مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

نکته هایی در خصوص دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش پی اچ دی تست ، با توجه به طرح سوالات و مشکلات داوطلبان در ثبت نام آزمون سال جاری و نیز تجربیات پذیرش بدون آزمون در سالهای گذشته مطالب زیر خدمت داوطلبان این نوع پذیرش تقدیم             می  گردد :

1- پذیرش در دکتری بدون آزمون آزاد هیچ گونه تفاوتی با پذیرش با آزمون جز در نحوه ورد به دوره دکتری ندارد. مدرک صادره برای هر دو گروه از پذیرفته شدگان یکسان بوده و هر دو گروه موظف به پرداخت شهریه می باشند. امکان بورس برای پذیرفته شدگان بدون آزمون نیز فراهم بوده و از این لحاظ هم تفاوت خاصی بین پذیرفته شدگان با آزمون و بدون آزمون وجود ندارد.

2- در ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی داشتن مقالات علمی پژوهشی الزامی نیست تا کسانی که شریط ویژه دیگری نیز دارند بتوانند متقاضی این نوع پذیرش باشند ( نظیر رتبه نخست آزمون کارشناسی ارشد ، رتبه برتر آزمون سراسری ، رتبه برتر المپیادها و …) .

3- برای پذیرش در دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد در سالهای گذشته ثبت نام تنها کافی نبود و متقاضی می بایست در فرصت اعلام شده از سوی مرکز آزمون نسبت به ارسال مقالات و مدارک موید شرایط خود اقدام می کرد اما در سال جاری فعلا لزومی به ارسال مدارک نمی باشد.

4- در سالهای گذشته پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی دارای شرط سنی بود که این شرط در پذیرش مهرماه 93 حذف گردیده است.

5- متقاضیان ثبت‌نام باید در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده باشند. داوطلبان ممتاز در نظر داشته باشند در صورتی که در زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده و نمره پایان نامه معدل آنها مشخص شده است، می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

6- دارا بودن حداقل ميانگين نمرات 18 در دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته براي رشته هاي علوم انساني (به جز رشته هاي حسابداري و مديريت خدمات بهداشتي و درماني) و حداقل ميانگين 17 جهت ساير رشته ها (از جمله رشته هاي حسابداري و مديريت خدمات بهداشتي و درماني).

7- دارا بودن حداقل ميانگين 17 جهت فارغ التحصيلا ن مقطع كارشناسي ارشد پيوسته و دكتري حرفه اي يا عمومي.

8-  متقاضيان دوره بدون آزمون لازم است فاقد دروس معادل سازي شده باشند.

9-  متقاضيان دوره بدون آزمون لازم است براساس مقررات آموزشي دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته حداكثر در 6 نيمسال فارغ التحصيل شده باشند.

10-  دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 18/50 جهت کلیه رشته ها

11- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصيلي در مقطع كارشناسي ارشد با رشته انتخابي در مقطع دكتري تخصصي.

12- جهت پذيرش در دوره بدون آزمون براي مربيان رسمي شاغل در دانشگاه آزاد اسلامي،  سهميه        جداگا نه اي وجود ندارد و كليه داوطلبان در پذيرش از شرايط يكسان برخوردارند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. صنم گفت:

  با سلام
  کسی اطلاع داره، مدارک برای دکتری بدون آزمون به چه نحوی ارسال میشه؟ هنگام ثبت نام که جایی نداشت.

 2. ارتا گفت:

  سلام.بچه‌ها واسه پذیرش بدون آزمون دکتری آزاد منظورش از دروس فاقد معادل سازی باشه چیه؟ راهنمایی کنید ممنون میشم.

 3. مطهره گفت:

  سلام واقعا ممنون میشم کمکم کنید نمیدونم از چه طریق باید در دکترا بدون آزمون شرکت کنم

 4. جامعه شناس گفت:

  سلام ثبت نام بدون آزمون95-94کی هستش؟کسی خبرداره سالهای گذشته کی ثبت نامش بوده؟

 5. نيلوفر گفت:

  منظورش از نمره پايان نامه ١٨.٥ چيه؟ من از ١٨ نمره شدم ١٧.٧٥ يعني نميتونم شركت كنم؟

 6. مریم گفت:

  بچه هابراي دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد بايدهزينه بدهيم یا نه ؟!!!!!!!

 7. ارغوان گفت:

  عرض ادب.
  معدل کارشناسی ارشدم در رشته علوم اجتماعی 16/66 میباشد امکان دارد در مقطع دکتری شرکت کنم… لطفا پاسخ دهید
  سپاس

 8. ali گفت:

  سلام من معدلم 18/86 ولی نمره پایان نامه ام 17/75 (از18) آیا امکان پذیرش من وجود دارد یا خیر?

 9. آرزو گفت:

  البته 24ساله هستم و تازه فارغ التحصیل شدم

 10. آرزو گفت:

  سلام من معدلم بالای 18/61هست و پایان نامم19/503تا همایش بین المللی و یک ملی و 2مقاله دارم که یکیش آی اس سی هست به نظرتون امکان دعوت به مصاحبه بدون آزمون رو دارم

 11. alireza master گفت:

  باسلام اتفاقا افرادی که درسنین پایین توانسته اند خود را با مقالات ومعدل بالا واز طریق دانشگاههای دولتی به مقطع دکترا برسانند نشانه ای بر نخبه بودن این افراد است پس نسبت به کسانی که درسنهای بالا به این مقطع رسیدند پس قطعا اولویت داشته وعقل سلیم ومنطق این را تایید می کند.

 12. مریم گفت:

  سلام
  بچه ها من معدلم 50/16 است( از نمره اعلام شده کمتر است) ولی نمره پایان نامه ام50/19 است آیا کسی هست با این معدل در دکتری بدون آزمون پذیرفته شده باشد یعنی امیدی هست

 13. زهرا گفت:

  بچه ها من آموزش محورم معدلمم 17.20 هستش…
  3 تا مقاله در کنفرانس های علمی هم دارم به نظرتون میتونم در بدون آزمون شرکت کنم؟؟؟؟
  کی ثبت نامشه؟؟؟

 14. اموزش زبان گفت:

  سلام دوستان. من تازه از الان میخوام شروع کنم به خوندن. به نظرتون أمیدی هست یا کلا امسال رو فراموش کنم؟

 15. میترا گفت:

  فرحناز، عزیزم، چقدر منطقی هستید. امیدوارم دکترا قبول شوید. دوست دارم حدود سن شما را هم بدانم.

 16. بی تا گفت:

  باسلام
  همه شرایط رادارم فقط نمیدونم باید پایان نامه داشته باشم چونکه من ارشد مجازی هستم آزمون جامع دادیم وپایان نامه نداشتیم حالا نمیدونم بالاخره باید بدون آزمون شرکت کنم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید. تشکر

 17. ,وداد گفت:

  باسلام برای شما سن پایینهای عزیز فرصت بسیار است ومطمئن باشید به سن ما بزرگترها که رسیدید نظرتان همجون نظرما خواهد بود برای همگی آرزوی موفقیت دارم وبهتر است امکانات برای همه یکسان باشد وسن واینگونه موارد در علم جایی برای بحث ندارد.

 18. ,وداد گفت:

  با سلام
  با تشکر از تصمیم درست اتخاذ گرفته شده درزمینه حذف شرط سنی در اصل اولویت باسنهای بالاست ودر دکتری تجربه ودرایت حرف اول را میزند امیدوارم در کسب علم کلیه محدودیتها برداشته شود وهمچون مجلس که شرط سنی ملاک نیست در رایطه باپذیرش هیئت علمی نیز مورد توجه قرار گرفته وشرط سنی بویژه برای دکتری حذف گردد.

 19. فرزاد گفت:

  با سلام
  اتفاقا کار بسیار اشتباهی بوده که شرایط سنی را حذف کردند. در حق کسایی که فعلا تمام کردن اجحاف میشه.امیدوارم تجدید نظر کنن مسئولین محترم.

 20. یحیی گفت:

  همین که آزمون کتبی 75درصده خودش یه امتیاز مثبت برا اوناییه که می خونن.حالا این 75 درصدو خوب بخونین، 25 پیشکش

 21. فرحناز گفت:

  با سلام
  اتفاقا کار درستی کردن شرط سنی رو برداشتن دوره دکتری مرحله ای است که فرد باید به یک پختگی بلوغی برسد و هر چه سن بالاتر برود رفتارش منطقی تر میشود .درضمن دوستانی که چند سالی از شما بزرگتر هستن و تلاش بیشتری داشتند گناه نکردن چوب سنشونو بخورن
  دستتشونم درد نکنه

 22. علی رضا گفت:

  واقعا شرط سنی را که برداشتن کار مسخره ای کردن. تصور کن یک نفر با سن ۴۵ سال از سن ۲۵ سالگی شروع به کار پژوهشی کرده و هیت علمی جایی هم بوده اینقدر مقاله داده و …. خالا شخصی که تازه درسش تموم شده. این دو تا باید با هم مقایسه بشن!!!

 23. پریسا گفت:

  واقعا معدل با وجود این همه دانشگاه که همه به راحتی قبول میشن بیخوده