مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری 93

ریاست سازمان سنجش از افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری 1393 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، دکتر خدایی درباره تعداد پذیرش در مهرماه 93 گفت : در سال گذشته 11 هزار و 400 نفر با در نظر گرفتن تکمیل ظرفیت‌ها در دانشگاه‌ها پذیرفته شدند و برای سال جاری نیز دانشگاه‌ها فرصت دارند تا آخر اسفندماه ظرفیت خود را برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام کنند.

وی در ادامه افزود: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری نسبت به سال گذشته کاهش نخواهد داشت و افزایش نیز پیدا می‌کند. این ظرفیت به صورت کلی پیش از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. محمد گفت:

  چى میگید شماها!! من همین سردرگمى شماها رو داشتم. و به یک استاد مطرح همین موضوع رو گفتم. ایشون میگفت تو دهه شصت که لیسانس گرفتم به من میگفتند اصلا کار نیست.بعد فوق و بعد هم دکتراى را گرفتم و این نا امیدى ها همیشه تاریخ بوده. غصه نخورید. مگه میشه زحمتتان بى نتیجه بشه.یک نمونه بیارید که دکترا گرفته و چندین سال باشه بیکار شده باشد.توکل کنید بر خدا ى بزرگ. من روضه ام تمام شد.خدا شما را دوست دارد که در راه علم قرار دارید.

 2. الهام آخشیجان گفت:

  سلام
  لطفا کلید سولات دکتری روانشناسی 92 را میل بفرمایید
  با تشکر

 3. الهام آخشیجان گفت:

  باسلام لطفا”منابع دکتری گروه روانشناسی
  کد(2133 )پردیس خودگردان( روانشناسی سلامت +عمومی ) را ارسال کنید
  با تشکر

 4. الهام آخشیجان گفت:

  سلام
  لطفا زمان اعلام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد و تعداد پذیرش مجاز در سال 93 را اعلام کنید.
  با تشکر

  سلام
  در خبرنامه سایت عضو شوید.
  به موقع مطلع تان خواهیم کرد.

 5. زهرا گفت:

  کسی اطلاع داره برای بورس چه آزمونی میگیرن؟یعنی باز باید بخونیم؟تخصصی هم باید بخونیم یا زبانه؟

 6. زهرا گفت:

  لطفا هر کی خبر داره بگه ظرفیت رشته آبشناسی (زمین شناسی) برای امسال چند نفره؟
  چرا ظرفیتها رو نزدن؟پارسال یه روز زودتر زدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. صدا گفت:

  من دانشجوی دکترا هستم چند وقت بیش به دو دانشگاه سر زدم برای حق التدریسی دانشگاه اول گفت اصلا به استادی در رشته های علوم بایه نیاز نداریم ما در رشته شما 6 نفر استاد داریم که همه دکتر تمام و هیيت علمی اند با این حساب به شما حتی اگر دکترا داشتید هم نیازی نداشتیم. دانشگاه دوم گفت رشته شما از دانشگاه ما در حال جمع شدن است و تک و توک دانشجو در رشته شما داریم. نتیجه ای عایدم نشد فقط با یک دنیا حسرت و سردرگمی به خانه برگشتم و به رویاهای قبل از ورود به دانشگاه فکر کردم و می کنم.

 8. shadi گفت:

  سلام وخسته نباشید به همه دوستان.
  من کاملاً با نظر آقا امیر موافقم من دانشجوی ارشدم تازه دفاع کردم و رتبه اول کلاسم هستم. ولی گیج شدم برای دکتری چیکار کنم؟ خیلی دوست دارم دکتری رو بخونم اما به قول آقا امیر وقتی به شرایط فعلی که هست فکر می کنم،فقط تأسف می خورم. چهار سال وقت کمی نیست، کی تضمین میکنه بعد دکتری کار هست،تازه اون وقت بدتر آدم افسرده میشه. راستی آقا امیر، باید پارتی بازی و سهمیه هایی که هست رو هم اضافه کنید. به نظر شما من الان باید چیکار کنم. لطفاً نظر بدید.ممنون

 9. مهدی یار گفت:

  سلام دوستان عزیز
  من دانشجوی دکتری حقوق محیط زیست هستم. دیرو. رفته بودم برای شورا گروه ببینم که عنوان رساله من تایید شده یا نه. یک نکته جالب شنیدم که دانشکده خودش خبر نداشت که تکمیل طرفیت سازمان اعلام کرده. چند تا از دوستانم که ثبت نام کرده بودن به مدیر گروه گفتن و عکس العمل جالب بود که مدیر گروه رشته ها و رییس دانشکده خبر نداشتن

 10. ﻭﺣﻴﺪ گفت:

  ﺳﻼﻡ.ﺑﺎ اﻳﻨﻜﻪ ﻣﻴﺪﻭﻧﻢ ﻛﺎﺭ ﻭاﺳﻪ ﺩﻛﺘﺮﻱ ﻧﻴﺴﺖ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﺯﻡ ﺩﻭﺱ ﺩاﺭﻡ ﺗﻮﻱ ﺷﻬﺮ ﺧﻮﺩﻡ ﻗﺒﻮﻝ ﺑﺸﻢ.ﻟﻂﻔﺎ ﺩﻋﺎ ﻛﻨﻴﺪ.ﺗﺸﻜﺮ

 11. علی گفت:

  سلام من هم با اطلاعاتی که از دانشجویان دکتری گرفتند دیدم که تعداد زیادی از آنها بیکارند و به من توصیه کردند که به جای درس خوندن و گذراندن عمر به مدت 4 سال در دکتری بروم یک کاری برای خودم جور کن چون دیگر در دکتری امیدی برای جذب هیئت علمی نیست با این تعداد دانشجوهایی که هر سال میگیرند… جالبه با این وضعیت ظرفیتها را هم امسال میخواهند زیاد کنند

 12. امیر گفت:

  من بعد از دو سال دانشجوی دکتری بودن تصمیم گرفتم اپلای کنم. در دکترای داخل چند نکته قابل تامل هست و پیشنهاد می کنم قبل از تصمیم به ادامه تحصیل در داخل قدری روی این نکات توجه کنید:
  1. سطح علمی دانشگاه ها در ایران فوق العاده پایین هست و در طی این چهار سال استاد فقط از شما چندتا مقاله می خواد که ارتقا بگیره و موضوع، صحت نتایج، ارتباط موضوع با صنعت و یا چالش اجتماعی و اهمیت پژوهش از کوچکترین اهمیتی محروم است.

  2. تعداد دانشجویان دکترا در داخل بیش از حد نیاز کشور هست و با داشتن مدرک دکتری مطلقا دیگر شرایط 10 15 سال پیش حاکم نیست و شغل درخور شان یافت نمی شود.

  3. فرصت های هیئت علمی دانشگاه ها بسیار محدود شده و دانشجویان دکترا جهت جذب فقط از طرف دانشگاه های غیر انتفاعی دعوت می شوند. مابقی برای عده محدودی هست که ارتباطات غیرعلمی با مسئولین دانشگاه ها دارند. مثلا بنده سال قبل به یکی از دانشگاه های سراسری در شمال کشور دعوت شدم برای مصاحبه و دریافت بورسیه. از 14 نفری که در مصاحبه حضور داشتندن که همه از دانشگاه های معتبر بودند (علم و صنعت، خواجه نصیر، پژوهشگاه زلزله و …)جالب اینجا بود که یک دانشجوی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات فقط با یک مقاله علمی پژوهشی قبول شد. در حالی که من تا آن زمان 4 مقاله ISI، یک تالیف کتاب و نمره TOEFL 106 و معدل ارشد 18.8 داشتم. نمی گویم بنده باید قبول می شدم ولی حداقل از کسی که قبول شد رزومه بهتری داشتم.

  4. درفراخوان جذب دوره جدید هیچ بورسیه ای اعلام نشده و طبق اطلاعیه وزارت علوم، ثبت نام بورسیه به سالی یک مرتبه در اردیبهشت ماه محدود شده. بنابراین، به نظر می رسد که وزارت علوم در جذب دانشجویان برای بورسیه سعی در وقت کشی دارد.

  حاصل دوسال تحصیل در مقطع دکتری برای من جز سرخوردگی، افسردگی و نا امیدی نبود و بنده امسال عطای دکترای داخل را به لقلیش بخشیدم و اپلای کردم. به شما هم توصیه می کنم قبل از ورود به مقطع دکتری، حتما شرایط را بررسی کنید.

 13. دانشجو دکتری گفت:

  بیچاره این همه دکترای بیکار. ایران پر از دکترای بیکار میشه:
  رتبه اول در داشتن مدرک دکتری
  رتبه اول در بیکاری

 14. سیب گفت:

  به امید روزی که همه در ایران فوق دکترا باشن

 15. فاطمه گفت:

  ما که نه پول داریم نه پارتی، نه سهمیه ،خدایا خودت کمک کن…

 16. محدثه گفت:

  زبان دکترا از عمومی دانشگاه سواله یا تخصصی ؟

 17. محدثه گفت:

  سلام
  اره من هم دکترا شرکت کردم ولی دوست ندارم استاد دانشگاه بشم .جای دیگه ما را استخدام می کنند؟چرا واحدهای اداری دانشگاه استخدامی نمی زنند؟من نمیدونم دانشگاه ها چطورکادرای اداری شون را پر می کنند؟ چون اصلا استخدامی نزده بودند؟

  • بهنام گفت:

   واحدهای اداری بدون آگهی نیرو جذب میکنند…
   دوست عزیز میتوانید از طریق عضویت در پایگاههای بسیج و معرفی به کار از طریق همین پایگاه ها به دانشگاه ها ، استخدام شوید…

 18. هانیه گفت:

  حالا من یه سوالی دارم؟ یه نفر با مدرک دکترا بجز هیئت علمی کجا می تونه استخدام بشه؟

 19. amir گفت:

  تو روخدا بذارید ما دکترامون تموم شه. یه جای توپ استخدام بشیم. بعد ظرفیت دکترا را زیاد کنید. اگه میشه تو این مدت اصلا دکترا نگیرید یا کلا به جز من هرکی دکترا گرفته یا دانشجوی دکتراست یه جور دست به سرش کنید تا من یه جای خوب استخدام بشم بعد هرکاری خواستید بکنید.
  قبلا از مساعدتهاتون تشکر میکنم

 20. دانشجو گفت:

  عجب!!!!

 21. سامان گفت:

  اگه اون 3000 نفری که با پارتی بازی رفتن دکترا میخونن رو اخراج کنن کلی ظرفیت پذیرش میره بالا

 22. حسن گفت:

  با این همه سهمیه استعداد ، مستعداد و…. معلومه چه وضعی میشه .
  دکترا باید برای همه مساوی باشه و نیز 50-50

 23. شهرسازی گفت:

  یه سوال بی ربط
  زبان دانشگاه ازاد گرامر هم داره ؟

 24. دانشجو دکتری_سحر گفت:

  .مسلما فقط ظرفیت دوره های پولی زیاد میشه نه ظرفیت های رایگان.

 25. نقی زاده گفت:

  همه تو ایران تا چند سال آینده دکتر میشند

 26. امیر گفت:

  بابا یکم تدبیررررررررررررررررررررررررر

 27. نقد بر افزایش ظرفیت گفت:

  خواهشا ظرقیت رو زیاد نکنید، زیاد کردید که همه رو بیچاره کردید. جوونای مردمو سر کار نذارید. یارو با دیپلم رییس یا معاونه؛ اونوقت ما سر مدرسه دعوا میکنیم. حالا بخوای دکترا بگیری بری زیر دست اونا بعدش بگن تجربه کاری نداری.

 28. حامد گفت:

  واقعا” آقایون خانوما کامنتهای خالی از معنی و مفهوم میفرسین تجدید ظر کنین فیس بوک نیس اینجا

 29. سزار گفت:

  با سلام
  از مسئول سایت و یا دوستان کنکوری عزیز خواستاریم به این سوال را پیگیری کنند که چند برابر ظرفیت به دانشگاه ها معرفی میشن؟؟
  آیا مثل پارسال تعداد خیلی کمی معرفی میشن یا با توجه به تغییرات امسال، مثل سال 90 چندین برابر معرفی میشه؟؟
  با تشکر

  • افسانه گفت:

   من فكركنم امسال نسبت به سال گذشته تعداد بيشتري دعوت كنند_‏چون دكتر خدايي تو مصاحبه قبلي گفتن 5 برابر مجاز ميشن و دو و نيم برابر ظرفيت دعوت به مصاحبه ميشن

   • رویا گفت:

    پنج برابر طرفیت کل یا طرفیت هر دانشکاه؟
    مثلا اگه یه رشته طرفیتش در کل کشور مثلا 20 نفر هست یعنی تا رتبه 100 مجاز می شن؟؟؟؟

 30. سیروان گفت:

  سلام
  بله اگر شبانه، بین الملل و پردیس منظورتون به درد ما نمی خوره
  زیاد نشه خوشحال تریم
  امسال که تو آزمون وزارت بهداشت این کار رو کردن ظرفیت به صورت کلی کم شد و نزدیک همون تعدادی که روزانه قبول شدن بین الملل پذیر ش کردن

 31. ریاضی گفت:

  پارسال هم گفتن زیاد میشه ولی برعکس شد پردیس و شبانه زیاد شد.

 32. دنیز گفت:

  حتما بازم میخوان ظرفیت پردیس ها و شبانه ها رو زیاد کنن!!!!!!!