مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

500 نفر در بورس دکتری پژوهش محور پذیرش شدند

معاون سازمان امور دانشجویان از پذیرش 500 نفر در بورس دکتری پژوهش محور در دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

خبرگزاری فارس: 500 نفر در بورس دکتری پژوهش محور پذیرش شدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسن مسلمی نائینی معاون سازمان امور دانشجویان درباره میزان طرح‌هایی که در فرایند بورس دکتری دستگاه‌های اجرایی مورد تایید قرار گرفته‌اند، گفت: نزدیک به 500 نفر در بورس دکتری پژوهش محور پذیرفته شده و به دانشگاه‌ها معرفی خواهند شد تا فرایند مصاحبه از داوطلبان انجام شود.

وی با بیان اینکه بیش از 500 پروژه کاربردی که مورد نیاز حوزه کاربرد است توسط متقاضیان از اول مهرماه به دانشگاه‌های کشور پیشنهاد شده است، افزود: بر این اساس، در صورتی که دانشگاه‌ها متقاضیان را تایید کنند می‌توانند قراردادهای صنعتی و غیرصنعتی با حوزه‌های کاربرد منعقد کنند.

به گفته معاون سازمان امور دانشجویان، این قراردادها مشترکاً و از طریق یک کارشناس صنعت با راهنمایی یک استاد دانشگاه می‌توانند به همراه دانشجو این طرح را پیش ببرند.

مسلمی درباره زمان آغاز فعالیت این عده از دانشجویان، اظهار داشت: در صورت تایید دانشگاه‌ها، دانشجویان از اول مهرماه فعالیت شان را آغاز خواهند کرد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. بیوشیمی گفت:

  با سلام , من اردیبهشت برای رشته بیوشیمی دانشگاه مالک اشتر (پژوهش محور) به مصاحبه رفتم و با توجه به ظرفیت ها به نظرم میادانشالله قبولم, ولی این چیزها رو که میشنوم درمورد پژوهش محور خیلی دل چرکین میشم چون کارشناسی و ارشدم دانشگاه تهران بودم و به خاطر متاهلی فقط مدرس و تهران و مالک اشتر رو زدم که به دوتای اول کمتر فکر میکنم از طرفی مالک اشتر برا وزارت دفاعه بعضی ها میگن بعدا شغلت تضمینه بعضی ها میگن باید با شرایط سخت امنیتی دست و پنجه نرم کنم حالا هم پژوهش محور؟ لطفا اگه از دوستان در مورد این دانشگاه و شرایط آن اطلاعی دارند راهنمایی بفرماین.
  خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و ما سرفراز

  • ادیب گفت:

   با سلام دوست عزیز نه اینطور نیست مالک اشتر دانشگاه خیلی خوبیه واز نظر امنیتی هم شبیه بقیه دانشگاه هاست ،من هفته پیش اونجا بودم وخیلی راحت از یکی از آزمایشگاه های مقاومت مصالحشون بازدید کردم اینا همش شایعه است خودت میری میبینی .دکتری دکتری است بستگی داره شما بخوای په جوری کار کنی؟

 2. mog گفت:

  لطفا جواب بدید کسی مصاحبه دکتری پژوهشی دستگاهها ی اجرایی دعوت شده ؟

 3. محمد گفت:

  ببخشید این دکترای پژوهش محور با بورس داخل یا خارج وزارت علوم فرق داره؟

 4. mog گفت:

  واقعا از16000نفر500نفرزیاده ؟؟؟
  درضمن کسی رومصاحبه دعوت کردن ؟لطفا جواب بدین؟

 5. بشري گفت:

  تا حالا 167 نفر بودن بعد 247 نفر رو اعلام كردن حالا هم شدن 500 تا!!!!!!!!!!
  پژوهش محور هيچ فرقي با بقيه نداره. بخشنامه وزيره كه فرق نمي كنه با اموزشي .

 6. حسین گفت:

  با سلام. من یکی از کد رشته های پژوهش محور یکی از دانشگاه ها رو که زمان انتخاب رشته انتخابش کرده بودم رو توی اردیبهشت ماه رفتم مصاحبه. میخواستم ببینم کسی میدونه این پژوهش محور که من رفتم مصاحبه با این پژوهش محور که خبرش درج شده چه فرقی داره؟

 7. احمد گفت:

  دوستان
  اگر دقت کرده باشید آخر اطلاعیه زده که دیوان محاسبات به این موضوع گیر داده . جالبه. یعنی داره کنسل می شه

 8. رزا گفت:

  سلام مدیر محترم سایت

  من هم با آزمون قبول شدم، هم پژوهش محور، ولی دانشگاهی که برای پژوهش محور دعوت شدم جز دانشگاه هایی نبود که مصاحبه رفته بودم. می خواستم ببینم اگه هر دو تا رو قبول شم با توجه به اینکه هزینه پژوهش محور سازمان می ده امکانش هست هم زمان در هر دو تحصیل کرد؟

  خیلی مردد شدم بین دانشگاه ها از یک طرف دانشگاهی که برای پژوهش محور دعوت شدم تربیت مدرسه، ولی دانشگاه با آزمون یکی از دانشگاه های معمولی تهرانه، از یک طرف این همه زحمت کشیدم برای با آزمون حالا بیام پژوهش محور، شما می دونید ارزش مدرک پژوهش محور بیشتره یا آموزش محور؟

  • :) گفت:

   پژوهش محور نرو پشیمون می شی. پژوهش محور سختره شما باید سالی یه بار از روند کارت دفاع کنی تزت باید به تایید سازمان مربوطه برسه حداقل 2 ISI بدی تازه بعد این همه زحمت هر جا بری متاسفانه می گن پژوهش محور بوده. ته این دکتری هم باید بری تو همون سازمان یا ارگانه های مشابه اون کار کنی دلیلش هم این که چون شماآزمون جامع ندادی نمی شه هیئت شی.
   من خودم پارسال داشت این بلا سرم می اومد به خیر گذشت. من خودم پارسال پژوهش محور شیراز قبول شدم البته 2 ماه بعدش دانشگاه شیراز زد زیرش که ما نمی تونیم، انصراف داد. من تو همون دو ماه این قوانین رو فهمیدم. الان هم خدا رو شکر می کنم که به هم خورد

 9. مهدي گفت:

  چي شد تا حالا که 120 نفر بودند يک دفعه 500 نفر شدند معلوم نيست روي چه حسابي اينها بور سقبول کردند.