مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

درج عنوان پردیس در مدرک دکتری پذیرفته شدگان بدون آزمون پردیس ها

معاون آموزشی وزارت علوم از عدم درج عنوان “پردیس” در مدارک تحصیلی دانشجویان شبانه مشغول به تحصیل در پردیسهای خودگردان دانشگاههای کشور و درج این عنوان در مدارک تحصیلی پذیرفته شدگان بدون آزمون این پردیسها خبر داد.

حسین نادری منش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره درج عنوان ” پردیس ” در مدارک تحصیلی آن دسته از دانشجویانی که در پردیسهای خودگردان پذیرفته شده اند، گفت: بر اساس شیوه ای نامه ای که برای پذیرش دانشجویان پردیسهای خودگردان ابلاغ شده است، عنوان ” پردیس ” در مدارک تحصیلی آن دسته از دانشجویانی که بدون حضور در آزمون نیمه متمرکز سازمان سنجش مجوز لازم پذیرش در این پردیسها را دریافت کرده اند، درج می شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام وزارت علوم، عده ای از افراد می توانند بدون شرکت در آزمون نیمه متمرکز و البته شرکت در یک آزمون خاص با نظارت سازمان سنجش در پردیسهای خودگردان مشغول به تحصیل شوند.

معاون آموزشی وزارت علوم، درباره درج دقیق این عنوان در مدارک تحصیلی دانشجویان، تاکید کرد: عنوان ” پردیس خودگردان ” در مدرک تحصیلی این دانشجویان درج خواهد شد.

نادری منش همچنین درباره درج عنوان پردیس در مدارک دانشجویان نوبت دومی که در این پردیسها تحصیل می کنند به مهر گفت: عنوان پردیس در مدارک دانش آموختگان نوبت دوم(شبانه) بکار برده نمی شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴۰)

 1. جواد می‌گه:

  هر چی نگاه کردم ببینم بالاخره کسی در مورده این که عنوان شبانه توی مدرک درج میشه یا نه، کسی جوابی داده، دیدم همه فقط حرف خودشونو زدن. انگار حرفهای بقیه رو نخوندن. حالا لطفا اگه کسی چیزی میدونه این رو بخونه و جواب بده. چون توی ایران مدرک آدما مهم تره از آدما. پس اگه بدونم درج میشه اصلا ترجیح میدم شبانه نخونم حتی مجانی.

  دوست عزیز
  هنوز کسی با مدرک شبانه فارغ التحصیل نشده است
  اما طبق آخرین بخش نامه ها قرار است عنوان نوبت دوم در مدرک درج گردد

 2. شادی می‌گه:

  آیا عنوان نوبت دوم در مدرک دکتری قید می شود یا خیر؟

 3. نیما می‌گه:

  من با رتبه خوبی الان دارم پردیس میخونم اونم به خاطر اینکه میگفتن توی مدرک واسه کسایی که با کنکور میان اسم پردیس درج نمیشه فردا هم اخرین مهلت تکمیل ظرفیت هستش اگه کسی از وضیعت درج اسم پردیس خبر داره بگه تا تکلیفمون معلوم شه مرسی دوستان

 4. meydoo می‌گه:

  جای شکرگزاری داره واقعا.ما که با اختلاف ناچیز در کنکور با بچه های روزانه در پردیس پذبرفته شدیم و باید شهریه پرداخت کنیم حداقل عنوان پردیس رو مدارکمون نباشه.اگه یه تست بیشتر زده بودم حالاپنجاه میلیون نباید میدادم!!

 5. sh می‌گه:

  اقا ارمین و آقا مهرداد از راهنماییتون ممنون فقط از این میترسم که بعد ۴سال زحمت و هزینه بگن پردیسی هستی و مدرکت با آزمون سراسری نیست

 6. دانشجوی دکتری می‌گه:

  بالاخره مدرک پردیس اعتبار داره یا نه اگه معتبره پس چرا این قد بحث هست حالا تو مدرکم بنویسن پردیس مگه چی میشه من خودم دانشجوی پردیسم میشه با دکتری پردیس هیات علمی شد یا نه تو رو خدا اگه کسی می دونه بگه منم نگران شدم یا برم انصراف بدم….

 7. مهرداد می‌گه:

  کاملا مشخص است. متن ابهامی ندارد. آن دسته از دانشگاه هایی که خود با نظارت سنجش دانشجوی ارشد و یا دکتری می گیرند عنوان پردیس ذکر می شود. ولی آنهایی که از طریق آزمون نیمه متمرکز قبول می شوند عنوان پردیس خود گردان ذکر نمی گردد. و این هم عین عدالت است چون تعداد این افراد زیاد نیست و از طرفی این افراد با فاصله ای نه چندان زیاد در رده بعد از روزانه ها قرار گرفته اند مثل اینکه ظرفیت ها افزایش یافته است. حال دادن هزینه به اندازه کافی دردو رنج به این قبیل دانشجویان وارد می کند. اگر عنوان پردیس درج نشود البته بهتر است چون آنها تمیز داده می شوند از دانشجویانی که از طریق آزمون های داخلی با سهولت بیشتری قبول می شوند. در اینصورت آینده شیرین تری برای پردیسی های قبول شده از طریق دکتری نیمه متمرکز به وجود خواهد آـمد .

 8. sh می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید لطفا بگید اعتبار مدرک دانشگاه علوم تحقیقا ت تهران بهتره یا پردیس دولتی ساری چون هر دو جا قبول شدم خواهش میکنم جواب بدید

  • مهرداد می‌گه:

   اگه ساکن تهران هستید علوم و تحقیقات ولی بعدا فقط برای ازاد هیات علمی ی تونید بشید. اگر نزدیک ترید به ساری خب معلومه که دولتی بهتره.

  • آرمین می‌گه:

   سلام – ۱۰۰% معلومه که ساری ترازش بالاتره و دولتی هم هست.و برای هیات علمی هم دولتی جذب میکنه هم آزاد. تازه هزینه آزاد ۲۰ % بیشتره سراسری هم هیات علمی نمی گیره.

 9. sh می‌گه:

  سلام خسته نباشید من علوم تحقیقات تهران با رتبه ۶ و پردیس دولتی دانشگاه ساری قبول شدملطفا بگید کدوم از لحاظ اینده و جذب کار اعتبار بیشتری داره

 10. مهسا می‌گه:

  اول اینکه شرکت کنند گان پردیس یا روزانه همه تلاششون رو برای قبول شدن می کنندو رزومه خوبی هم برا مصاحبه میبرند که قبول میشند اینقدر بسته و غیر منطقی قضاوت نکنید مگه روزانه چقدر ظرفیت داره که همه پذیرفته بشند پردیس برای این بوجود اومده که مغزها به خارج نرند و داخل کشور درس بخونند و اما درخصوص این که کلمه پردیس برای کسایی که از طریق سنجش وارد پردیس شدند نوشته نمیشه و برای کسایی که با آزمون داخلی هستن نوشته میشه چرا باید فرق بذارن در صورتی که کلاساشون تو دانشگاه مشترک و سر یه کلاس میشینن عدالت باید رعایت شه

 11. دانشگاه آزاد می‌گه:

  سلام دوستان عزیز
  من میخوام بدونم تو ایران با این همه پهنا چرا فقط نهایت ۱۰ یا آخرش دیگه ۱۵ تا دانشگاه خوبه که واسه درس خوندن باید تلاش کنیم تا این جا قبول بشیم با ظرفیت بسیار محدود؟؟؟؟خوبه بیام عمرم رو ۵و۶ سال بزارم پشت کنکور و آخرش قبول نشم بعد ترک تحصیل رو ترجیح بدم؟یا برم دانشگاه آزاد درس بخونم تا حداقل عمرم حروم نشه.بعد هم هرجا پا بزارم بگن آزاد خوندی؟اون که کار نداره.
  پس ما دانشگاه آزادیا باید چکار کنیم این همه پول خرج کردیم هر چی هم گفتن با دیده ی منت قبول کردیم و تلاشمون رو کردیم بیشتر نخواستن تا ما بیشتر تلاش کنیم کسی هم نبوده راهنمایی کنه. پس باید چکار کنیم؟تا ما رو هم تحصیل کرده بدونن و بهمون احترام لازم رو بزارن گرچه دیگه دولتی وآزاد نداره به کسی احترام نمی زارن.

 12. بچه ها!!!! می‌گه:

  بچه ها کسی بوده که ارشدش را از پردیس ها گرفته باشه و دکترا مصاحبه رفته باشه؟؟
  می خوام بدونم تو مصاحبه چه برخوردی نسبت به مدرک پردیس ها دارن!
  ردشون می کنن..مثل آزاد بهش نگاه می کنن یا…

  • رضا می‌گه:

   سلام – من برادرم ارشد رو در پردیس شریف کیش در سال ۹۰ به پایان رسوند و در همون سال در آزمون سراسری به مطاحبه دعوت شد و حضور در پردیس شریف براش حتی امتیاز هم محسوب شد و در دانشگاه دولتی ( روزانه ) در مقطع دکتری قبول شد.

  • مریم می‌گه:

   سلام من هم ارشدم دوره مشترک بود و دکتری فردوسی مشهد قبول شدم. اگر رتبه ورزومه خوبی داشته باشید جبران میکند.

 13. موسوی می‌گه:

  خواهشا در رابطه با سرنوشت بچه های استعداد درخشان های پردیس ها و اینکه ایا دانشگاه های دولتی آن ها را بدون کنکور(از طریق مصاحبه) می پذیرند یا نه تحقیق فرمایید
  با تشکر فراوان

 14. امیر می‌گه:

  یعنی الان ما که با کنکور سنجش وارد پردیس شدیم پردیس تو مدرکمون درج نمیشه دیگه؟

 15. محدثه (مدیریت دولتی می‌گه:

  چرا لقمه رو میپیچونن. منظورش این بود هرکسی پردیس بره چه از طریق کنکور سراسری و چه از طریق آزمون داخلی کلمه پردیس روی مدرکش قید میشه اما اونایی که شبانه قبول شدند ولی محل تحصیلشون پردیس دانشگاهها هست مدرک شبانه بهشون میدن نه پردیس. همین
  شاد و موفق باشید

 16. پردیس می‌گه:

  ما که نفهمیدیم؟! وقتی در دفترچه آزمون دکتری ۹۲ پذیرش دانشجو در پردیس دانشگاه مانند پردیس البرز یا شیراز یا کیش و… نوشته شده این که عنوان پردیس ذکر نمی شود دیگر یعنی چه ؟!گمان می کنم ما را کودک پنداشته اند.؟ امیدوارم با تدبیر آقای توفیقی مشکل پردیسی ها حل شود.عنوان پردیس را بردارند نامی دیگر بگذارند و از سال آینده تنها از شیوه ی آزمون سراسری پذیرش کنند.

 17. محمد می‌گه:

  اینکه کلمه پردیسی در مدارک ثبت میشه مورد تاییده و جای تردید نیست

 18. ن می‌گه:

  مطمئن باشید عنوان پردیس خودگردان برای تمام پردیسها میخوره من از منبع موثق اطلاع پیداکردم رو این موضوع اصلا شک نکنید صدرصد مطمئن باشید

 19. دانشجوی دکتری می‌گه:

  اگه قراره پردیس درج بشه باید واسه همه درج بشه چه وضعشه با پردیس قبول بشن بعد مدرک بدون قید عنوان پردیس بگیرن. تکلیف کسانی که زحمت میکشن روزانه پذیرفته میشن چیه پس!

 20. پذیرفته شده 92 می‌گه:

  تا آنجا که من می دانم رئیس دانشگاه پردیس تهران گفته است عنوان پردیس در مدارک درج نمی شود. حالا که ما ازمون داخلی دادیم ، مصاحبه شدیم و پذیرفته شدیم و ثبت نام کردیم و پول واریز کردیم می گویند عنوان پردیس درج می شود؟

 21. amir می‌گه:

  من متوجه نشدم ، آیا من که در آزمون داخلی دانشگاه شرکت کرده ام و مصاحبه سنگینی را پشت سر گذاشته ام و قبول شده ام باید عنوان پردیس در مدرک من درج شود؟ خواهش می کنم کسانیکه مطلع هستند پاسخ دهند؟ آیا این منصفانه است؟ یا باید انصراف دهم؟

 22. morteza می‌گه:

  خیلی نامردیه هرکس پول داشته باشه میره پردیس بخونه. اونوقت براش عنوان پردیس هم تو مدرکش نباشه. بنظرم باید عنوان پردیسو بزنن تاحق کسایی که درس میخونن و روزانه قبول میشن ضایع نشه.

 23. سعید می‌گه:

  سلام
  چه کسی میگه پردیس بدون آزمونه؟

  • حسین می‌گه:

   همه میدونن… نیاز نیست کسی بگه… آزمون پردیس فرمالیته ی… بهتره روزانه درس خوند تا حرف و حدیثی تووش نباشه…

   • یاشار می‌گه:

    حسین آقای عزیز
    من گمان می کنم درست نباشه با کوچیک کردن شخصیت تحصیلی فردی، بحث رو ادامه داد
    اگر مطلع باشی سیستم استاندارد جذب دانشجو تقریبا در تمام دانشگاههای دنیا به همین شکله و افراد با توجه به علاقه مندی مطالعاتی و تحقیقاتی خودشون و البته تقبل هزینه تحصیلی در مقاطع بالاتر تحصیل می کنن.
    بنابراین تفاوت سطح علمی فارغ التحصیلان منوط به فعالیت های تحقیقاتی، معدل و سوابق تحصیلی اون هاست.
    سیستم آزمون کنکور در کلیه مقاطع از منظر بسیاری از اساتید جای ایراد داره که خروجی مطلوب اون، اساتیدی هستند که بار علمی متناسب با مرتبه علمی ندارن.

 24. حامد می‌گه:

  من شبانه ام.داخل مدرکم میزنه شبانه؟شبانه که از پردیس قبول شدنش سختره.اگه پردیسو نمیزنن شبانه رو هم نباید بزنن..

 25. واقعیت می‌گه:

  سلام دوستان.من شیوه نامه وبخششنامه خودوزارت علوم رو به وزارت علوم دفترآقای نادری منش بردم متاسفانه حتی خودشون قبول نداشتند و گفتند پردیس ذکر میشه.در ضمن دوستان اگه قراره شبانه باشه چرا پردیس رو کارت و سایت دانشجویی پردیس میزنند من کلی پیگیر شدم ولی متاسفانه هیچ کس جوابی نمیده. دوستان حتی خداشاهده به معاون آقای نادری منش هم گفتم چراتفاوتی بین پردیس با کنکور و پردیس بدون آزمون وجود داره گفتندهیچ تفاوتی نداره.مدیر محترم سایت من هنوز ثبت نام نکردم لطفا خبر قطعی به ما بدید آیا شبانه محسوب میشیم یاپردیس؟

 26. محسن می‌گه:

  سلام
  خبر شفافیت نداره
  من با رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران در این باره صحبت کردم گفتن که پردیس برند ما حتما در مدرک درج خواهد شد

 27. مریم می‌گه:

  با سلام.یعنی دانشجویی که از طریق آزمون دکتری ۹۲ در پردیس پذیرفته شده.داخل مدرکش کلمه پردیس نمی نویسند. خیلی خوشحال شدم . چون ما هم امتحان دادیم و هم مصاحبه رفتیم.

  • بهزاد می‌گه:

   دوست عزیز درج کلمه پردیس مهم نیست. بگردید دنبال کار وشغل. من پردیس درس می خونم شما فکر کردید فقط خودت آزمون دادید؟ ما هم که در آزمون داخلی شرکت کردیم از بین ۶۰ نفر ۷ نفرمون قبول شدند. از من به شما نصیحت هیچ وقت تلاش کسی را هرچند کم زیر سوال نبر

 28. داوطلب92 می‌گه:

  لطفا” جواب بدید خبر خیلی خوبیه حداقل برا کسانیکه بارتبه بالا پردیس قبول شدن ومیلیونها تومان هزینه میکنن.

 29. داوطلب92 می‌گه:

  منظور همه پذرفته شدگان پردیس ازطریق کنکور سراسری است یا فقط نیمه دوم(شبانه)؟ شبانه با پردیس فرق داره.

  بله متأسفانه خبر از دقت لازم برخوردار نیست. به محض کسب اطلاعات دقیق تر منتشر خواهیم کرد.

درج نظر