مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

تهیه شیوه‌نامه‌ مصاحبه دکتری برای دانشگاه‌ها

رییس سازمان سنجش آموزش کشور دغدغه فعلی دانشجویان و استادان را در زمینه آزمون دکتری در رابطه با عدم شفاف‌سازی در این حوزه دانست و گفت: اگر سازمان سنجش به سمت یک شفاف‌سازی در این زمینه حرکت کند تا داوطلب از قبل بداند که دانشگاه در آزمون شفاهی چه مواردی را مورد سنجش قرار می‌دهد و این امر اطلاع‌رسانی صحیح شود بخش زیادی از مشکلات در این زمینه حل می‌شود.

به گزارش ایسنا ، نحوه برگزاری آزمون شفاهی مستقل در هر یک از دانشگاه‌ها و نحوه نظارت بر این آزمون از دیگر نکاتی بود که دکتر ابراهیم خدایی به آن اشاره کرد و در این باره اظهار کرد: این طور نیست که هر دانشگاه برای بررسی سوابق تحصیلی بتواند خارج از چارچوب عمل کند و در هر صورت این بررسی سوابق تحصیلی (مصاحبه، سوابق آموزشی و پژوهشی) باید با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و پژوهشی فرد، مرتبط بودن با رشته و علاقه‌مند بودن داوطلب صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه‌ای جهت انجام مصاحبه حضوری برای داوطلبان در نظر گرفته شده است که با هماهنگی حوزه‌های مرتبط و وزارت علوم در اختیار دانشگاه‌ها گذاشته‌ می‌شود، افزود: البته چنین شیوه‌نامه‌ای پیش از این نیز وجود داشت اما این بار با تاکید و شفافیت بیشتر این امر پیگیری خواهد شد تا نگرانی وزارت علوم، دانشجویان و استادان درباره کیفیت آزمون ورودی و فقط حداقل‌های آموزشی کاهش یابد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۹)

 1. siroos می‌گه:

  با سلام
  اگه برای سنجش مقاله های چاپ شده ی پولی . و واقعی محکی وجود داشت خیلی خوب می شد دیگه این قدر اجحاف در حق بچه های درسخون نمی شد

 2. کرمعلی اکبری می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید
  اگرمحبت کنید پیگیرشیوه نامه ارسالی به دانشگاهها جهت مصاحبه باشیدبی نهایت ممنون می شویم
  وکاربزرگی انجام داداه اید

 3. امیر می‌گه:

  خواهشا این مسئله اموزش محور بودن رو نظارت کنید که چه بسا دانشجوهاى اموزش محور خیلى بیشتر از یک پایان نامه کار کرده باشن و حقشون ضایع نشه.

 4. tani می‌گه:

  سلام من خیلی استرس دارم تا اومدم درس بخونم یکی از فامیلامون فوت شد.تا حالا اینقدر فوتی تو ۱ ماه نداشتیم.به نظرتان میتونم بخونم و خودمو جمع کنم؟ مدل ۸۰/۱۷با پایانامه ۲۰ یعنی بدون ازمون میکروبیولوژی دعوت به مصاحبه میشم؟

 5. ahmad می‌گه:

  سلام.بعضی از اساتید صرفا به خاطر آموزش محور بودن دانشجو به او نمره پایینی داده اند تا در مصاحبه رد بشه،اگه نظارت باشه چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد.

 6. ana می‌گه:

  باسلام
  دیده شده است که فردی بدون اینکه در زمان مصاحبه سوالی از او پرسیده شود ، فقط با اینکه از شاگردان استادی بوده است در مصاحبه پذیرفته شده است بدون اینکه سوال و جوابی بشود
  لطفا درست و صحیح این مصاحبه انجام شود
  امیدوارم امسال انهایی که به مصاحبه پذیرفته میشوند از روی درستی و واقعیت به مرحله دکترا وارد شوند

 7. باقری می‌گه:

  باعرض سلام:چرا دور اعلام می کنند.در هرحال تصمیمی شایسته است.

 8. آسمان می‌گه:

  خدا کنه

  دستتون درد نکنه

درج نظر