مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تهیه شیوه‌نامه‌ مصاحبه دکتری برای دانشگاه‌ها

رییس سازمان سنجش آموزش کشور دغدغه فعلی دانشجویان و استادان را در زمینه آزمون دکتری در رابطه با عدم شفاف‌سازی در این حوزه دانست و گفت: اگر سازمان سنجش به سمت یک شفاف‌سازی در این زمینه حرکت کند تا داوطلب از قبل بداند که دانشگاه در آزمون شفاهی چه مواردی را مورد سنجش قرار می‌دهد و این امر اطلاع‌رسانی صحیح شود بخش زیادی از مشکلات در این زمینه حل می‌شود.

به گزارش ایسنا ، نحوه برگزاری آزمون شفاهی مستقل در هر یک از دانشگاه‌ها و نحوه نظارت بر این آزمون از دیگر نکاتی بود که دکتر ابراهیم خدایی به آن اشاره کرد و در این باره اظهار کرد: این طور نیست که هر دانشگاه برای بررسی سوابق تحصیلی بتواند خارج از چارچوب عمل کند و در هر صورت این بررسی سوابق تحصیلی (مصاحبه، سوابق آموزشی و پژوهشی) باید با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و پژوهشی فرد، مرتبط بودن با رشته و علاقه‌مند بودن داوطلب صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه‌ای جهت انجام مصاحبه حضوری برای داوطلبان در نظر گرفته شده است که با هماهنگی حوزه‌های مرتبط و وزارت علوم در اختیار دانشگاه‌ها گذاشته‌ می‌شود، افزود: البته چنین شیوه‌نامه‌ای پیش از این نیز وجود داشت اما این بار با تاکید و شفافیت بیشتر این امر پیگیری خواهد شد تا نگرانی وزارت علوم، دانشجویان و استادان درباره کیفیت آزمون ورودی و فقط حداقل‌های آموزشی کاهش یابد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. siroos گفت:

  با سلام
  اگه برای سنجش مقاله های چاپ شده ی پولی . و واقعی محکی وجود داشت خیلی خوب می شد دیگه این قدر اجحاف در حق بچه های درسخون نمی شد

 2. کرمعلی اکبری گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  اگرمحبت کنید پیگیرشیوه نامه ارسالی به دانشگاهها جهت مصاحبه باشیدبی نهایت ممنون می شویم
  وکاربزرگی انجام داداه اید

 3. امير گفت:

  خواهشا اين مسئله اموزش محور بودن رو نظارت كنيد كه چه بسا دانشجوهاى اموزش محور خيلى بيشتر از يك پايان نامه كار كرده باشن و حقشون ضايع نشه.

 4. tani گفت:

  سلام من خیلی استرس دارم تا اومدم درس بخونم یکی از فامیلامون فوت شد.تا حالا اینقدر فوتی تو 1 ماه نداشتیم.به نظرتان میتونم بخونم و خودمو جمع کنم؟ مدل 80/17با پایانامه 20 یعنی بدون ازمون میکروبیولوژی دعوت به مصاحبه میشم؟

 5. ahmad گفت:

  سلام.بعضی از اساتید صرفا به خاطر آموزش محور بودن دانشجو به او نمره پایینی داده اند تا در مصاحبه رد بشه،اگه نظارت باشه چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد.

 6. ana گفت:

  باسلام
  دیده شده است که فردی بدون اینکه در زمان مصاحبه سوالی از او پرسیده شود ، فقط با اینکه از شاگردان استادی بوده است در مصاحبه پذیرفته شده است بدون اینکه سوال و جوابی بشود
  لطفا درست و صحیح این مصاحبه انجام شود
  امیدوارم امسال انهایی که به مصاحبه پذیرفته میشوند از روی درستی و واقعیت به مرحله دکترا وارد شوند

 7. باقری گفت:

  باعرض سلام:چرا دور اعلام می کنند.در هرحال تصمیمی شایسته است.

 8. آسمان گفت:

  خدا کنه

  دستتون درد نکنه