مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

عدم ارزیابی مدارک فارغ التحصیلان دکتری دانشگاههای ضعیف خارج ار کشور

مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از ارزیابی حدود 3 هزار و 200 مدرک مربوط به دانش آموختگان خارج از کشور خبر داد و گفت: این مدارک سال گذشته ارزیابی شد که حدود 700 مورد مربوط به فارغ التحصیلان دکتری بود.

دکتر محمدحسین مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سال گذشته حدود 3 هزار و 200 مدرک دانش آموختگان خارج از کشور ارزشیابی شد.

وی ادامه داد: 650 تا 700 مدرک مربوط به فارغ التحصیلان دکتری، حدود یک هزار و 500 مدرک مربوط به فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و مابقی هم مربوط به فارغ التحصیلان کارشناسی و کاردانی بود که ارزشیابی شد.

مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند می توانند به سایت وزارت علوم مراجعه کرده و با مشاهده لیست  دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم دانشگاه‌های ممتاز و خوب را برای تحصیل انتخاب کنند.

وی توصیه کرد: دانشگاه های درجه سه را کمتر و دانشگاه های درجه چهار را اصلا برای تحصیل انتخاب نکنند چون جزء دانشگاه های ضعیف ارزیابی شده است و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه ها ارزیابی نمی شود و مورد پذیرش نیست .

مجلس آرا در خصوص دانشگاه هایی که در لیست وزارت علوم وجود ندارد هم گفت: مدارک دانش آموختگان دانشگاه‌هایی که در لیست وزارت علوم هم نباشد چنانچه شاخص های مورد نظر را داشته باشد ارزیابی می شود و در لیست دانشگاه های وزارت علوم قرار می گیرد.

وی افزود: اکنون تعداد زیادی دانشگاه وجود دارد که در لیست وزارت علوم نیستند اما از نظر ارزیابی ها از شاخص های مناسب برخوردارند که لیست آن را نیز در سایت قرار داده ایم تا دانشجویان از آن استفاده کنند.

وی در مورد مکانیزه شدن صدور مدارک دانش آموختگان گفت: از 5 سال پیش تمام پرونده های دانش آموختگان  مکانیزه شده و با یک کلیک می توانند به پرونده مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. bargh گفت:

  هانا جون به خاطر امار داغوني كه مه داد،،هر بجه اي ميدونه تحريما رو امار علمي هم تاثير كذاشته،، 🙂

 2. phdmech93 گفت:

  سلام
  اسم این دانشگاه ها رو میشه از جایی چک کرد که دانشگاه هایی مشمول حرف ایشون هست؟

 3. نسیم گفت:

  با این جامعه ای که ما داریم همین که مدرکت از خارج گرفته باشی ارج و قرب داری برای بعضی ها اصلا مهم نیست مالزی باشه یا هند یا ….
  به هر حال مدرک خارجی برای خیلی ها صرف خارجی بودنش نشانه علم و دانش بیشتره.
  چقدر از هیئت علمی های رشته ما که از هند مدرک گرفتن و حالا برای خودشون بروبیایی دارن…

 4. bargh گفت:

  سلام .فکر نمی کنید دیر به این نتیجه رسیدید..چه ادمایی رفتن مالزی ارشد دکترا گرفتن و در دانشگاهی که حتی مدرک زبان ازشون نمی خواست…حالا این افایان هیت علمی دانشگاه هستند…تا کی علاج بعد از بیماری؟؟؟؟؟؟؟

  • علی رضا گفت:

   الان شرایط طوری شده هر کی زورش به قبولی دکترا تو ایران نمیرسه میره خارج مدرک بی دردسر میگیره بعد میگن آقا از خارج مدرک گرفته…واقعا برا این جامعه متاسفم

   • مه گفت:

    من با نظر شما مخالفم. خارج رفتن برای بعضی کشورا با پول زیاد و دانشگاه خیلی رده پایین شاید یه مقداری راحت باشه که اونم باز چندان بی دردسر نیست. ولی برای دکترا اقدام کردن در دانشگاه های عالی، خوب و حتی نرمال هم زمان زیادی میبره، هم به نمره بالای زبان خوبی نیاز داره و هم به طور نسبی به رزومه علمی و پژوهشی خوب. پس این پروسه اصلا بی دردسر نیست! به شما پیشنهاد میکنم اول درباره یه موضوع یه مقدار اطلاعات به دست بیارید بعد به طور 100% اون رو به همه چیز نسبت بدبد! موفق باشیم! 🙂

    • هانا گفت:

     مه جان شما خودت هم زود قضاوت کردی از کامنتهای برق و علیرضا کاملا مشخصه که منظورشون از خارج جاهای عالی و تاپ نیست!

     • bargh گفت:

      merc hana jaaannn..az pasokhdehid..vagheyate talkhye..to daneshgah be yeki begi aghaye doktor ke hanoz moshakhas nis payanname doktorisho to malezi defa karde ya na..ke intor motevaje shodam in mozoam yejurayi vasashun hale va moshkeli nis..inam az daneshgahe motabare malezi kemored tayid ham hast..

     • هانا گفت:

      خواهش میکنم برق جان،یکی از استادهای خودم هند دکتری گرفته بود باور میکنی کلا لهجشون عوض شده بود!!و جوری درس میداد که همش دچار تناقض میشدیم

    • bargh گفت:

     meh jan goftam malezi..daneshgahi ke mored tayide va madrake zaban ham nemikhast.jadidane ke in daneshgaha sakht migiran.va madrak zaban mikhan 😀

  • آناناس گفت:

   … آخه تشريف ببريد رنكينگ دانشگاههاي دنيا را ببينيد اگه يه دانشگاه ايراني تو 500 تاي اول پيدا كرديد بياييد هرچي خواستيد بگيد. همون مالزي و امارات و هند و كويت و لبنان هم دانشگاهاشون از دانشگاههاي ايران قويترن… واقعيت را بپذيريد تا اميد به اصلاحمان باشد.