مدرسان شریف دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای پژوهشی در مدیریت،اقتصاد، حسابداری و علوم انسانی سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی کنفرانس ملی دانش و فناوری نوین در علوم مهندسی در عصر تکنولوژی کارگاه دکتری خارج از کشور دکتری روانشناسی ابن یمین

تهیه شیوه‌نامه‌ مصاحبه دکتری برای دانشگاه‌ها

رییس سازمان سنجش آموزش کشور دغدغه فعلی دانشجویان و استادان را در زمینه آزمون دکتری در رابطه با عدم شفاف‌سازی در این حوزه دانست و گفت: اگر سازمان سنجش به سمت یک شفاف‌سازی در این زمینه حرکت کند تا داوطلب از قبل بداند که دانشگاه در آزمون شفاهی چه مواردی را مورد سنجش قرار می‌دهد و این امر اطلاع‌رسانی صحیح شود بخش زیادی از مشکلات در این زمینه حل می‌شود.

به گزارش ایسنا ، نحوه برگزاری آزمون شفاهی مستقل در هر یک از دانشگاه‌ها و نحوه نظارت بر این آزمون از دیگر نکاتی بود که دکتر ابراهیم خدایی به آن اشاره کرد و در این باره اظهار کرد: این طور نیست که هر دانشگاه برای بررسی سوابق تحصیلی بتواند خارج از چارچوب عمل کند و در هر صورت این بررسی سوابق تحصیلی (مصاحبه، سوابق آموزشی و پژوهشی) باید با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و پژوهشی فرد، مرتبط بودن با رشته و علاقه‌مند بودن داوطلب صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه‌ای جهت انجام مصاحبه حضوری برای داوطلبان در نظر گرفته شده است که با هماهنگی حوزه‌های مرتبط و وزارت علوم در اختیار دانشگاه‌ها گذاشته‌ می‌شود، افزود: البته چنین شیوه‌نامه‌ای پیش از این نیز وجود داشت اما این بار با تاکید و شفافیت بیشتر این امر پیگیری خواهد شد تا نگرانی وزارت علوم، دانشجویان و استادان درباره کیفیت آزمون ورودی و فقط حداقل‌های آموزشی کاهش یابد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۹)

 1. siroos گفت:

  با سلام
  اگه برای سنجش مقاله های چاپ شده ی پولی . و واقعی محکی وجود داشت خیلی خوب می شد دیگه این قدر اجحاف در حق بچه های درسخون نمی شد

 2. کرمعلی اکبری گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  اگرمحبت کنید پیگیرشیوه نامه ارسالی به دانشگاهها جهت مصاحبه باشیدبی نهایت ممنون می شویم
  وکاربزرگی انجام داداه اید

 3. امير گفت:

  خواهشا اين مسئله اموزش محور بودن رو نظارت كنيد كه چه بسا دانشجوهاى اموزش محور خيلى بيشتر از يك پايان نامه كار كرده باشن و حقشون ضايع نشه.

 4. tani گفت:

  سلام من خیلی استرس دارم تا اومدم درس بخونم یکی از فامیلامون فوت شد.تا حالا اینقدر فوتی تو 1 ماه نداشتیم.به نظرتان میتونم بخونم و خودمو جمع کنم؟ مدل 80/17با پایانامه 20 یعنی بدون ازمون میکروبیولوژی دعوت به مصاحبه میشم؟

 5. ahmad گفت:

  سلام.بعضی از اساتید صرفا به خاطر آموزش محور بودن دانشجو به او نمره پایینی داده اند تا در مصاحبه رد بشه،اگه نظارت باشه چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد.

 6. ana گفت:

  باسلام
  دیده شده است که فردی بدون اینکه در زمان مصاحبه سوالی از او پرسیده شود ، فقط با اینکه از شاگردان استادی بوده است در مصاحبه پذیرفته شده است بدون اینکه سوال و جوابی بشود
  لطفا درست و صحیح این مصاحبه انجام شود
  امیدوارم امسال انهایی که به مصاحبه پذیرفته میشوند از روی درستی و واقعیت به مرحله دکترا وارد شوند

 7. باقری گفت:

  باعرض سلام:چرا دور اعلام می کنند.در هرحال تصمیمی شایسته است.

 8. آسمان گفت:

  خدا کنه

  دستتون درد نکنه

درج نظر