مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اعمال اصلاحات در کنکور دکتری 93

معاون آموزشی وزارت علوم، با اشاره به آخرین تصمیم گیریها درباره کنکور دکتری 93، تاکید کرد: دانشگاهها هنوز هم بیشترین دخالت را در پذیرش دانشجو دارند.

حسین نادری منش در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین تصمیم گیریها برای برگزاری کنکور دکتری 93، اظهار داشت: معمولاً بعد از هر کنکوری، سازمان سنجش یک نظرسنجی از دانشگاههای مختلف دریافت می کند که در کمیته ای مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه کنکور دکتری امسال هم شامل این اقدام خواهد شد، ادامه داد: سازمان سنجش گزارشهای کنکور دکتری امسال را در شورای معاونان وزارت علوم ارائه خواهد کرد و بر اساس این ارزیابیها، اگر لازم باشد اصلاحاتی اعمال می شود.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: تاکنون تصمیم خاصی برای کنکور دکتری 93 در نظر گرفته نشده اما حتماً بررسی خواهد شد.

نادری منش در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد روند کنکور دکتری به حالت قبل بازگردد، تاکید کرد: همین الان هم دانشگاهها بیشترین دخالت را در پذیرش دانشجو دکتری دارند، تنها یک غربالگری عمومی است که توسط سازمان سنجش اعمال می شود.

وی ادامه داد: این تغییرات هر ساله بر اساس ارزیابیها و مطالعات در روند کنکور دکتری صورت می گیرد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مینا ادبیات گفت:

  نفثه المصدور از زیدری نسوی هست و خیلی هم کتاب مهمیه. هم در زمینه اشعار عربی و هم نثر واقعا مصنوعش. از کتابهای نظامی هم در اصل باید پنج گنج خونده بشه اما مخزن الاسرار و مقدمه خسر و شیرین خیلی مهم است.

 2. مریم چینه وفسیل شناسی گفت:

  سلام من ارشدم دانشگاه ازاد بودم وفقط هم توانستم با زور یک مقاله پوستری در همایش داشته باشم معدلم 16 است ایا امیدی است در دانشگاه دولتی دکترا پذیرفته شوم اگه رتبه کنکورم خوب باشد

 3. علی گفت:

  30 درصد کنکور و 70 درصد مصاحبه ، جریانش چیه؟

 4. ستایش گفت:

  سلام دوستان،کسی اطلاع نداره که شرط مرتبط بودن مدرک ارشد روبا دکتری که واسه مهندسی وعلوم پایه برداشتن،آیا امسال واسه علوم انسانی هم برمیدارن یانه؟

 5. فریده گفت:

  لطفااگر از منابع دکتری فلسفه اطلاع دارید معرفی کنید.

 6. آبراهام گفت:

  سلام میخواستم ببینماگر کسی رشته فیزیک هست و دکتری قبول شده یا منابع رو میدونه لطفا بگه

 7. شیمی آلی گفت:

  سلام. کسی رشته من نیست قبول شده باشه ازش راجع به منابع بپرسم ازش؟

 8. somayeh گفت:

  سلام من لیست منابع و جزوات خوب واسه ازمون بیوتکنولوژی کشارزی رو می خوام..منون میشم کسی داره بهم بگه

 9. مهتاب گفت:

  سلام
  کسی اینجا رشته اش شیمی آلی نیست ؟؟؟؟؟
  چه منابع خوبه واس کنکور دکتری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. فاطمه سیستماتیک گیاهی گفت:

  سلام دوستان عزیز
  اگر کسی منابع دکتری زیست شناسی-سیستماتیک گیاهی رو میدونه من لازم دارم متشکرم

 11. بهناز گفت:

  سلام.لطفا یکی منابع دکتری چینه وفسیل رو به من بگه.وبگه از چه جزواتی ومال کدوم دانشگاه استفاده کنم.

 12. عربی گفت:

  سلام به دوستان ادبیات فارسی رشته من ادبیات عربه .توصیه میکنم کتاب هزار ویک تست انتشارات دارالعلم خیابان دوازده فروردین را تهیه کنید 2جلد کتابه که یکی مربوط به صرف و یکی مربوط به نحو است.تستهای پردازش هم برای تمرین خیلی خوبه.اگر سوالات ترجمه شما مربوط به متون دوره های قدیمه مثل جاهلی،عباسی،اسلام،و اندلس کتاب گزیده المجانی الحدیثه خیلی مفیده چون این کتاب مهمتریت ابیات ادبیات عربی رو جمع آوری کرده مگر این که شعرهای مهم رو ندن به شما توصیه میکنم سوالات 3 سال قبل دکتری رو با ابیات این کتاب مقایسه کنید اگر دیدید تعداد زیادی از اشعار دراین کتاب است بگیرید و بخونید .کتاب دیگری هم پردازش داره به نام شاهکارها که 60 قصیده را به فارسی وعربی ترجمه کرده اون هم مکمل این کتابه . موفق باشید.

 13. روانشناسی عمومی- خانم دکتر گفت:

  سلام -چ دوستان عزیز به تجربیاتتون نیاز دارم لطف کنید بفرمایید چه منابعی را برای روانشناسی عمومی بخونم تا شانس قبولی داشته باشم؟ با تشکر

 14. دکتری شبانه گفت:

  با سلام در شیوه نامه جدید دکتری که اسفند گذشته تصویب شد کلمه نوبت دوم در مدرک دکتری شبانه قید می شود.در حالی که سالهای قبل این کلمه در مدرک دکمتری قید نمی شد و در حال حاضر در مقطع لیسانس و فوق لیسانس قید نمی شود. چرا با ید به دانشجویانی که از کنکور سراسری و با رتبه خوب پذیرفته می شوند اینطور ظلم شود. استدعا داریم همانند گذشته درج کلمه نوبت دوم را از مدرک دانشجویان دکتری حذف نمایند.

  • معماری گفت:

   موافقم. من خودم امسال رتبه ام خوب بود ولی در هیچ کدام از روزانه وشبانه پذیرفته نشدم.زمانی که از طریق کنکور سراسری پذیرفته می شی و کلی مصاحبه علمی و عمومی و صلاحیت میدی دیگه چه لزومی داره کلمه شبانه قید بشه حتی کلمه پردیس نیز نباید قید بشه تازه هزینه شبانه خیلی بیشتر از پردیسه .
   البته من از شیوه نامه جدید خبر ندارم اما سالهای قبل قید نمی شد.

  • رویا گفت:

   حالا یک چند سال که بگذره و این دهه 60 ای ها رد بشن اون موقع حذفش میکنن.

 15. الهام گفت:

  سلام.جواب تکمیل ظرفیت دکتری پس کی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 16. پرستو ادبیات فارسی گفت:

  سلام من هم رشتم ادبیاته و مشکلم عربیه.شنیدم کتاب زبان قرآن خوبه دوستان کسی هست این کتاب رو دیده باشه 1-میخوام بدونم آیات قرآن در این کتاب تجزیه ترکیب شده یا در مورد دیگری هست؟ 2- واینکه از همین کتاب دقیقاتجزیه ترکیب های کنکور میآید؟
  3-یک سوال دیگه از اقای علی رضا که در جواب یکی از دوستان گفته بود گزیده مجانی الحدیثه ضیغمی از این کتاب هم دقیقا ترجمه میآد؟یا صرفا برای تمرین کردن خوبه؟
  اگر کتابی باشه که جملات ترجمه دقیقا از اون میاد حداقل نصف سوالات ترجمه ممنون میشم بگید.4-و اینکه امسال از کتاب نفثه المصدور سوالی اومده ما این کتاب رو در دوره ارشد نخوندیم گویا بعضی از دوستان اختیاری در بعضی دانشگاه ها خوندن میشه اگر شما خوندید بگید از چه نویسنده ای؟
  5- ازخمسه نظامی در دوره ارشد چه کتابی رو خوندید؟
  6-شما از کتب موسسات مثل ماهان و شریف و… استفاده کردی ؟اگر آره خوب بودن.
  خیلی خیلی ممنون از اینکه این همه سوال من رو جواب بدید؟

 17. الهام گفت:

  سلام دوستان.میشه لطف کنیدبگیدکدومتون رشتتون زیست گرایش تکوین سلولیه.چندتاسوال داشتم

 18. زبان وادبیات فارسی گفت:

  سلام از دوستانی که جواب سوال من رو راجع به راهنمایی درباره منبع عربی دادن آقای محمد و علیرضا و دوست دیگرممنون. میشه بگید خودتون همه این ها رو خوندید چن سوال از 20سوال دکترا رو تونستید بزنید؟
  دوستی هم که برای تست گفت100+1000 تست صرف و نحو رو بخونم این کتاب در حد آزمون دکترا هست؟
  دوستان از کتب موسسات استفاده نکردن تا راهنمایی کنن؟
  من مبادی العربیه جلد4 کاملا بلد هستم منتها اگر تشریحی بدن تستی 1 سوال هم نمی تونم.چه جوری بخونم؟قسمت ترجمه از کتبی که گفتید می آید یا اینها صرفا برای کمک هست یعنی عینا از آن ها جمله یا بیتی آمده؟
  با سپاس از تمام دوستانم

  • علیرضا گفت:

   اگه این طوره حتما تست زیادکارکن ببین گزینه های غلط چه تفاوت هایی با گزینه اصلی دارند.کم کم درتست زنی قوی میشی.گزیده مجانی ازضیغمی میتونه کمکت کنه .خودم نصف سوالات راجواب دادم.بیشترترجمه کارکن.

 19. shokofeh گفت:

  سلام میشه کسی که دکتری شیمی معدنی قبول شده بگه از چه منابعی استفاده کرده.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون.

 20. شیمی تجزیه گفت:

  خواهش میکنم یکی از دوستایی که رنبه خوبی در آزمون دکترا آورده منابعی رو که خونده بود بنویسه. ) در رشته شیمی تجزیه(

 21. حامد گفت:

  دوستان سلام
  من دانشجوی ترم چهار کارشناسی ارشدم که دکتری هم زنجان قبول شدم ولی هنوز نتونستم دفاع کنم احتمالا تا اواخر مهرماه دفاع کنم. میخواستم ببینم میتونم ثبت نام کنم یا چون بعد
  6/31 فارغ التحصیل میشم نمیذارن ثبت نام کنمو محروم میشم؟
  ممنون

  • ریحانه گفت:

   بستگی به دانشگاه داره ولی طبق قانون باید تا زمان حذف و اضافه ترم جدید دفاع کرده باشی.
   البته هر دانشگاهی با دانشگاه دیگه فرق داره

  • آمار گفت:

   سلام
   اولا تبریک میگم.
   در ثانی اگه از مسیولای دانشگاهتون بخواین که تاریخ دفاعتون رو قبل از 31شهریور بزنن مشکلی پیش نمیاد! در غیر اینصورت محروم میشید. اما خب شک نکنید میتونن تاریخ دفاع رو بزنن مثلا 30 شهریور کما اینکه شما اخر مهر هم دفاع کنید…
   موفق باشید

 22. پاسخ به زبان و ادبیات فارسی گفت:

  صرف و نحو: مبادی العربیه جلد4
  تست: 100+1000 تست طبقه بندی شده صرف و نحو عربی(تالیف علی ضیغمی و حبیب کشاورز)

 23. محمد گفت:

  با ارزوی موفقیت برای همه کسانی که واقعا می خواهند در آزمون دکتری قبول بشوند و برای این هدف مهم تلاش می کند. در طی سال گذشته از اطلاعات ارزنده سایت پی اچ دی تست استفاده کردم . باتشکر

  ——–
  موفق باشید

 24. رضا گفت:

  salm.bary hamamon doaa mikonam chon vazaemun eftezahe.

 25. زبان و ادبیات فارسی گفت:

  سلام دوستان کسی رشته من هست با هم تبادل اطلاعات کنیم مشکل عربی دارم چه کتاب هایی بخونیم؟

  • محمد گفت:

   سلام دوست عزیز:من فکر می کنم مبادی العربیه می تواند تا اندازه ای کمکتان کند هر جند کافی نیست.با تشکر

  • علیرضا گفت:

   صرف ونحودکترماهیاربا تمرینات وپاورقی ها-متون نظم ونثرعربی رادمنش-زبان قرآن محمدی-اشعارعربی متون نظم ونثرفارسی-نحوبرای دانشجو راد منش -تست های عربی ارشدادبیات وعربی-برگزیده مجانی الحدیثه

 26. لیلی گفت:

  کاشکی نتایج نهایی
  تکمیل ظرفیت رو قبل از ثبت نام آزمون دکتری 93 اعلام کنن
  لااقل بچه هایی که تکمیل ظرفیت
  قبول میشن
  یا احتمال میدن قبول شن
  کنکورو دیگه ثبت نام نکنن….

  • ملیحه گفت:

   سلام من هم موافق خانم لیلی هستم. من که رتبه یک تو گرایش خودم بودم و با نامردی تو مصاحبه رد شدم حقم نیست دوباره آزمون بدم. هنوز هم دست دانشگاه ها خیلی باز است من خواهشم از سازمان سنجش اینه اجازه ندن دانشگاه ها سلیقه ای عمل کنن.

 27. آموزش محور گفت:

  5 ساله دارن دانشجوی آموزش محور در مقطع کارشناسی ارشد میگیرن ولی برای ادامه تحصیلشون در مقطع دکترا هیچ فکری نکردن،عملا با وجود مصاحبه دانشجویان آموزش محور شانس قبولی ندارن و تازه با شرکت در آزمون و آوردن رتبه خوب و معرفی شدن به مصاحبه شانس رو از بقیه دانشجویان برای قبولی میگیرن،امیدوارم امسال تمام این مشکلات حل بشه(حذف مصاحبه، یا حداقل تعدادی از دانشگاهها فقط با آزمون بدون مصاحبه دانشجو بپذیرند)

  • پژوهش محور گفت:

   دوست عزیز باید بین ماها که مو سفید کردیم تا پروپوزال نوشتیم و ثبت کردیم و پایان نامه نوشتیم و دفاع کردیم با شماها که چندواحد بیشتر پاس کردید,تفاوت باشه. کارشناسی ارشد آموزش محور بدون پایان نامه! میشه بگید فرقش باکارشناسی چیه؟؟؟؟؟؟؟
   اتفاقا مصاحبه به خاطر همین تفاوتها هم که شده باید به قوت خود باقی بمونه.

   • آیدا گفت:

    بله منم با شما موافقم

    من که سر پایان نامه واقعا اذیت شدم. کلی هم موهام سفید شده

    باید فرق باشه بین اونی که پایان نامه نداشته و اونی که داشته!

  • به آموزش محور گفت:

   نگران نباش دوست گرامي
   من فارغ التحصيل آموزش محور هستم و امسال مقطع دكتري در اولويت اولم پذيرفته شدم به خاطر اينكه در رشته خودم مقاله هايي داشتم كه ارزشش از 1000 تا پايان نامه كپي پيست شده و غير كاربردي كه محل دائم نگهداريش كتابخانه هاي دانشكده هاست بيشتر بود اين حرف من نيست حرف اساتيد مصاحبه كننده است،مهم فقط و فقط اثبات علائق پژوهشي تون در جلسه مصاحبه و ثابت كردن اين موضوعه كه شما توانايي انجام پژوهش رو داريد.

  • پِژوهش گفت:

   با سلام. همون اول که آموزش محور پذیرش کردن شایع شد که افرادی ثبت نام میکنن که قصد ادامه تحصیل ندارن. به هرحال باید بین کسی که زحمت بیشتری کشیده و توانمندتره با دیگری یه تفاوتی باشه. درسته؟

   • به آموزش محور گفت:

    سلام دوست گرامي،هيچ وقت ملاك تصميم گيري شايعه ها نيست بلكه واقعياته،دراين خصوص دفترچه آزمون ملاك عمله كه اونجا هم همچين چيزي كه شما مي فرمايين ننوشته بود چه بسا افراد زيادي كه دوره آموزش محور يك دانشگاه برجسته رو به دوره روزانه يك دانشگاه شهرستان(كه در اون راحت قبول هم مي شدند) به خاطر بهره مندي از مزاياي تحصيل در اون دانشگاه برجسته ترجيح بدن در ثاني معمولا افرادي كه وارد مقطع ارشد ميشن اين تمايل رو دارن كه به مرحله بعدي هم ورود كنن،و اما نكته سوم؛در دوره دكتري تا اونجا كه بنده در جلسات مصاحبه متوجه شدم تصويب موضوع و پروپوزال و پر كردن 200 -300 صفحه پايان نامه و به طور كلي روال خسته كننده اداري جهت برگزاري جلسه دفاع هر چند زحمت محسوب ميشه اما زحمتي نيست كه حتما و الزاما عنصر كيفيت هم در دل خودش داشته باشه،در حالي كه از نظر بسياري از اساتيد(طبق تجربه خودم)مهم كيفيته و نه زحماتي از اين دست،(البته بحث من در مورد پايان نامه هايي است كه واقعا طرف زحمت كشيده و كاري به پايان نامه هاي كپي پيست شده و پولي و … ندارم)شما فكر مي كنيد هدف از برگزاري دوره هاي آموزش محور در كارشناسي ارشد چي بوده؟ يكي از عمده ترين دلايل دقيقا همين موضوع كيفيت پايين پايان نامه ها و غير كاربردي بودن اونها است،مسلما اگه روشي مطلوب به نتيجه باشه عوض كردن اون منطقي نيست،در هر صورت هدف از دكتري كار پژوهشي جامع و در خور، و يكي از اهدف مصاحبه دكتري اثبات توانمندي هاي پژوهشي به هر صورته(كتاب،پايان نامه،طرح،مقاله،اختراع و …)در مورد ورود كساني كه توانمند ترند من هم با شما موافقم اما توانمندي در گروي داشتن پايان نامه نيست بلكه پايان نامه كاربردي و نه صرفا سياه كردن صفحات،در كنار ساير عوامل(دانشگاه فارغ التحصيلي،معدل و…)مهمه.

    • ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻣﺤﻮﺭ ﺑﻪ: ﺑﻪ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻣﺤﻮﺭ گفت:

     ﺩﻭﺳت ﻋﺰﻳﺰي ﻛﻪ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻣﺤﻮﺭﺑﻮﺩي ﺩﻛﺘﺮا ﻗﺒﻮﻝ ﺷﺪﻱ و اﻳﻨﮕﻮﻧه ﺩاﺭﻱ ﻏﻴﺮﻣﻨﺼﻔﺎﻧه ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﭘاﻳﺎﻥ ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎي ﻣﺎ ﻛﺎﻣﻨﺖ ﻣﻴﺪﻱ(ﻛﭙﻲ ﭘﻴﺴﺖ ﻭاﺯاﻳﻦ ﺟﻮﺭﺣﺮﻓﻬﺎ) ﭼﻘﺪﺭ ﺧﻮﺏ ﻛﻪ ﺩﻛﺘﺮا ﻗﺒﻮﻝ ﺷﺪﻳﺪ! ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻢ ﻛﻪ ﺗﺰ ﻧﻮﺷﺘﻦ و ﺩﻓﺎﻉ ﻛﺮﺩﻥ ﺭﻭ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺧﻮاﻫي ﻛﺮﺩ,ﺷﺎﻳﺪﺳﺨﺘﻲ ﻫﺎﻱ اﻳﻦ ﺭاﻩ ﺷﻤﺎ ﺭﻭ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻭاﻗﻌﻴﺖ ﻛﻨﻪ ﺗﺎ ﺩﻳﮕه ﺑﻪ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﻧاﻣﻪ ﻫﺎﻱ ﻣﺎﻫﺎ ﻣﺎﺭﻙ ﻛﭙﻲ ﭘﻴﺴﺖ ﻧﺰﻧﻲ…..اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ…..

     • به پژوهش محور گفت:

      دوست گرامي!اولا نه بنده شما رو ميشناسم كه بخواهم كيفيت پايان نامه وزين شما زير سوال ببرم و نه اساسا به خودم چنين اجازه اي ميدم، داوطلبي كه كارشناسي ارشد رو به شيوه آموزش محور خونده بود عنوان كرده بود كه فارغ التحصيلان آموزش محور نمي تونند به دوره دكتري راه پيدا كنند،به عنوان كسي كه اين راه رو رفته گفتم كه اثبات توانايي هاي پژوهشي است كه مهمه و اين طور نيست، هنوز هم همينو ميگم، از طرفي قصد هم ندارم اينجا يه بحث دو طرفه حول اين موضوع راه بيفته چون فايده اي نداره،با تمام احترامي كه براي شما و نظر ارزشمندتون قائلم ولي اي كاش كامنت منو بادقت مي خوندين تا منو متهم به بي انصافي نمي كردين؛كجا بنده ادعا كردم همه پايان نامه هايي كه نوشته ميشه كپي پيست و غير كاربردي هست اگه همچين چيزي گفتم بگو تا منم متوجه بشم كجا بوده،كافي است عبارت “پايان نامه كاربردي”در خط يكي مانده به آخر كامنتمو دوباره ملاحظه كنين،اگر پايان نامه شما محصول يك كار ناب پژوهشي است كه قطعا هم همين طوره دليل نميشه كه همه پايان نامه ها اين طور باشن،بنابراين استفاده از قيد”پايان نامه هاي ماها” زياد مفيد نيست چون شما نماينده تمام كساني كه پايان نامه نوشتند نيستيد،عرض بنده اينه كه يك مقاله آي اس آي يا علمي و پژوهشي كه مرز دانش باشه از يك پايان نامه كپي پيست شده بيشتر ارزش داره منظور من از مقالات اشاره شده در كامنت اولم دقيقا همين مقالاته و نه هر مقاله اي،حالا اگه شما معتقيد كه پايان نامه هاي كپي شده ارزشش از مقالاتي با اين ويژگيها بيشتره اين ديگه نظر شماست، همه عرض بنده اينه كه پايان نامه اي ارزشمنده كه كاربردي باشه و حرف جديدي براي گفتن داشته باشه،مگه رسالتي غير از اين براي يك پايان نامه اصيل وجود داره؟ كجاي اين حرف مشكل داره؟اگر من ادعا كرده بودم كه تمام پايان نامه ها كپي پيسته حق باشما بود،اگر هم مي خواهيد بفرمائيد كه اصلا هيچ پايان نامه اي كپي پيست نيست و همه پايان نامه هايي كه نوشته ميشه اونقدر كاربرديه كه مستقيما گره اي از مشكلات موجود رو باز مي كنه و تماما مرز دانشه و كپي برداري وجود نداره پس تلاشهايي كه جهت كشف تقلبات علمي در پايان نامه ها شروع شده و نرم افزارهاي مختلف در اين رابطه را چگونه توجيه مي كنيد؟
      در هر صورت براي شما آرزوي موفقيت مي كنم و تاكيد مي كنم كه بحث من كلي بود نه شخصي و قصد ناراحتي شما را نداشتم.

     • اموزش محور خطاب به دیگر اموزش محورها گفت:

      بنده هم با داشتن یک کتاب و یک مقاله قبول شدم پس نا امید نشوید و از الان به فکر مقاله باشید

 28. سعید گفت:

  به نظر من چون بعضی چون حتی در دانشگاهها نیز در روش پذیرش دانشجو اختلاف سلیقه هست بهترین روش اینه که دانشگاهه رو به 2 دسته تقسیم کنند یه دسته فقط از طریق آزمون و یه دسته از طریق مصاحبه دانشجو بپذیرند.و دانشجو قبل از انتخاب رشته خودش بدونه که کدام دانشگاه مصاحبه داره وکدام مصاحبه نداره

 29. صبا گفت:

  سلام يكي بگه زمان تكميل ظرفيت كيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 30. برنامه ریزی منطقه ای گفت:

  تو رو خدا این بی عدالتیها رو با حذف مصاحبه کم کنید . کلی جون می کنیم کتاب می خونیم ، آزمون می دیم و قبول میشیم ، ولی به خاطر ناحقی تو مصاحبه از قبولی محروم میشیم . بعدشم مجبوریم یکسال دیگه به جون کندنمون ادامه بدیم . هزینه ها و تبعات هدر رفتن یکسال از عمرمونم که جای خودشو داره .

 31. مریم روانشناسی گفت:

  خواهش میکنم اصلاحات رو برای منابع روانشناسی تربیتی اعمال کنید که واقعا همه مارو افسرده کرده ومعلوم نیست از چه کتابایی سوال میارن که کسی منبع رو نمیدونه.

 32. صادق گفت:

  دوستان اطلاع دارید آیا در کنکور 93 شیوه آزمون زبان تغییر خواهد نمود یا خیر؟ منظورم بودن یا نبودن نمره منفی است؟ چون خیلی در برنامه ریزی تاثیر دارد.

 33. مرجان گفت:

  بنظرم یهویی آزمون رو بردارید و هر کی رو دوست دارین انتخاب کنید و خیال خودتون رو راحت کنید!!

  عمرمون هدر رفت از بس نشستیم پای این کتابا

 34. نظر گفت:

  به نظر من بیاید 70 به 30 باشه یعنی آزمون کتبی 70 و مصاحبه 30
  اینطوری فکر کنم خیلی بهتره و اساتیدکمتر می تونن سلیقه ای تصمیم بگیرن هرچند که خودم بسیار قربانی سلیقه اساتید شدم و نتونستم قبول شم

  • حمیده- شیمی معدنی گفت:

   شاید بهتر باشه اینجوری ولی بازم اگه بخوان میتونن…
   آخه ظاهرا دانشگاه آزادم با این وزن ها بازم سلیقه ای رفتار کردن!
   فقط خدا کمکمون کنه

 35. لیلی گفت:

  میشه خواهش کنم غربالگری
  رو شما انجام ندید…
  بذارید کنکور مثل همون قبلش برگزار شه
  دستتون درد نکنه…

 36. علی گفت:

  دوستان در دولت جدید مطمئن باشد که روش فعلی تغییر خواهد کرد ولی زمان دقیقش مشخض نیست.
  به هر حال دولت جدید و بسیاری از اساتید دانشگاهی مخالف روش فعلی هستند و مسلما اگر تغییری صورت بگیرد در جهت کاهش میزان تاثیر آزمون خواهد بود.
  یا آزمون به شیوه فعلی برگزار شده و درصد تاثیر آن کم می شود.
  یا آزمون به مرور حذف می شود.
  و یا اینکه مانند سال اول آزمون تنها جهت غربالگری استفاده خواهد شد.

  • یه سوال از همه دوستان گفت:

   شما از کجا چنین نظری دارید تو رو خدا بگید من خیلی نگران شدم اگه این طور باشه خیلی بد میشه

   • حمیده- شیمی معدنی گفت:

    دوست عزیز هنوز هیچ چیز معلوم نیست و هرکس فقط نظر خودشو میگه
    پس اصلا نگرانی معنایی نمیده!
    فقط سعیتو بکن برای هر نوع آزمون یا سنجشی آماده باشی

 37. بیزار از مصاحبه دکتری گفت:

  باحذف مصاحبه از اعمال سلیقه شخصی جلوگیری میشه. بعضی از استادها توی جلسه مصاحبه انگار پدرشون کشتی .برخوردشون بده و ادمو تحقیر میکنن.

 38. siamak گفت:

  با سلام – به نظرم نظر بعضی از دوستان صحیح می باشد. نظر سلیقه ای اساتید مهم تر از رتبه است. درضمن تا سطح سوالات تخصصی نشود و دروس زبان واستعداد حذف نشود کیفیت به سطح خوبی نمی رسد.

 39. مخالف صد در صد مصاحبه گفت:

  باید مصاحبه کاملا حذف بشه این جوری هم الاف مصاحبه میشیم هم وقتی نتایج اومد از قبول نشدنمون با یک رتبه خوب شگفت زده نمیشیم قبول نشدن صرفا به خاطر نداشتن مقاله مثلا خیلی هنره پایان نامه رو خلاصه کردن و مقاله دادن. حداقل رشته های انسانی هیچ مقاله داشتن نشان برتری نیست باز رشته های فنی رو بگی یه چیزی.مصاحیه تا هست بی عدالتی هم هست مگر ارشد چه طور بود مصاحبه نداشت هر کی رتبه بهتر دانشگاه بهتر.در ضمن نمی دونم چرا سنجش در نمیکنه بعضی رشته ها مثل زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات عربی چرا آزمون زبان با ضریب دو باید باشه ما دوره ارشد هم زبانون ضریب 1 داشت حالا چی شد اهمییت پیدا کرد. اصلا درک نمیکنن که هر رشته اقتضاات خودشو داره . بیچاره بچه های ادبیات باید ازمون ادبیات و عربی و زبان رو بدن یعنی 3 زبان زنده دنیا.

  • ادبیاتی گفت:

   موافقم

   • ادبیاتی به مخالف صد درصد مصاحبه گفت:

    موافق این جمله شما هستم
    (بیچاره بچه های ادبیات باید ازمون ادبیات و عربی و زبان رو بدن یعنی ۳ زبان زنده دنیا)

  • مریم گفت:

   یعنی چی که مقاله تو فنی مهم تر و سخت تر از انسانیه؟یعنی چی ادبیات و عربی و …. زبان امتحان ندن؟ به نظرم شما هنوز نه میدونید ازمون چیه نه اصلا یه مقاله خوندید که بدونید مقاله چیه. واقعا ادم میمونه چه طور میخواین دکتر شین

   • به مریم گفت:

    سلام اینکه مقاله در رشته های فنی مهمتر هست ازبرخی رشته های انسانی مثل ادبیات این هست که اغلب مقالات رشته های فنی اغلب به درد میخورند یعنی کاربردی هستند.اما مقاله انسانی اغلب نظری هست مثلا در ادبیات مییان یک موضوع را در یک کتاب بررسی می کنند یا عناصر روایی را در یک رمان یا وزن یک مجموعه دیوان و….. این ها به چه دردی میخورند واقعا پس کسی که مقاله انسانی داره با انی که نداره از نظر علمی یکی هست میشه.

 40. Mary گفت:

  منم با دوستاي خوبم موافقم واقعا ما شديم بازيچه اين دوستان،يكم دركمون كنيدبايدبابرنامه پيش بريم البته اگركسي درك كنه

 41. سولماز گفت:

  من یکی از قربانیان نظر اساتید در جلسه مصاحبه هستم که با رتبه 5 در رشته سخت افزار که جمعا 18 نفر قبول شدند به خاطر نمره کم مصاحبه قبول نشدم! البته دانشگاه علوم تحقیقات تهران امیدوارم قدرت اساتید ازشون گرفته بشه تا حق کسایی مثل من رو نخورند

  • احسان گفت:

   برای شرکت در دوره دکتری ربته کنکور کمترین اهمیت را دارد. مهمترین ملاک ارزیابی صلاجیت فرد رزومه علمی و کارهای علمی و پژوهشی است. صرفا با داشتن ربته خوب در کنکور نمی توان مدعی قبولی بود

   • حمیده- شیمی معدنی گفت:

    درسته دوست عزیز، رزومه خوب میتونه ملاک خوبی باشه ولی نداشتن رزومه نمیتونه دلیل بر صلاحیت نداشتن طرف باشه!
    توی بعضی از رشته ها پول =رزومه خوب
    مثلا من شخصا اگه میتونستم از پس بعضی هزینه ها بربیام فقط حداقل از پایان نامم 3 تا ISI در میومد

    • پِژوهش گفت:

     من اگه پولشو داشتم الان کلی isi میتونستم داشته باشم. هزینه ها خیلی زیاد شده. واقعا قادر به پرداخت نیستیم. همایش هایی هم که برگزار میشن فقط میخوان پول بگیرن:(

   • مرجان گفت:

    ولی بعضیا فقط با یه رتبه قبول شدند ! مصاحبه ها سایت با نفرات برتر رو بخونید

 42. حسين گفت:

  روش قبل بسيار بهتر از روش فعلي بود
  كنكور فعلي بيشتر بر اساس شانس افراد را به مصاحبه مي فرستد
  45 تست در مدت 3 ساعت آن هم در رشته اي مانند رياضي محض يك شوخي بزرگ است

  • ستاره گفت:

   موافقم شانس دخالت زیادی داره

   با 45 سوال نمیشه توانایی علمی کسی رو سنحید، باید حداقل به اندازه کنکور ارشد سوال بدن!

  • نوید گفت:

   شمای یا پارتی دارید یا از جریان بی خبرید
   من به شیوه درست یا غلط آزمون کتبی کار ندارم
   ولی من خودم امسال مصاحبه یکی از دانشگاه ها رفتم، استاده چون دید استاد پایان نامه طرف استاد خودش بوده اونو برداشت
   به نظر شما این یعنی عدالت؟؟!!
   خدا رو شکر من اونقد رتبم خوب بود که انتخاب بعدیم قبول شدم، ولی بی عدالتی و حق خوری هنوز تو مصاحبه ها بیداد میکنه
   در آخر به نظر من تنها کار مثبت دولت قبل واسه دانشکاه ها همین برگزاری کنکور به شیوه نیمه متمرکز بود

   • حمیده- شیمی معدنی گفت:

    منم موافق آزمونم
    ولی با توجه به دردودل های دوستانی که مصاحبه رفتن و واقعا اذیت شدن بهتره وزن مصاحبه کمتر شه

  • آنا گفت:

   آره بخدا واس فیزیکم همیطورس..راس میگه حسین

  • منم گفت:

   به نظر منم روش قبلی خیلی بهتر بود

 43. نوید گفت:

  خدا رحم کرد ما که جستیم
  ولی امیدوارم روند مصاحبه ها بهتر شه

 44. بی قانونی گفت:

  چرا یه نظر سنجی از کسانی که نام نویسی کردند و رفتندبه مصاحبه دکتری بعمل نمی آورید تا هرآنچه دانشگاه ها و اساتید روز مصاحبه بر سر دانشجویان آوردند را در یک مرجع رسمی بگویند..

 45. عباس گفت:

  پس كي تاريخ آزمون امسال اعلام مي كنن؟ كسي خبر داره؟

 46. والا چی بگم گفت:

  بسم الله.. خدایا خودمونو میسپایم دست خودت.. آخه لابد از استادا میپرسن؟ خب باید از دانشجوها هم بپرسن…..

 47. رویا گفت:

  با سلام
  بالاخره تکلیف کنکور 93 کی مشخص میشود؟
  ضمنا این امتحان غربالگری عمومی نبود.یک امتحان غیر استاندارد هست که تقریبا”به تعداد ظرفیت قبولی دانشجوها انتخاب شدند.نقش رزومه هم روز به روز داره کمتر میشه.بعبارتی هر کی میخواد دکتر بشه فقط باید بگرده جزوه پیدا کنه…

 48. مداد گفت:

  من از اعمال نظر مستقیم دانشگاه ها سوختم و بسیار غمگینم!

 49. کیانوش گفت:

  واقعا دست دانشگاهها رو کوتاه تر کنید تو رو خدا و وزن ازمون رو ببرید بالا تا شاهد حق کشی نباشیم

 50. منم گفت:

  الان این خوبه یا بده؟؟؟ الان این یعنی کنکور چطوره؟؟ مثل پارسال یا نه؟؟؟

 51. مرصا گفت:

  بابا جون تو رو به خدا تکلیف ما رو مشخص کنید. یعنی چی مگه ما مسخره ی دست شماییم.
  اگه دانشگاه ها هنوز هم بیشترین تاثیر رو دارند پس به شیوه ی قبلی برگردونید تا همه ی داوطلبین هم تکلیف خودشون رو بدونند.

 52. حمیده- شیمی معدنی گفت:

  من که متوجه نشدم منظورشون چیه؟
  یعنی میخوان دخالت دانشگاه هارو کمتر کنن یا اینکه وقتی میبینن اینجوریه میخوان کلا بیخیال کنکور شن؟!
  مدیر سایت ممنون میشم شما نظرتونو بگین
  برام خیلی مهمه
  احتمال کدوم بیشتره؟ آزمون دکترا با دخالت کمتر دانشگاه ها یا لغو آزمون
  ممنون

  ————
  با توجه به اینکه هنوز وزیر علوم هم انتخاب نشده است فعلا نظر قطعی نمی توان داشت آنچه مسلم است برگزاری آزمون کتبی قطعی است ولی در زمینه مواد امتحانی و وزن مصاحبه فعلا نمی توان نظر خاصی داد.