مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

مصاحبه با رتبه برتر دکتری کارآفرینی

آقای محمد عسگری قدس پذیرفته شده دوره دکتری کارآفرینی دانشگاه تهران دوره کارشناسی خود را دررشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه پیام نور ورامین گذرانده است و دانش آموخته کارشناسی ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران می باشند.

Mohamad Asgari2

پی اچ دی تست : با سلام ، آیا در آزمون سال گذشته نیز شرکت کرده بودید؟

–          بله . بخش عمدۀ مطالعه من در سال گذشته بود که در سه ماه منتهی به آزمون دکتری حدود 5 تا 6 ساعت در روز مطالعه داشتم. برای درس تئوری های مدیریت و آمارو روش تحقیق از کتاب های کنکور ارشد استفاده کردم و بقیه دروس را هم از کتاب های مرجع و مطرح خواندم. جزوه های درسی ام هم منبع دیگری برای این درس ها بود.

پی اچ دی تست : نتیجه آزمون قبلی تان به چه صورت بود؟

–          در گرایش خودم (عمومی) رتبه 22 را کسب کردم و به مصاحبه مربوط به بورسیه بنیاد دعوت شدم که در نهایت پذیرفته نشدم. فکر می کنم شاغل بودن تأثیر منفی زیادی در نمره مصاحبه من داشت.

پی اچ دی تست : امسال مطالعه تان به چه صورت بود ؟

–          امسال از یکی  دو ماه قبل از کنکور شروع کردم به مطالعه چکیده هایی که سال قبل آماده کرده بودم. سوالهای سال قبل را مجددا بررسی و بر بخشهای اساسی بیشتر تأکید کردم. برای زبان هم با توجه به مدرک کارشناسی ام و ترجمه های زیادی که انجام داده ام مطالعه جداگانه ای نداشتم. زبان را در کنکور 82  درصد زدم که تاثیر خوبی روی رتبه ام داشت.

پی اچ دی تست : انتخاب هایتان برای مصاحبه چگونه بود ؟

–          دکتری کارآفرینی تنها در دانشگاه تهران ارائه می شود و انتخاب هایم گرایش های مختلف کارآفرینی دوره های روزانه و بعد شبانه بود.

پی اچ دی تست : تنها یک جلسه مصاحبه داشتید؟

–          روال دانشگاه تهران پس از قبولی در کنکور دکترا، گرفتن آزمون کتبی (تشریحی-تحلیلی) از دروس اصلی است. این آزمون شامل دروس تئوری های کارآفرینی، فرصت های کارآفرینی و تحلیل محیط کسب و کار بود و پس از این آزمونِ چند ساعته، نوبت به مصاحبه رسید. سال گذشته زبان هم بخشی از آزمون کتبی دانشگاه اما امسال سطح زبان داوطلبان را در یک مصاحبه انگلیسی جداگانه بررسی کردند. پس از این مراحل مصاحبه اصلی که با گروههای تخصصی (بخش عمومی، فناوری، کسب و کار….) بود، آغاز شد. پیش از این مرحله برای مصاحبه فرم هایی به مادادند تا اولویت گرایش خود را تعیین کنیم که من هم گرایش عمومی که گرایش ارشدم بود را انتخاب کردم. بعد از آن گروه عمومی مصاحبه ما راانجام داد. سوالهای مصاحبه هم از دروس تخصصی و برنامه های پژوهشی پیشنهادی  ما بود.

پی اچ دی تست‌: با تشکر از حضور شما و توضیحات خوبی که ارائه فرمودید.

darsad

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. حسین گفت:

  سلام
  به نظرتون اگر رشته ارشد مهندسی باشه تو مصاحبه می شه قبول شد؟
  این رشته مثل این که پردیس هم داره.مدرک پردیسش با مدرک روزانه اش فرق داره؟

 2. درود بر همه بزرگواران
  همانطور که عرض کردم بنده به واسطه اینکه رشته لیسانسم زبان و ادبیات انگلیسی بوده و در دوران ارشد ترجمه کتاب و مقاله در حوزه تخصصی کارآفرینی بسیار انجام دادم، واقعاً مطالعۀ مجزایی نداشتم اما بعد از اینکه متوجه شدم دوستان خواستار دریافت اطلاعات با پشتوانه در این مورد هستند، از دوست عزیزم آقای دکتر فرید خواهش کردم منابعی را معرفی فرمایند، بنابراین منابع زیر حضور شریف شما پیشنهاد می شود:
  TOEFL Barron’s 10th Edition
  صفحات 72 تا 290 از لحاظ گرامر
  فلش کارتهای زبان DLM (دکتر فرید) پک 1 و 2 (برای تخفیف 25 درصدی در خصوص این پک ها به HamidFarid.com مراجعه نمائید)

  پیروز و سرفراز باشید

 3. مهیا گفت:

  میگم ادمین عزیز اگر ممکنه -نظر ب اینکه آقای عسگری درصد بسیار بالایی زبانو زدن و این خب خیلی خیلی مهم هس- ایکاش لطف میفرمودین همون صفه اول میذاشتین بلکه ی روزوروزگاری ببینن جواب بدن.. البته این فقط یک خواهش از طرف ماست..

 4. لیلی گفت:

  سلام عرض شد
  جناب عسکری و تبریک
  خواهش می کنم
  زبانو بگید چی خوندید؟
  مممنونم

  • محبوبه گفت:

   دقت کنید نوشته که کارشناس دررشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه پیام نور ورامین یعنی زبانشون از پایه قوی دوستان.

 5. مهدی گفت:

  میگم زبان رو چی خوندی؟

 6. مهیا گفت:

  برا درک مطلب هم بفرمایید اگر کتاب خاصی مد نظرتون هستش.. بسیار متشکر میشیم همگی

 7. مهیا گفت:

  با عرض تبریک خدمت آقای عسگری.. ایشالا که همیشه شادو موفق باشین. شرمنده اگرلطف بفرمایید که برای زبان چه کتابهایی برای لغت ونیز کرامر توصیه میکنین. مرسیییییییییییی بسییییییییییی!

 8. حسین خرم گفت:

  سلام تبریک میگم این نشون دهنده تاثیرزبان در قبولیست که متاسفانه اکثریت دانش اموختگان ایرانی به دلیل سیستم اموزشی غلط در زبان از ان بی بهره اند

 9. مرتضی گفت:

  چه جالب من و آقای عسگری توی درس کارآفرینی دانشگاهی و سیاست گذاری با هم همکلاس بودیم.تبریک میگم فکر نمیکردم با توجه به شاغل بودنشون رتبه خوبی بیارن.
  این عکسشون هم یکی از کلاس های دانشکده هست

  • مهیا گفت:

   آقا مرتضی شما ک دوستشین ازآقای عسگری درمورد زبان بپرس ب مام بگو ثواب داره بخدا خودشون ک ظاهرا تمایلی ب دیدن سایت و سوالای بچه ها نداشتن..

 10. hasti گفت:

  آفرین اما یه انتقاد دارم به سیستم آموزشی که اینقدر نمره زبان مهمه..من سال قبل استعداد30 زدم تخصصی 35 و زبان 25 و حتی مجاز هم نشدم….

 11. phdmech93 گفت:

  بهتون تبریک میگک شاد و سربلند باشید

 12. ستاره گفت:

  سلام تبریک می گم.امیدوارم ما هم سال دیگه خوشحال باشیم از نتایج کنکور دکتری.امید به خدا

 13. عمرانی گفت:

  کاش بهمون بگید که رمز موفقیتتون تو زبان چی بوده؟ چه منابعی رو خوندید؟

 14. آسمان گفت:

  با سلام و تبریک

  زبان 85 درصد؟!

  آفرین و مرحبا به شما..

  کارنامتون رو چرا نذاشتین؟