مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

مصاحبه با رتبه برتر دکتری کارآفرینی

آقای محمد عسگری قدس پذیرفته شده دوره دکتری کارآفرینی دانشگاه تهران دوره کارشناسی خود را دررشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه پیام نور ورامین گذرانده است و دانش آموخته کارشناسی ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران می باشند.

Mohamad Asgari2

پی اچ دی تست : با سلام ، آیا در آزمون سال گذشته نیز شرکت کرده بودید؟

-          بله . بخش عمدۀ مطالعه من در سال گذشته بود که در سه ماه منتهی به آزمون دکتری حدود ۵ تا ۶ ساعت در روز مطالعه داشتم. برای درس تئوری های مدیریت و آمارو روش تحقیق از کتاب های کنکور ارشد استفاده کردم و بقیه دروس را هم از کتاب های مرجع و مطرح خواندم. جزوه های درسی ام هم منبع دیگری برای این درس ها بود.

پی اچ دی تست : نتیجه آزمون قبلی تان به چه صورت بود؟

-          در گرایش خودم (عمومی) رتبه ۲۲ را کسب کردم و به مصاحبه مربوط به بورسیه بنیاد دعوت شدم که در نهایت پذیرفته نشدم. فکر می کنم شاغل بودن تأثیر منفی زیادی در نمره مصاحبه من داشت.

پی اچ دی تست : امسال مطالعه تان به چه صورت بود ؟

-          امسال از یکی  دو ماه قبل از کنکور شروع کردم به مطالعه چکیده هایی که سال قبل آماده کرده بودم. سوالهای سال قبل را مجددا بررسی و بر بخشهای اساسی بیشتر تأکید کردم. برای زبان هم با توجه به مدرک کارشناسی ام و ترجمه های زیادی که انجام داده ام مطالعه جداگانه ای نداشتم. زبان را در کنکور ۸۲  درصد زدم که تاثیر خوبی روی رتبه ام داشت.

پی اچ دی تست : انتخاب هایتان برای مصاحبه چگونه بود ؟

-          دکتری کارآفرینی تنها در دانشگاه تهران ارائه می شود و انتخاب هایم گرایش های مختلف کارآفرینی دوره های روزانه و بعد شبانه بود.

پی اچ دی تست : تنها یک جلسه مصاحبه داشتید؟

-          روال دانشگاه تهران پس از قبولی در کنکور دکترا، گرفتن آزمون کتبی (تشریحی-تحلیلی) از دروس اصلی است. این آزمون شامل دروس تئوری های کارآفرینی، فرصت های کارآفرینی و تحلیل محیط کسب و کار بود و پس از این آزمونِ چند ساعته، نوبت به مصاحبه رسید. سال گذشته زبان هم بخشی از آزمون کتبی دانشگاه اما امسال سطح زبان داوطلبان را در یک مصاحبه انگلیسی جداگانه بررسی کردند. پس از این مراحل مصاحبه اصلی که با گروههای تخصصی (بخش عمومی، فناوری، کسب و کار….) بود، آغاز شد. پیش از این مرحله برای مصاحبه فرم هایی به مادادند تا اولویت گرایش خود را تعیین کنیم که من هم گرایش عمومی که گرایش ارشدم بود را انتخاب کردم. بعد از آن گروه عمومی مصاحبه ما راانجام داد. سوالهای مصاحبه هم از دروس تخصصی و برنامه های پژوهشی پیشنهادی  ما بود.

پی اچ دی تست‌: با تشکر از حضور شما و توضیحات خوبی که ارائه فرمودید.

darsad

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۱)

 1. حسین می‌گه:

  سلام
  به نظرتون اگر رشته ارشد مهندسی باشه تو مصاحبه می شه قبول شد؟
  این رشته مثل این که پردیس هم داره.مدرک پردیسش با مدرک روزانه اش فرق داره؟

 2. درود بر همه بزرگواران
  همانطور که عرض کردم بنده به واسطه اینکه رشته لیسانسم زبان و ادبیات انگلیسی بوده و در دوران ارشد ترجمه کتاب و مقاله در حوزه تخصصی کارآفرینی بسیار انجام دادم، واقعاً مطالعۀ مجزایی نداشتم اما بعد از اینکه متوجه شدم دوستان خواستار دریافت اطلاعات با پشتوانه در این مورد هستند، از دوست عزیزم آقای دکتر فرید خواهش کردم منابعی را معرفی فرمایند، بنابراین منابع زیر حضور شریف شما پیشنهاد می شود:
  TOEFL Barron’s 10th Edition
  صفحات ۷۲ تا ۲۹۰ از لحاظ گرامر
  فلش کارتهای زبان DLM (دکتر فرید) پک ۱ و ۲ (برای تخفیف ۲۵ درصدی در خصوص این پک ها به HamidFarid.com مراجعه نمائید)

  پیروز و سرفراز باشید

 3. مهیا می‌گه:

  میگم ادمین عزیز اگر ممکنه -نظر ب اینکه آقای عسگری درصد بسیار بالایی زبانو زدن و این خب خیلی خیلی مهم هس- ایکاش لطف میفرمودین همون صفه اول میذاشتین بلکه ی روزوروزگاری ببینن جواب بدن.. البته این فقط یک خواهش از طرف ماست..

 4. لیلی می‌گه:

  سلام عرض شد
  جناب عسکری و تبریک
  خواهش می کنم
  زبانو بگید چی خوندید؟
  مممنونم

 5. مهدی می‌گه:

  میگم زبان رو چی خوندی؟

 6. مهیا می‌گه:

  برا درک مطلب هم بفرمایید اگر کتاب خاصی مد نظرتون هستش.. بسیار متشکر میشیم همگی

 7. مهیا می‌گه:

  با عرض تبریک خدمت آقای عسگری.. ایشالا که همیشه شادو موفق باشین. شرمنده اگرلطف بفرمایید که برای زبان چه کتابهایی برای لغت ونیز کرامر توصیه میکنین. مرسیییییییییییی بسییییییییییی!

 8. حسین خرم می‌گه:

  سلام تبریک میگم این نشون دهنده تاثیرزبان در قبولیست که متاسفانه اکثریت دانش اموختگان ایرانی به دلیل سیستم اموزشی غلط در زبان از ان بی بهره اند

 9. مرتضی می‌گه:

  چه جالب من و آقای عسگری توی درس کارآفرینی دانشگاهی و سیاست گذاری با هم همکلاس بودیم.تبریک میگم فکر نمیکردم با توجه به شاغل بودنشون رتبه خوبی بیارن.
  این عکسشون هم یکی از کلاس های دانشکده هست

  • مهیا می‌گه:

   آقا مرتضی شما ک دوستشین ازآقای عسگری درمورد زبان بپرس ب مام بگو ثواب داره بخدا خودشون ک ظاهرا تمایلی ب دیدن سایت و سوالای بچه ها نداشتن..

 10. hasti می‌گه:

  آفرین اما یه انتقاد دارم به سیستم آموزشی که اینقدر نمره زبان مهمه..من سال قبل استعداد۳۰ زدم تخصصی ۳۵ و زبان ۲۵ و حتی مجاز هم نشدم….

 11. phdmech93 می‌گه:

  بهتون تبریک میگک شاد و سربلند باشید

 12. ستاره می‌گه:

  سلام تبریک می گم.امیدوارم ما هم سال دیگه خوشحال باشیم از نتایج کنکور دکتری.امید به خدا

 13. عمرانی می‌گه:

  کاش بهمون بگید که رمز موفقیتتون تو زبان چی بوده؟ چه منابعی رو خوندید؟

 14. آسمان می‌گه:

  با سلام و تبریک

  زبان ۸۵ درصد؟!

  آفرین و مرحبا به شما..

  کارنامتون رو چرا نذاشتین؟

درج نظر