشید.

     • شادی به فریبرز می‌گه:

      آقا فریبرز آخه اینا اصلا نمیگن کسی که منتظر دکتراست حداقل ۲۴ سالشه.دیگه ۱۸ ساله نیست که صبر اونا رو داشته باشه یا اینکه بی مسئولیتی اون دوران رو!

     • فریبرز می‌گه:

      کاملاً درسته. خیلی از ماها به خاطر این که مشغول یه کاری هستیم (حالا یا دولتی یا غیر دولتی)، باید هر چه سریع تر تکلیفش رو مشخص کنیم. سال قبل که نتایج، مهرماه اومد، بسیاری از دوستانم ۱ سال تمام به زحمت افتادن. چون از زمان مرخصی و انتقال و … گذشته بود. دوستانی هم که مشاغل آزاد دارن بالاخره فرصت میخوان که یه فکری به حال خودشون بکنن. دوستان سازمان سنجش به این چیزا کاری ندارن. نمی دونم. شاید هم واقعا مشکلاتی هست که ما اطلاع نداریم. میسپاریم به خدا.

 28. یه سئوال... می‌گه:

  اگه ظرفیت ۱۰ نفر باشه،تا رتبه ۴۰ دعوت به مصاحبه شده باشند و رتبه کتبی ۶ و رتبه مصاحبه ۵ شده باشه چقدر احتمال قبولی (با چه رتبه کلی) هست؟

 29. ناهید می‌گه:

  سلام
  من رتبه ام ۷ است و ظرفیت پذیرش ۱۰ نفر. فقط ۷ سال سابقه تدریس دارم رتبه دوم فوق لیسانس هم بودم. به نظر شما احتمال قبول شدنم چند درصده؟

 30. کیانوش می‌گه:

  رتبه ۱۳ مواد و متالورژی

  شریف ۵
  تهران ۶
  مدرس ۳
  امیرکبیر ۱۲
  علم و صنعت ۴

  احتمالی قبولی دارم کلا دانشگاههای تهران را زدم.

 31. فیزیک می‌گه:

  این نیمه شهریور یعنی ۱۵ شهریور؟؟

  • مهرداد می‌گه:

   منظور نیمه شهریور ۹۲ است یا ۹۳؟

  • شادی می‌گه:

   من دارم روانی میشم کاش زودتر جوابا بیاددددددددددددد اصلا نمیدونم دارم چه جوری
   می گذرونم این روزا رو

   • حمیدرضا می‌گه:

    شادی جان یا اره یا نه دیگه بابا یخیال نمیدونم رشتتون چیه ولی اول کارو بچسب بعد بخون موفق یاشید

   • گلبرگ می‌گه:

    درکت میکنم امیدوارم هفته دوم شهریور جوابها بیاد

    • مهدی می‌گه:

     با سلام
     منظور شما از درک کردن این است که شما نیز استرس فراوانی را تحمل می کنید راه رهایی از این استرس فر ساینده چیست؟

     • گلبرگ می‌گه:

      سلام استرس که چه عرض کنم دچار دیسترس شدم:) از تکنیک حواس پرتی استفاده کنید گاهی انجام کارهایی که نیاز به تمرکز و دقت زیادی دارد فرصتی برای فکر کردن به دکتری نمیگذارد.

    • مهدی می‌گه:

     سلام
     منظور از distress یعنی اینکه می دانم قبول می شوم اما جای آن را نمیدانم و منظور از stress این است که نکند اصلا قبول نشوم یا بر عکس ؟ در روانشناسی غیر از تکنیک کنترل حواس از چه شیوه دیگری برای برطرف کردن استرس استفاده هی شود
     با تشکر

     • گلبرگ می‌گه:

      دیسترس حالتی شدیدتر و بدتر از استرس است چیزی شبیه درماندگی است حالتی از ناامیدی که دیگر کاری از دستتان بر نمی آید استرس خوب است اما دیسترس بیماری است. شوخی کردم من هم استرس دارم هم برای اینکه آیا قبول میشوم یا نه و هم برای اینکه کجا قبول میشم؟ مثل همه بچه هایی که به این سایت سرمیزنند. فکر کنید ۲۰ روز مونده تا اعلام نتایج و بعد از اون دو حالت بیشتر متصور نیست عده ای قبول میشوند که مسئولیت جدیدی برایشان ایجاد میشود عده ای هم که قبول نشده اند ممکن است تصمیم بگیرند دوباره بخوانند که باز هم مسئولیت جدیدی پیدا می کنند در هر دو حالت دیگر وقتشان برای خودشان نیست من میگم بیاییم این ۲۰ روز کارهایی را انجام بدیم که همیشه دوست داشتیم انجام بدیم و وقت انجامشان را نداشتیم این مدت باقیمانده را برای خودمون زندگی کنیم وقتی مشغول انجام این کارها میشویم دیگر متوجه گذشت زمان نیستیم و زمان خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید میگذرد.

    • مهدی می‌گه:

     با سلام
     آیا این درست است که امنییت را همان جایی خواهی یافت که در آن احساس خطر می کنی
     با تشکر

   • شادی می‌گه:

    رشته ام خدا به خیر کنه روانشناسی
    خدا روشکر کار دولتی دارم ولی خیلی تلاش کردم واسه این آزمون یه سال هم جز استعداد درخشان قبول شدم ولی به خاطر یه سری مسائل نرفتم ولی این بار قصدم رفتن هست خیلی ناراحتم انشاله خبرای خوش بشنویم

    • عای رضا می‌گه:

     با سلام
     می توانم رتبه و کد رشته محل های شما را بدانم چون من هم رشته ام روانشناسی است و هم در دانشگاه آزاد و هم در دانشگاه سراسری مجاز به انتخاب رشته شده ام می خواستم اگر امکان داشته باشد و ضعیت دواطلبان هم رشته خود را دنبال کنم
     تشکر

  • هستی می‌گه:

   rast mige.yani chi nime shahrevar.yeki etela resani koneeeee???

 32. به همه دوستان می‌گه:

  سلام به همه دوستان
  من ترم چهار ارشدم و هنوز دفاع نکردم و به احتمال زیاد دکتری قبول میشم. پایان نامم حداقل یک ماه دیگه کار داره. چیکار کنم به نظرتون؟ تا کی حداکثر باید دفاع کنم؟ آیا میشه تو مهرماه کنم ولی دانشگاه تاریخ دفاع رو شهریور بزنه؟ اگه از کسی با این وضعیت اطلاع دارین که چیکار کرده؟ لطفا راهنمایی کنین خیلی وضعیتم ناجوره
  لطفا راهنماییم کنید. خیلی نگرانم
  با تشکر

  • m می‌گه:

   باید تا آخر شهریور دفاع کنی به نظر من همچین چیزی امکان نداره که مهرماه دفاع کنی ولی تاریخ دفاع رو شهریور بزنن ولی میتونی شهریور دفاع کنی هرچند کارت هنوز تموم نشده بعد دفاع کارهای پایان نامتو تکمیل کنی فوقش نمره خوبی نمیگیری.

  • SABA . می‌گه:

   سلام
   بستگی به دانشگاه و استادتون داره . من ارشد دانشگاه فردوسی بودم .تاریخ دفاع تا قبل از ۱۵ آبان رو ۳۱ شهریور میزدن . اگه دانشگاه دکتری هم همون دانشگاه ارشدتون باشه معمولا همکاری میکنن . پرس و جو کنین و کمتر نگران باشین.

  • amir می‌گه:

   پایان نامه را سمبل کن و دفاع کن

  • آموزش می‌گه:

   سلام
   متاسفانه دوست عزیز اگر در تاریخ ثبت نام اعلام شده توسط دانشگاهها در صورت قبولی مدرکی دال بر فارغ التحصیلی یا اینکه شهریور تاریخ دفاعتون هست ارائه ندهید قبولی شما لغو میگردد! وهمچنین به مدت دو سال از آزمون اگر برگزار شود منع میشوید.
   موفق باشید

  • فیزیک می‌گه:

   اگه دانشگاه خودت قبول شی امکان همکاری هست .
   اما احتیاط اینه که تا آخر شهریور دفاع کنید بالاخره سازمان سنجش قوانین خودش رو داره و شما از الان نمیدونید دانشگاه خودتون قبولید یا نه.

 33. تراز می‌گه:

  سلام
  کسی میدونه حدود تراز رتبه ۱ تو گرایش های زیست شناسی چنده؟ مثلا میکروبیولوژی؟

 34. ناهید می‌گه:

  سلام
  می خواستم سوالی از پیام بپرسم: من رتبه دوم کارشناسی ارشد بین هم ورودی های روزانه و شبانه و رتبه یک بین شبانه ها هستم.آیا تاثیری مثبتی در نمره مصاحبه داره؟ حدودا چند درصد؟

 35. ناهید می‌گه:

  خداوکیلی این درسته که به مدت ۵ دقیقه از ما مصاحبه می گرفتند و ۵۰% سهم قبول شدن ما سهم این ۵ دقیقه باشه؟ واقعا چه کسانی تصمیم می گیرند!!!

  • احسان می‌گه:

   آره واقعن، مصاحبه دانشگاه تهران من ه دقیقه، بهشتی ۲ دقیقه و علامه ۲۰ دقیقه طول کشید و جالبه که ۵۰ درصد نتیجه همینا بود، واقعا مسخرس

   • ir_amir_Am می‌گه:

    دانشگاه تهران که آزمون کتبی جداگانه گرفت

   • احسان می‌گه:

    آره، تهران امتحان گرفت، ولی ۳۵ نمره از ۱۰۰ نمره مصاحبه امتحانه، بقیه همون ۵ دقیقه مصاحبس!!!(یعنی ۶۵ نمره واسه ۵ دقیقه!!!)

    • ناهید می‌گه:

     حتی ممکنه در تصمیم گیری این ۵۰% هم در زمان مصاحبه سلیقه و احساس هم دخیل باشه. بطور کلی این روش صحیحی نیست. ۵۰% خیلی سهم بالایی است.شاید همان سابقه آموزشی و پژوهشی کافی باشه ،آن هم حدود ۲۰ %. چون واقعا خیلی از این مقاله ها، انشا نویسی هست. بعضی از این مقالهها هست که دانشجو فقط اسمش روی اون مقاله نوشته شده.

 36. payam می‌گه:

  درس زبان در کنکور دکترا:

  اهمیت درس زبان با ضریب ۲ بویژه در رشته هایی که دروس اختصاصی سخته و میانگین نمرات پایینه بر کسی پوشیده نیست. پس دوستانی که امسال قبول نشدند از همین حالا باید شروع نمایند.

  ۳ گروه داوطلب زبانی در کنکور دکترا داریم:

  ۱- ضعیف ۲- متوسط ۳- قوی

  تکلیف قوی مشخصه ولی نباید این گروه مغرور شوند . توصیه من به وب گردی در صفحات علمی-هنری و عمومی در سایت های مختلف چون yahoo-aolو … است بویژه اخبار روزانه رو در مورد مطالب عمومی بخوانید و لغات ندانسته را یادداشت کنید با باز کردن یک صفحه word همه رو نگهداری نمایید. همچنین درک مطلب های تخصصی سایت های انلاین تافل و ایلتس را مرور نمایید. درک مطلب ها و استراکچرهایی کتب تافل بارونز و لانگمن مفید خواهد بود.

  دوستان متوسط الحال در زبان باید تلاش بیشتری کنند و حتما در کلاس های آمادگی زبان دکترا شرکت نمایند علاوه بر آن کارهای مربوط به دوستان با پایه قوی زبان راه م میتوانند انجام دهند.

  دوستانی که سطح زبانشان ضعیف است بنظرم مشکلات زیادی خواهند داشت ولی باز توصیه به شرکت در کلاس های زبان دکترا می تواند برایشان مفید باشد.

  کتب مفید برای درک مطلب و استراکچر حتما تافل بارونز پاملا شارپ و بویژه ۲ کتاب مفید تافل لانگمن دبورا فیلیپس و کتاب ای اس تی کیت است که از کتابفروشی های مقابل دانشگاه خ ۱۲ فروردین می توانید تهیه کنید. البته سایت محترم هم کتبی را معرفی کرده اند. برای لغت کتاب های ۵۰۴-۶۰۱-۱۱۰۰-و تافل هست ولی زیاد توصیه ای برای حفظ لغات از کتب خاص نداشته باشید…

 37. رها می‌گه:

  با سلام.
  اگر هردو مورد با ازمون و بدون آزمون پذیرش شوی در دکتری حق انتخاب نوع ثبت نام با خودت هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 38. حقوق خصوصی می‌گه:

  با سلام و خسته نباشی به آقا پیام . لطفا جوابم رو بدید. رتبم ۷۴ شده و ۹۰ نفر ظرفیت روزانه دارن . ۲تا دانشگاه خوارزمی تهران و کرج ، همدان . موسسه ای برا مصاحبه رفتم مقاله هم ندارم (اکثرا بچه ها نداشتن) .ظرفیت و رتبه تودانشگاه ها رو یادم نیست .در کل مصاحبه ها بد نبود . نظرتون در مورد قبولیم چیه؟

  • عادل می‌گه:

   سلام
   منم رتبهمنم ۸۷ شد دانشگاه خوارزمی تهران و خوارزمی و موسسه ومطهری و پژوهشکاه فرهنگ و اندیشه رفتم مصاحبه دوتا مقاله علمی پژوهشی هم داشتم

  • عادل می‌گه:

   ببخشید میتونم بپرسم ترازتون چنده؟

  • مهدی می‌گه:

   با سلام
   دوست گرامی چندین عامل در قبولی تاثیر دارد که عبارتند از:
   ۱- رتبه شما در رنج قبولی باشد مثلا اگر کل ظرفیت یک رشته ای ۱۰۰ نفر است رتبه فرد در زیر این رنج باشد یا در نزدیک آن و در موارد نمره خوب مصاحبه حتی کمی بالاتر از رنج قبولی.
   ۲- تعداد افراد شرکت کننده در مصاحبه چند نفر است دانشگاههایی که بالاتر از رنج رتبه افراد دعوت به مصاحبه می کنند باعث می شوند که رتبه های مرزی در معرض خطر حذف قرار گیرند.
   ۳- نمره مصاحبه شما چند باشد در برخی ازر شته هایی که تراز آنها به هم نزدیک است هر یک نمره مصاحبه تا ۱۰ نفر افراد را می تواند جا به جا کنند.
   ۴-فارغ التصیل آن دانشگاه باشید یا نباشید اصولا اکثر دانشگاهها ترجیح می دهند از دانشجو یان خودشان انتخاب کنند.
   ۵- وضعیت رزومه علمی شما نسبت به بقیه چگونه است اگر رزومه قوی باشد دانشگاهها تمایل به انتخاب اینگو نه داوطلبان را دارند.
   ۶- دوره کارشناسی و ارشد را در چه دانشگاهی و با چه معدلی طی کرده باشید اکثر دانشگاهها دید مثبتی به برخی دانشگاههای غیر دولتی ندارند البته این مسله مطلق نیست.
   ۷- شرایط سنی نیز برای برخی از اساتید مهم است اکثرا کار با دانشجویان جوان را ترجیح می دهند و تعداد کمی از اساتید افراد با تجربه و با رزومه قوی را ترجیح می دهند.
   ۸- در چه دانشگاهی مصاحبه می دهید برخی دانشگاهها برای تامین کادر علمی خود دانشجو گزینش می کنند و اگر فردی شرایط آنها را نداشته باشد ممکن است او را بر ندارند مثل دانشگاه پیام نور که تر جیح می دهد افرادی را گزینش کنند که بتوانند بعد ها در این دانشگاه کار کنند

 39. shamim می‌گه:

  سلام
  اونایی که رتبه های خوب آوردن میشه لطفا منابع و کتابهایی که برای زبان و استعداد خوندن رو معرفی کنن؟

  • فریبرز می‌گه:

   سلام، من زبان نخوندم. ولی استعداد رو در کنکور امسال ۵/۴۳ درصد زدم. با کتابی که در همین سایت واسه دانلود گذاشته شده شروع کردم. ولی به دلیل کمبود وقتی که داشتم و خیلی از مطالبش هم مطالب مربوط به ریاضی بود، فقط سؤال و جواب های سال گذشته رو نگاه کردم. به نظرم آشنایی با سؤالات از همه چیز مهم تره. البته اگه کل کتاب رو هم بخونید قطعا بی تأثیر نخواهد بود.

  • به shamim می‌گه:

   پیشنهاد میکنم فعلاً صبر کنید آزمون امسال تا حذف و رویه ای جدید پیش بینی شده در دولت جدید فعلاً تا آذر ماه صبر کنید احتمال حذف آزمون و صحبت آن بین اساتید دانشگاهها زیاد است!این صحبت رو کارمندان سنجش هم گفته اند به بعضی از دوستان پیگیر
   موفق باشید

   • shamim می‌گه:

    حرف شما درست، ولی متاسفانه کل زندگی ما با برنامه ریزی های غلط همیشه همراه با ریسک بوده، برای رشته من اگه بخوام رتبه خوبی بیارم و آزمون اسفند باشه این مدت زمان خیلی کمه

 40. ناهید می‌گه:

  سلام
  من رتبه ام ۷ است و ظرفیت پذیرش ۱۰ نفر. فقط سابقه تدریس دارم اما دیگران هم که برای مصاحبه اومده بودند خیلی رزومه خوبی نداشتند. این را بگم که تقریبا همه مثل هم بودند. به نظر شما احتمال قبول شدنم چند درصده؟

 41. سوالی از آقای پیام می‌گه:

  اگه ظرفیت ۹ نفر باشه رتبه کتبی ۶ رتبه مصاحبه ۶ شده باشد (تا ۳۶ مجاز شدند)فکر می‌کنید درصد قبولی چه قدر هست و اگه قبول بشم رتبه کل چند می‌شود؟ مرسی از اینکه وقت می‌زارید.

 42. پرسش می‌گه:

  بچه ها
  اعتبار دانشگاه آزاد شیراز و تبریز و اصفهان بهترن یا پردیس البرز. (من نمیخوام هیات علمی بشم چون هستم تو دانشگاه آزاد)؟
  ۲٫ آیا مدرک البرز همون فرمت و آرم دانشگاه تهرانو داره؟
  مرسی

  • امید می‌گه:

   تا جاییکه می دونم پردیس ها همون دانشنامه دانشگاه مادر رو می دن ولی با مهر پردیس بجای مهر دانشگاه. تو ریز نمره هم همینطور جون از لحاظ اداری خودگردان و مستقل محسوب می شن از مهر خودشون تو مدارک استفاده می کنند. از لحاظ بهتر بودن نمی دونم ولی فکر کنم قبولی تو آزاد سخت تره ولی پردیس گرونتر باشه

 43. نفس می‌گه:

  سلام
  فیزیک می خونم دو جا دعوت به مصاحبه شدم فقط یک جارو رفتم (پیام نور) دو تا کتاب داشتم و چهار تا کنفرانسی داخلی و چند تا کارگاه، مدرک ایلتس و دو ترم هم سابقه ی تدریس. از هفتاد رتبه ام شصت بود. پانزده تایی اومده بودن. مصاحبه ام به نظر خودم خیلی عالی بود فکر می کنم از پسشون بر اومدم. اما آشنا ندارم و بعد مصاحبه هم کسی برام نزنگید. البته ناگفته نمونه که یکی از اساتید چندین بار بهم گفت که کاری داشتی بزنگ و این که اگه کتابت چاپ شد برامون می آری؟ به نظرتون الکی تحویلم گرفتن. آخه رفتار یکیشون خیلی گرم بود باهام. ظرفیت هم ۵ تاست به نظرتون با این وضعیت شانس قبولی دارم؟ چند درصد؟

 44. payam می‌گه:

  دوستان گرامی سایت:

  برای جلوگیری از ایجاد شبهه در نتایج نهایی که تا ۲۵ روز دیگر اعلام می شود از اظهار نظر در مورد قبولی دوستان صرف نظر می کنم…امیدوارم همگی موفق بشوند

 45. From Asghar For Mr.Payam می‌گه:

  اقا پیام این ۱۵ تا ۱۷ شهریورو پیش بینی می کنید یا از منبعی مطلع شدید؟

 46. به آقا پیام می‌گه:

  سلام آقا پیام یه سوال ازتون داشتم. شما بر اساس رتبه به دوستان میگید قبولن یا نه مگه بر اساس نمره تراز نیست.البته خیلی از رشته ها تراز رتبه ها خیلی نزدیکه پس فقط نمره مصاحبه مهمه دیگه؟حتی یک نمره در مصاحبه می تونه یکی رو قبول کنه یا رد کنه.درسته؟

 47. زهرا می‌گه:

  سلام آقا پیام
  رتبم ۷ هستش، ظرفیت تهران ۳ ، شیراز ۳، اهواز ۶
  رزومم کمی از بقیه ضعیفتره
  به نظر شما چقدر احتمال داره قبول بشم؟ممنون میشم جواب بدین

 48. به پیامe-sarm می‌گه:

  رتبه ۴۷ شدم،۵ تا روزانه رفتم، مشهد و همدان وزنجان و شاهرود و سمنان.ظرفیت ها به ترتیب ۴ و ۴ و ۵و ۳ و ۲ . یکی از استادای ارشدم در مشهد به من گفت جزء ۴ تای اول شدی ،احتمال قبولیم چقد؟ ضمن اینکه فردای مصاحبه از سمنان زنگ زدن گفتند ما می خوایمت.و مصاحبه همدان هم خوب بود.۲ تا isi دارم.

 49. به پیام می‌گه:

  سلام مجدد به آقا پیام
  خدا قوت! یک سوال برای شبانه وام میدن چطوریه؟می ارزه؟

 50. زهرا می‌گه:

  سلام آقا پیام و خسته نباشید به نظر شما شانس من در موارد زیر برای قبولی چطوره
  وضعیت عمومی ۳دانشگاه کارشناسی و ارشد بسیار معتبر-۳ سال سابقه تدریس -۹ سال فاصله بین ارشد و کارشناسی-سن ۳۵ سال -مجرد -دوتا مقاله کنفرانس داخلی -مسلط به زبان انگلیسی -مدرک زبان با نمره عالی -رتبه دکترا ۵۷ -مجاز شده روزانه تا ۳۵۰ و شبانه هفتصد و خورده ای
  ظرفیت/رتبه کتبی در بین دعوت شدگان/مصاحبه
  ۱- ۲/ نفر چهارم/نیمی از سوالاتو جواب دادم برخورد اساتیدم خوب بودوکلا حس کردم استادی که می خواست دانشجو برداره دیدش مثبت بود و بقیه نه زیاد.بومی همون شهرم و دانشگاه کارشناسیم بوده .سطح دانشگاه خیلی بالاست وروزانه .از بچه های ارشد همون دانشگاه هم ۵ نفراومده بودند که ۴ نفر انتخاب اولشون همین دانشگاه بود .ترازها هم بسیار به هم نزدیک بود
  ۲- ۷/نفر سوم/اصلا سوال نپرسیدند مدارکو گرفتند.بر خوردشون جالب نبود ضمنا من ترک نبودم و اونا ترک.کلا حس کردم نمره خیلی بدی به مصاحبه می دن.سطح دانشگاه متوسط رو به بالا وروزانه .از بچه های ارشد خودشون زیاد بودند و اختلاف ترازم با نفر اخر تقریبا ۸۰۰ بود.
  ۳- ۲/نفر اول /کمتر از نیمی از سوالاتو جواب دادم.برخوردشون باهام خوب بودوبازم به نظر می امد استادی که می خواست دانشجو بگیره نظرش مساعد بودوبقیه نه زیاد.سطح دانشگاه پایین بودوروزانه .اختلاف ترازم با نفر اخر حدود ۹۰۰
  ۴- ۴/نفر چهارم/حول شدم هیچ سوالی رو جواب ندادم .برخوردشون معمولی بود وسطح دانشگاه متوسط و روزانه .اینجا هم فکر می کنم نمره کمی به مصاحبه دادند.ترازها هم بسیار به هم نزدیک بود.
  ۵- ۵/نفر اول/نیمی از سوالات زیان بود که همه رو جواب دادم و از تخصصی ها نصفه رو یعنی در کل سه چهارم سوالا .دانشگاه پیام نور بود و اختلاف ترازم با نفر اخر حدود ۱۲۰۰
  دستتون درد نکنه .از استرس دارم فلج می شم . ۱

 51. اکبر می‌گه:

  به پیام
  با تشکرسوال من از شما این است که هر دانشگاهی تا چند نفر از ظرفیت پذیرش خود را می تواند به دانشجویان خود اختصاص دهد

 52. المیرا روانشناسی عمومی به پیام می‌گه:

  سلام آقا پیام. شرمنده من متوجه نشدم کدوم کامنت جواب سؤالم بوده. ممنون میشم با اسم خودم جواب بدین. با تشکر

 53. نایتی تو 92- در مورد صلاحیت عمومی می‌گه:

  با سلام به همه دوستان،
  در مورد ابهاماتی که در مورد بررسی صلاحیت عمومی هست لازم هست تا اطلاعاتی رو در اختیار دوستان قرار بدم،از یکی از مسئولان مربوط که رفیق پدرم هست پرسیدم که چرا برای بعضی ها به افرادی که معرفی کردن مراجعه میشه و چرا برای بعضی ها مراجعه نمیشه، ایشون گفت که فقط برای افرادی مراجعه میشه که مسئولان تأیید صلاحیت لازم بدونن، خیلی ها فقط با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و ارشد تأیید میشن، همچنین اگر مشکل انضباطی یا سیاسی در دو دوره قبلی نداشته باشین نگرانی بابت تأیید وجود نداره، در ضمن اگر در تکمیل کردن فرم صلاحیت عمومی اشتباهی صورت داده باشین واقعا مشکل جدی بوجود میاد. پیروز باشین

 54. سلام آقا پیام لطفا جواب بده payam می‌گه:

  رتبه ۱۲۶ کشوری – آخرین نفرپذیرفته شده روزانه ۴۴۰- ظرفیت روزانه ۱۷۶

  ۲ مقاله علمی-پژوهشی-۴ سال سابقه تدریس-۲ دو توصیه نامه عالی-شاگرد اول لیسانس و فوق لیسانس آزاد

  رتبه داوطلب در سهمیه- آخرین معرفی شده در سهمیه- دانشگاه
  ۷۶-۵۲-شهید چمران اهواز( مصاحبه عالی بود و اساتید همان دانشگاه توصیه نامه داشتم)
  ۹۹-۴۷-دانشگاه لرستان(مصاحبه عالی)
  ۷۴-۳۹-ایلام
  ۸۹-۴۶-یاسوج
  ۶۲-۵۷-اراک(عالی)

  شانس قبولی ام در اولویت اول چگونه است؟
  ۲ نفر از داوطلبان اولویت اول رو اهواز زده بودندو من اولویت زده بودم.

  در ضمن ظرفیت بصورت زیر است:

  چمران اهواز ۵
  لرستان ۸
  ایلام ۴
  یاسوج۶
  اراک۲

 55. fatemeh می‌گه:

  سلام سمیه خانم. شما احیانا رشتتون نانومواد نبوده؟

 56. سلام پیام جان می‌گه:

  رتبه ۱۱، ظرفیت پذیرش ۷ نفر روزانه، ه نفر شبانه
  کلا سه دانشگاه پذیرش داشتن

  دانشگاه تهران ۳ نفر ظرقیت رتبه ۱۱ و ۱۴ نفر دعوت به مصاحبه
  دانشگاه ساری ۳ نفر ظرفیت رتبه ۱۱ و ۱۴ نفر دعوت به مصاحبه
  شبانه تهران ۱ نفر ظرفیت رتبه ۱ و ۷ نفر دعوت به مصاحبه
  وضعیت مصاحبه هام راضی کننده نبود.
  ۱ مقاله علمی پژوهشی ، ۳ مقاله علمی تخصص و حدود ۱۱ همایش ملی. ۸ ترم سابقه تدریس
  همکار در ۴ طرح ملی و مسلط ب چندین نرم افزار تخصصی با ارائه مدرک.
  کارشناسی ارشد دانشجوی دانش/اه آزاد یودم . ممنون ی نظر بدید

  • ح می‌گه:

   سلام
   شاید سوال از پیام پرسیده شده اما شاید جواب من برای شما تا حدودی راه گشا باشد
   دوست عزیز شانس شما با توجه به دانشگاه آزاد بودن متاسفانه در دانشگاه تهران اگر شناخته شده نباشید ۱۰ درصد که اینهم فقط برای اساتیدی که شاید متفاوت فکر کنند در دانشگاه تهران.یک مثال فارغ التحصیل دانشگاه تهران پارسال در رشته نانو شبانه معرفی شد!! کاملاً واضح است که چگونه انتخاب میکنند در دانشگاه تهران!
   اما در دانشگاه ساری تا ۵۰ درصد آنهم در صورتیکه فارغ التحصیل آن دانشگاه رقبای شما نباشند و با توجه به رزومه شاید دانشگاه آزاد بودن شما برایشان زیاد آزار دهنده نباشد متاسفانه این نگاه به دانشگاه آزاد همیشه بوده آنهم دانشگاههای مثلاً مطرح از نظر خودشون
   موفق باشید

  • payam می‌گه:

   شانستون برای قبولی زیاد نیست ولی امیدوار باشید

 57. مهتا می‌گه:

  سلام آقا پیام من رتبه ام چند نفری بالای ظرفیت روزانه هست و رشته ام ۱۷۵ نفر ظرفیت پذیرش روزانه داره ۵ تا محلی که دعوت شدم همه روزانه دانشگاه درجه ۲ بودن و هر ۵ محلم واسه مصاحبه رفتم حالا سوالی که داشتم اینه که اصلا شانسی واسه قبول شدن دارم آخه شما تاکید دارین که افرادی که داخل ظرفیت روزانه هستند قبول اند ؟

 58. مرجان به اقا پیام می‌گه:

  سلام. من رتبه ام ۲۵۰ و ظرفیت روزانه ۲۹۱
  من تو دانشگاه ارشدم که انتخاب اولمه با ۳ تاظرفیت رتبه مصاحبه ام ۴ شده.البته استادم گفته نفر ۱ مصاحبه که انتخاب دومش دانشگاه ماست دانشگاه اولویت اولش برداشته. و گفت چون از اون مطمین بودیم تو رو ۴ گذاشتیموگفت ۶ نفر اول رو نمره بالای ۸۵ دادیم.حالا من از طرفی نگران افراد بعد وقبل خودم هستم. اگه نفر اول که رتبه خوبی نداره ۲ تا نمرهاش جمه شه شاید تو اولویت اولش بالا نیاد که وای به حال منه. و اگه نفرات بعد از من جمه ۲ تا نمرهشون از من بیشتر شه چی؟ تو رو خدا کمکم کن از استرس دارم میمیرم

 59. به شادی 92 می‌گه:

  سلام، خوااااهشاً جواب بدین. جدی گفتن ۵ شهریور؟ بعد تلفنی هم نتیجه رو بهتون گفتن؟ از وقتی گفتید رفتم تو آمپاس

  • be payam می‌گه:

   سلام فکر نمی کنم من امروز از سنجش سوال کردم گفت نیمه دوم شهریور

  • مینا می‌گه:

   بعد از این همه سال که تا حالا چندین دفعه کنکور کارشناسیو کارشناسی ارشدو دادین، فکر نمی کنین این محال باشه که نتیجه کنکورو تلفنی به یکی بگن.

  • ABB می‌گه:

   البته شاید هم درست باشد چون پارسال تا ۲۸ مرداد مهلت ارسال نمرات مصاحبه دانشگاه ها به سازمان سنجش بود و با اتفاقاتی که افتاد(دادن نمرات صفر و پایین و اصلاح آن ها توسط سازمان سنجش) با کلی تاخیر تا ۲۶ شهریور نتایج نهایی اعلام شد.یعنی کمتر از یکماه طول کشید. بنابراین امسال نیز زمان اعلام نتایج نهایی قطعا تا قبل از ۱۰ شهریور خواهد بود.

 60. سلام آقا پیام می‌گه:

  آقا پیام سلام اگر ممکن است احتمال قبولی من را بفرمایید
  رتبه ۹
  اولویتها به ترتیب:
  تربیت مدرس ۸ ظرفیت۳
  تهران۸ ظرفیت۴
  پیام نور۱(دانشگاه ارشدم) ظرفیت۴
  ……………..همان گرایش دیگر
  شبانه تهران۱ ظرفیت۲
  از راهنمایی شما بسیار متشکرم

 61. المیرا روانشناسی عمومی به پیام می‌گه:

  یادم رفت ظزفیت ها رو بگم
  لرستان ۳
  پیام نور ۵
  تبریز ۳
  پردیس کرج و تهران هر کدام ۳ نفر

 62. المیرا روانشناسی عمومی به پیام می‌گه:

  سلام آقا پیام.گلبرگ جون گفتن از شما راهنمایی بخوام.
  رتبم ۸۰، آخرین رتبه مجاز روزانه ۱۹۰، آخرین رتبه مجاز شبانه، پیام نور، و پردیس ۳۵۵
  رتبه داوطلب در سهمیه/آخرین رتبه معرفی در سهمیه. الویتها به ترتیب:
  لرستان(روزانه)۲۴/۲۷
  پیام نور ۲۶/۶۲
  تبریز(شبانه) ۱۵/۲۹
  پردیس خوارزمی کرج ۲۴/۵۲
  پردیس خوارزمی تهران ۲۴/۸۱
  سپاسگزارم از توجه و کمکتون

 63. به پیام از h.a. می‌گه:

  با سلام.من دانشگاه تهران مصاحبه داده ام. ولی رتبه مصاحبه را بهم نگفتن. میخواستم بدونم چطور بعضی از دوستان رتبه دقیق مصاحبه را دارن. آیا به غیر از پرسیدن از دانشگاه راهی برای بدست آوردنش هست؟

 64. آقا پیام لطفا جواب بده می‌گه:

  رتبه ۱۲۶ کشوری – آخرین نفرپذیرفته شده روزانه ۴۴۰- ظرفیت روزانه ۱۷۶

  ۲ مقاله علمی-پژوهشی-۴ سال سابقه تدریس-۲ دو توصیه نامه عالی-شاگرد اول لیسانس و فوق لیسانس آزاد

  رتبه داوطلب در سهمیه- آخرین معرفی شده در سهمیه- دانشگاه
  ۷۶-۵۲-شهید چمران اهواز( مصاحبه عالی بود و اساتید همان دانشگاه توصیه نامه داشتم)
  ۹۹-۴۷-دانشگاه لرستان(مصاحبه عالی)
  ۷۴-۳۹-ایلام
  ۸۹-۴۶-یاسوج
  ۶۲-۵۷-اراک(عالی)

  شانس قبولی ام در اولویت اول چگونه است؟
  ۲ نفر از داوطلبان اولویت اول رو اهواز زده بودندو من اولویت زده بودم.

 65. تینا می‌گه:

  سلام آقای پیام.
  امیدوارم سلامت باشین.
  خوشحالم که باز به اینجا سر میزنید.
  من شخصا از راهنمایی هایی که از قبل از عید تا زمان مصاحبه کردید بسیارررررر استفاده کردم و دعاگوی شما هستم.
  ممنونم و موفق باشید.

 66. به پیام می‌گه:

  سلام ممنون میشم به سوالم جواب بدین.
  ۱- رتبه ۲ دربین مصاحبه شوندگان،ظرفیت ۲ (دانشگاه کارشناسی و ارشدم)
  ۲- ؟………………،۴
  ۳- ۳……………….،۱
  درضمن رتبه کشوریم ۳ .

 67. سمیه می‌گه:

  سلام پیام
  من رتبه ۱۲ آوردم
  تهران ۳ نفر
  مدرس هم ۳ نفر می خواستند البته دانشگاه های دیگه هم ظرفیت داشتند ولی من انتخاب نکردم.
  رتبه من با گرایش بندی ها ۵ شدهیچ (قابل بیان)رزومه ای نداشتم. به غیر از مدل بالا و شاگرد اولی کارشناسی و لوح های تقدیر. رتبه های ۱۹ و ۱۶ رزومه ی بهتر از من داشتند. آیا احتمال قبولی من وجود داره؟البته رتبه ۲ هم الویت اولش مدرس بوده. به نظر شما تهران قبول می شم دانشجوی تهران هم هستم

 68. سوال می‌گه:

  سلام آقاپیام ،میشه لطفا بفرمائیدشمابرچه اساسی این درصدهارواعلام میکنید؟تخصص شما چیه؟ درجه علمی شما چیه؟ببخشیدمیپرسم ولی آدم بهتراست اول طرفوبشناسه بعدسوال بپرسه.ممنون

  • payam می‌گه:

   M.D
   B.A in film directing
   M.A in film studies
   candidate for PHD in art research
   20 سال سابقه تدریس و برنامه ریزی آموزشی کنکور
   رتبه اول کنکور دوره کارشناسی و ارشد سینما
   بیش از ۶۰ عنوان کتب آموزشی و ترجمه و…

   درضمن این بخشی از شرح حال آموزشی من است محل پرداخت زمینه حرفه ای کارهای من در این جا بی معنی است.

   اطلاعات داده شده توسط اینجانب صرفا حالت پیشبینی و پیشنهادی دارد و امکان خطا دارد.دوستانی که مایل نیستند و یا کامنت های من باعث ناراحتی شان می شود می توانند نادیده بگیرند.

   • سوال به پیام می‌گه:

    دوست عزیز بنده قصد جسارت نداشته وندارم.ولی خیلی دوست داشتم سایتی که ساعتها دراون مطالب رو میخونم واستفاده میکنم باشخصی مثل شما که درباره دوستان نظر میده رو بطورجزئی بارزومه اش آشنا بشم.رهرحالت ممنون.کاش دراین سایت قسمتی مثل نرم افزاری که سازمان برای سنجش جهت انتخاب رشته قرارداده بودتا برای انتخاب رشته دکتری کمک میشد.یا برنامه ریزی درسی. درهرحال سایت خوبی هست وتشکرمیکنم اگرممکن هست برخی از واقعیتها سانسورنشود.ممنون

 69. مهشید می‌گه:

  آقا پیام وضعیت منو تخمین میزنید لطفا:
  رتبه۴۰ سراسری آخرین رتبه مجاز روزانه۱۵۵٫ ظرفیت روزانه ۹۰ نفر

  ۳۴ ۳۱ ۵نفر علامه
  ۴۳ ۳۰ ۵نفر علامه
  ۲۲ ۱۳ ۳نفر الزهرا
  ۷۳ ۳۲ ۷نفر اصفهان
  ۴۶ ۲۶ ۳نفر بابلسر

  ۲سال تدریس. ۵همایش داخلی.دبیر اجرایی ۲همایش. ۲مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تهران. ۴توصیه نامه. مصاحبه ها عالی
  ممنونم

 70. شادی 92 می‌گه:

  ۵ شهریوراسامی رو اعلام می کنند …من زنگ زدم کلی خبر گرفتم و بهم گفتن قبول شدی

 71. س.م می‌گه:

  آقا پیام سلام
  سه جا برای مصاحبه رفتم. مصاحبه‌هام بد نبود حدود ۶۰ درصد از سوالات رو جواب دادم و یک سمینار داشتم.
  ۱٫ ۳۶/۳۸ شبانه- ظرفیت ۱نفر- فقط ۲ نفر برای مصاحبه اومده بود.
  ۲٫ ۱۵/۲۳ شبانه- ظرفیت ۱ نفر- ۳ نفر برای مصاحبه اومده بود و یه نفرشون هم گرایش ارشدش نبود.
  ۳٫ ۵۹/۹۹ پیام نور- ظرفیت ۵ نفر- تعداد نفرات زیاد بود. من فقط ۱۵ نفر رو دیدم.
  ممنون از شما

 72. اهورا می‌گه:

  انقدر سوال نپرسید من کجا قبول میشم ؟؟میشم نمیشم؟؟//
  همه تون ۵۰ % احتمال قبولی دارید یا قبول میشید یا نمیشیدددددددد مثل بچه اااااااااااااا من میشم نمیشم

  • رزیتا فیزیک می‌گه:

   عزیزم تو این موقعیت و استرس همه بچه میشن و این کاملا طبیعی هست و اصلا هم عیب نیست.بچه ها اینطوری دور هم هستن و از استرسشون کاسته میشه من خیلی این طور جمع ها رو خیلی دوست دارم. مخصوصا آقا پیام که با حوصله سوالهارو جواب میده

 73. مریم به پیام و سایر دوستان می‌گه:

  من رشتم فیزیک هست و در کل مصاحبه و رزومه خوبی نداشتم وضعیتم به صورت زیر هست.
  ۶۰/۵۳ ظرفیت ۶ نفر دانشگاه ارشد
  ۳۰/۳۰ ظرفیت ۳ نفر دانشگاه ارشد
  ۳۱/ ۵۱ ظرفیت ۵ نفر
  ۳۷/۲۳ ظرفیت ۲ نفر
  ۴۹/۱۳ ظرفیت ۲ نفر
  یه سوال هم داشتم دانشگاه ارشدمون گفته بیشتر از دو نفر برنمی داره در حالی که شش نفر ظرفیت به سنجش اعلام کرده. همچین چیزی امکان پذیر هست؟
  در ضمن رتبه من ۱۲۸ از۸۴۰ با تراز ۶۱۳۰ پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

 74. عباس می‌گه:

  سلام به همه دوستان و مدیریت محترم سایت
  می بینم باز در این حدود یک ماه مانده به اعلام نتایج بحث ها داغ شده اند.
  به امید موفقیت همه دوستان عزیز

  • فریبرز می‌گه:

   سلام، بله عباس جان. آقا پیام با اومدنشون جون تازه ای به سایت دادن. جای شما خالی بود که شما هم تشریف آوردید. اکثرمون از انتظار برای نتایج کلافه شدیم. سخته که تکلیفمون مشخص نیست. مخصوصا تو این شرایط با این همه گرفتاری. خدا خودش دل همه رو آروم کنه. ان شاءالله.

 75. فلسفه می‌گه:

  با سلام آقا پیام
  من دو تا روزانه و دو جا برای شبانه به همراه پیام نور تهران دعوت شدم. فقط پیام نور برای مصاحبه رفتم.
  رتبه ام ۴۲ و ۱۵ در سهمیه بودم. ظرفیت هم ۵ نفر
  رزومه ای هم ندارم. در ضمن چقدر شانس قبولی دارم؟
  ممنون پیام جان

 76. حمیدرضا می‌گه:

  پیام جان سلام
  ممنون میشم جواب بدین
  رتبه من در کنکور دکترا ۱۲ بود
  دانشگاه/ ظرفیت پذیرش/ تعداد نفرات مصاحبه شونده/ رتبه من در مصاحبه
  تهران/ ۳ نفر/ ۱۳ نفر/ یک
  خوارزمی/۵ نفر/۲۲ نفر/یک
  تربیت مدرس/۳ نفر/۱۳ نفر/؟
  شانس قبولی من هست یا نه ممنون میشم جواب بدین

 77. به پیام می‌گه:

  من رتبه ۴ شدم.هر ۵ تا انتخابمو برای مصاحبه رفتم.اما همه انتخابام تو تهران بوده و انتخاب اول و چارمم دانشگاههای کارشناسی و ارشدم بوده.الان خیلی نگرانم.رزومم بد نیست.ایا ممکنه هیچ جا قبول نشم.چون انتخابای سوم به بعدم میگفتن ما ریسک نمیکنیم شما بالاها قبولید و انتخابای اولو دومم دانشجوهای خودشونو واشتن.

 78. به پیام و گلبرگ می‌گه:

  روانشناسی عمومی با تراز ۸۰۷۰ و رتبه ۴۳
  مقاله ندارم، یه کتاب کنکور دارم که کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد چاپ کرده، ۵ سال تدریس و ۵ سال هم سابقه کار کلینیکی، رتبه دوم فارغ التحصیلی ارشد هم بودم. دانشگاه اصفهان رتبه ۳۵ بودم و اخرین رتبه ۶۸
  دانشگاه چمران رتبه ۲۶ و آخرین رتبه ۴۷
  خرم آباد رتبه من ۱۲ و آخرین رتبه ۲۷
  سمنان هم رتبه من ۳۲ و آخرین رتبه ۴۷
  به نظرتون قبول میشم؟ اگه آره، کجا احتمال داره قبول شم؟

 79. به پیام می‌گه:

  سلام پیام عزیز
  نمره ودر صد اختصاصی برای پذیرش نهایی مهمه یا نمره کل؟ کدومه همراه مصاحبه حساب میشه؟ با تشکر

 80. Omidvar می‌گه:

  سلام پیام جان
  من ۲ روزانه ۱ شبانه ۲ پردیس دعوت شدم. پردیسها رو نرفتم.
  رتبه/ آخرین نفر/ ظرفیت/ مصاحبه
  ۴۲/ ۴۷/ ۷/ نسبتا متوسط
  ۳۶/ ۴۵/ ۴/ خوب
  ۹/ ۱۳/ ۱/ زیر متوسط
  ۳ کتاب ۲ همایش ۷ سال سابقه تدریس
  مرسی

 81. به پیام جان می‌گه:

  یادم رفت بگم اون کد رشته ۴ نفر ظرفیت داشت تو مصاحبه هم خوب بودم

 82. به پیام جان می‌گه:

  سلام پیام
  یک مقاله علمی پژوهشی ۴ تا کنفرانسی گواهی شاگرد سومی ۲تا توصیه نامه، ۴ سال سابقه کاراجرایی، از بین ۲۴ نفر رتبه ۲۱ داشتم، و فقط همین محل دعوت به مصاحبه شدم.البته استادم با استادهای اونجا تلفنی از من و قابلیتهایم برای دکتری صحبت کردند.
  لطفا بگین چنددرصداحتمال قبولیم هست؟

 83. از نیما به پیام گل می‌گه:

  سلام
  رتبه آزمون ۱۰
  دانشگاه/رتبه/آخرین/ظرفیت/رتبه مصاحبه
  تهران/ ۱۰ / ۱۵ / ۳ / ۱۰
  علامه/ ۶ / ۱۸ / ۲ / ؟
  بهشتی / ۷ / ۱۳ / ۲ / ؟
  تهران / ۹ / ۱۷ / ۳ / ۱۱
  تهران / ۱۰ / ۱۴ / ۳ / ۹

  یک مقاله ISC و مصاحبه نه چندان خوب.
  ضمنا تهران یک کد دیگه با ظرفیت ۳ نفر هم داره که انتخاب ۶ ام من بوده. لطفا وضعیتمو تخمین بزنید. ممنون

 84. سلام آقا پیام می‌گه:

  من شبانه دعوت شدم ۷۶/۸۱ از طریق یکی از آشنایان بهم خبر دادند که نمره بالا به من داده شده. نمره کل من ۵۴۰۷ هست. احتمال قبولی نهایی من هست؟

 85. From Asghar For Mr.Payam می‌گه:

  سلام پیام جان
  من ۵ تا انتخاب دعوت شدم و رفتم مصاحبه ؛ مصاحبه هام زیاد خوب نبود، مقاله و کنفرانس هیچی ندارمو در کل رزومم خوب نیست. میتونید پیش بینی کنید چند درصد احتمال قبولیمه؟
  آخرین رتبه سھمیه/رتبه داوطلب
  ۵۱/۷۹ ظرفیت ۵ نفر
  ۴۳/۸۶ ظرفیت ۵ نفر
  ۹۲/ ۵۱ ظرفیت ۴ نفر
  ۴۸/۹۷ ظرفیت ۶ نفر
  ۳۶/۴۶ ظرفیت ۴ نفر

  بسیار بسیار سپاس

  • payam می‌گه:

   مورد ۴ و ۳ و۲ شانست بیشتره

   • From Asghar For Mr.Payam می‌گه:

    اقا پیام جسارتا این که شما گفتید مشخصه، فقط خواستم ببینم می تونید بهم بگید چند درصد احتمال داره قبول شم تا یکم اعصابم آرومتر شه؟

     • asghar می‌گه:

      پیام جان مگر نگفتی اگر هر ۵ جا مصاحبه بریم به احتمال زیاد قبولیم؟پس چرا ۵۰%؟

     • payam می‌گه:

      یه حالتیه که دانشگاه ها لج میکنن جاهارو خالی نگه میدارن بهش میگن سیاه چاله…شما چون گفتی رزومه و مصاحبه ات خوب نیس من ۵۰% گرفتم اگه بد نیاری توی ۲-۳-۴ قبولی

    • From Asghar For Mr.Payam می‌گه:

     اقا پیام ممنون از جوابتون.
     احساس می کنم این حالت چاله سیاه یکم بعیده. چون اساتید با توجه به اینکه پارسال هم خیلی از ظرفیتا خالی مونده و همچنین منفعت مالی که براشون داره بعیده بزارن ظرفیتشون خالی بمونه، با من موافقید؟

     • payam می‌گه:

      البته اگه اساتید نمره مصاحبه ندهند اونوقت سنجش از رو ی رزومه یه نمره حداقلی ۵۰% میده تا سیاه چاله ها پر بشند

     • From Asghar For Mr.Payam می‌گه:

      اقا پیام یعنی با من موافقید دیگه؟
      جسارتا در مورد تاریخ اعلام نتایج که گفتید ۱۵ تا ۱۷ شهریور از منبعی مطلع شدید یا پیشبینی خودتونه؟
      ممنون

 86. شهاب می‌گه:

  سلام آقا پیام
  دو تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید؛
  اول اینکه فکر میکنید وضعیت من چطور باشه:
  اولویت ۱ = ۲۰ از ۲۹ (۴ نفر میخان، دانشگاه ارشد، پرسیدم بهم گفتن توی مصاحبه نفر اولم)
  اولویت ۲ = ۲۶ از ۳۶ (۶ تا ظرفیت)
  اولویت ۳ = ۲۲ از ۳۷ (۵ تا ظرفیت)
  اولیوت ۴ = ۱۵ از ۴۶ (۵ تا ظرفیت)
  ۲ علمی پژوهشی، ۵ کنفرانس، رتبه اول لیسانس، سه ترم تدریس

  و دوم اینکه تکلیف افرادی که اسمشون از طریق استعداد درخشان به سنجش ارسال میشه (از طرف دو سه تا دانشگاه) و از طرفی با کنکور هم قبول میشن چیه؟ خود سنجش در محل قبولی دخالت میکنه؟

 87. رزا به پیام می‌گه:

  سلام آقا پیام
  کلی ممنونم که پاسخ دادین، به من فقط گفتین بله، در صد نگفتین. من خودم وقتی گفتن نمره ۱ مصاحبه رو بهم دادن خیلی امیدوار شدم ولی تو اون دانشگاه آخرین رتبه دعوت شده ۲۵ و رتبه من هم ۲۵ بود. نمی دونم چند نفر برای مصاحبه اومده بودن چون برای هرکس ساعت خاصی مشخص کرده بودن که بریم. با توجه به اینکه ترازها خیلی نزدیک به همه تو رشته ی ما، چند درصد احتمال قبولی میدین؟
  بازم ممنون نمی دونید چه قدر استرس دارم

درج نظر