مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

نکته هایی در خصوص دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش پی اچ دی تست ، با توجه به طرح سوالات و مشکلات داوطلبان در ثبت نام آزمون سال جاری و نیز تجربیات پذیرش بدون آزمون در سالهای گذشته مطالب زیر خدمت داوطلبان این نوع پذیرش تقدیم             می  گردد :

۱- پذیرش در دکتری بدون آزمون آزاد هیچ گونه تفاوتی با پذیرش با آزمون جز در نحوه ورد به دوره دکتری ندارد. مدرک صادره برای هر دو گروه از پذیرفته شدگان یکسان بوده و هر دو گروه موظف به پرداخت شهریه می باشند. امکان بورس برای پذیرفته شدگان بدون آزمون نیز فراهم بوده و از این لحاظ هم تفاوت خاصی بین پذیرفته شدگان با آزمون و بدون آزمون وجود ندارد.

۲- در ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی داشتن مقالات علمی پژوهشی الزامی نیست تا کسانی که شریط ویژه دیگری نیز دارند بتوانند متقاضی این نوع پذیرش باشند ( نظیر رتبه نخست آزمون کارشناسی ارشد ، رتبه برتر آزمون سراسری ، رتبه برتر المپیادها و …) .

۳- برای پذیرش در دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد در سالهای گذشته ثبت نام تنها کافی نبود و متقاضی می بایست در فرصت اعلام شده از سوی مرکز آزمون نسبت به ارسال مقالات و مدارک موید شرایط خود اقدام می کرد اما در سال جاری فعلا لزومی به ارسال مدارک نمی باشد.

۴- در سالهای گذشته پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی دارای شرط سنی بود که این شرط در پذیرش مهرماه ۹۳ حذف گردیده است.

۵- متقاضیان ثبت‌نام باید در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده باشند. داوطلبان ممتاز در نظر داشته باشند در صورتی که در زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده و نمره پایان نامه معدل آنها مشخص شده است، می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

۶- دارا بودن حداقل میانگین نمرات ۱۸ در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته برای رشته های علوم انسانی (به جز رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی) و حداقل میانگین ۱۷ جهت سایر رشته ها (از جمله رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی).

۷- دارا بودن حداقل میانگین ۱۷ جهت فارغ التحصیلا ن مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای یا عمومی.

۸-  متقاضیان دوره بدون آزمون لازم است فاقد دروس معادل سازی شده باشند.

۹-  متقاضیان دوره بدون آزمون لازم است براساس مقررات آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر در ۶ نیمسال فارغ التحصیل شده باشند.

۱۰-  دارا بودن حداقل نمره پایان نامه ۱۸/۵۰ جهت کلیه رشته ها

۱۱- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

۱۲- جهت پذیرش در دوره بدون آزمون برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی،  سهمیه        جداگا نه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۶)

 1. صنم می‌گه:

  با سلام
  کسی اطلاع داره، مدارک برای دکتری بدون آزمون به چه نحوی ارسال میشه؟ هنگام ثبت نام که جایی نداشت.

 2. ارتا می‌گه:

  سلام.بچه‌ها واسه پذیرش بدون آزمون دکتری آزاد منظورش از دروس فاقد معادل سازی باشه چیه؟ راهنمایی کنید ممنون میشم.

 3. مطهره می‌گه:

  سلام واقعا ممنون میشم کمکم کنید نمیدونم از چه طریق باید در دکترا بدون آزمون شرکت کنم

 4. جامعه شناس می‌گه:

  سلام ثبت نام بدون آزمون۹۵-۹۴کی هستش؟کسی خبرداره سالهای گذشته کی ثبت نامش بوده؟

 5. نیلوفر می‌گه:

  منظورش از نمره پایان نامه ١٨.۵ چیه؟ من از ١٨ نمره شدم ١٧.٧۵ یعنی نمیتونم شرکت کنم؟

 6. مریم می‌گه:

  بچه هابرای دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد بایدهزینه بدهیم یا نه ؟!!!!!!!

 7. ارغوان می‌گه:

  عرض ادب.
  معدل کارشناسی ارشدم در رشته علوم اجتماعی ۱۶/۶۶ میباشد امکان دارد در مقطع دکتری شرکت کنم… لطفا پاسخ دهید
  سپاس

 8. ali می‌گه:

  سلام من معدلم ۱۸/۸۶ ولی نمره پایان نامه ام ۱۷/۷۵ (از۱۸) آیا امکان پذیرش من وجود دارد یا خیر?

 9. آرزو می‌گه:

  البته ۲۴ساله هستم و تازه فارغ التحصیل شدم

 10. آرزو می‌گه:

  سلام من معدلم بالای ۱۸/۶۱هست و پایان نامم۱۹/۵۰۳تا همایش بین المللی و یک ملی و ۲مقاله دارم که یکیش آی اس سی هست به نظرتون امکان دعوت به مصاحبه بدون آزمون رو دارم

 11. alireza master می‌گه:

  باسلام اتفاقا افرادی که درسنین پایین توانسته اند خود را با مقالات ومعدل بالا واز طریق دانشگاههای دولتی به مقطع دکترا برسانند نشانه ای بر نخبه بودن این افراد است پس نسبت به کسانی که درسنهای بالا به این مقطع رسیدند پس قطعا اولویت داشته وعقل سلیم ومنطق این را تایید می کند.

 12. مریم می‌گه:

  سلام
  بچه ها من معدلم ۵۰/۱۶ است( از نمره اعلام شده کمتر است) ولی نمره پایان نامه ام۵۰/۱۹ است آیا کسی هست با این معدل در دکتری بدون آزمون پذیرفته شده باشد یعنی امیدی هست

 13. زهرا می‌گه:

  بچه ها من آموزش محورم معدلمم ۱۷٫۲۰ هستش…
  ۳ تا مقاله در کنفرانس های علمی هم دارم به نظرتون میتونم در بدون آزمون شرکت کنم؟؟؟؟
  کی ثبت نامشه؟؟؟

 14. اموزش زبان می‌گه:

  سلام دوستان. من تازه از الان میخوام شروع کنم به خوندن. به نظرتون أمیدی هست یا کلا امسال رو فراموش کنم؟

 15. میترا می‌گه:

  فرحناز، عزیزم، چقدر منطقی هستید. امیدوارم دکترا قبول شوید. دوست دارم حدود سن شما را هم بدانم.

 16. بی تا می‌گه:

  باسلام
  همه شرایط رادارم فقط نمیدونم باید پایان نامه داشته باشم چونکه من ارشد مجازی هستم آزمون جامع دادیم وپایان نامه نداشتیم حالا نمیدونم بالاخره باید بدون آزمون شرکت کنم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید. تشکر

 17. ,وداد می‌گه:

  باسلام برای شما سن پایینهای عزیز فرصت بسیار است ومطمئن باشید به سن ما بزرگترها که رسیدید نظرتان همجون نظرما خواهد بود برای همگی آرزوی موفقیت دارم وبهتر است امکانات برای همه یکسان باشد وسن واینگونه موارد در علم جایی برای بحث ندارد.

 18. ,وداد می‌گه:

  با سلام
  با تشکر از تصمیم درست اتخاذ گرفته شده درزمینه حذف شرط سنی در اصل اولویت باسنهای بالاست ودر دکتری تجربه ودرایت حرف اول را میزند امیدوارم در کسب علم کلیه محدودیتها برداشته شود وهمچون مجلس که شرط سنی ملاک نیست در رایطه باپذیرش هیئت علمی نیز مورد توجه قرار گرفته وشرط سنی بویژه برای دکتری حذف گردد.

 19. فرزاد می‌گه:

  با سلام
  اتفاقا کار بسیار اشتباهی بوده که شرایط سنی را حذف کردند. در حق کسایی که فعلا تمام کردن اجحاف میشه.امیدوارم تجدید نظر کنن مسئولین محترم.

 20. یحیی می‌گه:

  همین که آزمون کتبی ۷۵درصده خودش یه امتیاز مثبت برا اوناییه که می خونن.حالا این ۷۵ درصدو خوب بخونین، ۲۵ پیشکش

 21. فرحناز می‌گه:

  با سلام
  اتفاقا کار درستی کردن شرط سنی رو برداشتن دوره دکتری مرحله ای است که فرد باید به یک پختگی بلوغی برسد و هر چه سن بالاتر برود رفتارش منطقی تر میشود .درضمن دوستانی که چند سالی از شما بزرگتر هستن و تلاش بیشتری داشتند گناه نکردن چوب سنشونو بخورن
  دستتشونم درد نکنه

 22. علی رضا می‌گه:

  واقعا شرط سنی را که برداشتن کار مسخره ای کردن. تصور کن یک نفر با سن ۴۵ سال از سن ۲۵ سالگی شروع به کار پژوهشی کرده و هیت علمی جایی هم بوده اینقدر مقاله داده و …. خالا شخصی که تازه درسش تموم شده. این دو تا باید با هم مقایسه بشن!!!

 23. پریسا می‌گه:

  واقعا معدل با وجود این همه دانشگاه که همه به راحتی قبول میشن بیخوده

درج نظر