مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تعیین تکلیف متقاضیان جامانده از دکتری پردیس خوارزمی

مدیر کل گسترش وزارت علوم، از تازه ترین تصمیمات این وزارتخانه و دانشگاه خوارزمی برای حل مشکلات دانشجویان دکتری خبر داد.

ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تصمیم گیری وزارت علوم برای پذیرش دانشجویان معترض دکتری در پردیس دانشگاه خوارزمی،گفت: طی جلسه ای که توسط وزارت علوم و دانشگاه خوارزمی برگزار شد، تصمیماتی در خصوص پذیرش دانشجویان دکتری در پردیس کرج و تهران دانشگاه خوارزمی اتخاذ شد.

وی با یادآوری اینکه بر اساس اعلام پیشین دانشگاه خوارزمی 10 دانشجوی دکتری در پردیس کرج و 10 دانشجوی دکتری در پردیس تهران باید پذیرفته می شدند، ادامه داد: دانشگاه خوارزمی اعلام کرده بود که داوطلبان بر اساس نمره قبولی و کیفیت می توانند امکان شرکت در کلاسهای دکتری را داشته باشند اما عده ای از این 20 نفر حد نصاب و در واقع سقف لازم را برای پذیرش نتوانستند کسب کنند.

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم، اضافه کرد: عرف این نیست که اگر 20 نفر ظرفیت پذیرش اعلام شده همین تعداد هم با توجه به نمره ای که دانشگاه برای قبولی تعیین کرده، انتخاب شوند.

حسنی با بیان اینکه بر اساس تصمیمات لازم، از بین این 20 نفر تنها داوطلبانی که نمره نزدیک به سقف اعلام شده توسط دانشگاه را کسب کرده باشند می توانند در پردیس تهران یا کرج تحصیل کنند، اظهار داشت: نمی توان داوطلب دکتری را با نمره 38 به عنوان دانشجو پذیرفت، بنابراین امکان پذیرش برای آن عده ای که نزدیکترین نمره را به سقف داشته باشند، فراهم می شود.

به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، این انتخاب از بین همان دانشجویان معرفی شده برای پردیس تهران و کرج انجام می شود.

وی یادآوری کرد: حد نصاب برای تشکیل کلاس در مقطع دکتری، 3 نفر است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. محمد گفت:

  با سلام آقای دکتر حسنی مدیر کل محترم
  مشگل دانشگاه خوارزمی یکی یا دو تا نیست بنده با اسناد اثبات می کنم
  به پیوست دو اطلاعیه متفاوت ارسال می گردد
  1- ثبت نام تا 19 تیرماه و برگزاری آزمون 17 تیرماه
  2- عدم هر گونه اطلاع رسانی در سایت سازمان سنجش به منظور هر گونه تداخل
  3- طبق اطاعیه سازمان سنجش تمامی دانشگاه ها در روز 17 تیرماه مشغول انجام مصاحبه دکترای سراسری می باشند از جمله دانشگاه چمران اهواز17 تیر دانشگاه دامغان 17 تیر دانشگاه بابل 17 تیر دانشگاه تبریز 17 تیر همدان شیراز سمنان و دیگر دانشگاها که هم اکنون روی سایت هست
  4- سوال اینست ما با این همزمانی چگونه شرکت کنیم آیا بهتر نبود بعد نتایج دکترای سراسری این پذیرش انجام می شد

  پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس دانشگاه خوارزمی
  سرویس دانشگاه و حوزه آموزشی
  کد خبر 92040100626
  شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲

  پردیس بین‌الملل دانشگاه خوارزمی در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر توسعه دوره‌های تحصیلات تکمیلی و در راستای سند چشم انداز 20 ساله و برنامه پنجم توسعه برای سال تحصیلی 93-92 در25 رشته گرایش دانشجوی دکتری تخصصی می‌پذیرد
  به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا ثبت‌نام از چهارم تیرماه شروع و تا پایان روز 19 تیرماه ادامه خواهد داشت
  ثبت‌نام دانشجو از طریق سامانه ثبت‌نام الکترونیکی پردیس دانشگاه سیستم گلستان انجام می‌شود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت دانشگاه به نشانی مراجعه کنند

  اطلاعیه دانشگاه

  اطلاعیه پردیس دانشگاه در خصوص زمان و مکان برگزاری آزمون اختصاصی دکترای تخصصی
  به اطلاع کلیه داوطلبان محترم می رساند آزمون دکترای تخصصی پردیس راس ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخ 17 تیرماه در محل تهران خیابان مفتح دانشگاه خوارزمی برگزار خواهد شد حضور حداقل یک ساعت قبل از برگزاری آزمون الزامی است همچنین داوطلبان محترم برای دریافت کارت ورود به آزمون لازم است از ساعت 14 روز شنبه 15 تیرماه به سیستم گلستان مراجعه نموده و با وارد کردن شناسه و رمز عبور خود نسبت به دریافت و چاپ کارت ورود به آزمون اقدام نمایند
  هر 2 اطاعیه ها و روزنامه ها روی سایت ها می باشد
  نکته آخر طبق قانون عمل شود کسب 50 درصد ضروری ست قانون نزدیک به 50 نداریم
  ودیکر نکته در پردیس طبق قانون ظرفیت 50درصد ظرفیت روزانه است رعایت شود

 2. مینا گفت:

  من متقاضی پردیس دکتری منابع انسانی تهران بودم که نفر اول کرج اعلام شده و ثبت نام کرده ام در صورت تکمیل ظرفیت در تهران ایا حق من محفوظ می ماند و به تهران تغییر کند که در غیر اینصوزت حق من ضایع می گردد.

 3. چیا گفت:

  جناب آقای دکتر حسینی
  به نظر میرسد باز هم بجای پذیرفتن تقصیر و برخورد با عاملین ایجاد این مشگل،بهانه هایی را عنوان مینمایید که رد و قبول آن نیاز به دلیل ندارد.چون دانشجویان دسترسی به نمره خود ندارد این موضوع را بهانه شده است درحالیکه:
  1-اگر حد نصاب توسط دانجو کسب نشده چرا به مصاحبه دعوت شده؟!
  2-آیا برگزاری آزمون بخشی مختصری از منابع اعلام شده صحیح است؟
  3-آیا برگزاری آزمون بصورتی که تصحیح آن دستی انجام شده است و نه دیجیتالی مورد سوال نمیباشد؟!
  4-دعوت از 59 نفر برای پذیرش 5 نفر منطقی است؟!(منابع انسانی)

 4. ع.م گفت:

  اگر نمرات آزمون افراد دعوت شده به مصاحبه زیر سقف بودند اصلا چرا برای مصاحبه دعوت شدند.تصور می کنم همه اینها یک توجیح است تا سرپوش بگذارند بر عمل نسنجیده و تصمیم غلطی که داشته اند.بجای پاسخگویی قانع کننده و منطقی،می خواهند با توجیحات بی اساس از خودشان سلب مسئولیت نمایند.عملکرد ناامیدکننده دانشگاه خوارزمی این برداشت بدبینانه را تقویت می کند که شاید از قبل نفراتی را مدنظر داشته اند به عنوان افراد پذیرفته شده اعلام کنند و بقیه شرکت کنندگان را از طریق یک آزمون ومصاحبه صوری و فرمالیته به بازی گرفتند.مقداری پول جمع کردند و اسامی بعضی از افرادی را که حتی در مصاحبه حضور نداشتند به عنوان پذیرفته شده اعلام نمودند.امیدوارم مسئولین ذیربط پاسخ قانع کننده ای به این مسئله داشته باشند.

 5. خوارزمی گفت:

  سلام مدیر محترم سایت .یعنی به نظرشما ذخیرههارو اعلام می کنن؟توروخدا هر کی می دونه جواب بده..ممنون

  سلام
  قاعدتا که باید چنین کنند.

 6. رضا گفت:

  بايد ظرفيتا راثه حد انجه اعلام شده بود برسه. من به حاطرخوارزمى جندجاى ديكه نرفتم. واقعا ظلمه

 7. رضا گفت:

  واقعا كاراشون بوداره.من مصاحبه بهم كفتند حتما قبولى.تاليف داشتم مقاله وهمايش ومدرك زبان وهيت علمى هم هستم ولى رد شدم.بايد ولك نباشيم

 8. زهرا گفت:

  متأسفانه پذیرش این دانشگاه از ابتدا مشکل دار بود. اون از ثبت نام آزمون که واقعا مشکل دار بود. برگزاری هم همینطور. در فراخوان اعلام شده بود که از 5 درس تخصصی سوال میاد اما در جلسه آزمون با 60 سوال فقهی روبرو شدیم. پاسخ نامه آزمون به صورت دستی تنظیم شده بود! برای اطلاع از نتیجه آزمون به جای اینکه اطلاع رسانی بشه ما تماس میگرفتیم و بعد از کلی تلاش برای اینکه مسئولین پردیس گوشی رو جواب بدن متوجه میشدیم که باید به مصاحبه میرفتیم ولی باهامون تماس گرفته نشده و تاریخ مصاحبه گذشته است اما ما هنوز هم میتونیم برای مصاحبه مراجعه کنیم و….در کل واقعا مشکوک بود. وقتی آزمون استاندارد برگزار نشده و سوالات از دروس اعلامی مطرح نشده اند از کجا گفته میشه که سقف نمره کسب نشده و داوطلبین سواد لازم را برای شرکت در کلاس های دکتری رو ندارن؟!!!

 9. امیر گفت:

  قابل توجه جناب اقای حسنی
  با توجه به اینکه تمامی افراد دعوت شده به مصاحبه 50 درصد نمره کتبی را کسب کرده بودند بنا براین فرض اینکه یکی نمره 38 اورده باشد مردود است و روال عادی هم این بوده و هست که از بین افراد واجد شرایط قبولی حدود یک سوم پذیرفته شود. پس ضعف برنامه ریزی و اطلاع رسانی را به گردن داوطلبان نیندازید لطفا.

 10. چکاوک گفت:

  من واقعا موندم برای دکتری بخونم یا نه؟ اخه هر کی رتبه خوب و رزومه خوب داشته قبول نشده حالا من به فرض رتبه خوب با رزومه نه چندان جالب چه طور می تونم امید داشته باشم؟ هر وقت می خوام شروع به خوندن کنم میگم چه فایده. هزار تا فکر منفی میاد تو سرم.

 11. امیر گفت:

  سلام زمانی که منابع دکترا اشتباه است نمره منفی یعنی چی.جناب دکتر در رشته مشاوره 60 سوال مطرح شده که 20 سوال جز منبع دکترا مشاوره نمی باشد پس سقف بی معناست و دارین اشتباه خودتون را تبریه میکنین تازه دو سوال هم غلط بوده .

 12. سحر گفت:

  من نمیدونم با کلی مقاله و کتاب ترجمه شده چرا قبول نشدم با توجه به اینکه وضعیت ربانم هم بسیار خوبه؟!!!! یکی از اساتیدم معتقده چون رویکرد درمانی ام روان درمانی تحلیلیه و در جلسه هم از این رویکرد و اثربخشی اش دفاع کردم قبول نشدم.

 13. شاهرخ گفت:

  با سلام خدمت دست اندر کاران محترم سایت که در این بحران عدم مسؤلیت، جوابگوی خیل عظیم دانشجویانی هستند که سردرگم نمی دانند به کجا برای دریافت پاسخ سؤالات خود مراجعه کنند بنده از طرف جمعی از داوطلبین آزمون پردیس خوارزمی نهایت تشکر را داریم که پیگیر مشکلات این عده بوده اید در پایان سؤالی برای ما پیش آمد بالاخره باز تکمیل ظرفیت اعلام می کنند در اینصورت جزئیات آن به چه صورت است ممنون هستیم اگر تا حصول نتیجه کامل پیگییر این مسئله باشید(پذیرش پردیس خوارزمی در مقطع دکتر)در پایان آرزوی توفیق برای تمامی دست اندرکاران سایت داریم

 14. مهدي گفت:

  با سلام

  چرا توي آزمون پرديس خوارزمي، نمره كسب شده در آزمون كتبي و مصاحبه اعلام نشد!؟!؟

  الان بلاخره دانشگاه چه تصميمي داره! افزايش ظرفيت مي‌دهد يا خير؟
  من كه براي مصاحبه دعوت شدم، تعداد مقالات هم نسبتاً خوب بوده و ساير موارد مصاحبه هم بهم گفتن آفرين، آفرين خيلي خوب كار كردي،
  نفهميدم با اين آفرين آفرين چرا قبول نشدم

 15. مصطفي گفت:

  با سلام و احترام
  من متوجه نشدم منظور آقاي دكتري از “امکان پذیرش برای آن عده ای که نزدیکترین نمره را به سقف داشته باشند، فراهم می شود.” چه بود؟

  يعني اميدوار باشيم كه ظرفيت‌ها اضافه مي‌شود؟

 16. آرمین فراهانی گفت:

  آقای دکتر خسته نباشن
  تو دوره روزانش بعضیا با نمره کمتر از این دارن درس می خونن

 17. كنجكاو گفت:

  با سلام
  در این خصوص چند مورد باید از طرف دانشگاه شفاف گردد و قطعا پیگیری از جناب آقای دکتر توفیقی و کمیسیون آموزش مجلس ادامه خواهد یافت:
  ۱- اگر ملاک ظرفیت و سایر موارد پردیس بر اساس کنکور روزانه و سازمان سنجش بوده است چرا امتحان دروس کتبی کاملا مغایر با امتحان کتبی سازمان سنجش بود.در رشته دکتری روزانه حداقل ۵ درس بعنوان دروس آزمون کتبی مورد ارزیابی قرار می گرفت ولی در پردیس خوارزمی فقط یک درس مورد آزمون کتبی قرار گرفت.
  ۲- چرا افرادی که نمره حداقل آزمون کتبی را کسب نکرده اند برای مصاحبه دعوت شده است .
  ۳- طبق تمام استانداردها، معرفی برای مصاحبه حداکثر ۳ یا ۴ برابر ظرفیت و از بین قبول شدگان در آزمون کتبی می باشد در صورتیکه در پردیس خوارزمی ۱۲ برابر ظرفیت برای مصاحبه معرفی شده است. ( با توجه به کاهش ظرفیت)
  ۴- اساسا جمع آزمون بسیار ناقص کتبی با ظریب ۵۰ درصد با مصاحبه انجام شده کاملا غلط بوده و ظریب ازمون کتبی حداکثر بر اساس دروس امتحان گرفته شده باید برآورد شود مثلا در رشته منابع انسانی حداکثر ظریب آزمون کتبی ۱۰ درصد صحیح می باشد ( فقط ۱ درس آزمون شده است )
  ۵-اصلی ترین فلسفه ایجاد پردیس بویژه در مقطع دکتری جلوگیری از خروج دوطلبان متقاضی از کشور و ایجاد بودجه برای دانشگاههاست لذا تاکید وزارت علوم برای جلوگیری از افت کیفیت دانشگاه با جذب دانشجویان پولی منطقی نیست . باید آسیب شناسی کرد که چرا خیل عظیم دانشجویان ایرانی که سرمایه های این مملکت را در دانشگاههای مالزی و هند خرج کرده اند چرا کیفیت آنجا را پایین نیاورده اند و اساسا چرا ما باید کارهای ساده را پیچیده کنیم و بعد با سختی به انجام برسانیم تا ارزش پیدا کند . یا حق

 18. محمدی گفت:

  من که تو آزمون کتبی نمره 57 و در مصاحبه نمره 46.6 را آورده ام و میانگینم میشه 51 درصد. پس تکلیف من چی میشه؟

  • حمید گفت:

   جناب آقای دکتر درست می فرمایند
   خیلی ها در حد و اندازه دانشجوی دکتری نبودند با اینکه کلی مقاله چاپ رسانده بودند.