مدرسان شریف دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای پژوهشی در مدیریت،اقتصاد، حسابداری و علوم انسانی سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی کنفرانس ملی دانش و فناوری نوین در علوم مهندسی در عصر تکنولوژی کارگاه استعداد تحصیلی آزمون دکتری 97 استاد وکیلی نیکفال

ضرورت آزمون استعداد تحصیلی در کنکور دکتری

از ابهامات داوطلبان آزمون دکتری، ضرورت برگزاری آزمون استعداد تحصیلی است که رییس سازمان سنجش آموزش کشور در باره آن اظهار کرد: آزمون استعداد تحصیلی آزمونی مشابه GRE است که در بزرگترین دانشگاه‌های دنیا هم برگزار می‌شود. درواقع در دانشگاه‌های معتبر جهان برای پذیرش یک دانشجو در ابتدا آزمون GRE و سپس آزمون زبان گرفته می‌شود تا پس از طی این مراحل، داوطلب بتواند وارد فرآیند ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی شود. در نتیجه برگزاری این دو آزمون مورد قبول در تمامی دانشگاه‌های دنیا و یک روند کلی در این زمینه است.

خدایی در مصاحبه با ایسنا با اشاره به اینکه نحوه عملکرد دانشجویان در آزمون کتبی و نحوه عملکرد آنها در آزمون استعداد تحصیلی با یکدیگر همبستگی دارند، گفت: اما این امر باعث نمی‌شود که هیچ کدام از این آزمون‌ها حذف شود. زیرا هدف از برگزاری این آزمون‌ها، نه فقط سنجش میزان معلومات دانشجو، بلکه انتخاب دانشجویان برتر از میان تمام متقاضیان ورود به دوره دکتری است.

 

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. sana گفت:

  baba estedado hame dar ye had mizanan,taze bachehaye har goroh ba ham sanjide mishan

 2. محسن گفت:

  خطاب به دوستان
  بجای اینکه سطح سیستم رو بیاریم پایین تا هم اندازه توانایی خودمون بشود
  سطح توانایی های خودمون رو بکشیم بالا

 3. صبا گفت:

  آره واقعأ استعداد خوندني نيست.اسمش استعداده ديگه.

 4. احسان گفت:

  دوستان عزیز لطفایکی یه راه حل ساده واسه زدن سوالات استعداد ارایه کنه من که دیگه ناامید شدم

 5. علی گفت:

  استعداد تحصیلی که بد نیست، یکم دقت کنید میتونید درصد خوبی را بزنید. من تا حالا اصلا کتابی در مورد استعداد نخوندم ولی پارسال 35 درصد زدم فقط یکم دقت میخواد.

 6. navid89 گفت:

  کلا اینا تو همه چیز خودشونو با خارج مقایسه میکنن….؟؟؟!!!

 7. وحیده گفت:

  باز این مسوولین بی فکر ما حرف زدن؟!!!تا الان که آزمون زبانو میگفتن در حد جهانی برگزار میشه که یه شبه تغییرش دادن و ایرانیش کردن!خوب استعداد تحصیلیم ایرانیش کنن دیگه!کدوم دانشگاه ما در حد جهانی هست که ضوابط پذیرشش در حد جهانی باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. ساناز گفت:

  من که ضرورتی نمیبینم!

 9. آسمان گفت:

  هر وقت دانشگاه هاتون مثل دانشگاهای خارج شد اونوقت شرایط ورودشو مثل دانشگاهای خارج کنید!
  استعداد= معضل

 10. سالک گفت:

  کاش فقط یه ذره به ما رشته های علوم انسانی که سالهاست از مباحث ریاضی و حل مسائل فاصله گرفتیم فکر می کردن، که چه جوری این تست ها رو بزنیم!!!!

 11. توانگر گفت:

  واقعا ازمون استعداد تحصیلی ربطی به استعداد تحصیلی نداره این یه مواد درسیه که آموزش ویژه میخواد و چنین چیزی نباید ملاک ورود به مرحله دکترا باشه.نوافق م که برداشته بشه ولی زبان باید باشه خداییش کسی در حد مقدماتی زبان ندونه امروزه کارش زاره

 12. صاد گفت:

  اونوقت هر کی که فرمولهای آماری بلد باشه خوب درصد بالاتری میزنه
  خود استعداد تحصیلی اگر درست باشد با این سوالا حق خیلی ها ضایع میشه.

  • محمد گفت:

   منم با شما موافقم. اصولاً سئوالات استعداد باید به صورتی باشه که نیاز به دانستن فرمولهای مختلف آماری و ریاضی نباشه. چراکه در رشته های علوم انسانی اکثر داوطلبان با این مشکل مواجه هستند و کسی که ریاضی خونده بالاتر میزنه

 13. سمیه گفت:

  خوب بگیرن حذفش کنن، من که اصلا نمی تونم یه دونه از اونا رو حل کنم. امتحان استعداد تحصیلی واسه من صرف بیسکویت خوردن میشه!!!

درج نظر