مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام پذیرفته گان‌ نهایی‌ تکمیل ظرفیت دکتری ۹۲

 

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۲:

۱- اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) و اصل مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم‌ ، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) و معدل دوره کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) قید شده‌ باشد و یک‌برگ‌ فتوکپی‌ آنها.

 تبصره‌۱- پذیرفتگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است که‌ اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) را ارائه‌ نمایند.

 تبصره‌۲- پذیرفتگانی‌ که‌ تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۲ فارغ التحصیل شده‌اند، به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس‌(‌۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۱ توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی ارشد در فرم مخصوص درج و پس از تأیید مسئول ذی‌ربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.

 ۲- اصل‌ شناسنامه‌ و کارت ملی و دو سری‌ فتوکپی‌ از تمام‌ صفحات‌ آنها.

 ۳- شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌.

 ۴- ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه ۳ دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۲ مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌).

 ۵- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت.

 ۶- معرفی‌نامه‌های مذکور در ذیل لازم است حداکثر تا پایان‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ ۹۳-۱۳۹۲ توسط پذیرفتگان‌ از محل مربوط اخذ و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ تحویل‌‌ گردد؛ ‌در غیر این‌ صورت،‌ از ثبت‌نام آنان برای نیمسال‌ تحصیلی‌ بعدی‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آنان «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ می‌گردد.

 ۱-۶- معرفی‌نامه رسمی از ستاد مشترک‌ سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامی، وزارت‌ جهادکشاورزی و یا ستاد مشترک نیروهای مسلح با امضاء و مهر هریک‌ از رؤسای‌ ارگان‌های‌ مذکور که‌ در آن قید شده‌ باشد داوطلب‌ با توجه‌ به‌ ماده‌ ۱ و تبصره‌های‌ ۴ گانه‌ آن‌ در آیین‌نامه‌ اجرایی‌ قانون‌ ایجاد تسهیلات‌ برای‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران داوطلب‌ بسیجی‌ به‌ دانشگاه ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ و سایر شرایط مندرج‌ در آیین‌نامه‌ مذکور واجد شرایط استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ می‌باشد.

 تبصره‌- براساس‌ هماهنگی‌های‌ انجام‌ شده، گواهی‌‌های‌ مربوط به‌ ردیف ۱-۶ توسط ارگان‌های‌ ذی‌ربط به طور یکجا به‌ موسسه‌ آموزش عالی‌ محل قبولی‌ پذیرفتگان‌ ارسال‌ خواهد شد.

 ۲ـ۶ـ با توجه به ادغام ارگان‌های بنیاد شهید انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی و ستاد کل امور آزادگان تحت عنوان بنیاد شهید و امور ایثارگران به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان پذیرفته‌ شده‌اند می‌رساند در زمان ثبت‌نام ملزم به ارائة تأییدیه سهمیه ثبت‌نامی نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به مؤسسات می‌باشد.

 ۳-۶- ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد، می‌باشد.

 

 

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۰)

 1. اموزش زبان می‌گه:

  ججسلام دوستان عزیز
  کسی میدونه برای قبولی تو پردیس کیش دانشگاه تهران از طریق کنکور سراسری حدودا رتبه باید چند باشه؟

 2. محمد ن می‌گه:

  با عرض سلام
  من قبول شدم ولی بعد از ۳۱/۶/۹۲ فارغالتحصیل شدم
  میخواستم ببینم میتونم ثبت نام کنم یا نه؟
  تقاضامندم راهنمایی فرمایید. با تشکر.

  سلام
  معمولا با مذاکره مشکل تان حل می گردد.

 3. علوم باغبانی می‌گه:

  سلام، من تکمیل ظرفیت قبول شدم ولی معدلی که برای لیسانسم اعلام کردم کمتر از اصل معدلمه چون من کارشناسی ناپیوسته بودم و موقع ثبت نام هم هر چی از سنجش پرسیدم جواب درستی به من نداد و من ترسیدم میانگین کاردانی به کارشناسی رو بزنم که بیشتره، به نظرتون واسه ثبت نام من مشکلی پیش نمیاد؟

  • سید می‌گه:

   سلام
   تأکید سنجش بر بیشتر بودن معدل(خودشون داخل پرانتز توضیح دادند)
   بعید میدونم واسه کمتر بودن معدل، مشکلی پیش بیاد

 4. کاوه می‌گه:

  سلام
  الان با شماره ۰۲۵-۳۶۱۶۶۱۲۱ (پردیس فارابی) صحبت کردم. گفتن امروز یا فردا زمان ثبت نام را اعلام می کنیم.
  شما هم پیگیر باشید زودتر اعلام کنند.

  • رفیق می‌گه:

   سلام-تاریخ ثبت نام در سایت دانشگاه تهران اعلام شد.برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنیدwww.ut.ac.ir
   در روزهای ۲۸ لغایت ۳۰ ثبت نام الکترونیکی و در روزهای ۱و۲ بهمن ثبت نام حضوری در پردیس مربوطه

 5. کاوه می‌گه:

  سلام
  کسی از رمان تبت نام شبانه دانسگاه تهران (پردیس فارابی) اطلاع داره؟

 6. مدیریت تربیت مدرس می‌گه:

  سلام
  دوستانی که مدیریت بازاریابی تربیت مدرس قبول شدن یا نشدن، کسی هست؟
  من که بدجور ضدحال خوردم…..

 7. نگران می‌گه:

  سلام
  از مدیر محترم سایت و سایر دوستان راهنمایی می خواهم. من هم به اشتباه معدلم را چند صدم زیادتر وارد کردم. در واقع معدل کاردانی را وارد کردم . نوشته به دانشگاه مراجعه نکنیم. نمیشه کاری کرد.

  • nayer می‌گه:

   از الان دنبالش باش تا درستش کنی . والا به معدل حتی چند صدمش خیلی گیر میدن بعدنا برات دردسر میشه
   دنبال یه کسی باش که تو سنجش برات حلش کنه
   ایشالا که درست شه

   • نگران می‌گه:

    سلام دوست من . از راهنمایی و محبتت ممنونم. اما من به جز خدا کسی رو ندارم که کارم رو راه بندازه. خودم هم موندم چرا این اتفاق افتاد. برام دعا کنید.

 8. پاییز می‌گه:

  عزیزم منم مثل شما همین وضعیت دارم و نمیدونم چکار کنم کدوم ثبت نام کنم؟
  اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

  • محسن می‌گه:

   شک نکنید که دانشگاه آزاد. پردیسها اعتباری ندارن. تازه تاسیس شدند. ولی اگر شبانه قبول شده بودی از آزاد صد در صد بهتر بود.

   • رضا می‌گه:

    سلام چرا حرف را فقط دوست دارین بگین بدون هیچ منبعی? آقای محسن چه کسی میگه پردیس بی اعتباد هست؟؟ پس اینهمه دانشجو چرا داره؟ برای چی مردم سرمایه گزاری میکنن ؟ البته من به این نتیجه رسیدم هر کی که خودش پولشو نداره بره درس بخونه این شایعه رو میگه
    اعتبار داره نگران نباشید

  • محسن می‌گه:

   ** پذیرش با شهریه

   معاون آموزشی وزارت علوم درمورد پذیرش با شهریه دانشجویان دکتری نیز اظهار داشت: در شیوه نامه جدید پذیرش دانشجو در دوره دکترای تخصصی دانشگاه ها، شرایطی برای پذیرش دانشجوی مازاد بر ظرفیت و با اخذ شهریه پیش بینی شده است.

   وی تصریح کرد که مطابق این شیوه نامه جدید، دانشگاهها درصورت تکمیل ظرفیت دوره های دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی روزانه خود، مجازند در اجرای قانون برنامه پنجم توسعه کشور، نسبت به پذیرش دانشجوی مازاد بر ظرفیت، با اخذ شهریه در سقف مصوبات شورای گسترش که به تفکیک نوع پذیرش باید به تصویب هیات امنای دانشگاه برسد اقدام کنند.

   نادری منش یادآور شد: در شیوه پذیرش با شهریه دوره های دکترای تخصصی، پذیرش دانشجوی نوبت دوم در محل سایت اصلی دانشگاه و از طریق آزمون سراسری نیمه متمرکز براساس و ترتیب نمره کل اخذ شده و حداکثر تا ۲۰ درصد ظرفیت پذیرفته شده در دوره های آموزشی و پژوهشی روزانه، امکان پذیر است که مدرک فارغ التحصیلی این دوره ها با عنوان ˈدکترای تخصصی آموزشی و پژوهشی نوبت دومˈ صادر می شود.

   وی درباره متقاضیان انتقال از دانشگاه های خارج به داخل برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی نیز گفت: برمبنای این شیوه نامه، پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی انتقال از خارج به داخل وفق مقررات مربوط و معرفی سازمان امور دانشجویان نیز به شکل قابل اجرا خواهد بود که برای انتقال از دانشگاه های ممتاز و خوب خارجی وفق ضوابط هم ترازی شورای انتقال، برای سایت اصلی دانشگاه و تا ۱۰ درصد ظرفیت پذیرش شده در دوره های آموزشی و پژوهشی روزانه با دریافت شهریه ای معادل دانشجویان نوبت دوم خواهد بود و به این افراد مدرک دانش آموختگی ˈدکترای تخصصی آموزشی پژوهشی روزانهˈ اعطا می شود.

   نادری منش ادامه داد: برای انتقال از دیگر دانشگاه های خارج از کشور نیز پذیرش دانشجوی دکترای تخصصی ، بدون اعمال هرگونه سقف پذیرش برای پردیس خودگردان دانشگاه و با شهریه ای معادل دانشجویان پذیرفته شده در این پردیس ها صورت می گیرد و مدرک فارغ التحصیلان این دوره ها ˈدکترای تخصصی آموزشی پژوهشی پردیس خودگردانˈ خواهد بود.

   وی تاکید کرد: براساس شیوه نامه جدید، دانشگاه ها همچنین می توانند از طریق برگزاری آزمون خاص و تحت نظارت مستقیم سازمان سنجش آموزش کشور، برای پردیس خودگردان خود دانشجوی دکتری با اخذ شهریه بپذیرند که سقف تعیین شده برای پذیرش آنها از این طریق، حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت پذیرش شده در دوره های روزانه خواهد بود و فارغ التحصیلان این دوره ها، مدرک ˈدکترای تخصصی آموزشی پژوهشی پردیس خودگردانˈ دریافت خواهند کرد.

   معاون وزیرعلوم خاطرنشان کرد: همچنین در این شیوه نامه پیش بینی شده است که پذیرش دانشجوی بورسیه دکترای پژوهش محور حوزه های کاربرد برای پردیس خودگردان و براساس آیین نامه بورس تحصیلی کارکنان حوزه کاربرد، حداکثر تا سقف ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش شده دوره های روزانه صورت پذیرد که مدرک دانش آموختگی پذیرفته شدگان در این دوره ها نیز ˈدکترای تخصصی پژوهش محور پردیس خودگردانˈ خواهد بود.

   • مریم به آقای محسن می‌گه:

    این متنی که فرستادید را من خوندم اما ربطش را با بی اعتبار بودن پردیسها متوجه نشدم. میشه استدلالتون را بیشتر توضیح بدهید.
    چون احتراما من با نظر شما کاملا مخالفم و پردیس دانشگاههایی مثل تهران و شریف را بهتر از آزاد میدونم

    • رضا می‌گه:

     سلام خانم مریم
     کاملا با شما موافقم چه طور ممکنه که دانشگاه هایی مثل شریف ، تهران، امیرکبیر ، فردوسی مشهد بی اعتبار باشن ، دوستان کلمه پردیس یعنی فقط پرداخت شهریه پس این مدارک کاملا با مدارک همین دانشگاه ها برابرند تنها تفاوت پرداخت شهریه است اگر بی اطاتع هستید لطفا باعث زیر سوال بردن این مدارک نشوید

 9. مینا می‌گه:

  بچه ها یه سوال داشتم…. دکتری دانشگاه آزاد بهتره یا پردیس تهران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ تو رو خدا زود جواب بدین ….

  • محسن می‌گه:

   معلومه که دانشگاه آزاد. پردیسها اعتباری ندارن. تازه تاسیس شدند. ولی اگر شبانه قبول شده بودی از آزاد صد در صد بهتر بود.

 10. اسماعیل می‌گه:

  من خودم دیشب متوجه شدم اشتباه زدم تا صبح خوابم نبرد از استرس. صبح به چندتا از اساتیدم در دانشگاه تهران زنگ زدم گفتن برو ثبت نام اصلا صداشو در نیار. بعد اونا خودشون مجبور میشن نامه بزنن به سنجش. من مدرک لیسانسمو نمیبرم واسه ثبت نام فقط ارشد و میبرم میگم دانشگاه همینو داده بعد اونا بهم فرصت میدن تا یک ترم که ببرم واسشون. زمانی میبرم که حداقل یک ترم خونده باشم تا دانشگاه نتونه راحت اخراج کنه و مجبور بشه به سنجش نامه بزنه.استرس نداشته باش پارسال واسه دوستم همین جریان پیش اومد اینجوری حل شد. ثبت نام می کنن ازت فقط یه تعهد نامه ازت میگیرن که معدلات اشتباه نباشه. رفتی ثبت نام خیلی راحت کاراتو بکن به کسی نگو اگه شک کنن ثبت نامت نمی کنن. باز درخدمتم .واست دعا میکنم هر چند خودم هم همین مشکلو دارم و نیازمند دعام

  • هشدار می‌گه:

   خیلی عجیبه دنشجوی دکتری با این طرز فکر
   و عجیب تر که سایت این حرف ها که خیلی هم بدآموزی دارد را منتظر می کند
   شما با این کارتون خواسته و ناخواسته حق دیگران را ضایع کردید چون در دکتری رقابت بین افراد خیلی ناچیز است و یک نمره معدل اضافه زدن چیزی در حدود ۳-۴ نمره تخصصی است
   واقعاً متاسفم برای هر کسی که از این طریق به نان و نوایی برسد
   این کار عین ظلم است به دیگر داوطلبان و پولی که بعداً از طریق درآمدزایی از طریق اخذ مدرک این چنینی به دست میاد عند حرام است
   از هر مرجع تقلیدی دوست داشتید بپرسید

 11. ا.م می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  من در تکمیل ظرفیت پذیرفته شدم ولی امروز متوجه شدم که معدل کارشناسی را چهل و چهار صدم اشتباه وارد کرده ام. ملتمسانه خواهش می کنم با توجه به اطلاعات و تجربه اتان آیا ثبت نام من در دانشگاه محل قبولی امکان پذیر است. چه اقداماتی باید انجام دهم.

  • اسماعیل می‌گه:

   سلام منم مثل شمااشتباه زدم معدلمو.به سنجش زنگ زدم گفت از طریق دانشگاه پذیرفته شده اقدام کن.یکی از دوستام هم پارسال این مشکلو داشت یک نمره بالاتر زده بود یه کم دردسر کشید اما حل شد.استرس نداشته باش منم مثل توام حل میشه

   • ا.م می‌گه:

    ممنون دوست عزیز. پاسخ شما کمی از استرسم را کم کرد. یعنی اجازه ثبت نام و حضور در ترم بهمن را داریم؟ بعضی سایت ها نوشته ممکن است اخراج و یا محروم شویم.

درج نظر