مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

مصاحبه با رتبه برتر دکتری حقوق

آقای یوسف براری مهمان امروز پی اچ دی تست، در آزمون دکتری 92 در رشته حقوق خصوصی و در دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شده اند. ایشان ورودی کارشناسی سال 83 دانشگاه خوارزمی تهران و کارشناسی ارشد سال 87  دانشگاه اصفهان دررشته حقوق خصوصی می باشند.

barari

پی اچ دی تست : با سلام ، آیا در آزمون دکتری سالهای پیش نیز شرکت کرده بودید؟

با سلام و وقت بخیر خدمت شما و همکاران محترمتان. بله. در آزمون های 90 و 91 نیز شرکت کردم اما نه به صورت جدی. مجاز به انتخاب رشته هم شدم اما با توجه به رتبه ام انتخاب رشته نکردم.

پی اچ دی تست : امسال چگونه درس می خواندید؟

اواخر تابستان بود که به طور جدی شروع به درس خواندن کردم و با توجه به اینکه بنده در آن زمان در حال گذران خدمت سربازی در استانی غیر از استان خود بودم، طبعا شرایط لازم برای مطالعه فراهم نبود و توانایی مطالعه گسترده را نداشتم. به همین دلیل به مطالعات اندک بسنده نمودم و نهایت تلاشم برای درس خواندن، از یک تا دو ساعت در روز فراتر نمی رفت. با احتساب اینکه به دلیل شرایط نامناسب ممکن بود حتی چند روز مطالعه ای نداشته باشم. در دو هفته آخر منتهی به آزمون این مطالعات به 11 تا 13 ساعت در روز افزایش پیدا کرد.

البته در رشته حقوق دانسته های قبلی داوطلب نقش مهمی در موفقیت او دارد. اما مرور اطلاعات گذشته نیز تاثیر زیادی دراستفاده از این دانسته ها دارد. و برای بنده با توجه به شرایط فوق، اطلاعات قبلی نقش اصلی در قبولی من ایفا نمود. این اطلاعات نه تنها در آزمون برای من مفید بود، بلکه با توجه به مصاحبه های علمی و پرسشهای تحلیلی اساتید دانشگاهها، در آنجا نیز به کار بنده آمد و توانستم در کنار سوابق پژوهشی نظر مساعد اساتید دانشگاه شهید بهشتی را جلب نموده و نمره خوبی کسب کنم.

در خصوص مطالعه منابع باید عرض کنم؛ مهمترین درس سوالات تخصصی متون فقه می باشد که نیمی از این سوالات را تشکیل می دهد و با توجه به شیوه طرح سوالات این درس که براساس عین عبارت فقهی می باشد،  بدون مطالعه جواب دادن به سوالات آن دشوار یا غیرممکن است برعکس درس حقوق مدنی و تا حدودی حقوق تجارت که می توان با استدلال و دانسته های قبلی به بسیاری سوالات آنها پاسخ داد. بنده برای درس متون فقه کتاب دو جلدی ” تحریرالروضه فی شرح لمعه ” (آقای امینی و آیتی) را مطالعه کردم که با توجه به بررسی هایم بعد از آزمون، متوجه شدم تقریبا تمام سوالات از این کتاب طراحی شده بود. برای حقوق مدنی فقط کتاب ” قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی ” دکتر ناصر کاتوزیان را خواندم البته مطالعات سالهای قبل بنده هم در کنار مطالعه کتاب فوق به کار من آمد. برای حقوق تجارت هم تاکید اصلی من روی قانون تجارت بود البته نکات مهم کتب 5 جلدی دکتر ربیعا اسکینی را هم که در سالهای قبل یادداشت برداری کرده بودم، مطالعه کردم.

برای استعداد تحصیلی مطالعه ای نداشتم. در خصوص زبان انگلیسی نیز مطالعاتم محدود به همان دانسته ها و مطالعات سالهای قبل بود البته در کنار همه این کتب از کتابهای تست انتشارات کمالان نیز کمابیش استفاده نمودم که به جز موضوع استعداد تحصیلی، در سایر زمینه ها صاحب کتابهای تست مفیدی است.

پی اچ دی تست : با منابع چگونه آشنا شدید ؟

با توجه به اینکه قبلا در انواع آزمون های حقوقی از جمله وکالت و قضاوت هم شرکت کرده بودم، و اینکه برخی دروس هم با آزمون کارشناسی ارشد مشترک هستند و همچنین سالهای قبل هم به صورت آزمایشی در آزمون دکتری شرکت کرده بودم، همه اینها دست به دست هم داد تا مشکلی در زمینه شناخت منابع نداشته باشم.

پی اچ دی تست : کارنامه پژوهشی تان چگونه است ؟

این را اول بگویم که رشته حقوق از این لحاظ رشته تقریبا خاصی است. اصولا در رشته حقوق ارائه مقاله کار ساده ای نیست و هر مقاله خود ارزش زیادی دارد. و تعداد دانشجویانی که صاحب مقاله خوبی باشند، محدود است. من یک مقاله علمی پژوهشی و یک مقاله علمی ترویجی داشتم. دو مقاله همایش هم ارائه کرده بود و چند تا از مقاله هایم هم در مجلات بدون رتبه علمی چاپ شده بود.

پی اچ دی تست : از مصاحبه هایتان برایمان بگویید.

 مصاحبه ها بیشتر حول سوالات درسی بود که جنبه تحلیلی و استدلالی داشت و تقریبا از تمام دروس رشته حقوق خصوصی و همچنین از سوابق پژوهشی و اولویتهای انتخابی و محل تحصیل مقاطع قبلی پرسش می شد.

من به ترتیب انتخاب هایم به پنج دانشگاه تهران ، شهید بهشتی ، تربیت مدرس ، اصفهان و خوارزمی دعوت شدم. فرآیند مصاحبه دانشگاه تهران خیلی طولانی و خسته کننده بود و از هشت صبح تا پنج بعدازظهر معطل بودیم. البته از بچه های خود دانشگاه سوال زیادی پرسیده نمی شد.

مصاحبه دانشگاه های شهید بهشتی و تهران به این صورت بود که اساتید هر درس در اتاق جداگانه ای نشسته بودند و در خصوص درس مربوط به خود سوال می پرسیدند و می بایست در تک تک اتاق ها حاضر می شدیم.

در دانشگاه شهید بهشتی در هر اتاق یک استاد بود اما در دانشگاه تهران در برخی اتاق ها دو یا سه استاد بودند و در خصوص درس مربوط به آن اتاق سوال می کردند.

در دانشگاه تربیت مدرس هم تقریبا هر استاد به طور جداگانه سوال می پرسید اما در اتاق های جداگانه نبودند بلکه صندلی آنها از یکدیگر فاصله داشت.

دانشگاه های خوارزمی و اصفهان هم که اساتید به طور گروهی و درکنار یکدیگر سوال می پرسیدند. ناگفته نماند که از بین این 5 مصاحبه، دانشگاه اصفهان از همه منظم تر و با برنامه تر بود.

برای دانشجویان و دوستان عزیز در آزمون امسال آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم با سعی و تلاش به هدف خود برسند.

منابع مورد مطالعه: قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی (دکتر ناصر کاتوزیان)، کتاب متون فقه دو جلدی ” تحریرالروضه فی شرح لمعه “(آقایان امینی و آیتی)، کتب 5 جلدی حقوق تجارت(دکتر ربیعا اسکینی)، کتاب استعداد تحصیلی کتابخانه فرهنگ، کتب زبان، کتابهای تست انتشارات کمالان

موفق و موید باشید

darsad-barari

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رضا گفت:

  سلام آقای براری
  آیا سابقه تدریس در قبولی دکتری موثره؟بدون اینکه کار پزوهشی انجام داده باشیم.باتشکر

 2. دکتری حقوق گفت:

  سلام اقای براری چنانچه شخصی در مصاحبه پردیس دانشگاه تهران جزو 5 نفر باشد ولیکن پردیس را الویت پنجم زده باشد و بقیه مصاحبه ها را شرکت نکند ایا کسی که مثلارتبه 8 مصاحبه شده باشد والویت اولش پردیس باشد سازمان سنجش وی را جز قبولی قطعی اعلام می کند وان شخص با رتبه 5 شانس قبولی ندارد؟ایا این موضوع صحت دارد پس 70 درصد مصاحبه تاثیری ندارد ؟ با تشکر فراوان

 3. رضا گفت:

  سلام. اقای براری بنده روزانه حقوق خصوصی تربیت مدرس خوندم. به نظر حضرت عالی دکتری کجا روزانه تو تهران می تونم با رتبه زیر 10 در ازمون کتبی وبدون کار پژوهشی قبول شوم؟با تشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بستگی به مصاحبتون داره اگه خیلی خوب باشین و نمره خوبی بگیرید حتی میتونید همه جا قبول شید
   موفق باشید

 4. Nima گفت:

  سلام آقای براری
  واقعا ممنون از راهنمایی هایتان
  بنده هم مثل جنابعالی دانشگاه تهران را قبل از بهشتی زده ام اما رتبه ام از شما پایین تر است، حال اگر در جلسه مصاحبه بهشتی پرسیدند چرا ما را اول نزدید چه جواب بدهم؟ دانشگاه بهشتی این مورد را می پرسد.
  جسارتا خواهشمندم در نزدیک ترین زمانی که برایتان ممکن است جواب بنده را بدهید چرا که مصاحبه ام نزدیک است. ممنون

 5. دكتري حقوق گفت:

  سلام اقاي براري اكر جزء ٥ نفر قبولي در مصاحبه باشيم ايا سازمان سنجش ميتواند در اسامي دخل و تصر ف نمايد . رتبه من ٢٦٠ بوده و مصاحبه برديس دانشكاه تهران انجام شد. نحوه بذيرش نهايي رابفرماييد.ايا دانشكاه عدالت بهتر است يا برديس تهران.

 6. حسین/حقوق خصوصی گفت:

  سلام اقای براری با تشکر از شما بابت راهنمایی . فرمودید حقوق خصوصی نزدیک ترین گرایش به حقوق اقتصادی است .من نگرانه ایا با حقوق اقتصادی در مصاحبه دکتری خصوصی یا نفت وگاز قبول می شوم ؟لطفا راهنمایی بفرمایید

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   بله چرا قبول نشید درسته که ممکنه کمی تاثیر منفی داشته باشه نه تو این حد که قبول نشید
   نگران نباشید انشاله قبول میشید
   موفق باشید

 7. شهاب گفت:

  سلام اقای براری . با ارشد حقوق اقتصادی وکسب رتبه زیر 10 تو شهر تهران دکتری حقوق خصوصی کجا می شه قبول شد؟بنده ارشد حقوق اقتصادی علامه دوره روزانه خوندم.متشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بنظرم یکی از دانشگاههای تهران و بهشتی یا مدرس قبول میشید مگر اینکه مصاحبتون خیلی بد بشه یا دیگران خیلی خوب باشن
   موفق و موید باشید

 8. majid گفت:

  با سلام خدمت دوستان حقوق خصوصی
  اگر امکان دارد پاسخنامه دروس عمومی (زبان ،استعداد) شما در صورتی که F می باشد برای بنده ارسال فرمایید
  (اعتراض زدم سنجش که پاسخنامه با کد اشتباهی تصحیح شده حالا جواب دادن که درست تصحیح شده)
  با تشکر

 9. حسین گفت:

  سلام. اقای براری با ارشد حقوق اقتصادی علامه یا بهشتی (روزانه)، روزانه دکتری چه گرایشی می شه شرکت کرد وکجا می شه قبول شد تو تهران؟با تشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   خب طبعا همه گرایشات میتونید شرکت کنید ولی نزدیکترین گرایش به رشته شما خصوصیه
   کجا قبولشدن خب بستگی به رتبتون داره الان نمیشه گفت
   موفق باشید

 10. س گفت:

  سلام
  خواستم به دوستانی که دانشگاه تهران دعوت شدن بگم فقط خوب بخونن و با اعتماد به نفس کامل برن مصاحبه چون تهران سواد و نحوه ارایه اطلاعات براش خیلی مهمه اتفاقا نسبت به بهشتی خیلی کمتر دو دانشجوهاش حساسه. همین پارسال که مصاحبه 50 درصد نقش داشت من دوستم بیست و خورده ای بود(درست یادم نیست) ولی خیلی مسلط بود دانشجوی تهرانم نبود اما پذیرفتنش. اما یکی از بچه های دیگه 3بود هم ارشد و هم کارشناسی تهران بود اما ردش کردن
  پس اصلا به این چیزا فک نکنید و فقط بخونید که مسلط باشید
  موفق باشید

 11. شهاب گفت:

  با سلام وتشکر. اقای شهابی من رتبه 48 سهمیه و49 غیر سهمیه را در ارشد اوردم و با توجه به این که در حال تحصیل در دوره ارشد علوم تحقیقات تهران در گرایش خصوصی هستم وتا پایان بهمن 93 از پایان نامه خودم دفاع می کنم(یعنی ترم 5).در تردیدم که ارشد علامه یا بهشتی و.. دوباره حقوق خصوصی بخونم یا حقوق اقتصادی یا مالکیت فکری . هدفم قبولی در دکتری حقوق خصوصی است ودوست هم ندارم ارشد علامه یا بهشتی و.. را از دست دهم .از طرف دیگر قصد خوندن تکراری حقوق خصوصی را ندارم. به نظر شما بین حقوق اقتصادی ومالکیت فکری کدام یک را انتخاب کنم که در دکتری حقوق خصوصی در روزانه تهران قبول شوم؟مالکیت فکری یا حقوق اقتصادی علامه وبهشتی؟با تشکر

 12. حقوق گفت:

  آقای براری عزیز
  با سلام
  رشته من حقوق است اما نه گرایش حقوق خصوصی.
  سوال من رو دوستان دیگر البته به شیوه های دیگر پرسیده اند و حضرتعالی پاسخ داده اید، من این سوال را به گونه دیگری می پرسیم.
  چقدر محتمل است کسی که رتبه3آورده است پذیرش نشود؟ البته نباید فراموش کرد که امسال مصاحبه 70 درصد نقش دارد. البته این را هم عرض کنم که در رشته ما در دوره روزانه فقط سه دانشگاه تهران، بهشتی و علامه پذیرش دارند و من هم فقط دوره روزانه را انتخاب کرده ام اما مدرک ارشد من از هیچ کدام از این سه دانشگاه نیست.

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   ایکاش واضحتر میپرسیدید
   رشتتون چیه؟ چقدر ظرفیت داره؟ و …..

   • حقوق گفت:

    رشته حقوق بین الملل
    دانشگاه تهران 4 نفر
    دانشگاه بهشتی 8 نفر
    دانشگاه علامه 5 نفر

    سوالم این بود که چه قدر احتمال دارد بنده با رتبه 3 پذیرفته نشوم؟ من مقاله ندارم و دانشگاه ارشدم هم هیچ کدام از سه دانشگاه بالا نیست. ضمن این که نباید فراموش کرد که امسال 70 درصد مصاحبه تاثیر دارد.

    • یوسف براری گفت:

     سلام
     بنظرم احتمال قبولیتون در یکی از سه دانشگاه بالا 70 درصده ولی اگه جای دیگه هم زده باشید بنظرم قطعا قبولید
     موفق باشید

     • حقوق گفت:

      ممنون از پاسخ گویی شما آقای براری عزیز
      فقط یک توضیح این که رشته ما همین سه دانشگاه را دارد و البته شبانه و پردیس دانشگاه تهران که البته من هیچ کدام را انتخاب نکردم.

 13. رضا گفت:

  سلام . در ارشد سال 93 (امسال ) رتبم تو گرایش خصوصی و8 و13 شده در سهمیه 48 وبدون سهمیه 49. به نظر شما کدام دانشگاه ها در تهران روزانه قبولم؟ممنون از راهنمایی شما.

 14. صادق گفت:

  سلام. اقای براری . یکی از دوستان پرسیده بود اگر کسی رتبش زیر 10 بشه مثلا 1 تا5 در ازمون کتبی ،از دانشگاه ازاد باشه .سوابق پژوهشی نداشته باشه سراسری روزانه تو تهران دانشگاه خوب سراسری مثل بهشتی یا علامه و… قبوله یا نه؟شما فرموده بودید قطعا قبولید. اما متاسفانه خیلی دوستان در همین سایت ادمو ناامید می کنن می گن دانشگاه ازاد باشی شانسی نداری. حالا من موندم کی راست می گه؟رشتمم حقوق خصوصی . لطفا کمک کنید. با تشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   الان هم بنده معتقدم این شخص با شرایطی که فرمودید قطعا قبوله تجربه دارم و میدونم اینجوره حالا نه الزاما تهران و بهشتی و علامه ولی قطعا یه دانشگاه دیگه از تهران قبولید این نظر بندست و با دلیل و منطق هم میگم
   موفق باشید

   • صادق گفت:

    اقای برابری با سلام وتشکر ازشما. غیر سه دانشگاه که فرمودید کجا منظور شماست؟لطفا بفرمایید .رتبه 1 ازمون کتبی را با شرایط بیان شده کجا قبول می دانید . رتبه 2 تا 5 را کجا؟لطفا بفرمایید.ممنون

 15. اسدی گفت:

  سلام
  من رتبه53 شدم وروزانه شیراز، اصفهان، مازندران قم، موسسه آموزش عالی تهرن دعوت به مصاحبه شدم معدل کارشناسی18.61وارشد17.89امانه زبان کار کردم ونه مقاله ای دارم.سال92رتبه 1کانون وکلا شدم.احتمال قبولیم تومصاحبه کدوم دانشگاه بیشتره؟لطفابفرماییدسوالات مصاحبه دانشگاه اصفهان از چه دروسی بود؟

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   قبل رفتن به مصاحبه که نمیشه گفت کجا احتمال قبولی بیشتره
   دانشگاه اصفهان همه چی میبرسه جز آ د م
   فقه و زبان و مدنی و تجارت و بخصوص مسئولیت مدنی قطعا میبرسن
   موفق باشید

 16. محمدی گفت:

  سلام جناب اقای براری
  میشه در مورد مفاد مصاحبه پیام نور و خوارزمی توضیح دهید

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   از بیامنور اطلاعی ندارم ولی خوارزمی بیشتر فقه و اصول میبرسن بخصوص اصول فقه حتما در این مدت اصول را بخونید
   موفق باشید

 17. به بهاران گفت:

  من نه از حرف اون کسایی که میگن با این رزومه دانشگاه تهران هیات علمیت میکنه، ذوق زده و خوشحال میشم و نه از حرف شما که میگی خیلی ضعیفه که تهران قبول شی ناراحت.
  چون هر دو حرف بدون پایه منطقیه و کاملا احساسی.

  ولی خب حرف گروه اول چون انرژی مثبتی داره برای من خوشایند تره مثل همه انسان های دیگه.

  موفق باشید

 18. علی گفت:

  دوستان رتبه یک تا 10 ازمون کتبی بدون سوابق پژوهشی غارغ التحصیل از دانشگاه ازاد علوم تحقیقات با معدل 17 به بالا چقدر شانس قبولی تو دکتری سراسری یکی از دانشگاه های خوب مثل بهشتی یا تهران یا علوم قضایی رو داره یا حتی علامه ؟لطفا بفرمایید

 19. به بهاران گفت:

  بدون شک شما هم اگه رزومه خوبی داشتید با توجه به اینکه امسال 70 به 30 است، با رتبه 27 تهران رو انتخاب میکردید.شما به خاطر رزومه نسبتا ضعیف( دو مقاله همایشی)، امیدتون به تهران صفر بوده و منطقا نزدید.ولی کسی که رزومه خوبی داره با فرمول امتیاز دهی امسال خیلی راحت میتونه از رتبه 1 هم پیشی بگیره.چون رتبه 1 از ازمون کتبی 30 می گیره و رتبه 33، 27 امتیاز.همش 3 تا اختلاف.که با رزومه قوی به راحتی قابل جبرانه.
  مطمئن باشید استادای تهران هم میدونن که اختلاف رتبه 1 با مثلا 30 ، فقط 5 تا تست غیر استاندارده.

  • بهاران گفت:

   اقا ارش شما با توجه به سن بالاتون بايد مقالات بيشتري داشته باشيد و اين كاملا طبيعيه ولي بقيه بچه ها كه اكثرا ٦٨ هستن اسن رزومه ضعيف به قوله شما!! واسشون عالي ام هست، و اساتيد اينو مد نظر قرار ميدن ولي من نميدونم دليل ناراحتي شما چيه الان؟! من كه گفتم واقعا اميدوارى و دعا ميكنم هرجا دوست داريد قبول شيد با اين رزومه خوب تهرانم حقتون شايد باشه و اميدىارم موفق باشيد

   • بهاران گفت:

    و بايد بگم رزومه شما واقعا قابل تحسينه ولي كسي مثل شما شايد اصلا نباشه اين همه مقاله و پژوهش انجام داده باشه ولي دانشگاه تهران علاوه بر ظرفيت كم روي بچه هاي خودش خيلي حساسه در انتخاب كه شانس رو معمولا كمتر هم ميكنه ولش شانس شما تو بهشتي و مدرس بيشتره و عرض قبلي به اين علت بود بازهم اميدوارم بهترين براتون پيش بياد و موفق باشيد

   • به بهاران گفت:

    من 28 سالمه بالا منظورتون چیه؟

    ضمنا همه این مقالات و کتاب رو من در یک سال یعنی سال 90 موقعی که 25 سالم بود نوشتم.دو سال اخیر هم سرباز بودم.و سن و تعداد مقالات هم بعید میدونم رابطه مستقیمی به هم داشته باشن.چون اگه اینطور باشه کسی که 40 سالشه باید 100 تا مقاله داشته باشه.که من ادم میشناسم مدیر گروهه و 10 سال استادیار کلا دو تا پژوهشی داره.

    من ناراحت نیستم. به صورت منطقی و مستدل حرف شما رو نقض کردم.

    موفق باشید

    • حقوق گفت:

     بر چه مبنایی می فرمایید که رتبه از آزمون کتبی 30 امتیاز میاره و رتبه 33 می تواند امتیاز 27 بیاره؟
     فکر می کنم تا اندازه ای غیر منطقی باشه که فاصله رتبه 1 و 33 در آزمون کتبی تنها 3 امتیاز باشد. تا آن جایی که می دانم اتفاقا در حقوق خصوصی که البته من حقوق خصوصی نیستم اما یکی از دوستانم این رشته است و چنین تعریف می کرد که فاصله رتبه 4 تا 29، به اندازه 2200 نمره در تراز است. اگر این طور باشد بعید است که آن وقت فاصله رتبه 1 تا 33 به اندازه تنها 3 امتیاز باشد.

 20. به بهاران گفت:

  دلیل اینکه میگید خیلی ضعیفه تهران قبول شم چیه؟چرا اگه 20 برابر هم مقاله داشته باشم باز قبول نمیشم؟

  پس کیا قبول میشن؟

 21. حسین گفت:

  اقای براری با سلام وبا تشکر از شما. فرمودید رتبه خوب بیارم قبولم. یعنی اگر رتبه 1 تا 5 کتبی را بیارم. روزانه یکی از دانشگاه های خوب تهران مثل بهشتی یا مدرس یا علوم قضایی یا خوارزمی قبولم ؟یعنی این حرفا که می گن از دانشگاه ازاد قبولی تو دانشگاه های سراسری خوب محاله دروغه؟ممنون

 22. arsh گفت:

  با سلام

  ببخشید آقای براری لطف میکنید نام اساتید مصاحبه کننده بهشتی رو بگید؟

  ممنون

 23. روزبه افلاکی گفت:

  جناب براری من دانشگاه تهران دعوت به مصاحبه شدم، لطفا از اساتید مصاحبه کننده و موضوع و سوالاتی که در مصاحبه می پرسن بگید ممنون می شم.

  • arsh گفت:

   سلام

   منم دعوت شدم.رتبتون چنده؟ رزومتون خوبه؟

   ممنون

   • روزبه افلاکی گفت:

    من رتبم 38 شده، یک مقاله دارم معدلم متوسط 18 هستش، شما چطور؟

    • به آقا پیام گفت:

     من 33 شدم.

     کلا 13 تا مقاله و کتاب دارم.با معدل 18.

     به نظرتون شانسمون برای تهران چقدره؟

     • بهاران گفت:

      من رتبم ٢٧ شد اصلا تهران رو انتخاب نكردم!! شما اميدتون خيلي بالاست ديگه!! خيلي خيلي ضعيفه تهران قبول شيد حتي اگه ٢٠ برار اين مقاله داشتيد!! در ضمن مقاله زيادم شايد خيلي واسه تيم مصاحبه گر جنبه خوبي نداشته باشه بازم اميدوارم هرجا دوست داريد و خيرتونه قبول شيد

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   در همه موضوعات اعم از مدنی و تجارت و زبان و فقه و آد م سوال میبرسن مصاحبه کننده ها از جمله آقای وادقانی، ایزانلو، جنیدی، شکوهی، محسنی، کریمی و….. هستنداگر زبان فرانسه هم آشنایی داشته باشی خیلی خوبه
   موفق باشید

 24. حسین گفت:

  سلام اقای براری. خیلیا می گن از دانشگاه ازاد دکتری سراسری محاله قبول شی حتی اگه نفر اول شی تو ازمون ،حالا من موندم چی کار کنم ؟لطفا راهنمایی بفرمایید .

 25. ارش گفت:

  آقای براری سلام

  ضمن تشکر از پاسخگویی شما بنده امسال به بهشتی دعوت شدم ممنون میشم اگه راجع به اساتید مصاحبه کننده و منابع مصاحبه توضیحی مختصر و مفید بفرمایید.

  تشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   منابع خاصی که نداره ولی تجارت و فقه و زبان و مدنی و شاید آیین دادرسی مدنی ازتون ببرسن زبان هم مکالمه هم ترجمه هم فارسی به انگلیسی میبرسن رو بایانامه خودتون هم مسلط باشید
   موفق باشید

 26. نگار گفت:

  آقای برابری
  با سلام به نظر شما رتبه در اختبار وکالت یاآزمون قضاوت و یا گواهی نامه های سمینار تاثیر جدی داره یا خیر؟؟؟؟؟ تاثیر جدی منظورمه؟؟؟؟

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   نمره وکالت یا قضاوت تاثیر نداره شاید حتی تاثیر منفی داشته باشه بس در اینخصوص چیزی نگید
   منظورتون از سمینار متوجه نمیشم اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید
   موفق باشید

 27. حسین گفت:

  اقای براری لطفا کمی در مورد ازمون قضاوت توضیح بفرمایید .می گن خیلی سخته . راسته؟کسب نمره عالی در ازمون تستی وتشریحی امتیازی داره؟تو تهران هم نگه می دارن یا نه؟در مورد مراحل مصاحبه هم لطفا بفرمایید؟چند مرحله است؟چی می پرسن.؟امکان قبولی هست؟با تشکر

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   بنظرم آزمون قضاوت امسال برای آخرین بار برگزار شد و دیگه برگزار نمیشه برس و جو کنید اگه برگزار میشه راهنماییتون میکنم
   موفق باشید

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   خیلی سخت که نیست عین آزمونهای دیگست
   نمره عالی قطعا موثره
   فعلا که تهران هم نیاز داره و با توجه به نمره طرف میتونه تو تهران هم مشغول بکار بشه
   تقریبا 6 – 7 مرحلست مختلفه علمی – عقیدتی – روانشناسی و…. چی برسیدن که قابل بیش بینی نیست همه چی میبرسن
   قطعا امکان قبولی هست
   موفق باشید

 28. حسین گفت:

  اقای براری . با سلام. کتاب اصول فقه شما در نمایشگاه کتاب بسیار عالی بود دسستتون درد نکنه. اقای براری با کسب رتبه یک در ازمون دکتری ایا امتیازی وجود دارد؟با توجه به این که فاقد سوابق پژوهشی هستم؟اگر امکان دارد مرا برای سال اینده مرا راهنمایی فرمایید؟متشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   بله رتبه 1 هم امتیاز داره
   شما اگه میتونید در کنار مطالعه برای آزمون سال بعد کارهای بژوهشی هم انجام بدید اگرنه باید رتبه خوب بیارید تا نداشتن سابقا بژوهشیتون جبران کنه اگه سال بعد رتبه خوب بیارید مطمئن باشید یجای خوب قبول میشید
   موفق باشید

 29. رتبه 95 خصوصی گفت:

  سلام و تشکر از آقای براری
  بنده روزانه همه دانشگاه ها رو انتخاب کردم غیر از شیراز ظرفیت کل روزانه ها امسال حدود 70 نفره. به نظر شما بنده جایی برای روزانه شانس دارم؟؟؟ حتی موسسه.
  ضمنا مدرک زبانم نمره اش حدنصاب نبوده کمتر بوده و اعتبار دو سالش هم چند روزه منقضی شده. این مدرک تاثیری داره؟؟؟؟؟؟؟
  باتشکر مجدد

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   بنظرم احتمال دعوت شدنتون به روزانه 50 درصده اون مدرک زبان هم از هیچی بهتره و میتونه تاثیر کمی داشته باشه
   موفق باشید

 30. شهاب گفت:

  سلام. اقای براری واقعا کار بزرگی انجام می دید به سوالات دوستان پاسخ می دید وراهنمایی می فرمایید اجرتون با خدا باشه. بنده ارشدم را در ازاد خوندم واحد علوم تحقیقات با معدل 17.18 ولیسانس تهران شمال با معدل 17.17 . امسال برای دکتری سراسری خیلی نگرانم که با رتبه تک رقمی زیر 10 یکی از دانشگاه های روزانه تهران مثل بهشتی یا مدرس یا خوارزمی یا علامه قبول نشم،به نظرتون شانسم چقدره؟راستش نه مقاله دارم نه کتاب ؟راهنمایی فرمایید ممنون شما هستم .

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   ببخشید متوجه نشدم سال آینده میخواید امتحان بدید یا امسال دادید و رتبتون شده زیر 10 ؟ اگر الان رتبتون زیر 10 شده دقیق بفرمایید چند شده؟
   موفق باشید

   • شهاب گفت:

    با سلام اقای براری برای سال دیگه منظورمه .اگر راهنمایی فرمایید ممنونم

    • یوسف براری گفت:

     با سلام
     اولا شما یسال وقت دارید میتونید در این مدت در کنار کارهای دیگه کار بژوهشی هم بکنید
     بر فرض هم سال بعد کار بژوهشی نداشته باشید اگر رتبه ای که گفتید بتونید بیارید خیالتون راحت باشه بنظر من قطعا یکی از دانشگاههایی که گفتید روزانه قبول میشید
     موفق باشید

 31. حسین گفت:

  اقای براری با تشکر وسپاس از پاسخ شما . لطفا اگر امکان دارید بفرمایید با توجه به این که بنده ارشد را در علوم تحقیقات تهران خوندم ،با کسب رتبه 1 تا 5 در ازمون کتبی مثلا رتبه 1 یا 2 ،در روزانه های تهران مثل تهران یا بهشتی یا علامه ،خوارزمی ،تربیت مدرس،شاهد و… (فقط روزانه منظورمه)،با توجه به ازاد بودن دوره لیسانس وارشد ، وبدون داشتن سوابق پژوهشی ،قبول می شم؟با سپاس وتشکر ازشما

 32. رزیتا گفت:

  سلام با رتبه 16 در رشته ترجمه بدون مقاله اما سابقه تدریس و معدل بالای کارشناسی و ارشد و نمره عالی پایان نامه ایا امیدی هست؟

 33. وحید گفت:

  سلام.رتبه 47 انتخاب:
  1.تهران(قم)2.قم.3.علوم قضایی4.بابلسر5.اصفهان.6.تربیت معلم(کرج)7.علامه طباطبایی.
  آیا شانس دعوت به علامه و تهران(قم) و علوم قضایی دارم؟

 34. لیلا گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  جناب براری من رتبم 20 شده گرایش حقوق خصوصی ارشدم دانشگاه تر بیت مدرس بودم مقاله چند تا دارم اما هنوز اکسپتشو نگرفتم موضوع پایان نامم خیلی خوب بود واسه انتخاب دانشگاه به نظر شما ترتیب انتخاب به چه صورت بهتره اول مدرس رو بزنم بعد تهران و بهشتی یا اینکه اول تهران و بهشتی رو بزنم بعد مدرس. سوال دیگه که از حضورتون داشتم منابع واسه مصاحبه چی بخونم؟ ممنونم از راهنماییتون

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   تبریک میگم خدمتتون
   اینکه مقاله دادید و اکسبت نگرفتید طبعا امتیاز محسوب نمیشه ولی نامه وصول را از مجلات بگیرید و موقع مصاحبه همراه داشته باشید بی تاثیر نیست
   من که رتبم بارسال عین شما بود بترتیب زدم تهران بهشتی و مدرس امسال هم اگه بودم همین کار میکردم توصیه منم بشما همینه
   در خصوص مصاحبه که منابعی نیست همینطور رندوم سوال میبرسم شما قطعا به تهران و بهشتی و مدرس دعوت بمصاحبه میشید بنظرم بشینید یکم مکالمه زبانتون تقویت کنید چون حتما میبرسن اگه فرانسه بلد هستید بهتر کنید تو تهران میبرسن اگه بلد باشید خیلی موثره در مورد سایر دروس هم بنظرم مروری مطالعه کنید تا دانسته های قبلی فراموش نشه باز هم بعد اعلام نتایج مرحله دوم اگه سوال ببرسید چون اونموقع دانشگاههایی که دعوت شدید مشخصه بهتر میتونم بطور ریز راهنمایی کنم
   موفق باشید

 35. حسین گفت:

  با سلام. اقای براری با تشکر از شما. با میانگین 54.4 رتبم تو دانشگاه ازاد حدودا چند می شه ؟علوم تحقیقات تهران شانسی دارم؟یک سوال دیگه هم از خدمت حضرت عالی داشتم. اگه سال اینده بنده رتبه 1 تا 5 را در ازمون کتبی بارم. مثلا 2 ،با توجه به نداشتن مقاله وکتاب و……یا همون سوابق پژوهشی ،در روزانه های تهران شانس قبول دارم منظورم دانشگاه هایی مثل بهشتی یا علامه یا تهران یا خوارزمی یا علوم قضایی یا شاهد یا تربیت مدرس است؟با تشکر از شما

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   در خصوص دانشگاه آزاد اطلاعی ندارم اما در خصوص سوال دومتون با توجه به شیوه مصاحبه و قبولیهای نهایی اگه شمارتبه خوب بیارید قطعا روزانه قبول میشید حتی بدون کار بژوهشی ضمنا اکثریت مصاحبه شونده ها در رشته حقوق کار بژوهشی ندارن
   موفق باشید

 36. محمد گفت:

  سلام جناب اقای براری
  رتبه امسال بنده 116 می باشد به نظر شما روزانه دعوت به مصاحبه میشم احتمال قبولیم در پیام نور و شبانه و در نهایت پردیسها چه میزان است با اینکه مقاله ندارم جز یک مقاله در مجله بدون رتبه علمی, عضو هیآت علمی دانشگاه هستم با 4 ترم سابقه

  • یوسف براری گفت:

   باسلام و وقت بخیر
   بنظر بنده احتمال دعوت به روزانه شدنتون کمه ولی شانس قبولیتون در اون دانشگاههایی که عرض کردید بالاست
   موفق باشید

 37. فاطمه گفت:

  باسلام
  از دوستان عزیزی که پذیرفته شدند خواهشمندم درصورتی که برای مصاحبه دعوت شدند ترتیب انتخابهاشون را اعلام بفرمایند خود من بااینکه کتاب حقوقی اصلا نخونده بودم و از صفر شروع کردم با چند ماه خوندن 490شدم انشاالله که سال بعد دانشگاه های مورد نظرمون پذیرفته بشیم

 38. بزرگی گفت:

  با سلام بنده رتبه ام شده102. به نظرتون آیا ممکنه اصفهان روزانه معرفی بشم؟ به نظرتون بهترین طریق انتخاب رشته ب رتبه من و لیسانس و فوق اصفهان چطوریه؟

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بنظر من شما اصفهان روزانه نمیارید مگر اینکه شبانه بگیره که بنده اطلاعی از ظرفیتها ندارم
   خب طبعا اگه میتونستید اصفهان بیارید بهترین انتخاب بود اما الان اگه میخواید قبولشید باید بفکر روزانه دانشگاههای ضعیف و یا شبانه و … باشید
   موفق باشید

   • بزرگی گفت:

    سلام. به نظرتون شبانه اصفهان برم بهتره یا روزانه یه شهر دیگه با توجه به تاهل و شاغل بودن و سکونت دراصفهان.ضمنا اصفهان امسال4نفر روزانه و3 نفر شبانه می گیره

 39. به آقای براری گفت:

  آقای براری سلام

  ببخشید با توجه به اینکه من به احتمال زیاد بهشتی دعوت میشم انشالا، اگه دعوت بشم و رزومه زیر رو داشته باشم چقدر شانس قبولی دار؟
  -۵ تا مقاله علمی پژوهشی
  -۷ تا مقاله علمی ترویجی
  -۱ دونه کتاب پژوهشی معتبر
  -سابقه کارشناس پژوهش دانشکده حقوق و مدیر داخلی فصلنامه
  -سابقه عضویت در هیات تحریریه مجله
  -پژوهشگر دانشگاه تهران
  -گواهی استعداد درخشان لیسانس
  -معدل موثر ۱۸
  -لیسانس و ارشد روزانه دانشگاه خوب
  پایان نامه ۱۹/۲۵و تقدیر شده وزارت ارشاد

  ممنون میشم پاسخ بدید

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   نگفتید رتبتون چنده؟ خب رزومتون قویه و شانس شما را خیلی میبره بالا ولی همه چیز محسوب نمیشه رتبتون و مصاحبه حضوریتون هم بهمون میزان موثره
   اگر رتبتون میگفتید راحتر میتونستم جواب بدم
   موفق باشید

 40. صدیقه گفت:

  با سلام وتشکر از شما میخواستم بدانم که حداقل چند مقاله باید نوشت که احتمال قبولی در دکترا داشته باشم .دانشجوی ارشد حقوق عمومی دانشگاه دولتی سمنان

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   مقاله که تعداد خاصی نسبیه خب ممکنه شما دو مقاله داشته باشید بقیه چیزی نداشته باشن ولی شما ده تا داشته باشی ولی بقیه بیشتر داشته باشن بطور کلی یکی بژوهشی و یک ترویجی داشته باشید یعنی جمعا دو مقاله درجه دار داشته باشید وضعیت خوبی دارید
   موفق باشید

 41. المیرا خصوصی گفت:

  با سلام خدمت آقای براری
  بنده با رتبه ۹۶ اگر در مرحله اول روزانه ها رو انتخاب کنم و به مصاحبه هیچ جاهم دعوت نشوم(هیچ جا) آیا بهتر نیست که منتظر مرحله تکمیل ظرفیت برای روزانه ها باشم؟؟؟؟؟ چون برای شبانه یا کلا پولی ها امید دارم ولی خوب هزینه هاش زیاده. منظور من اینه که با یک روزمه متوسط (یک تالیف کتاب و یک مقاله) می توان برای روزانه ها در مرحله تکمیل ظرفیت قبول شد؟؟؟؟ نظر دوستان دیگه چیه؟؟؟

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   تکمیل ظرفیت چیز قابل بیش بینی نیست بخصوص روزانه ممکنه اصلا تکمیل ظرفیت اعلام نکنن چون معمولا دانشگاههای بولی جای خالی بیدا میکنن تکمیل ظرفیت اعلام میکنن نمیدونم نسبت به بارسال ظرفیتها بیشتر شده یا کمتر اگر همون باشه یا بیشتر شما احتمالا روزانه دعوت میشید و انشاله یجا قبول میشید
   موفق باشید

  • محمدی گفت:

   با سلام
   لطفادرصورت امکان درصدهاتون رو بگیداِزت ممنونم

  • محمدی گفت:

   با سلام المیرا خانم لطفا درصدهاتو در صورت امکان درج کنید

 42. ابراهیم گفت:

  سلام اقای براری من رتبه 260 اورده ام ایا مفید قم یا شبانه خوارزمی قبول میشوم به نظر شما غیر انتفاعی علم وفرهنگ بهتره یا عدالت
  ؟ درمورد پردیس علامه نظرتان چیست .

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بنظرم از بین اینها بترتیب مفید قم بردیس علامه علم و فرهنگ و عدالت از نظر اعتبار تقسیم بندی میشن
   موفق باشید

 43. بهاران گفت:

  با سلام خدمت اقاي براري،من يه كمك ازتون ميخواستم ،رتبم ٢٧ شده با توجه به دانشگاه كارشناسي ام كه علوم قضايي و ارشدم تربيت معلمه نميدونم كدوم دانشگاه ها اولويتم باشه كه قبولي توش به نفعم باشه و محيط خوبي داشته باشه و با توجه به اين كه خيلي از محيط و اساتيد تربيت معلم راضي بودم بخوام با اين رتبه اونجا برم به نظرتون عاقلانه است؟

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بنظر من عاقلانه نیست بنده هم سال گذشته این کار نکردم اگه جاتون بودم 3 انتخاب اولم جاهای خوب میزدم و انتخاب 4 و 5 را علوم قضایی و تربیت معلم
   موفق باشی

   • به آقای براری گفت:

    با سلام

    آقای براری جسارتا از آنجاییکه شرایط پارسال و امسال کاملا با هم فرق دارد، چرا که پارسال هر کس رتبه میاورد قبول میشد و رزومه تاثیری در پذیرش نداشت،به نظر می رسد که نمیشه بر اساس پارسال به داوطلبین امسال پیشنهاد انتخاب محل داد.امسال رزومه 5 امتیاز داره و ریسکه کسی که رزومه قوی نداره دانشگا های برتر رو انتخاب کنه. چون ممکنه سوخت بشه اون انتخابش به راحتی.کسی که رتبه 27 داره 26 امتیاز کتبی رو اورده.از رزومه اموزشی و پژوهشی هم 10 امتیاز میاره.مصاحبه هم نهایت 15.مجموع میشه 51.با این امتیاز بعیده دانشگاه برتر قبول شه.و اولویت هاشو از دست میده .و امسال این ریسک بزرگیه.

    • یوسف براری گفت:

     با سلام
     زیاد به این آمار و ارقامی که در خصوص درصد میگن توجه نکنید ضمنا سالهای قبل هم اینجور نبود که بدون رزومه قبولشد نمونش قبولی خودم بود با رتبه 21 در حالی که نفر بعد من یجایی قبولشد که اختلاف زیادی با بهشتی داره اگر فکر میکنید ریسکه بنظرم انتخاب اول را بزنید دانشگاه خوب و دوم و سوم بزنید یه دانشگاه متوسط که سطحش بالاتر از تربیت معلمه تربیت معلم را هم بزنید انتخاب بنجم تا مطمین باشید حداقل یجا قبول میشید
     موفق باشید

 44. به آقای براری گفت:

  سلام آقای براری بنده با رتبه 94 جایی شبانه تهران شانس دارم؟ در خصوص پیام نور چطور؟؟؟ یعنی احتمال قوی داره یا خیر؟؟؟ رزومه ام متوسطه. ولی دانشگاه برام اعتبار داره. نظرشما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • یوسف گفت:

   با سلام
   قطعا یجایی بهتر از بیامنور قبول میشید ولی در خصوص شبانه تهران بنظرم احتمالش 50 درصده البته بنده از ظرفیتها اطلاعی ندارم براساس اطلاعات سال گذشته میگم شما حتی میتونید روزانه یجای متوسط بیارید
   موفق و موید باشید

 45. محسن گفت:

  در ضمن حقوق خصوصی هستم

 46. محسن گفت:

  درود بر شما اقای براری.
  با این که کم خوندم اما مجاز شدم.رتبم 480شد.یک مقاله در حال چاپ دارم بنظرم تا خرداد کاراش تمام بشه.
  بنظرتون پیام نور یا پردیس قبول میشم؟
  از شهریش خبر دارید؟
  کلا مدارک این دانشگاهه معتبر هست؟

  ممنون موفق باشید

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   در خصوص قبولیتون بستگی به میزان ظرفیتها داره بنده اطلاعی از ظرفیتها ندارم ولی امیدوار باشید
   در خصوص شهریش دقیق اطلاع ندارم ولی یکی از دوستام که بردیس میخونه میگه سالی حداقل 10 میلیون باید در نظر داشته باشید
   در خصوص اعتبارش هم بستگی به نظر شخص طرف داره بنده نظر خاصی در این خصوص ندارم
   موفق و موید باشید

 47. ارش گفت:

  سلام آقای براری

  عذر می خوام من 33 شدم امسال

  به نظر شما با توجه به اینکه رزومم خدارو شکر خیلی خوبه، اولویت هام چطور باشه؟

  جسارتا اساتید مصاحبه کننده تهران و بهشتی کیا هستن؟

  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   با عرض تبریک
   درخصوص اولویتها بنده اطلاعی از ظرفیتها ندارم
   در خصوص مصاحبه کننده ها باید گم شما اگر بخواهید روزانه بزنید بهشتی و تهران دعوت بمصاحبه نمیشید با این رتبه بارسال که اینجور بوده اگر احیانا دعوت شدید ببرسید بهتون جواب میدم
   موفق و موید باشید

   • ارش گفت:

    ممنونم آقای براری

    تهران 6 نفر-بهشتی 8 نفر-مدرس 5 نفر روزانه می خواد.

    مجموع این سه دانشگاه نسبت به پارسال 3 نفر بیشتر می گرین.

    به نظر شما باز هم شانس دعوت ندارم؟حتی مدرس.

    البته با لحاظ اینکه خیلیا به خاطر رزومه نداشتن احتمالا تهران و بهشتی رو به خاطر ریسکش نمیزنن.

    ممنون

    • يوسف براري گفت:

     با سلام
     بارسال تهران 6 بهشتي 7 و مدرس 5 نفر ميگرفت بس مجموعا يه نفر بيشتر شده بنظرم مدرس مياريد ولي اون دو تا شايد بياريد بستگي به تعداد كساني كه دعوت ميكنن داره
     موفق باشيد

 48. ابراهیم گفت:

  سلام جناب اقای براری رتبه من 260 شده است اخرین رتبه قبولی نیز 540 میباشد نوبت دوم،پیام نور،غیر انتفاعی وپردیس مجاز شده ام.غیر انتفاعی دانشگاه عدالت،مفید قم،علم وفرهنگ پذیرش دارند چگونه انتخاب الویت کنم که شانس قبولی بیشتر باشد البته با توجه به اعتبار دانشگاهها.اول نوبت دوم را انتخاب کنم یاغیر انتفاعی ، پردیسها ویا پیام نور.پردیس تهران کیش، خوارزمی،علامه وشیراز. ضمنا دو کتاب تالیف کردم با یک مقاله در همایش ملی.

 49. ف.ن گفت:

  باسلام لیسانس حوزه وارشد فقه ومبانی حقوق دارم تا به حال کتابای حقوقی نخوندم واطلاعی ندارم کلاسای زبان رفتم اگه منابعی که شما معرفی کردیدو بخونم شانس قبولیم هست ؟باتوجه به اینکه اولین باره کتابای حقوقی میخونم ومقاله هم تابه حال به جایی نفرستادم ممنون از پاسخ گوییتون

  • یوسف گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   صرف خواندن منابع فوق برای شما که تا بحال کتب حقوقی نخوندید شاید برای شما سخت باشه بخصوص در مورد مدنی اگر شما این منابع را بخونید و خوب بفهمید که عالیه وگرنه بنظرم باید کتب دیگه حقوقی که مقدمه این منابع هستند را بخونید شاید تجارت و متون فقه با خواندن این کتب مشکلی نداشته باشید ولی در مورد حقوق مدنی احتمالا مشکل خواهید داشت ضمنا تسلط رو زبان هم بشما تو آزمون خیلی کمک میکنه
   موفق و موید باشید

 50. یاس گفت:

  جناب براري سلام
  با اينكه براي ازمون امسال زياn مطالعه كرده بودم ولی تمام مطالب از یادم رفته بود.مثلا سقوط تعهدات مرحوم شهیدی رو چند دور کرده بودم اما چیزی یادم نبود.اعمال دکتر کاتوزیان هم همینطور و …حساب کردم تخصصی 30 میزنم استعداد 25 و زبان 3درص.
  نزدیک به 30 سوال رو اشتباه زدم که واقعا برام گران تمام شد.شانسی هست برای قبولی؟بنظرتونبا این وضعیت برای سال بعد بخونم? از چه زمانی شروع کنم؟
  متشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بنظر بنده شانسی برای قبولی ندارید در خصوص سوال دومتون باید بگم اگر جای شما بودم هر چند بار اگه قبول نمیشدم باز هم میخوندم و تلاش میکردم و در آزمونهای سالهای بعد هم شرکت میکردم در خصوص سوال آخر باید بگم بنظر من اگر از اول مهرماه شروع کنید کافیه و انشاله موفق میشید
   موید باشید

 51. دانشجو گفت:

  ضمن عرض پوزش جناب براری بندهگرایش حقوق بین الملل آزمون داده ام و نه حقوق خصوصی. تأکیدم به گرایش تحصیلی از این بابت هست که به نظرم تعداد شرکت کنندگان حقوق بین الملل کمتر از خصوصی باشند لذا درصدها و پیش بینی قبولی در دو گرایش متفاوت خواهند بود. باز هم تشکر

 52. دانشجو گفت:

  باسلام
  خدمت آقای براری اول از هر چیز تشکر میکنم که این همه با حوصله به سوالات همه دوستان جواب می دهید. بنده هم در دکتری 93 درصدهام به قرار زیر است: تخصصی 53 زبان 18 و استعداد 36 آیا شانس قبولی در دانشگاههای روزانه را دارم. با تشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   تشکر از لطفتون
   بنظر بنده با توجه به سطح سوالات سالهای قبل احتمال قبولیتون در روزانه بیش از 50 درصده بنظرم شما امید به قبولی داشته باشید
   موفق و موید باشید

 53. مری گفت:

  سلام اقای براری
  در مورد منابع میشه راهنمایی کنید مثلا در زمینه مدنی چه کتابهایی مفیده بخصوص بخش مسولیت مدنی و همچنین تو زمینه بیمه یه سری سوالات تو ازمون امسال و پارسال هست که نمیدونم چه کتابی براش مفیده میشه شما راهنمایی کنید و اینکه تو تجارت چه کتابهایی مفیده بخونم که از پس دکترا بربیام

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   در خصوص مدنی همانطور که در بالا گفتم نمیشه گفت از منبع خاصی سوال میاد بیشتر مربوط به سطح آگاهی طرف نسبت به مدنیه بنده فقط نظم کنونی کاتوزیان را خوندم در خصوص بیمه هم باید گفت در آزمون دکترا اعلام نمیشه که از چه مباحثی سوال میاد مثلا ممکنه دیگه از بیمه سوال ندن و در عوض از یک مبحث جدید دیگه سوال بدن برای تجارت بنده 5 جلد اسکینی و نظم کنونی دکتر دمرچیلی را از همه بهتر میدونم
   موفق و موید باشید

 54. ابراهیم گفت:

  سلام جناب اقای براری خیلی ممنونم به خاطر پاسخ به سوالاتم.همکار قضایی شما هستم میخواستم بدانم ایادانشگاه علوم قضایی برای پذیرش قضات سهمیه قرار می دهد چگونه است شماعنوان کردید که برای دانشگاه غیر انتفاعی یا پولی مجاز میشوم ایا دانشگاه غیر انتفاعی مثل مفید قم اعتبارش بیشتر است یا پردیس شهید بهشتی یا خوارزمی یا پردیس تهران البرز.لطفا الویت ها را اعلام فرمایید .باتشکر

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   خیر دانشگاه علوم قضایی سهمیه ای برای شما ندارد بنظر بنده اعتبار پردیسها بیشتر از غیرانتفاعیه در خصوص اولویتها هم باید نتایج اولیه اعلام بشه ظرفیتها اعلام بشه بعد در خصوص اولویتها بحث کنیم
   موفق باشید

 55. ابراهیم گفت:

  سلام جناب اقای براری در کنکور دکترای 93 تخصصی 30درصد زبان 70درصد واستعداد 10 درصدزدم ایا مجاز میشوم. اقای براری باتوجه به اینکه شما قاضی هستید چرا دانشگاه علوم قضایی را انتخاب نکرده ایدضمنا لطف کنید الویت انتخاب دانشگاهها را بنویسیدایا با درصد فوق می توانم در دانشگاه علوم قضایی یا خوارزمی قبول بشوم.معدل کارشناسی 16.30 وکارشناسی ارشد 17.53 میباشد.با تشکر وارزوی موفقیت

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بنظرم کار شما سخته و شاید برای غیرانتفاعی و سایر دانشگاههای پولی مجاز بشید چون بیشترین اهمیت و ضریب را تخصصی داره که 4 پس کم زدنتون در تخصصی خیلی کارتون را خراب کرد چون زبان عالی زدید و استعداد را تقریبا عین همه
   قضاوت ارتباطی به دانشکده علوم قضایی نداره چون اعتبار و سطح علمی تهران و بهشتی قابل مقایسه با علوم قضایی نیست منم اولویتهای اولم بترتیب تهران و بهشتی و تربیت مدرس بود همانطور که در مصاحبه ام گفتم چون رتبم خوب بود طبعا همون 5 انتخاب اول آوردم در حالی که علوم قضایی فکر کنم انتخاب هفتم یا هشتمم بود بنظرم شما خوارزمی و علوم قضایی نمی آرید
   موفق و موید باشی

 56. میلاد گفت:

  سلام آقای براری در آزمون امسال دکتری دروس تخصصی45واستعداد45امازبان صفر زدم تو راخدا به نظرتون رتبم چند میشهبا توجه به سال فبل؟

  • مریم بانو حقوق خصوصی گفت:

   آقای میلاد شما هم حقوق خصوصی بودین؟ منم خصوصی بودم تخصصیم حدود 58 تا 60 هست استعداد 40 زبان هم نرسیدم معدل ارشدم هم 18.27 هستش به نظر شما قبول میشم؟ امسال نسبت به پارسال که سوالا واضح بود، سوالا مخصوصا مدنی خیلی اختلافی بود نه؟توروخدا جواااااب 🙁

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   به نظر بنده با توجه به آزمون سال قبل خوشبینانه شما لب مرز دعوت به مصاحبه در دانشگاههای پوی (غیر روزانه) هستید
   موفق باشید

 57. حقوق خصوصی گفت:

  سلام آقای براری من در ازمون دکتری حقوق خصوصی امسال با کلید سازمان سنجش تقریبا 60 یا 63 درصد تخصصی زدم استعداد هم 40 درصد زبان هم نرسیدم اما امسال کلا زبان سخت بوده برای همه اینطور که شنیدم به نظر شما محاز میشم واقعا دارم دیوونه میشم
  در ضمن فکر میکنم سوال های درس مدنی نسبت به پارسال یه مقدار غلط انداز ئ اختلافی بود کمکم کنید

 58. روزبه افلاکی گفت:

  جناب آقای براری با سلام امسال در کنکور دکتری 93 حقوق خصوصی شرکت کردم و درصد هایم با توجه به کلید اولیه منتشر شده به این شرح است: دروس تخصصی 53/7 درصد و استعداد تحصیلی 44/4 درصد و زبان صفر؛ با این درصد سال گذشته چه رتبه ای می شد کسب کرد و احتمال می دهید امسال چه رتبه ای را کسب نمایم. ضمنا معدل کارشناسی اینجانب 19/03 و کارشناسی ارشد 17/16 می باشد.

  • نگار حقوق خصوصی گفت:

   با سلام درصدهای بنده با توجه به کلید
   تخصصی 35 زبان 20 استعداد 10 به نظر شما امیدی به شبانه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   بنظر بنده با توجه به سال قبل شما یه جای متوسط احتمال قبولیتون هست البته شاید روزانه نباشه
   موفق باشید

 59. حقوق خصوصی گفت:

  سلام اقای براری من درصد ها امسالم تو دکترای 93 به این صورته تخصصی 64 استعداد20 زبان 18 و معدل ارشدم 16/67وکارشناسی 16/54 ایا امیدی برای قبولی در شبانه یا غیر انتفاعی دارم

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   اگه واقعا درصداتون این بشه و سطح سوالات امسال هم عین سالهای قبل بوده باشه قطعا در یکی از 3 دانشگاه اول کشور روزانه قبول میشید
   زیاد عجله نکنید اگر کلیدی توسط سنجش ارائه شد شما میتونید با قطعیت بگید درصدام اینجوریه ولی وقتی کلیدی وجود نداره از الان نمیتونید بگید درصدام چنده
   موفق و موید باشید

 60. مهرداد گفت:

  جناب آقای براری
  با سلام و عرض ادب
  من میخوام دکتری شرکت کنم. راستش زبانم خیلی ضعیفه و اگر اصلان روی زبان حساب نکنم میتونم دکتری قبول بشم. به نظر شما برای آمادگی چقدر زمان نیاز دارم. و از کجا شروع کنم. لطفا ارشاد بفرمایید. با تشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   در خصوص زبان باید عرض کنم ضریب زبان پایینه همچنین اکثر شرکت کننده ها در زمینه زبان ضعیفند شما اگه بتونید تخصصی که ضریب 4 داره خوب بزنید قطعا نقص زبان برطرف میشه و میتونید رتبه خوبی بیارید
   اینکه چقدر زمان نیاز دارید بسته به وضعیت علمی شما داره و نمیشه بطور مطلق گفت اما در خصوص شروع باید بگم تقریبا 25 روز مانده تا امتحان اگه میخواید امسال شرکت کنید خب وقت زیادی ندارید و بهتره همه درسها را بطور مروری بخونید
   اگه سوال دیگه ای بو در خدمتم
   برایتان آرزوی موفقیت دارم

 61. حیدری گفت:

  اقای براری سلام و ارادت
  تبریک
  انصافا دکتری خصوصی شهید بهشتی بنابه دلایل زیادی به تهران و مدرس ترجیح داره!مبارکتون باشه.
  من ایشالا امسال ازمون دارم.شنیدم که تجارت کتب دکتر کاویانی ملاکه
  تجارت 3 و 4 کتاب دکتر کاویانی خوندم.تجارت 2 هم فقط قانون.به نظرتون کافیه؟
  فقه شرح لمعه نموداری خوندم.
  استعداد هم وضعم بدک نیس.
  نظرتون چیه؟
  به نظرتون با رتبه زیر 20 بدون مقاله قبول میشم؟

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   تشکر
   در خصوص تجارت اصلا قواعد و منابع خاصی ملاک نیست بنظرم عامل اصلی را متن قانون و بخصوص وضعیت علمی طرف در زمینه تجارته برخلاف مدنی که کتب دکتر کاتوزیان منبع اصلیه ولی تجارت قواعد خاصی نداره
   در خصوص فقه بنظرم باید تحریرالروضه را بخونید چون بارسال سوالات ریز دادند و بیشتر روی عین عبارات و حفظ مطالب تاکید داشتند در حالی که مطالب ریز در این کتب نموداری نیست
   استعداد را اگر بالای 20 درصد بزنید خوبه
   اگه رتبتون زیر 20 بشه بنظرم قطعا یجا قبول میشید حتی بدون مقاله چون اکثریت مقاله ندارن حتی بنظرم رتبتون زیر 70 یا 80 هم بشه حتما یجا قبول میشید
   موفق و موید باشید

 62. سوال گفت:

  با سلام وتوفیق روز افزون .با کارشناسی کامپیوتر قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد حقوق را دارم لطفا در مورد منابع وکتب تستی راهنمائی کنید؟

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   تشکر از لطفتون
   لطفا بفرمایید چه گرایشی از حقوق میخواید شرکت کنید؟ حقوق بیش از 10 گرایش در مقطع ارشد داره
   اگر گرایش خصوصی میخواید شرکت کنید در خدمتم و منابعی که در بالا گفتم را مطالعه بفرمایید اکثر سوالات از این منابع میاد و اگر قصد دارید گرایش دیگری شرکت کنید بنده تخصصی در این زمینه ندارم
   ضمنا قبل اینکه وارد حقوق بشید تحقیق کنید و ببینید هدفتون چیه اگر میخواید وارد شغل وکالت و قضاوت و … بشید نمیتونید و در این زمینه منع قانونی وجود داره و برای ورود به مشاغل فوق داشتن ” لیسانس ” حقوق یا فقه و مبانی حقوق شرطه و در غیر اینصورت ممنوعه
   موفق و موید باشید

 63. هنگامه گفت:

  سلام اقای براری و عرض تبریک البته با تاخیر!!
  من تازه این صفحه رو دیدم خودم داوطلب ازمون دکتری امسال هستم. منتهی هم رشته ای نیستیم.
  سوال من در مورد همسرم هست. ایشون ارشد حقوق جزا دارن.
  منتهی خیلی علاقه مند هستند که حقوق خصوصی امتحان بدن در مقطع ارشد یعنی ارشد بخونن برای دانشگاه مازندران یا یکی از دانشگاههای خوب دولتی تهران
  به نظر شما با توجه به رتبه خوبی که کسب کردید و تجربه دارین با جزوات سنجش و دانش میشه به شرط تسلط خوب رتبه خوبی آورد و روزانه قبول شد؟؟
  همسرم در زمینه درسی مطاعات متفرقه زیاد میکنه و تقریبا هر روز مطالعه جانبی داره و مقالات روز رو میخونه
  مشکلش فقط در آزمونهاست. یعنی نمیره سراغ رفرنسهای اصلی همینجوری میشینه یه کتاب مثلا کاتوزیان رو از اول میخونه. هر چی میگم کنکوری درس نمیخونی باز کار خودشو میکنه
  هر چند به حرفهای من دیگه ایمان آورده. شاید یه نفر سواد علمی در زمینه رشتش داشته باشه ولی امتحان کنکور و تست زدن جدای این هست
  با تشکر اگر راهنمایی بفرمایید ممنونتون میشم

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   تشکر
   خیلی دقیق متوجه سوالتون نشدم
   ظاهرا همسرتون ارشد جزا دارن و میخوان ارشد خصوصی هم بگیرن
   نظر شما مبنی بر نوع درس خوندن همسرتون درسته یعنی منابع و نوع خوندن برای کنکور با خوندن برای افزایش اطلاعات متفاوته برای ارشد خصوصی هم بنظر من مهمترین منابع همونیه که بنده در بالا عرض کردم یعنی اگر اینهارا خوب و با هدف بخونه انشاله میتونه به هدفش برسه و این امر شدنیه
   ولی در خصوص جزوات سنجش و دانش و دیگر موسسات، شخصا اعتقادی به این منابع ندارم و تاکنون از این منابع استفاده نکردم ولی نه اونها را تایید میکنم نه نفی. فقط سلیقه شخصیم همیشه این بوده که اعتقادی به این جزوات نداشتم.
   امیدوارم باسخ خود را دریافت کرده باشید اگر نه بنده مجددا در خدمتم
   موفق باشید

   • هنگامه گفت:

    ممنوم از اینکه زحمت کشیدید و پاسخ دادین. بله همسرم ارشد حقوق جزا دارند و در صدد این هستند برای سال آینده و جاری، ارشد حقوق خصوصی شرکت نماییند.
    با تشکر از لطفتان
    امیدوارم همیشه موفق باشید

 64. سوده-ادبیات گفت:

  با سلام و عرض تبریک خدمت شما
  من فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شیراز هستم و توی همین رشته دارم برای دکترا می خونم
  یک سوال برام پیش اومده …آیا دانشگاه شهید بهشتی همه دانشجویان مجاز به انتخاب رو برای مصاحبه میپذیره یا روی رتبه های مشخصی تاکید می کنه؟ شنیدم برای کارشناسی ارشد روی رتبه های زیر 10 تمرکز دارن . اگر ممکن هست راهنماییم بفرمایید.
  من توقع داشتم به اندازه ارشد مطالعه کنم ولی چون تا الان که حدود 40 روز گذشته به دور اولم هم نرسیدم خیلی استرس دارم …

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   متوجه سوالتون نشدم
   اگه منظورتون اینه که مثلا اگه رتبتون بالای 10 باشه تو مصاحبه رددتون کنن و بذیرش نهایی نشید، نه الزاما اینطور نیست اگرچه بی تاثیر نیست شما ممکنه رتبتون 20 باشه ولی آمادگی علمی و رزومه بژوهشیتون قویتر باشه و بذیرش نهایی بشید و در مقابل کسی را با رتبه زیر 10 رد بکنن
   امیدوارم جواب سوالتون را گرفته باشید
   موفق باشید

 65. هیوا گفت:

  باسلام ارشد بین الملل عمومی خوندم.میخوام دکتری همین رشته شرکت کنم.چطورمیتونم رتبه برتر بشم.کدوم منابع وکدوم سر فصلها رو بخونم.ایا کسی رتبه برتری در این رشته هست بهم معرفی بفرمایید باتشکر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   بنده از منابع رشته بین الملل اطلاعی ندارم و کسی را هم نمیشناسم که کمکتون کنه
   موفق باشید

 66. ساسان گفت:

  سلام امیدوارم رتبه 1 کنکور دکترا حقوق خصوصی سال 94 باشم.

 67. مهسا گفت:

  با سلام
  ضمن عرض تبریک سوالی که از خدمتتون داشتم اینه که حدودا جند درصد احتمال داره دانشجوی دانشگاه آزاد در مقطع دکترا در دانشگاه سراسری پذیرش بشه؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   تشکر از لطفتون
   خیالون راحت باشه که این امر اینقدر تاثیر منفی نداره که شما قبول نشید
   خیلی از دوستام حتی از دانشگاههایی با سطح پایینتر قبول شدند
   بفکر آمادگی برای آزمون و قبولی در آزمون کتبی باشید و به این مسائل که مربوط به مرحله مصاحبه است فعلا فکر نکنید
   موفق باشید

 68. مشتاق گفت:

  با سلام خدمت دوست عزيز بنظرشما از ابتداي آذر ماه با تا آزمون روزي چندساعت مطالعه مفيد وموثر هست؟ با توجه به اينكه من تمام منابعي را كه فرموديد كامل مطالعه كردم بجز زبان انگليسي؟ از طرفي ارائه مقاله چقدر در قبولي فرد نقش اساسي و تعيين كننده داره؟ باتشكر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   میزان ساعات مطالعه مهم نیست کیفیت مهمه
   بنظرم هم دروسی که خوندید را مرور کنید هم زبان را بخونید
   داشتن مقاله در مصاحبه مهم هست ولی همه چیز نیست اکثر دوستان من حتی بدون داشتن مقاله قبول شدن و در حال تحصیل هستند چون در رشته حقوق اکثریت مقاله ندارن و تعداد کسانی که مقاله خوب دارند اندکند
   موفق و موید باشید

 69. Samira گفت:

  جناب براری
  بسیار ممنون از پاسختان فقط یک سوال دیگه و اونم اینکه زبان رو صرفا زبان عمومی مطالعه کنم و یا متون تخصصی مثل لو تکس رو هم بخونم و برای زبان عمومی چه منابعی رو پیشنهاد میکنید البته این رو بگم که من الان در حال مطالعه کتاب 504 لغت هستم.باتشکر مجدد.

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   خیر سوالات زبان از متون تخصصی نمیاد و فقط زبان عمومیه و برای زبان عمومی منبع خاصی را نمیشه پیشنهاد داد و باید تلاش کنید سطح زبان خودتون را بالا ببرید
   موفق باشید

 70. Samira گفت:

  سلام اقای براری با ارزوی موفقیت برای شما
  من در حال مطالعه برای ازمون دکتری هستم ولی برای درس متون فقه در حال خواندن خودآموز مکاسب اقای زراعت بودم چون شنیده بودم برای دکتری باید مکاسب مطالعه شود با خواندن مطلب شما دیگه قید مکاسب رو زدم و به سراغ تحریر الروضه رفتم . به نظرتون با اینکه 4 ماهدیگه وقت دارم کار درستی کردم . یا بهتر بگم از اینکه تحریر الروضه را به عنوان منبع معرفی کردید مطمئن هستید ؟ من بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم.در ضمن مطالعه درس آیین دادرسی مدنی برای مصاحبه نیاز است نه برای ازمون تستی چون در ازمون تستی از درس ادم سوال مطرح نمیشود. درسته؟؟
  موفق باشید.

  • يوسف براري گفت:

   با سلام و وقت بخير
   سابقا كه آزمون دكترا سراسري نبود سوالات متون فقه از مكاسب بود ولي اين دوسه سالي كه سراسري شده ديگه از مكاسب سوال نميدن شما مطمئن باشيد و از اينكه اكنون تحريرالروضه را ميخونيد كار درستي انجام مي دهيد و اگر سوالات سالهاي قبل را ببينيد ميتونيد عين عبارات سوال را در تحريرالروضه بيدا كنيد
   براي مصاحبه برخي جاها بندرت آيين دادرسي مدني ميبرسن كه قابل بيش بيني نيست آيا از شما هم خواهند برسيد يا نه بنظر من وقت خود را صرف دروس ديگر بكنيد موفق تر خواهيد بود ولي اگر وقت اضافي هم داشتيد آيين دادرسي را هم مطالعه كنيد آيين دادرسي همانطور كه عرض كرديد در آزمون تستي نمياد
   موفق و مويد باشيد

 71. حسین گفت:

  تشکر از پاسخ دادن شما به سوالات اینجانب.

 72. فاطمه گفت:

  سلام جناب اقای براری تشکر میکنم هم از وقتی که بمن دادید وبه سوالات پاسخ دادید وهم از اینکه همت شما یرای قبولی در ازمون با وجود محدودیت وقت به من انگیزه عجیبی داده تا با وجود تغییرگرایش از حقوق بین الملل به خصوصی امیدوار به قبولی باشم
  مجددا تشکر می کنم وارزوی موفقیت برای جنابعالی دارم

 73. حمید گفت:

  سلام .منم تبریک میگم انشا…. همیشه موفق باشی داداش . مطمئنا شاگردی استاد بزرگوارمون دکتر وطنی در دانشگاه تربیت معلم این افتخاراتم داره

 74. فاطمه گفت:

  با سلام مجدد خدمت جنابعالی
  خواهشمندم در مورد چندسول اینجانب را راهنمایی بفرمایید
  1- فرمودید که در مصاحبه ها تقریبا از تمام دروس رشته حقوق خصوصی پرسش شد با توجه به وقت محدود لطفا راهنمایی بفرمایید اولویت را به چه درس هایی اختصاص دهیم؟
  2-ایا برای مثال برای مصاحبه با مطالعه همان کتاب حقوق تجارت در نظم کنونی می توان به سوالات تجارت پاسخ گفت یا مثلا در مورد حقوق مدنی صرفا با مطاله کتاب حقوق مدنی در نظم کنونی؟
  3- مصاحبه هایتان در دانشگاه ها از چه تاریخی شروع شد ؟(از چه ماهی)
  4- برای مصاحبه در هر دانشگاه روز مشخصی به هر نفر اختصاص داشت یا بر فرض دو سه روز و شما در آن چند روز به اختیار هرروزی مایل بودید مراجعه می کردید؟

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   1- اگر منظورتون اولویت دروس برای مصاحبه است که هیچ فرقی بین دروس نیست ولی در خصوص آزمون بنظر من اولویت خود را برای متون فقه بگذارید موفقیت در سوالات متون فقه درصد قبولیتون را در آزمون خیلی بالا میبره
   2- در خصوص مصاحبه با مطالعه کتاب خاصی نمی توان مطمئن بود که بشه به سوالاتشون جواب داد چون بیشتر برمیگرده به اطلاعات و سواد قبلی طرف و شیوه استدلالش. لذا خیلی اهمیت نداره برای مصاحبه درس بخونید و خوندن برای مصاحبه تضمینی ایجاد نمی کنه
   3- از تاریخ 18 اردیبهشت 92 با دانشگاه اصفهان شروع و 31 اردیبهشت با مصاحبه دانشگاه شهید بهشتی تموم شد
   4- برای مصاحبه هر دانشگاهی فقط یک روز را مشخص میکرد و همه موظف بودن همان روز مراجعه و از آنها مصاحبه گرفته بشه و تاریخ مصاحبه دانشگاهها معمولا با هم تداخل نداره
   برایتان آرزوی موفقیت دارم

 75. فاطمه گفت:

  با سلام وتبریک خدمت شما
  جناب آقای براری در فرمایشات خود ذکر کرده بودید که کتاب تحریر الروضه از قسمت قضا تا ارث مربوط به رشته ماست ایابا توجه به گفته جنابعالی قسمت آغازین این کتاب تا قبل از مبحث قضاکه حدود 140 صفحه در جلد نخست این کتاب می باشد نیاز به مطالعه ندارد؟
  باتشکر

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   تشکر از لطفتون
   خیر این قسمتی که فرمودید نیاز به مطالعه نداره و در آزمون نمی آید
   موفق باشید

 76. فاطمه گفت:

  سلام تبریک میگم ایشاله همیشه موفق باشید کاش همه قضات مثل شما دکتر بودن و سواذ کافی رو داشتن هرچند تو رشته حقوق هر چی بیشتر بخونیم تازه میفهمیم که هیچی بلد نیستیم امیدوارم همیشه موفق باشید

 77. حسین گفت:

  سلام آقای براری
  موفقیت بزرگ شما را بهتون تبریک میگم امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید. چند تا سوال داشتم اگه امکانش هست جولب بدبد
  1- در خصوص متون فقه واسه حقوق خصوصی مباحث جزایی رو هم توصیه میکنید مطالعه شود؟
  2- من لیسانس و ارشذم تو آزاد بوده میتونم امیدوار به قبولی در سراسری باشم؟تو مصاحبه تاثیر داره؟
  3- شیوه مطالعه متون فقه شما دقیقا به چه صورت بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با ترجمه حفظ کنیم؟ به چه صورت
  ممنون میشم جواب بدید موفق باشید

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   تشکر
   1 – خیر . وقتی میخوای خصوصی امتحان بدی نیازی به خوندن مباحث جزایی فقه نیست و در آزمون فقط بخش خصوصیش میاد یعنی تا آخر ارث
   2 – حتما امیدوار باشید اگه زحمت بکشید و خوب بخونید حتما میتونید یه جای خوب قبول بشید نمونه هایی از دوستام هستن که شرایطشون عین شما بود ولی الان در یجای خوب مشغول تحصیل در مقطع دکتری هستند
   3 – قسمت زیادی از سوالات فقه حفظی و عین عبارت متن فقهی میدن بنابراین در کنار خوندن مفهومی و عمیق حفظ مطالب و عبارات را هم از یاد نبرید
   موفق و موید باشید

 78. Sepideh گفت:

  سلام
  لطفا در مورد منابع دکتری حقوق جزا هم اطلاعات لازم در اختیارمون بذارید
  مرسی

 79. شیر آز شیراز گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم شما واسه امتحان قضاوت چه کتابهایی رو بیشتر خواندید؟
  جسارتا میتونم رتبه و درصد امتحان قضاوتتون رو بدونم؟
  به نظر شما با داشتن پایان نامه و آزمون دکترا وقتم رو چطوری برنامه ریزی کنم؟
  با تشکر

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   بنده دوسه سال پیش قضاوت امتحان داد یادم نیست چی خوندم ولی بیشتر قانون خوندم درصدام نیز یادم نیست ولی رتبم 79 شد
   میتونید پایانامه را بزارید برای بعد از آزمون دکترا
   موفق باشی

 80. علي گفت:

  با سلام خدمت جناب آقاي براري
  يه سوال از خدمتتون داشتم و اينه كه براي درس حقوق مدني تاكيد رو كدوم مطالب مدني بيشتره و از چه كتابي بخونيم و در درس فقه بايد رو كدوم مطالب فقه خصوصي بيشتر تاكيد كنيم و ايا تحريرالروضه رو خوب بخونيم كافيه؟

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   مطالب حقوق مدنی و فقه همشون از نظر اینکه احنمال دارن تو آزمون بیان برابر هستند و ارزش آنها یکسانه بنابراین همه آنها باید خونده بشه
   اما در خصوص تحریرالروضه اگه خوب بخونید درصد موفقیتتون بالا خواهد بود
   موفق باشی

 81. پشت کنکوری گفت:

  سلام.تبریک من را پذیرا باشید.
  کتاب تحریر روضه برای رشته جزا هم هست؟یعنی به عنوان درس عمومی مطرح میشود؟یا قسمت جزایی و خصوصی جداست؟

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   تشکر از لطفتون
   سوالتون را درست متوجه نشدم
   از منبع رشته جزا بی اطلاعم ولی کتاب تحریرالروضه نیز مانند سایر کتب فقهی طبیعتا بخش جزایی هم دارد
   موفق باشی

 82. zahra گفت:

  باسلام و عرض تبریک . میشه واسه کسایی که سطح علمیشون پایینتر از شماست منابع مکفی معرفی کنید ؟ من نظم کنونی رو هر چقد میخونم بازم نمیتونم خوب استدلال کنم

  • یوسف براری گفت:

   سلام
   تشکر
   اگر احیانا نمیتونید کتاب نظم کنونی را خوب تجزیه تحلیل کنید طبیعتا باید کتب مدنی را بخونید مثل 4 جلدی عقود معین دکتر کاتوزیان و 5 جلدی قواعدعمومی قراردادها دکتر کاتوزیان
   موفق باشی

 83. علیزاده گفت:

  با عرض سلام و تبریک و امید به موفقیت های هر چه بیشتر شما عزیز گرانمایه
  آقای برابری من فوق لیسانس فقه و مبانی حقوق دارم بنظرتون اگر امسال در رشته و گرایش شما در آزمون شرکت کنم میتونم از پس مصاحبه بر بیام.

 84. وکیل مدافع گفت:

  جناب براری در حال حاضر مشغول قضاوت هستید یا وکالت؟

 85. وکیل مدافع گفت:

  ضمن تبریک به جناب براری
  لطف کنید بفرمایید مباحث حقوقی شرح لمعه اسدالله لطفی برای متون فقه کفایت میکنه؟ بجای کتاب امینی و آیتی

 86. مهدي گفت:

  با سلام خدمت آقاي براري عزيز سوال من اينه كه برا متون فقه تحرير الروضه كافيه؟ خود لمعه دوجلدي چقدر موثره؟ و خوندن تحرير الروضه كفايت ميكنه؟ بعلاوه خوندن قانون تجارت از كتاب آقاي دمرچيلي كفايت ميكنه؟ راجع به قانون مدني هم توضيح بدين ممنون ميشم كه چه كتابي جامع و كامله مرسي با ارزوي موفقيت جنابعالي

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   برای اینکه بتونید در متون فقه درصد خوبی بزنید باید تحریرالروضه را بخونید و خود لمعه کافی نیست. در خصوص تجارت هم کتاب آقای دمرچیلی خوبه. اما حقوق مدنی بیشتر مربوط به سطحاطلاعات حقوقی طرفه و بهترین کتاب همون نظم کنونی دکتر کاتوزیانه.
   موفق باشی

 87. صحرا گفت:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز.
  امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید.

 88. nsm گفت:

  ضمن عرض تبریک به شما و همچنین آرزوی موفقیت در همه جوانب زندگی.
  جسارتا معدل موثر ربطی به دانشگاه نداره من دانشجوی آزاد و علوم تحقیقات بودم معدلم ۱۸ به بالا و تاثیر دانشگاه تغییری در معدل موثر نداشت.
  البته شاید شما اطلاع دقیقتری در اینمورد داشته باشید!

 89. مجتبی گفت:

  سلام ب همه شاگردان دکتر وطنی که همیشه پرچمدار موفقیتند.

 90. م جعفری گفت:

  زنده باد اقای براری.

 91. ایمان گفت:

  سلام
  بخاطر موفقیتتون بشما تبریک میگم
  موفق باشی

 92. آرش گفت:

  تبريك عرض مي كنم،ميشه بفرمائين در رابطه با كتاب تحريرالروضه كدوم قسمتها محل پرسشه و ابواب اصلي كدامهاست؟
  با تشكر

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   از قضا و شهادات تا آخر ارث مربوط به رشته ماست و قسمت جزائیات سوال نمیدن
   موفق باشی

  • یوسف براری گفت:

   با سلام
   اگه منظورتون اینه که از کدوم قسمت بیشتر سوال میدن باید عرض کنم قاعده خاصی نداره و از قضا و شهادات تا آخر ارث همه جا بطور یکسان احتمالش هست سوال بدن
   موفق باشی

 93. همت امرایی گفت:

  دست مریزاد.آرزوی موفقیت براتون دارم.منابع بسیار خوبی رو معرفی کردین….با تشکر از مدیرت سایت مدتها بود منتظر این مصاحبه بودم

 94. من شیر آز شیرازم-حقوق خصوصی گفت:

  سلام
  از مدیر محترم سایت که ممنونم که به مجموعه حقوق هم توجه کردند.
  امیدوارم این امر ادامه داشته باشه
  سپاس

 95. ميترا گفت:

  سلام! بنده هم به نوبه ي خودم خدمت شما تبريك عرض ميكنم! بنده هم در حال اماده شدن براي آزمون دكتري حقوق خصوصي هستم وتازه از مقطع ارشد فارغ التحصيل شدم ممنونم بابت راهنمايي شما در زمينه منابع
  پيروز و موفق باشيد

 96. هستی گفت:

  بادرود فراوان
  جناب درود ضمن تبریک آرزوی مؤفقیت روزافزون برای شما دارم

 97. mona... گفت:

  tabrik doostam, vase ma ham doa kon, moafagh bashi.

 98. phdmech93 گفت:

  بهتون تبریک میگم با آرزوی موفقیت در مراحل بعدی

 99. محمد گفت:

  سلام
  با تبریک
  راستی معدل موثرو زده 18.37 چرا؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

  • یوسف براری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   فکر میکنم معدل موثر براساس محل تحصیل دانشگاههای مقاطع قبلی تعیین میشه که غیر از معدل واقعی داوطلبه
   موفق باشی

 100. g گفت:

  سلام
  تبریک به شما