مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

آمار ظرفیت پذیرش دوره های روزانه ، شبانه و پردیس دکتری ۹۲

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۲ در روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، اظهارکرد: در آزمون ورودی دوره دکتری ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۹ هزار و ۶۹۵ نفر زن و ۱۲۸ هزار و ۱۷۱ نفر مرد بودند و به عبارت دیگر ۴۱٫۱۷ درصد داوطلبان زن و ۵۸٫۸۳ درصد آنان مرد بودند.

 

وی با اشاره به افزایش ۳۹ هزار و ۴۱۳ نفری داوطلبان آزمون دکتری ۹۲ نسبت به سال گذشته، گفت: از تعداد ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ داوطلب تعداد ۱۸۶ هزار و ۷۴۷ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۴۱ هزار و ۱۱۹ نفر در این آزمون غایب بودند.

 

توکلی با بیان اینکه ۴۵ هزار و ۴۳۸ نفر در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده بودند، تصریح کرد: از این تعداد ۳۷ هزار و ۱۳۴ داوطلب اقدام به انتخاب رشته کردند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۳۸ نفر زن و ۲۲ هزار و ۸۹۶ نفر مرد هستند.

 

وی ادامه داد: از مجموع افرادی که انتخاب رشته کرده‌اند تعداد ۲۱ هزار و ۲۰۳ داوطلب در ردیف معرفی شدگان برای شرکت در مصاحبه یک کد رشته محل یا دو کد رشته محل یا سه کد رشته محل یا چهار کد رشته محل یا پنج کد رشته محل قرار گرفتند.

 

توکلی با اشاره به پذیرش ۱۰ هزار و ۸۰۹ نفر در آزمون دکتری، تصریح کرد: از این تعداد ۸۱۸۰ نفر در دوره روزانه، ۱۰۷۴ نفر در نوبت دوم، ۲۳۵ نفر در پیام نور، ۱۵۳ نفر در مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و ۱۱۶۷ نفر در پردیس‌های خودگردان پذیرفته شده‌اند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۲)

 1. محمد مهدى می‌گه:

  سلام، با تشکر فراوان از اطلاع رسانى هاى بسیار خوب و به موقع سایت، میخواستم بدانم نتایج نهایى پذیرش پردیس دانشگاه خوارزمى چه موقع و از طریق کدام وبسایت قرار است اعلام شود؟

 2. زینب کریمی می‌گه:

  سلام من میخوام رتبه های لازم برای قبولی دکترای روانشناسی بالینی رو بدونم کسی از شما اطلاع داره از کجا باید این اطلاعات رو گرفت؟ لطفا هر کسی اطلاعاتی داره به من بگه ممنون میشم

 3. خاکی می‌گه:

  باور کنید برای قبول نشدنم بیشتر برنامه ریزی کردم تا قبول شدنم.

 4. محمد-برق-کنترل می‌گه:

  سلام دوستان، برای این که بتوانیم قضاوت درستی در مورد اهمیت موضوعی داشته باشیم بایستی کمی از آن فاصله بگیریم. باید از اتمسفر آزمون دکتری خارج شد و سپس در مورد اهمیت و تاثیر آن بر زندگی قضاوت کرد. باور کنید هیچ چیز در این دنیا ارزش این همه حساسیت و نگرانی را ندارد

 5. حجت می‌گه:

  انشاا..هر چه خیر هست پیش بیاد.

 6. پروین می‌گه:

  سلام
  امیدوارم که همه نتایج زحمتاشونو ببینند. ولی چرا اینقدر برای دکتری که آخرش باز هم بیکریه حرص میخورید؟

 7. فرزانه می‌گه:

  خدایا به حرف دلم اعتماد ندارم سرنوشتم را سپردم دست خودت

 8. آریو می‌گه:

  یاالله،یاالله،یاالله،یارحمن ویارحیم،یاارحم الراحمین

 9. vahid می‌گه:

  salam.man ke kheyli talashamo kardam emsal.ba inhame moshkelat khondam.5ja ham mosahebe raftam.khodaya komakam kon.

 10. نیلوفر می‌گه:

  خدایا کمکمون کن همین.

 11. آقای مشاور نگارم حتما جواب بدید لطفا خیلی مهم چرا جواب نمیدید؟؟؟؟؟؟ می‌گه:

  سلام تکمیل طرفیت کی ثبت نامش اعلام میشه؟

 12. کیومرث می‌گه:

  ان الله مع الصابرین.

 13. داوطلب می‌گه:

  طبق این آمار اکثرا روزانه پذیرش شدند اما ظرفیتهایی که ما دیدیم اینطور نبود!!!

 14. آیهان می‌گه:

  ما که بیکاریم! امسال نشد سال بعد. اگه قبول نشم ناراحت نمیشم.

 15. فاطمه شیمی معدنی می‌گه:

  توکل بخدا

 16. مهرداد می‌گه:

  ان شاالله هرچی خیره پیش بیاد. اگه دیدیم قبولیم دست به دعا برداریم و برای قبول نشده ها اول دعا کنیم که ” خدایا به اونایی که چشم به پذیرش داشتند با کوله باری از تجربه و مطالع” به آنها امید بده تا دوباره آستین ها را بالا بزنند که ایشا … سال بعدش قبول بشن”. اگه هم قبول نشده باشیم باز هم دست به عا برداریم و بگشم: ” خدایا هرچه تو مقدر گردانده ای به روی چشم می پذیرم. حتما خیر و صلاح من در جایی دیگر است.”. به امید بهروزی برای همه شما عزیزان . مسوولین محترم این سایت که هماره با ما بودند. اجرتان با امام حسین.

 17. پاشا می‌گه:

  خدایا راضی ام به رضای تو،امیدوارم به کرم تو و توکل می کنم به تو. خودت یاری ام فرما.

درج نظر