مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ممنوعیت جذب دانشجوی دکتری در مؤسسات غیرانتفاعی

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم از ممنوعیت جذب دانشجوی مقطع دکتری در مؤسسات غیرانتفاعی که تبدیل به دانشگاه نشده‌اند، خبر داد.

ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به شیوه پذیرش دانشجوی مقطع دکتری در مؤسسات و دانشگاه‌های آموزش‌عالی غیردولتی و غیرانتفاعی گفت: آن دسته از مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی که تحت عنوان مؤسسه فعالیت می‌کنند و هنوز تبدیل به مرکز دانشگاهی نشده‌اند، اجازه جذب دانشجو در مقطع دکتری را نخواهند داشت.

وی افزود: با این حال همین مؤسسات پس از تبدیل شدن به دانشگاه می‌توانند درخواست‌های خود مبنی بر ارائه رشته‌های تحصیلات تکمیلی و مقطع دکتری را به شورای گسترش وزارت علوم ارسال کنند تا درخواست آنها بررسی شود.

حسنی همچنین خاطرنشان کرد: درحال حاضر تعدادی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی بدون وجود هیچ گونه مشکلی در مقطع دکتری پذیرش دارند که اسامی این دانشگاه‌ها در دفترچه راهنمای آزمون دکتری سال 93 نیز درج شده است.

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم در پایان تصریح کرد: مؤسسات غیرانتفاعی که به دانشگاه تبدیل نشده‌اند با مجوز دفتر شورای گسترش آموزش عالی مشکلی برای جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ندارند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

9
افزودن دیدگاه جدید

avatar
حسابدار
حسابدار

یا من متوجه نمیشم یا دوستان اشتباه برداشت کردن،
منظور مطلب فوق اینه که چون موسسه غیرانتفاعی سطحش بالا نیست،خانم و آقای دکتر عزیز وقتشون اونجا هدر نره، اما دانشگاه غیرانتفاعی مشکلی نداره. اینکه خوبه به نفع ما تازه دکتر شده هاست

فیزیکی
فیزیکی

موسسه غیر انتفاعی؟مثلا کجا؟

سیامک
سیامک

هدف بی ارزش شدن مدارک علمی هست

علي
علي

ميخوان رسما نابود كنن
نميدونم به كجا خواهيم رسيد…..

مجید
مجید

دست گلشون درد نکنه که اینقدر به فکر جوونای مردمند.

فریال
فریال

با سلام . اگه این موسسه ها مجوز ندارند پس چرا اجازه ی درج نام آنها در دفترچهثبت نام داده شده؟

negar
negar

که بعدا بگن مدرکتون برای کار معتبر نیست

اکبر
اکبر

بنظرتون اینهمه دکترا رو برا چی میگیرن!
دکترا بیکار به چه دردی می خوره!!!!

ویدا
ویدا

ممنونم از اطلاعات خیلی خوبتون