مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

افزایش ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 93 – 94 حدود پنج هزار دانشجوی دوره دکتری تخصصی جذب خواهد کرد.

رییس دانشگاه آزاد گفت : دانشگاه آزاد اسلامی باید راه را برای ورود داوطلبان مقطع دکتری هموار کند، بر این اساس باید برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از دو روش آموزش محور و پژوهش محور استفاده شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب و با استناد به تأکید آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اتخاذ تدابیر لازم به منظور افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری اظهار داشت: تاکنون بیش از 84 هزار نفر برای شرکت در آزمون مقطع دکتری دردانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده اند که از این تعداد حداکثر 5000 نفر پذیرفته می شوند که این میزان پذیرش نسبت به آمار متقاضیان ورود به دوره دکتری بسیار کم است.

وی افزود: بر این اساس وظیفه ما حکم می کند که شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی را برای فرزندان این کشور متناسب با ظرفیت های موجود در دانشگاه فراهم کنیم تا از این طریق از خروج سرمایه های انسانی کشور به خارج جلوگیری شود و این عزیزان از ارتقای تحصیل محروم نشوند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. سارا گفت:

  میخوام امسال دکتری مدیریت رشته بازرگانی بازاریابی ازاد شرکت کنم وقتم زیادندارم….1نفربهم بگه چی بخونم 100%امسال قبول شم

 2. نگین گفت:

  ایشالا همتون قبول شید برای منم دعا کنید قبول شم تورو خداااااااااااااااااااا

 3. مردان گفت:

  دوستان فکر نان باشید خربزه آب است ‘فکر شغل باشید مدرک…

 4. محمد تقی گفت:

  دوست عزیز اقا یا خانم”دانشجو” لطفا این نظرات غیر کارشناسیتو بگذار برا بعد از امتحان

 5. دانشجو گفت:

  افزایش ظرفیت بدون فراهم کردن امکانات واستاد چه معنی میده ؟ جز اینکه دکتری هم بشه مثل لیسانس وفوق لیسانس بیکار… آیا دانشجوی دکتری نباید حداقل امکاناتی برای تحقیق داشته باشه؟ آیا بعد از اتمام دوره جوانی نباید آینده خوبی از لحاظ شغل برای فارغ التحصیل دکتری باشه که بشه از علمش استفاده کرد ؟ آیا هدف کسب یک مدرک است ؟ زیاد شدن پذیرش دکتری ،خبر خوشی نیست فردا خجالت میکشی بگی دکتری ! وهرگز نمی تونی کاری پیدا کنی برای مدرک گرونت !

  • دانشجو دکتری_سحر گفت:

   بله درست میفرمایید شما.

  • علوم سیاسی گفت:

   دانشجو جان! یعنی جلوگیری از خروج 15 میلیارد دلار ارز از کشور در سال(نقل قول از دکتر میر زاده)، اونم در شرایطی که کشور ما کلی خون دل خورده و بعد از پذیرش کلی محدودیت و شرایط ظالمانه غرب ، برای برگرداندن فقط 4و نیم میلیارد دلار از پول خودمان اون هم به صورت اقساط.البته برای فراهم کردن بسترها مثل استاد هم باید مقاطع دکتری فعال بشن تا از نخبگان آنها استاد جذب کنند. اینطور نیست؟؟

 6. مسعود گفت:

  افزايش ظرفيت عاليه .ممنونم

 7. تصمیمات جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای نمره پایان نامه‌های ارشد و دکتری گفت:

  با صدور یک بخشنامه جدید؛
  تصمیمات جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای نمره پایان نامه‌های ارشد و دکتری

  معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته با صدور بخشنامه ای، تصمیمات جدیدی را در خصوص نمره پایان نامه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعلام کرد.
  به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه ای ، تازه ترین تصمیمات را درباره نمره پایان نامه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعلام کرد.

  متن کامل این بخشنامه به شرح ذیل است:
  ” چگونگی ارزیابی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و رساله دکتری تخصصی با در نظر گرفتن امتیازهای تشویقی برای دستاوردهای پژوهشی
  با توجه به اهمیت ارتقای کیفیت فعالیتهای پژوهشی، ارزیابی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای، رساله های دکتری تخصصی و مقاله ها و دستاوردهای پژوهشی مستخرج از آن ها به شرح زیر انجام می گیرد:

  ماده 1- پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای:
  دو نمره از بیست نمره پایان نامه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد مطابق فرم شماره 3 به مقاله اختصاص یابد.
  دانشجویان یاد شده در صورت دارا بودن فرصت برای نظام وظیفه به مدت شش ماه با مجوز دانشکده و تا یکسال با مجوز معاونت پژوهش و فناوری واحد فرصت دارند تا پذیرش یا چاپ مقاله مستخرج از پایان نامه خود را ارائه دهند.
  در صورت ارائه نکردن پذیرش یا چاپ مقاله، پایان نامه دانشجو از نظر کیفت حداکثر بسیار خوب و از نظر کمی حداکثر نمره 18 ارزیابی شده و مطابق فرم شماره 4 عمل می شود.
  تبصره: پایان نامه های دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای، چنانچه منجر به اثر بدیع هنری یا چاپ کتاب یا اختراع و اکتشاف شود ” در خصوص اختراع و اکتشاف اگر در مسابقه ها و جشنواره های معتبر غیر از نمایشگاهها رتبه اول تا سوم کسب شود یا در موسسات معتبر داخل و خارج موفق به ثبت علمی شود(شایان گفتن است ثبت حقوقی معیار اعتبار علمی نیست) می تواند نمره اسخراج مقاله را پایان نامه را دریافت کند”.

  ماده 2- رساله مقطع دکتری تخصصی
  الف: دانشجویان دکتری تخصصی رشته های غیرعلوم انسانی و هنر باید برای دفاع از رساله دکتری تخصصی خود پذیرش حداقل یک مقاله با نمایه بین الملی ISI ارائه دهند.
  ب: دانشجویان دکتری تخصصی علوم انسانی و هنر باید برای دفاع از رساله دکتری تخصصی خود پذیرش یا چاپ یک مقاله ISI یا علمی – پژوهشی مورد تایید وزارتین ارائه دهند.
  تبصره1 : برخی از رشته های علوم انسانی مانند مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، حسابداری، اقتصاد، روانشناسی بالینی و … که امکان پذیرش مقاله ISI در این رشته ها وجود دارد، لازم است یک مقاله ISI به تشخیص شورای پژوهش و فناوری واحد ارائه کنند.
  ج: برای تسویه حساب لازم است افزون بر مقاله های بند الف یا ب، پذیرش یا چاپ یک مقاله ISI یا علمی – پژوهشی وزارتین یا بین المللی معتبر غیر ISI یا ISC( انتشار یافته در ایران) نیز ارائه شود.
  د: یک نمره از بیست نمره رساله دکتری تخصصی به مقاله دوم با نمایه بین المللی ISI یا علمی – پژوهشی وزارتین یا ثبت اختراع یا اثر بدیع هنری مستخرج از رساله اختصاص داد که با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد مطابق فرم شماره 6 اختصاص می یابد. در صورت برآورده نشدن یکی از این موارد ظرف مدت سه ماه پس از دفاع، رساله دانشجو از نظر کیفیت حداکثر عالی و از نظر کمی حداکثر نمره 19 ارزیابی شده و مطابق فرم شماره 7 عمل می شود.
  تبصره 2: در صورت داشتن مقاله سوم و بیشتر مستخرج از رساله یا اثر بدیع هنری یا ثبت اختراعی که به تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران رسیده باشد، تا یک نمره( مطابق فرم شماره 6) به نمره رساله دانشجویان دکتری تخصصی اضافه شود.
  ماده 3: مقاله های مستخرج از پایان نامه های کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و رساله های دکتری تخصصی در صورتی که در نشریات نامعتبر پذیرش یا چاپ شوند مشمول دریافت نمره، مجوز دفاع، تسویه حساب و تشویقی نمی شوند.
  ماده 4: تمام مقاله های مستخرج از پایان یا رساله در صورت رعایت آیین نامه مشمول دریافت جایزه تشویقی نیز می شوند.”
  به گزارش مهر، معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد در پایان این بخشنامه اعلام کرد که بخشنامه مذکور جانشین سایر بخشنامه ها می شود.

 8. صنایع - تکمیل ظرفیت گفت:

  سلام دوستان
  امروز حضورا مرکز آزمون رفتم و راجع به تکمیل ظرفیت پرسیدم. گفتن تکمیل در تعداد محدودی رشته داریم و تا هفته آینده اطلاع رسانی میشود ولی هنوز رشته ها مشخص نیست.

  • مهسا گفت:

   مرسی که اطلاع دادی
   توکل بخدا.ایشالا رشته ما باشه. هرچند من اماده هستم برای انتحان و استرس دوباره:(

  • علی برنامه ریزی درسی گفت:

   دوست عزیز نپرسیدی که برنامه ریزی درسی دارن یا نه محدود یعنی چه یعنی فقط چند رشته مثلا 3یا 4رشته اره ؟ اگه اینطور باشه که باید نا امید بشیم

  • علی برنامه ریزی درسی گفت:

   سلام دوست عزیز نپرسیدی برنامه ریزی درسی میگیرن یا نه اگه خیلی محدود باشه که فایده نداره نهایتا ممکن 4یا 5 رشته بگیرن

   • صنایع - تکمیل ظرفیت گفت:

    پرسیدم چه رشته هایی ولی گفتن هنوز معلوم نیست، تعدادی رشته محدود اعلام خواهد شد.
    فکر کنم رشته هایی که صندلی خالی بیشتری داشته باشند. سعی کنید به دکتر میرزاده ایمیل بزنین و درخواست بدید که بطور خاص اعلام نکن. شاید اینجوری تصمیمشون عوض شه.

   • برنامه ریزی درسی گفت:

    سلام علی آقا
    رتبه شما چند شد؟

    • علی برنامه ریزی درسی گفت:

     من 3 نفر فاصله دام شما چی؟

     • برنامه ریزی درسی گفت:

      شش نفر
      نمی دونم امیدی هست یا نه؟

     • برنامه ریزی درسی گفت:

      اطلاع دارید که تو مهر ماه خوراسگان و اراک چند نفر ثبت نام کردند؟

     • علی برنامه ریزی درسی گفت:

      متاسفانه اطلاع دقیقی ندارم شما خبر ندارید علوم تحقیقات چند نفر گرفتن

     • علی برنامه ریزی درسی گفت:

      من قبل مصاحبه رتبم 44 بود ولی با اینکه نمره ی مصاحبم 65 شد رتیم 67 شد نمیدونم چجوری محاسبه کردن الان هم اصلا نمییتونم درس بخونم دیگه

     • برنامه ریزی درسی گفت:

      من رتبم 100 بود مصاحبه 80 دادند رتبم 70 شد
      متاسفانه من اصلاً هیچ شناختی از دانشگاه آزاد، اساتید و … ندارم

    • علی برنامه ریزی درسی گفت:

     ولی من یه کم شناخت داشتم ولی نه تا این حد که رتبم و 23تا بالا بیارن من هرچی حساب میکنم نمیدونم این 25درصدی که میگفتن بار مصاحبه هس چجوری حساب کردن تو روز روشن حقمو خوردن وگرنه من الان باید ترم اول رو تموم میکردم نه اینکه اینجا با استرس فراوان منتظر تکمیل ظرفیت باشم

     • برنامه ریزی درسی گفت:

      درسته که 25 درصد اختصاص دادند به مصاحبه اما دلیل این همه جابجایی بعد از مصاحبه این است که اختلاف نمرات بین شرکت کنندگان در آزمون ناچیز است
      مثلاً بین نمره کتبی من و آخرین نفر دعوت به مصاحبه فقط یک نمره بود،این در حالی است که مثلاً نمره مصاحبه من با شما 15 نمره اختلاف دارد
      راستی میانگین نمره کتبی شما تو کارنامه چند شد؟
      من 21.50 شد

     • برنامه ریزی درسی گفت:

      البته واقعاً شما بد شانسی آوردید و الا باید به قول خودتون ترم اول می بودید
      شما تهران هستید؟اگر تکمیل ظرفیت فقط برای شهرستان باشه انتخاب می کنید؟ چون در تکمیل ظرفیت فقط حق یک انتخاب وجود دارد

    • علی برنامه ریزی درسی گفت:

     نمره ی کتبیم دقیق یادم نیس ولی درصدام حدودای 50بودن من خوزستانی هستم و انتخاب اولم رو اراک زدم بعید میدونم اگه تکمیل ظرفیتی باشه دوباره انتخابی داشته باشیم طبق اولویت خودشون انتخاب میکنن البته اگه تکمیل ظرفیتی باشه امروز دوباره ازشون سوال پرسیدم گفتن مشخص نیس

 9. این نیز میگذرد گفت:

  برادران و خواهران گرامی کسی زنگ نزده از مرکز ازمون در مورد تکمیل ظرفیت بپرسه؟

 10. صنایع - تکمیل ظرفیت گفت:

  سلام دوستان منتظر. من امروز از یک منبع موثق راجع به تکمیل ظرفیت پرسیدم. انشالله اواخر دی یا حداکثر هفته اول بهمن اعلام می کنند ولی جزئیاتش هنوز مشخص نیست. به امید قبولی همه دوستان منتظر…

  • این نیز میگذرد گفت:

   برادران و خواهران گرامی کسی زنگ نزده از مرکز ازمون در مورد تکمیل ظرفیت بپرسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. افزایش ظرفیت نه...حل مشکل بیکاری .. گفت:

  متاسفانه مشکل بیکاری این همه متقاضی رو زیاد کرده و متاسفانه به جای حل مشکل بیکاری دارن ظرفیت رو زیاد میکنن تا در آینده افراد با مدارک بالای بیکار داشته باشیم.!!!!!!
  زمانی می تونید این ادعا رو داشته باشید که ظرفیت تحصیل رایگان زیاد بشه نه تحصیل پولی برای پولدارها.
  اینطوری فقط چون جوانها مدت زیادی مشغول تحصیل هستد می تونید آمار بیکاری رو پایین بیارید…

 12. علی رضا گفت:

  سلام دوستان از دانشگاه شهرضا کسی اینجا هست؟؟؟

 13. اموزش زبان گفت:

  سلام دوستان. من تازه از الان میخوام شروع کنم به خوندن. به نظرتون أمیدی هست یا کلا امسال رو فراموش کنم؟

  • دکتربعد از این گفت:

   شروع کن دیگه هی میگی از امروز از امروز.
   آره اگر شروع کنی قبول میشی البته اگر شروع کنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   من پارسال 15 ر.ز خوندم روزی 10 تا 15 ساعت قبول شدم تو مصاحبه با اختلاف کم رد شدم

   امیدوارم تکمیل ظرفیت باشه خواب دیدم اصفهان تکمیل ظرفیت قبول شدم

 14. علی رضا گفت:

  حالا که دکتر میرزاده از لزوم افزایش ظرفیت ها گفته اند ، پیشنهاد میدهم که ازامسال بهمن ماه هم اعلام تکمیل ظرفیت کنند و بچه هایی که با اختلاف خیلی کم جا موندند را هم جذب کنند.بچه ها موافقید؟؟؟؟؟

 15. علی گفت:

  سلام

  دوستان عزیز

  من با سخت گیری زیاد در دکتری موافق نیستم ومعتقدم هرکسی ادامه تحصیل بده ودکتری بگیره از هر زاویه ای که به این کار بنگیریم منفعته…چه برای خود فرد وچه برای جامعه .
  وصدالبته حسودی هم خوب نیست …..مثلاً بگیم دکتری خوبه فقط برای من !!!!!

 16. محمود گفت:

  من و قبول کنییین……..پول 4 سال همووووووووووووووووون اول میدم……………. 🙁

 17. ادبیات فارسی گفت:

  سلام.من پارسال برای اولین بار شرکت کردم ولی چون درگیر پایان نامه بودم نخونده امتحان دادم و قبول نشدم اما امسال درس خوندم تا جایی که تونستم و به این قبولی خیلی احتیاج دارم.کسی میدونه برای رشته من درصدهای آزاد باید در چه حدی باشه که قبول بشیم؟لطفا جواب بدید به سوالم.

 18. این نیز میگذرد گفت:

  نظظر حمتون درسته ج.ن هر کدومتون دارید از یه زاویه ی خاصی میبینید
  اما با نظر اون اقایی که گفتن باید ساده بگیرن تا هر کی میخواد دکتری بخونه بتونه بخونه و اون کسی که گفت باید سخت باشه تا هرکی هرککی نتونه بخونه کاملا موافقم امانظر من اینه
  که
  ورودی زیاد سخت نباشه و در حین تحصیل با ارایه ی شرایط و امکانات خوب و همچنین بودجه های پژوهشی مناسب سخت گیری اعمال شود و در حین تحصیل سختگیری اعمال شه تا نهایتا خروجی ها فقط کسانی باشند که واقعا باسوادند

 19. سپید گفت:

  تکمیل ظرفیت 92
  سلام ؛خواهش می کنم در صورت امکان جواب بدید تکمیل ظرفیت دکتری 92 دارید؟ چندبار پرسیدم لطف کردید جواب دادید ولی دقیق نبود .گفتید اگر داشته باشیم اطلاع رسانی می کنیم .این یعنی انتظار … خواهش می کنم جواب بدبد . همه ساله تکمیل ظرفیت بود .منتظریم . از خدای بزرک سلامتی رو برای شما می خوام .

  پیام روابط عمومی : 1392/10/18

  با سلام . داوطلب محترم مشخص نمی باشد ، چنانچه تکمیل ظرفیت دیگری داشته باشیم حدودا تا بهمن ماه اطلاع رسانی خواهیم کرد … لطفا از طریق همین سایت پیگیر اخبار باشید . با تشکر . /

  • دکتر ناندینی گفت:

   این برای دانشگاه آزاده؟
   بهمن دیگه میخوام برای چی؟
   خب ی دفعه بگو نداریم چرا اذیت میکنید؟

 20. منابع طبیعی ابخیزداری گفت:

  با سلام کاش پذیرش ها در تموم رشته ها ریاد میشد رشته ابخیزداری فقط علوم تحقیقات تهران داره کاش دانشگاههای پذیرش بیشتر میکردند ی کلاس مگه چند تا داشجو داشته باشه لطفا به داده ما ابخیزداری هایم برسید

 21. دکتر ناندینی گفت:

  من فقط میخوام دکتری قبول بشم که بتونم کارم رو حفظ کنم دنبال کار نیستم پس با این شرایط خدا عمر با عذت بهشون بده من خیلی این کار برام مهمه برای نگه داشتنش خیلی تلاش میکنم.

 22. نگار گفت:

  حالا که قراره ظرفیت پذیرش راببرید بالا حداقل ترم بهمن هم تکمیل ظرفیت اعلام کنید چون برخی رشته افرد ثبت نام نکردند وحداقا خیلی ها از سردرگمی در میان

 23. حاج سید محمد تقی گفت:

  به فال نیک میگیریم همه برای سلامتی اقای دکتر میرزاده صلوات بفرستیم

 24. زیبا گفت:

  سلام
  به نظر من که کار بسیار خوبی می کنن، این همه جوون که علاقه به ادامه تحصیل دارن چقدر باید عمر ووقتشون رو بذارن و در صف کنکور بمونن که بالاخره یا قبول شن یا انگیزشون رو از دست بدن یا هم به خارج کشور برن؟
  واقعا متشکریم به خاطر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دکترا

 25. مسعود گفت:

  سلام
  به نظرم بيشتر از نصف شركت كنندگان شاغل اند .وصرفاض براي ارتقاء علمي ميخوان ادامه بدن …پس جاي هيچ گونه نگراني نيست …هركسي درس بخونه ودكترا بگيره مطمئناً مشغول ميشه …تازشم عده اي هم براي خود علم وافزايش اطلاعات مي خونن ودرپي بازر كار نيستن …پس اميدوار باشين …مثلا من بدون ازمون وبا‍مون نوشتم وشاغل هم هستم …خيليهاي ديگه هم اينجورين …پس نگران نباشين ..تا شقايق هست زندگي بايد كرد.
  باتشكر از مسئولين محترم براي اقدامات جهادي

 26. بچه معماری و شهرسازی کمککککککککک گفت:

  امسال ازمون اسکیس مرحله اول هست یا نه مثل پارسال خرداد برکزار میشه؟؟؟؟؟؟/

 27. sana گفت:

  سلام.رشته ما که برق الکترونیک فقط علوم تحقیقات تهران و اراک داره.ای کاش چند جای دیگه هم پذیرش بود.بااین وضع که نمیشه قبول شد .تعداد شرکت کننده هم زیاده.یه فکری کنیدبه این وضعیت

 28. داوطلب گفت:

  سلام
  به حال ما روانشناسی عمومی ها فرقی نداره زیادم که بکنند رشته ما را همون اندازه میگیرند پس خوشبحال بقیه رشته ها

 29. عسل گفت:

  اقا سعید مگه یادت رفته کجا زندگی میکنی ……کسی به پژوهش و علاقه اهمیت نمیده

  • سعید گفت:

   این افزایش ظرفیت یعنی اهمیت دادن. باید شرایط به گونه ای باشه که کسی که تصمیم به درس خوندن داره بتونه بدون دغدغه وارد دانشگاه بشه. در ضمن باید سختگیری برای فارغ التحصیلی باشه نه برای ورود به دانشگاه. در دانشگاه های دنیا چیزی به عنوان ظرفیت و کنکور وجود نداره و هر کسی که رزومه تحقیقاتی قوی داشته باشه با صحبت با یک استاد بتونه تحصیل رو آغاز کنه در مقطع دکتری.

 30. حميد گفت:

  خيلي خيلي ممنون از بابت افزايش ظرفيت ها به نظرم بايد انقدر اسون باشه ورود به مقطع دكترا كه هر كسي تصميم و شرايط درس خوندن داره مشغول به تحصيل بشه

 31. ستاره گفت:

  ای کاش به فکر ایجاد دکترای کودکان استثنایی در شهر های دیگر هم باشند چون تا اونجایی که میدانم دانشگاه آزاد فقط علوم و تحقیقات تهران این رشته را دارد

 32. مهسا گفت:

  ب نظر من نباید شرایط آسون باشه.باید سخت بگیرن تاهرکی واقعا لایقه بیاد بالا.هرکسی هم ک ضعیفه بره بچسبه ب ی کار دیگه و از الان ب فکر آیندش باشه همه که نباید بیان دکتر بشن

  • رضا سرمد گفت:

   دوست عزیز سختگیری برای ورود در هیچ جای دنیا معنا نداره. سختگیری باید داخل دانشگاه باشه و برای خروج. نمیدونم چرا ما ایرانی ها وقتی خودمون دکتری قبول میشیم دوست داریم شرایط سخت بشه و بعدی ها نتونن وارد بشن. منظورم با شما نیست مهسا خانم ولی اگر بررسی بشه اکثر افرادی که میگن سخت بشه همونایی هستن که خودشون الان دانشجوی دکتری هستن اگر یکم راحت باشن فکر کنم بگن اصلا دانشجوی دکتری نگیرید. این طرز فکر برخی دوستان جالب. هر کسی دوست داره باید بتونه ادامه بده

   • مهسا گفت:

    چ فرقی میکنه ورودی سخت بگیرن یا خروجی من منظورم اینه وقت بچه ها تلف نشه مخصوصا آقا بسرا خیلی ها رو میشناسم که دکتری دارن ولی بشیمونن میگن ایکاش از اول دنبال چیز دیگه ایی رففته بودیم چون تو رشتشون استعداد نداشتن و ب زور یجوری خودشونو جا کردن تو دکترا.

 33. ریاضی گفت:

  ب نظر من نباید شرایط آسون باشه.باید سخت بگیرن تاهرکی واقعا لایقه بیاد بالا.هرکسی هم ک ضعیفه بره بچسبه ب ی کار دیگه و از الان ب فکر آیندش باشه همه که نباید بیان دکتر بشن…

 34. phd گفت:

  چرا پذیرشها رو زیاد میکنین؟!!کم دکترای بیکار داریم،لطفا به جای پذیرش زیادتر اشتغالو افزایش بدین تا اینهمه محبور نباشن به خاطر بیکاری بیان درس بخونن……

 35. فرزانه گفت:

  من عاجزانه درخواست دارم از ایشون تکمیل ظرفیت 92 ها رو مشخص کنن. ماها کنکور امسال رو هم از دست دادیم 🙁

 36. روانشناسی بالینی گفت:

  با سلام امیدوارم آقای دکتر میرزاده فکری هم به حال رشته روانشناسی سلامت نمایند که فقط در دوشهرپذیرش دارد (کرج و کیش)وفقط هر دانشگاه هشت نفر می خواهد وکلی متقاضی…
  باید فکری به حال این همه شرکت کننده بکنند که همه سرخورده به کشورهای دیگر جذب نشوند…

 37. moha گفت:

  نمیدونم والا چه فکری میکنن که میخوان پذیرش رو بیشتر کنن؟ ما اونکه شایسته هست باید بره؟خیلی منطقیه؟؟؟ نه بیاید پذیرش رو بیشتر کنید…….تاسف

 38. میلاد گفت:

  سلام واقع باید از اقای دکتر تشکر کرد که اینقدر به فکر دانشجو ها هستن

 39. میترا گفت:

  من هم با نظر علیرضا موافقم و دوست دارم جناب دکتر میرزاده ما را هم که قبولی دکترای 92 بوده ایم و مصاحبه رفتیم و کلی زحمت کشیدیم در نظر بگیرند و با توجه به افزایش ظرفیت دکترا در صدی را هم حتما به منتظران چشم به راه تکمیل ظرفیت اختصاص دهند. واقعا خیلی سخت است که از بین حدود 10000 نفر داوطلب دریک رشته تحصیلی فقط حدود 100 نفر آن هم برای چندین واحد دانشگاهی به مصاحبه دعوت شوند و پس از مصاحبه به علت اینکه مثلاچون رتبه 80 هستی و فقط 50 نفر قبول شده اند منتظر تکمیل ظرفیت بمانی. واقعا باید فکری بکنند.

 40. علی رضا گفت:

  واقعا” از وقتی آقای دکتر میر زاده آمده اند روحیه امید بچه ها بیشتر شده.امیدواریم ایشان دستور بدهند در مورد تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 92 هم یک اقدام جدی صورت بگیره.همینطور درباره افزایش رشته محل ها.مثلا” در مورد علوم سیاسی فقط علوم تحقیقات تهران و تهران مرکز و شهرضا دارند که تهران هم عمدتا” از دانشجویان خودشان می گیرند و فقط می مونه شهرضا که این اصلا” عادلانه نیست .

 41. مژده گفت:

  دوستانی که فکر می کنند بدبخت میشن کسی مجبورشان نکرده که شرکت کنند و ادامه تحصیل بدهند

  • سعید گفت:

   کاملا موافقم با شما. کسی که فکر میکنه بدبخت میشه شرکت نکنه. منی که عاشق تحقیق و پژوهش هستم چه گناهی کردم که پشت در کنکور بمونم.

 42. maryam گفت:

  تنها دکتری گرفتن که مهم نیست چرا به فکر اشتغال فارغ التحصیل هانیستین؟!!

 43. ساناز گفت:

  بی زحمت شما تکلیف قبلی ها و چشم انتظاران تکمیل ظرفیت رو روشن کنید بعد صحبت از افزایش ظرفیت کنید

 44. اميد گفت:

  با سلام به دكتراي آينده
  دوستان عزيز بنده فارغ التحصيل علوم باغباني هستم با معدل 18 و نمره پايان نامه 20 اماظرفيت پذيرش دانشگاه دولتي سال 92 روزانه فقط 2 نفرآن هم مشهد داشتيم” تو خود حديث مفصل خوان از اين مجمل” از مسئولين محترم دانشگاه آزاد انتظار داريم به دانشجويان دكتري وام بلند مدت پرداخت بشه تا مجبور نباشند واسه ادامه تحصيل به فكر خارج از كشور باشند.

  • هاله گفت:

   سلام دوست عزيز. در حق ما ها كه رشته هامون تو يكي ٢تا شهر بيشتر روزانه نمي خواد اجحاف شده. به خاطر منافع دانشكاه ظرفيت بين الملل رو از روزانه ها بيشتر كردن. اين اصلاً انصاف نيست.

 45. Mahta گفت:

  ميشه گفت تقريبا ٦ درصد،امار قابل قبوليه و اينكه اكثر اونايي كه مي خوان كنكور بدن حتما با هدف اومدن

 46. ارش گفت:

  خوب رشته ما که چند سال همونه پس به ما ربطی نداره

 47. شهرساز گفت:

  5000 هزارتا یعنی هممون قبولیم؟؟

 48. بدبختمان نکنین گفت:

  بابا تر به خدا اینکار رونکنین. این همه دکتر فردا کار میخان. موقعیت میخان. به خدا این خوب نیست.