مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۶)

 1. محسن می‌گه:

  ” حیونکی ” !!!!!! شما هم دکتر شدی!!!
  انوقت گیر بدید که چرا اینقدر دکتری ادبیات میگرند!!!

 2. mehdi می‌گه:

  آیا اینکه در کامنتها میگن نمره زبان نداشته باشید پذیرش نمی شوید درسته ؟
  اگر اینطویه پس چرا دیگه امتحان زیان میگیرن ، از اول می گفتن میرفتیم امتحان میدادیم دیگه …

 3. فرزانه می‌گه:

  ما بین جوانهای فامیل هم دکتر پولیشو داریم میبینیم هم غیر پولی و میبینیم که کدوما واقعا لایق اسم دکترن.البته پولی هاش هم خیلی خنگ نیستند ولی این کجا و آن کجا. یه زمانی یکی از استاد هایم می گفت زندگی عمدتا شانسه. حالا دارم به حرفش میرسم که اگه شانس داشته باشی شرایط جوری ردیف میشه که دکتر هم بشی .

  • محسن می‌گه:

   اتفاقا من هم به حرف شما معتقدم!! ببینید تمام ماهایی که دنبال دکتر شدن غیر پولی هستیم چطور بحث و تحلیل میکنیم !! یعنی واقعا از مجموع نظرات نمی شودفهمید که در آموزش عالی ایران همه به اصطلاح دکترهای پولی ها و البته غیر پولی ها سرو ته یه کرباسیم!!؟؟؟

 4. پروانه می‌گه:

  چرا اینقدر ناامید هستید من که شرکت کردم مدرک زبان هم ندارم ولی سعی خودمو میکنم

 5. علی می‌گه:

  آیا عضو هیات علمی در رشته زبان و ادبیات عرب مجاز به شرکت در امتحان رشته زبان و اادبیات فارسی هست؟

  از دانشگاه سوال فرمایید. با تشکر.

 6. mohammad می‌گه:

  zarii jan khahesh mikonam akhlaqe jahan sevomi ra kenar begzar agar kolah bardarist chera baz mikhahii sherkat koni mage qeyraz inast ke azmodera azmodan khatas pas ya sherkat nakon ya dg in jor be shoore baqiye tohin nakooon

 7. زری می‌گه:

  سلام کاش اینقدر دانشجوی بدبحت را سر کار نمی ذاشتید پارسال همین دانشگاه صد هزار تومان برای ثبت نام گرفت شرط اولش هم امتحان زبان بود با هر بدبختی که بود ما شرکت کردیم و با اینکه ۵۰۰نفر در رشته ما شرکت کرده بودندا سامی ۹ نفر را برای مرحله تخصصی اعلام کردندبیچاره ما که همه جوری باید گول بخوریم نتیجه نهایی در پایان این شد که ۲ نفر پذیرفته شدند امسال که مجددا خواستم ثبت نام کنم گفتندما پارسال به شما ۱۲ نمره اضافه کردیم شما با یه حساب سر انگشتی متوجه می شوید که چگونه از علم هم کلاهبرداری می شود ان دو نفر هم از قبل انتخاب شده بودند

 8. رضا می‌گه:

  از عنوان دکترى پولى چنین برداشت میشه که پول میدى مدرک دکترى را میارن در خونه تحویل میدن!
  اینجوریها هم نیست مریم خانم همین پردیسها ببینین چه شرایطى واسه جذب گذاشنه اند
  فقط منظور اینه که این عنوان برازنده نیست! دکترى آزاد و یا دکتراى داراى شهریه مناسبتره

  • محمد می‌گه:

   اگه واقعا کسی لیاقت دکتر شدن داره بهتره با همون کنکور سراسری وارد دانشگاه بشه رقابت علمی کنه تا دکترشه نه اینکه با پول دکتر شه اگه واقعا شرایطش انقدر سخته پس مردم خنگن که دنبال دکترای پولی هستن!!!!!! شاید شرایطش کمی سخته اما نه اندازه آزمون سراسری

   • محسن می‌گه:

    آقا محمد ده سال دیگه که پردیسها هم عین دانشگاه آزاد جا افتادند همین متنی رو که نوشتید بخونید !!!!البته مختارید که افسوس گذشته را نخورید.

 9. zahra.M می‌گه:

  یعنی الان من که ثبت نام کردم ،پشیمون شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. رضا می‌گه:

  فعلا برین دکتر بشین سرکار باشین تا بعد افسوس این همه پول خرج کرده رابخورین. دکترا موفعی خوبه که از درآمد ارشد براش هزینه کنی نه حق خانواده

 11. علیرضا می‌گه:

  با نظر محسن موافقم

 12. مرجان می‌گه:

  سلام ممکن منابع فیزیولوزی جانوری را برای دکترا ممکن بفرمایید. به نظرتون این موسسات هم میتونن کمک کنندو کدو بهتر هستش. ممنونم

 13. نگار می‌گه:

  مدرک زبان نداریم باید بمیریم؟خوب بعدا میگیریم دیگه

 14. mohammad می‌گه:

  دوستان گرامی در صورتیکه مدرک زبان ندارید به هیچ عنوان شرکت نفرمایید چون پذیرش نخواهید شد

 15. مهدی می‌گه:

  دوستان دکتری نوعی ارضای علمی خویش است هیچ توجیه اقتصادی ندارد نوعی پر کردن خلا شخصی است وای به حال اینکه ۵۰ یا ۶۰ میلیون برایش هزینه شود.

 16. محسن می‌گه:

  آقایان و خانمها اینقدر خود را آزار ندهید که من پول دارم تو نداری :
  در ایران باید برای آموزش رایگان از یک کنکور گذشت . چون رایگان است خیلی متقاضی دارد و لذا نفرات برتر در یک آزمون برگزیده میشوند تا از آموزش رایگان استفاده کنند. این امر در بعضی نقاط جهان همچنان کاربرد دارد.
  بسیاری از دانشگاه های جهان کنکوری برای دکتری ندارند و شما را برای دانشجو شدن در دوره دکتری از طریق پذیرش یک موضوع یا پروپوزال انتخاب میکنند. اگر آن پروپوزال برایشان جالب باشد و با توجه به نمرات ارشد یا کارشناسی و نیز شیوه دفاع شما از پروپوزاتان به شما پذیرش یا قبولی میدهند.اغلب اساتید دانشگاه های ایران که در خارج کشور درس خوانده اند بدون کنکور و از طریق اخذ پذیرش با شیوه فوق از دانشگاه خارج کشور فارغ التحصیل شده اند. در ایران هم اگر شما مربی ( فوق لیسانس ) عضو هیئت علمی یک دانشگاه باشید وزارت علوم یا همین دانشگاه تربیت مدرس یا تهران از طریق معرفی نامه دانشگاه محل کارتان شما را در دکتری بدون کنکور میپذیرد.
  تا اینجا شیوه آموزش رایگان بود. حال اگر کسی بخواهد دکتری را با اموزش رایگان نگذراند باید یا برود خارج کشور ( بدون کنکور ) یا برود دانشگاه آزاد (کنکور میدهد و لی متقاضیان آن کمتر از دانشگاه های با آموزش رایگان است ) یا باید برود پردیس ( با کنکور و یا با آزمون داخلی ). حال دعوا بر سر چیست؟. من خودم بی پولم ولی اگر پول داشتم از هر روشی برای ادامه تحصیل استفاده میکردم. اگر من پول ندارم پس در آزمون آموزش رایگان شرکت میکنم رقابت سختتر است ولی هزینه ای برایم نخواهد داشت.
  اینقدر نگویید پولی!!!! . در هیچ جای بخشنامه های وزارت علوم عنوان پولی وجود ندارد .متاسفانه سایتهای خبری هم سعی میکنند این واژه را برای مقابله منفی با این نوع پذیرش ترویج کنند ولی در واقعیت همه میدانیم که کسی که درس میخواهد بخواند هیچ فرقی نمی کند چگونه وارد شود او خود تلاش خواهد کرد. حالا مثلا دوره های روزانه ما چه گلی به سر کشور زده اند که احساس کنیم دانشجوی پردیس نمیتواند؟؟!!
  در هر صورت این یک روش افزایش ظرفیت است. که هزینه این افزایش ظرفیت را مستقیما دانشجو میپردازد. دکتری محل درکی است که اشخاص میبایست به دنبال گسترش مرزهای دانش باشند.الان نگاهی به نظرات بیندازید همه میخواهند دکتر شوند!!! تا عضو هیئت علمی شوند!! لزوما تدریس دانشگاه یک شغل است که مستلزم درجه دکتر ی است!!
  اگر امروز اطلاعیه بدهند بگویند عضویت هیئت علمی دیگر در کشور نیست خیلی ها دیگر دنبال دکتری نیستند!؟؟
  دکتری پول ندارد !! نگاهی به حقوق هیئت علمی کنید بین ۳ تا ۵ میلیون تومان در ماه در شرایط خوب!!
  یک واسطه خودرو یا یک سیمان فروش یا یک غرفه دار در میدان تره بار ۲ تا ۳ برابر این رقم را در ماه درمی آورد!!
  اگر دنبال پول از دکتری هستیم به بیراهه میرویم و اگر فکرمیکنیم فقط با دکتری به کسب شغل یا ثبات شغلی میرسیم باید بگویم اشتباهی بزرگ است که در نهایت سرخوردگی و بی عملی را پس از اخذ مدرک به بار می آورد!!!
  دکتری نباید وسیله ای نهایی برای اهداف فوق باشد ولی نخبگی بعد از اخذ دکتری در شرایط خاص و با چاشنی شهرت درآمد ساز خواهد بود که باز هم راه دشواری است !!

  • z.e می‌گه:

   سلام با این نظر موافقم. تجربه شش ساله تدریس و دوندگی برای جذب هیا ت علمی در دانشگاههای مختلف اعم از سراسری ، آزاد و پیام نور ، که گرفتن دو واحد حق التدریس از آنان نه در گرو معدل و تعداد مقالات و سابقه علمی بلکه فقط در گرو داشتن پارتی بود ، به من فهماند که بحث بر سر اعتبار داشتن یا نداشتن مدرک فقط موجب اتلاف وقت و انرژی آن هم در روزگاری می شود که حتی یک سال پشت کنکور ماندن گاهی به اندازه چندین سال باعث عقب افتادگی شغلی و کاری است .

  • مدیریت 82 می‌گه:

   والا منکه هیات علمی هستم با مدرک ارشد ۱۴۰۰ میگیرم!!!!

  • نازی می‌گه:

   دقیقا درست میگید. من نمبدونم اینا که حرص میخورن چرا به خودشون زحمت نمیدن و یه سرچ تو نت انجام بدن و ببینن که این یه شیوه مرسوم تو تمام دنیاست واسه گرافتن دانشجو. طرف یا بورس میشه . یا پول میده که معمولا واسه master و phd اگه بورس نشن ،هزینه رو محل کارشون تقبل میکنه یا وام های مخصوص هست .به هرحال اونی که با بورس اومده ،اونی که پول میده رو به بیسوادی یا خوردن حقش محکوم نمیکنه.

 17. فرزاد می‌گه:

  برای ثبت نام کجابرم؟

  ———-
  http://alborz.ut.ac.ir/PhdRegisterLogin.php

 18. سالم می‌گه:

  مسئولین تأثیر گذاران متنفذین

  توجه توجه
  خواهشمندیم حداقل فکری به حال عنوان دکترای پولی که آبرو و اعتبار هرچه دکتراست را برده بکنید
  میتوانید از واژه های بهتری استفاده کنید
  حداقل ظاهر را حفظ کنید

  • maryami می‌گه:

   خوب عزیزم راست میگه دیگه. با پول میخوای دکتری بگیری یهت یگن دکتر اونوقت انتظار داری بگیم حیونکی خودشو کشت دکتری قبول شد؟؟؟؟ :-) من یکی ک نمیتونم :-D

درج نظر