مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

مدارك‌ لازم‌ براي‌ ثبت‌نام پذيرفته گان‌ نهايي‌ تکمیل ظرفیت دکتری 92

 

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 92:

1- اصل‌ مدرك‌ كارشناسي‌ (ليسانس‌) و اصل مدرك كارشناسي‌ارشد مورد تاييد وزارت‌ علوم‌ ، تحقيقات‌ و فنآوري‌ يا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكي‌ و يا شوراي عالي انقلاب‌ فرهنگي‌ كه‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ كارشناسي‌ (ليسانس‌) و معدل دوره كارشناسي‌ارشد (فوق‌ليسانس) قيد شده‌ باشد و يك‌برگ‌ فتوكپي‌ آنها.

 تبصره‌1- پذيرفتگاني‌ كه‌ به‌ دلايلي‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرك‌ كارشناسي‌ارشد (فوق‌ليسانس) نمي‌باشند، لازم‌ است كه‌ اصل‌ گواهي‌ تاييد شده‌ توسط دانشگاه يا موسسه‌ آموزش‌ عالي‌ محل اخذ كارشناسي‌ارشد (فوق‌ليسانس) را ارائه‌ نمايند.

 تبصره‌2- پذيرفتگاني‌ كه‌ تا تاريخ 31/6/1392 فارغ التحصيل شده‌اند، به عبارت ديگر در زمان ثبت‌نام براي شركت در اين آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل كل واحدهاي گذرانده آنان براساس‌(‌0) تا (20) تا تاريخ 31/6/1391 توسط موسسه آموزش عالي محل فارغ‌التحصيلي دوره كارشناسي ارشد در فرم مخصوص درج و پس از تأييد مسئول ذي‌ربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.

 2- اصل‌ شناسنامه‌ و كارت ملي و دو سري‌ فتوكپي‌ از تمام‌ صفحات‌ آنها.

 3- شش‌ قطعه‌ عكس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهيه‌ شده‌ در سال‌ جاري‌.

 4- ارائه مدركي كه‌ وضعيت‌ نظام‌ وظيفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظيفه‌ عمومي»‌ مندرج‌ در صفحه 3 دفترچه‌ راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون ورودي‌ دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز سال 1392 مشخص‌ كند (براي‌ برادران‌).

 5- حكم‌ مرخصي‌ سالانه‌ يا موافقت‌ كتبي‌ و بدون‌ قيد و شرط سازمان‌ متبوع‌ براي‌ كارمندان‌ دولت.

 6- معرفي‌نامه‌هاي مذكور در ذيل لازم است حداكثر تا پايان‌ نيمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصيلي‌ 93-1392 توسط پذيرفتگان‌ از محل مربوط اخذ و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالي‌ محل‌ قبولي‌ تحويل‌‌ گردد؛ ‌در غير اين‌ صورت،‌ از ثبت‌نام آنان براي نيمسال‌ تحصيلي‌ بعدي‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولي‌ آنان «كان‌ لم‌ يكن» تلقي‌ مي‌گردد.

 1-6- معرفي‌نامه رسمي از ستاد مشترك‌ سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامي، وزارت‌ جهادكشاورزي و يا ستاد مشترك نيروهاي مسلح با امضاء و مهر هريك‌ از رؤساي‌ ارگان‌هاي‌ مذكور كه‌ در آن قيد شده‌ باشد داوطلب‌ با توجه‌ به‌ ماده‌ 1 و تبصره‌هاي‌ 4 گانه‌ آن‌ در آيين‌نامه‌ اجرايي‌ قانون‌ ايجاد تسهيلات‌ براي‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران داوطلب‌ بسيجي‌ به‌ دانشگاه ها و موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ و ساير شرايط مندرج‌ در آيين‌نامه‌ مذكور واجد شرايط استفاده‌ از سهميه‌ رزمندگان‌ مي‌باشد.

 تبصره‌- براساس‌ هماهنگي‌هاي‌ انجام‌ شده، گواهي‌‌هاي‌ مربوط به‌ رديف 1-6 توسط ارگان‌هاي‌ ذي‌ربط به طور يكجا به‌ موسسه‌ آموزش عالي‌ محل قبولي‌ پذيرفتگان‌ ارسال‌ خواهد شد.

 2ـ6ـ با توجه به ادغام ارگان‌هاي بنياد شهيد انقلاب اسلامي، بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي و ستاد كل امور آزادگان تحت عنوان بنياد شهيد و امور ايثارگران به اطلاع آن دسته از داوطلباني كه با استفاده از سهميه رزمندگان پذيرفته‌ شده‌اند مي‌رساند در زمان ثبت‌نام ملزم به ارائة تأييديه سهميه ثبت‌نامي نمي‌باشند و ملاك عمل براي ثبت‌نام همان عنوان درج شده در ليست‌هاي ارسالي به مؤسسات مي‌باشد.

 3-6- ارائه معرفي‌نامه رسمي مبني بر واجد شرايط بودن براي استفاده از امتياز ويژه مربيان رسمي قطعي و رسمي آزمايشي وزارت علوم، تحقيقات و فنّآوري. اين سهميه شامل مربيان رسمي قطعي و رسمي آزمايشي دانشگاه ها، موسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري كه پذيرش دانشجوي آنها از طريق آزمون سازمان سنجش آموزش كشور صورت مي پذيرد، مي‌باشد.

 

 

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۰)

 1. اموزش زبان گفت:

  ججسلام دوستان عزیز
  کسی میدونه برای قبولی تو پردیس کیش دانشگاه تهران از طریق کنکور سراسری حدودا رتبه باید چند باشه؟

 2. محمد ن گفت:

  با عرض سلام
  من قبول شدم ولی بعد از 31/6/92 فارغالتحصیل شدم
  میخواستم ببینم میتونم ثبت نام کنم یا نه؟
  تقاضامندم راهنمایی فرمایید. با تشکر.

  سلام
  معمولا با مذاکره مشکل تان حل می گردد.

 3. علوم باغبانی گفت:

  سلام، من تکمیل ظرفیت قبول شدم ولی معدلی که برای لیسانسم اعلام کردم کمتر از اصل معدلمه چون من کارشناسی ناپیوسته بودم و موقع ثبت نام هم هر چی از سنجش پرسیدم جواب درستی به من نداد و من ترسیدم میانگین کاردانی به کارشناسی رو بزنم که بیشتره، به نظرتون واسه ثبت نام من مشکلی پیش نمیاد؟

  • سید گفت:

   سلام
   تأکید سنجش بر بیشتر بودن معدل(خودشون داخل پرانتز توضیح دادند)
   بعید میدونم واسه کمتر بودن معدل، مشکلی پیش بیاد

 4. کاوه گفت:

  سلام
  الان با شماره 025-36166121 (پردیس فارابی) صحبت کردم. گفتن امروز یا فردا زمان ثبت نام را اعلام می کنیم.
  شما هم پیگیر باشید زودتر اعلام کنند.

  • رفیق گفت:

   سلام-تاریخ ثبت نام در سایت دانشگاه تهران اعلام شد.برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنیدwww.ut.ac.ir
   در روزهای 28 لغایت 30 ثبت نام الکترونیکی و در روزهای 1و2 بهمن ثبت نام حضوری در پردیس مربوطه

 5. کاوه گفت:

  سلام
  کسی از رمان تبت نام شبانه دانسگاه تهران (پردیس فارابی) اطلاع داره؟

 6. مدیریت تربیت مدرس گفت:

  سلام
  دوستانی که مدیریت بازاریابی تربیت مدرس قبول شدن یا نشدن، کسی هست؟
  من که بدجور ضدحال خوردم…..

 7. نگران گفت:

  سلام
  از مدیر محترم سایت و سایر دوستان راهنمایی می خواهم. من هم به اشتباه معدلم را چند صدم زیادتر وارد کردم. در واقع معدل کاردانی را وارد کردم . نوشته به دانشگاه مراجعه نکنیم. نمیشه کاری کرد.

  • nayer گفت:

   از الان دنبالش باش تا درستش کنی . والا به معدل حتی چند صدمش خیلی گیر میدن بعدنا برات دردسر میشه
   دنبال یه کسی باش که تو سنجش برات حلش کنه
   ایشالا که درست شه

   • نگران گفت:

    سلام دوست من . از راهنمایی و محبتت ممنونم. اما من به جز خدا کسی رو ندارم که کارم رو راه بندازه. خودم هم موندم چرا این اتفاق افتاد. برام دعا کنید.

 8. پاييز گفت:

  عزيزم منم مثل شما همين وضعيت دارم و نميدونم چكار كنم كدوم ثبت نام كنم؟
  اگر كسي ميدونه لطفا راهنمايي كنه

  • محسن گفت:

   شک نکنید که دانشگاه آزاد. پردیسها اعتباری ندارن. تازه تاسیس شدند. ولی اگر شبانه قبول شده بودی از آزاد صد در صد بهتر بود.

   • رضا گفت:

    سلام چرا حرف را فقط دوست دارین بگین بدون هیچ منبعی? آقای محسن چه کسی میگه پردیس بی اعتباد هست؟؟ پس اینهمه دانشجو چرا داره؟ برای چی مردم سرمایه گزاری میکنن ؟ البته من به این نتیجه رسیدم هر کی که خودش پولشو نداره بره درس بخونه این شایعه رو میگه
    اعتبار داره نگران نباشید

  • محسن گفت:

   ** پذیرش با شهریه

   معاون آموزشی وزارت علوم درمورد پذیرش با شهریه دانشجویان دکتری نیز اظهار داشت: در شیوه نامه جدید پذیرش دانشجو در دوره دکترای تخصصی دانشگاه ها، شرایطی برای پذیرش دانشجوی مازاد بر ظرفیت و با اخذ شهریه پیش بینی شده است.

   وی تصریح کرد که مطابق این شیوه نامه جدید، دانشگاهها درصورت تکمیل ظرفیت دوره های دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی روزانه خود، مجازند در اجرای قانون برنامه پنجم توسعه کشور، نسبت به پذیرش دانشجوی مازاد بر ظرفیت، با اخذ شهریه در سقف مصوبات شورای گسترش که به تفکیک نوع پذیرش باید به تصویب هیات امنای دانشگاه برسد اقدام کنند.

   نادری منش یادآور شد: در شیوه پذیرش با شهریه دوره های دکترای تخصصی، پذیرش دانشجوی نوبت دوم در محل سایت اصلی دانشگاه و از طریق آزمون سراسری نیمه متمرکز براساس و ترتیب نمره کل اخذ شده و حداکثر تا 20 درصد ظرفیت پذیرفته شده در دوره های آموزشی و پژوهشی روزانه، امکان پذیر است که مدرک فارغ التحصیلی این دوره ها با عنوان ˈدکترای تخصصی آموزشی و پژوهشی نوبت دومˈ صادر می شود.

   وی درباره متقاضیان انتقال از دانشگاه های خارج به داخل برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی نیز گفت: برمبنای این شیوه نامه، پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی انتقال از خارج به داخل وفق مقررات مربوط و معرفی سازمان امور دانشجویان نیز به شکل قابل اجرا خواهد بود که برای انتقال از دانشگاه های ممتاز و خوب خارجی وفق ضوابط هم ترازی شورای انتقال، برای سایت اصلی دانشگاه و تا 10 درصد ظرفیت پذیرش شده در دوره های آموزشی و پژوهشی روزانه با دریافت شهریه ای معادل دانشجویان نوبت دوم خواهد بود و به این افراد مدرک دانش آموختگی ˈدکترای تخصصی آموزشی پژوهشی روزانهˈ اعطا می شود.

   نادری منش ادامه داد: برای انتقال از دیگر دانشگاه های خارج از کشور نیز پذیرش دانشجوی دکترای تخصصی ، بدون اعمال هرگونه سقف پذیرش برای پردیس خودگردان دانشگاه و با شهریه ای معادل دانشجویان پذیرفته شده در این پردیس ها صورت می گیرد و مدرک فارغ التحصیلان این دوره ها ˈدکترای تخصصی آموزشی پژوهشی پردیس خودگردانˈ خواهد بود.

   وی تاکید کرد: براساس شیوه نامه جدید، دانشگاه ها همچنین می توانند از طریق برگزاری آزمون خاص و تحت نظارت مستقیم سازمان سنجش آموزش کشور، برای پردیس خودگردان خود دانشجوی دکتری با اخذ شهریه بپذیرند که سقف تعیین شده برای پذیرش آنها از این طریق، حداکثر 50 درصد ظرفیت پذیرش شده در دوره های روزانه خواهد بود و فارغ التحصیلان این دوره ها، مدرک ˈدکترای تخصصی آموزشی پژوهشی پردیس خودگردانˈ دریافت خواهند کرد.

   معاون وزیرعلوم خاطرنشان کرد: همچنین در این شیوه نامه پیش بینی شده است که پذیرش دانشجوی بورسیه دکترای پژوهش محور حوزه های کاربرد برای پردیس خودگردان و براساس آیین نامه بورس تحصیلی کارکنان حوزه کاربرد، حداکثر تا سقف 30 درصد ظرفیت پذیرش شده دوره های روزانه صورت پذیرد که مدرک دانش آموختگی پذیرفته شدگان در این دوره ها نیز ˈدکترای تخصصی پژوهش محور پردیس خودگردانˈ خواهد بود.

   • مریم به آقای محسن گفت:

    این متنی که فرستادید را من خوندم اما ربطش را با بی اعتبار بودن پردیسها متوجه نشدم. میشه استدلالتون را بیشتر توضیح بدهید.
    چون احتراما من با نظر شما کاملا مخالفم و پردیس دانشگاههایی مثل تهران و شریف را بهتر از آزاد میدونم

    • رضا گفت:

     سلام خانم مریم
     کاملا با شما موافقم چه طور ممکنه که دانشگاه هایی مثل شریف ، تهران، امیرکبیر ، فردوسی مشهد بی اعتبار باشن ، دوستان کلمه پردیس یعنی فقط پرداخت شهریه پس این مدارک کاملا با مدارک همین دانشگاه ها برابرند تنها تفاوت پرداخت شهریه است اگر بی اطاتع هستید لطفا باعث زیر سوال بردن این مدارک نشوید

 9. مینا گفت:

  بچه ها یه سوال داشتم…. دکتری دانشگاه آزاد بهتره یا پردیس تهران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ تو رو خدا زود جواب بدین ….

 10. اسماعیل گفت:

  من خودم دیشب متوجه شدم اشتباه زدم تا صبح خوابم نبرد از استرس. صبح به چندتا از اساتیدم در دانشگاه تهران زنگ زدم گفتن برو ثبت نام اصلا صداشو در نیار. بعد اونا خودشون مجبور میشن نامه بزنن به سنجش. من مدرک لیسانسمو نمیبرم واسه ثبت نام فقط ارشد و میبرم میگم دانشگاه همینو داده بعد اونا بهم فرصت میدن تا یک ترم که ببرم واسشون. زمانی میبرم که حداقل یک ترم خونده باشم تا دانشگاه نتونه راحت اخراج کنه و مجبور بشه به سنجش نامه بزنه.استرس نداشته باش پارسال واسه دوستم همین جریان پیش اومد اینجوری حل شد. ثبت نام می کنن ازت فقط یه تعهد نامه ازت میگیرن که معدلات اشتباه نباشه. رفتی ثبت نام خیلی راحت کاراتو بکن به کسی نگو اگه شک کنن ثبت نامت نمی کنن. باز درخدمتم .واست دعا میکنم هر چند خودم هم همین مشکلو دارم و نیازمند دعام

  • هشدار گفت:

   خیلی عجیبه دنشجوی دکتری با این طرز فکر
   و عجیب تر که سایت این حرف ها که خیلی هم بدآموزی دارد را منتظر می کند
   شما با این کارتون خواسته و ناخواسته حق دیگران را ضایع کردید چون در دکتری رقابت بین افراد خیلی ناچیز است و یک نمره معدل اضافه زدن چیزی در حدود 3-4 نمره تخصصی است
   واقعاً متاسفم برای هر کسی که از این طریق به نان و نوایی برسد
   این کار عین ظلم است به دیگر داوطلبان و پولی که بعداً از طریق درآمدزایی از طریق اخذ مدرک این چنینی به دست میاد عند حرام است
   از هر مرجع تقلیدی دوست داشتید بپرسید

 11. ا.م گفت:

  با سلام و عرض ادب
  من در تکمیل ظرفیت پذیرفته شدم ولی امروز متوجه شدم که معدل کارشناسی را چهل و چهار صدم اشتباه وارد کرده ام. ملتمسانه خواهش می کنم با توجه به اطلاعات و تجربه اتان آیا ثبت نام من در دانشگاه محل قبولی امکان پذیر است. چه اقداماتی باید انجام دهم.

  • اسماعیل گفت:

   سلام منم مثل شمااشتباه زدم معدلمو.به سنجش زنگ زدم گفت از طریق دانشگاه پذیرفته شده اقدام کن.یکی از دوستام هم پارسال این مشکلو داشت یک نمره بالاتر زده بود یه کم دردسر کشید اما حل شد.استرس نداشته باش منم مثل توام حل میشه

   • ا.م گفت:

    ممنون دوست عزیز. پاسخ شما کمی از استرسم را کم کرد. یعنی اجازه ثبت نام و حضور در ترم بهمن را داریم؟ بعضی سایت ها نوشته ممکن است اخراج و یا محروم شویم.

درج نظر