مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری ۱۳۹۲

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری سال ۹۲ اعلام گردید.

به گزارش پی اچ دی تست سازمان سنجش آموزش کشور نکات زیر را در خصوص ثبت نام قبول شدگان دکتری ۹۲ منتشر نمود:

 - مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌:
۱- اصل‌ و یک نسخه تصویر مدارک‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد قید شده‌ باشد.
تبصره‌۱- پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.
تبصره‌۲- آن دسته از پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون (زمان ثبت‌نام ۸/۸/۱۳۹۱ لغایت ۱۶/۸/۱۳۹۱) دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد بوده‌اند و می‌بایست تا تاریخ ۳۱/۶/۹۲ فارغ‌التحصیل شوند، به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ‌(‌۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد در فرم مخصوص (مندرج در صفحه ۵۷ دفترچه راهنمای ثبت‌نام) درج و پس از تأیید مسئول ذی‌ربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.
۲- اصل‌ و دو سری‌ تصویر از تمام‌ صفحات‌ شناسنامه‌ و کارت ملی.
۳- شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌.
۴- ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه ۳ دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۲ مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌).
۵- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت.
۶- معرفی‌نامه‌های مذکور در ذیل لازم است حداکثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد برای‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ ۹۳-۱۳۹۲ توسط پذیرفته‌شدگان‌ از محل مربوط اخذ و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ تحویل‌‌ گردد؛ ‌در غیر این‌ صورت،‌ از ثبت‌نام آنان برای نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ جاری‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آنان «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ می‌گردد.
۱-۶- معرفی‌نامه رسمی از ستاد مشترک‌ سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامی‌ یا وزارت‌ جهاد کشاورزی با امضاء و مهر هریک‌ از رؤسای‌ ارگان‌های‌ مذکور که‌ در آن قید شده‌ باشد داوطلب‌ با توجه‌ به‌ ماده‌ ۱ و تبصره‌های چهارگانه‌ آن‌ در آیین‌نامه‌ اجرایی‌ قانون‌ ایجاد تسهیلات‌ برای‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران داوطلب‌ بسیجی‌ به‌ دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ و سایر شرایط مندرج‌ در آیین‌نامه‌ مذکور واجد شرایط استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ می‌باشد.
تبصره‌- براساس‌ هماهنگی‌های‌ انجام‌ شده، گواهی‌‌های‌ مربوط به‌ ردیف ۱-۶ توسط ارگان‌های‌ ذی‌ربط به طور یکجا به‌ موسسه‌ آموزش عالی‌ محل قبولی‌ پذیرفته‌‌شدگان‌ ارسال‌ خواهد شد.
۲ـ۶ـ با توجه به ادغام ارگان‌های بنیاد شهید انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی و ستاد کل امور آزادگان تحت عنوان بنیاد شهید و امور ایثارگران به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان پذیرفته‌ شده‌اند می‌رساند در زمان ثبت‌نام ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه ثبت‌نامی نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به موسسات می‌باشد.
۳-۶- ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد می‌باشد. لازم به تاکید است اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی مشمول استفاده از این سهمیه نمی‌باشند.
- تذکرات‌ مهم
۱ـ حضور شخص پذیرفته شده برای ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد و عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.
۲ـ به پذیرفته‌شدگان توصیه می‌شود که قبل از مراجعه در تاریخ‌های تعیین شده جهت ثبت‌نام، اطلاعات تکمیلی را در سایت اینترنتی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مطالعه نمایند.
۳ـ معدل‌ مدرک کارشناسی (لیسانس)‌ و کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس)‌ پذیرفته‌شده‌ باید با معدل‌هایی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام، شرکت در آزمون و یا نهایتاً در مرحله مصاحبه به‌ سازمان‌ اعلام‌ نموده‌، یکسان‌ باشد. بدیهی است که در غیر این صورت، ضمن «کان‌لم‌یکن» تلقی شدن قبولی، از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) جداً خودداری خواهد شد.
۴- نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۲ ابلاغ گردیده است تا از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک یا مدارک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت‌نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) می‌باشند، جداً ممانعت به عمل آورند، لذا به این‌دسته از پذیرفته‌شدگان توصیه می‌گردد به محل قبولی خود مراجعه ننمایند و درصورت لزوم چنانچه در این‌باره سوالی دارند می‌توانند از طریق سایت سازمان در بخش پاسخگویی اینترنتی اقدام نمایند. بدیهی است که به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه‌ای به هر طریق دیگری غیر از سایت این سازمان پاسخ داده نخواهد شد.
۵ ـ از پذیرفته‌شدگانی‌که‌ حداکثر تا تاریخ‌ ۳۱/۶/۹۲ فارغ‌التحصیل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ «کان‌ لم‌یکن» تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آنان، طبق‌ مقررات‌ با ایشان‌ رفتار خواهد شد.
۶ ـ در هر مرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصیل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد داوطلبی‌ حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نمی‌باشد، قبولی‌ وی «کان‌لم‌‌یکن» تلقی‌ شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.
۷ ـ به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۲ می‌رساند که مطابق ضوابط پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۲ حتی در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی، مجاز به شرکت و انتخاب رشته در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۳ نخواهند بود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۷)

 1. نازنین می‌گه:

  یعنی میشه فردا منم دنباله جمع کردن مدارکم باشم .خدایا خواهش می کنم……

 2. amozesh می‌گه:

  با عرض سلام و احترام
  من موقع ثبت نام دکتری سال اخذ کارشناسیمو که ۸۴ بود به اشتباه سال ۸۰ یعنی سال ورودم زدم آیا این مساله می تونه مانه ادامه تحصیل من بشه من خیلی نگرانم

 3. آیهان می‌گه:

  سلام دوستان.
  من نوبت دوم تبریز قبول شدم. یک سوال دارم.
  آیا نوبت دوم همون بهمن میرن کلاس یا مهر ماه؟ کسی از قبول شده های نوبت دوم تبریز خبر داره؟ مرسی.

 4. زینب می‌گه:

  سلام
  من مدرکم کاردانی به کارشناسی بوده. اما تو مدرک کاردانیم معدلم نیست. لازمه برم از دانشگاه تاییدیه معدل بگیرم؟ اخه تو فرمی که سنجش گذاشته نوشته کارشناسی ارشد. یعنی برا بقیه مقاطع این فرم لازم نیست؟

 5. زهره می‌گه:

  حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت ، این خیلی سخته که از رئیست بخوای نامه بهت بده، چه کنیم دوستان عزیز شما راهنمائیم کنید

 6. کنترل می‌گه:

  اگه ما تا۳۱م دفاع کنیم اما امور اداریشو (امور فارغ التحصیلی) انجام نداده باشیم بازهم مشکل ایجاد میکنه
  لطفاً راهنمایی بفرمایید

 7. منتظر نتیجه(سابق!) می‌گه:

  آقا از دیروز که نتیجه ها اعلام شدهو ما قبول شدیم، دوستام بدون هماهنگی با من یه استامنیفون هم نمی خورند!!!

 8. هیژا می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان و مدیر محترم سایت
  آیا کسی از دوستان از ثبت نام دانشگاه علامه خبری دارد؟ لطفا اطلاع رسانی فرمایید.
  با تشکر

 9. مریم می‌گه:

  سلام
  میشه بگید نتایج استعدادهای درخشان یا همون بدون آزمون دکتری کی اعلام میشه؟با این نتایج که نبوده؟درسته؟لطفا پاسخ دهید

  • امید می‌گه:

   نه خیر نبوده سازمان سنجش گفته باید خود دانشگاه ها اعلام کنن

   • Taha می‌گه:

    نفراتی که دانشگاهها به عنوان دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرفته اند از طرف دانشگاه در پرتال سازمان سنجش ثبت میشه که این کار در اوایل مرداد انجام شده. حالا سازمان سنجش که چک نهایی میکنه و معمولا اگر مشکل خیلی خاصی نداشته باشید، مجددا اسامی نهایی رو به دانشگاه میفرسته و بعد از اون دانشگاه اسامی نهایی رو اعلام میکنه. من دیروز زنگ زدم پرسیدم طرف گفت اواخر شهریور سازمان سنجش اسامی رو اعلام میکنه.
    ولی من فکر میکنم توی همین چند روز اعلام بشه، چون ممکنه بعضیها توی کنکور هم پدیرفته شده باشند و بخوان استعداد درخشانشونو برن. به علاوه کلاس ها در اکثر دانشگاهها از ۲۳ شروع خواهد شد.
    بنابراین من فکر میکنم اویل هفته بعد این نتایح نیز به دانشگاهها و سچس به ما اعلام بشه.
    امیدوارم همه موفق باشند

 10. SUT می‌گه:

  من اسفند دفاع کردم, الان استادم هنوز اجازه تسویه حساب نمیده, اگر نتونم گواهی فراغت بگیرم نمیشه ثبت نام کرد؟

  • داوطلب92 می‌گه:

   زمانی که دفاع می کنی، همون موقع فارغ التحصیل هستی.

   • SUT می‌گه:

    اره ولی گواهی نمیدن بهم تا تسویه حساب نکنم, برای تسویه حساب هم استادم باید امضا بده که میگه تا دوتا مقاله ژورنال ندی راه نداره. دو تا مقاله تا سال دیگه طول میکشه, تو رشته ی من دانشجوهای دکتری به زور مقاله در می کنن

 11. ماریا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت محترم سایت
  آیا گواهی موقت تحصیلی برای ثبت نام کفایت نمی کنه و حتما باید فرم پر کنیم ببریم دانشگاه تائید کنه؟ لطفازودتر پاسخ بدید تا اگر لازمه فرصت کافی برای این کار داشته باشیم.
  با تشکر

درج نظر