• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف

  توضیحات زاهدی در باره سهم مصاحبه در پذیرش دانشجویان دکتری 93

  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که براساس اعلام وزیر علوم سهم مصاحبه در آزمون دکترا 70 درصد نیست.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد مهدی زاهدی ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی اظهار کرد: مدتی قبل در رسانه‌ها به نقل از وزیر علوم آمده بود که نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکترا با سال‌های قبل متفاوت شده و در روش جدید 30 آزمون اختصاصی و 70 درصد مصاحبه اختصاص می‌یابد.

  وی افزود: این موضوع تبدیل به سوال شد و چند تن از نمایندگان از وزیر در این رابطه سوال کردند، ایشان هم روز گذشته در کمیسیون حاضر شد و در پاسخ به این سوال گفت که نگفته 70 درصد سهم مصاحبه در آزمون دکتراست.

  رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به موجب آن که تصمیم گرفته شده و به کمیسیون آموزش ارائه شده در آزمون دکترا 30 درصد سهم آزمون اختصاصی و 70 درصد بقیه توزیع می‌شود به این ترتیب که 21 درصد به مصاحبه و 30 درصد به کارهای پژوهشی داوطلبان و بخشی هم به سوابق آموزشی مثل توصیه نامه‌های علمی، معدل و دروس مربوطه اختصاص می‌یابد.

  زاهدی ادامه داد: بنابراین سهم 70 درصدی مصاحبه در آزمون دکترا صحت ندارد واین سهم 21 درصد است، 49 درصد سوابق آموزشی و پژوهشی و 30 درصد هم آزمون اختصاصی برای داوطلبان موثر خواهد بود و ما امیدواریم براساس صحبت‌های وزیر همین موضوع اجرایی شود و نگرانی قشر عظیمی از داوطلبان برطرف شود.

  وی یادآور شد: البته نماینده سوال کننده از پاسخ وزیر در این رابطه قانع نشد و قرار شد ظرف سه روز موضوع مورد مطالعه قرار گیرد که این تغییرات چقدر به نفع داوطلبان است.

  رئیس کمیسیون آموزش مجلس به مصوبه امروز (چهارشنبه) این کمیسیون نیز اشاره و خاطرنشان کرد: طرح نظام جامع آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در آن برای سیاست گذاری، برنامه‌ریزی مدیریتی، ارزشیابی و اجرای روش آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای پیش‌بینی ایجاد یک نهاد ملی شده است که همه نهادها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی که در این زمینه کار می‌کنند می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.

  وی در پایان گفت: هدف ما این است که در یک نظام یکپارچه بتوانیم اهدافی که در این طرف مترتب شده ازجمله توجه به کاریابی، کارآفرینی، اشتغالزایی و افزایش درآمد مردم و به تبع آن کشور و تاثیر آن در اقتصاد ملی با اولویت اقتصاد دانش بنیان را تحقق بخشیم.

  لطفا نظرات خود در مورد این مطلب را در نوشته اعلام جزییات مصاحبه دکتری 93 ابراز فرمایید.

  مطالب مرتبط

  وزیر علوم: شاغل بودن 90 درصد فارغ التحصیلان دکتری... وزیر علوم گفت: حدود ۹۰ درصد از فارغ‌ التحصیلان مقطع دکتری شاغل هستند. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۱۱۰ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور...
  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  حل مشکل ارز دانشجویان دکتری برای فرصت مطالعاتی... وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه بر...
  جذب تنها 20 درصد از فارغ التحصیلان دوره دکتری به عنوان هیأت علمی... معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تنها 20 درصد از فارغ‌ التحصیلان دوره دکتری می‌ توانند در محیط‌ های دانشگاهی جذب هیأت علمی شوند. ...
  انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص وام زمستان 97 دکتری... معاونت دانشجویی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ ای مهلت ثبت‌ نام وام زمستان 1397 ویژه دانشجویان دکتری تخصصی روزانه را اعلام کرد. به گزارش پی اچ دی تست، بر ...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  maysam
  maysam

  وقتی ترم اول برای کار کلاسیم یه پرسشنامه دادم بچه های خوابگاه پر کردن، استادم بهم گفت تحلیل آماری انجام بده بدیم برای چاپ! من با تعجب گفتم نه.
  وقتی هم که برای پایان نامه ام حداقل 200 برابر اون زحمت کشیدم ولی مقاله اش رو جایی برای چاپ قبول نکرد، فهمیدم که ارزش علمی بری ما یعنی چی؟
  یعنی واقعا اون کار کلاسی باید تقریبا 40% توی قبولی دکترا تاثیر داشته باشه؟
  !!!!!!

  امین
  امین

  من موندم 21و49 رو چطدری قرار بدننننننننننننن؟؟؟؟؟؟1 نمره این حرفارو نداشت که