مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

شرایط متقاضیان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی بابل شرایط لازم جهت ثبت نام در پذیرش دکتری بدون آزمون این دانشگاه را به شرح زیر اعلام کرد :

دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد که دارای یکی از شرایط زیر باشند، بدون شرکت در آزمون دوره دکتری تخصصی، می توانند به دفتر استعداد های درخشان دانشگاه معرفی و برای ورود به دوره دکتری تخصصی ارزیابی گردند:

4-1) دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره، بدون احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی یعنی نمره 19 تا 20) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم ورودی و هم گرایش (دانشجویان در یک کد گرایش ورودی با هم سنجیده می شوند) باشند (با رعایت تبصره 1)، با شرط داشتن یک مقاله معتبر (مطابق تبصره 2) مستخرج از پایان نامه (مطابق تبصره 3-1) و یا طرح پژوهشی (مطابق تبصره 3-2)

تبصره 1: اگر تعداد دانشجویان هم ورودی، 5 نفر باشند، فقط نفر اول مد نظر قرار می گیرد، برای تعداد دانشجویان بین 6 تا 10 نفر، نفرات اول و دوم و در صورتی که تعداد دانشجویان بالاتر از 10 نفر باشند، نفرات اول تا سوم، مد نظر قرار می گیرد.

4-2) دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد، با شرط داشتن یک مقاله معتبر (مطابق تبصره 2)

4-3) رتبه اول المپیادهای علمی دانشجوئی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد با شرط داشتن حداقل یک مقاله معتبر (مطابق تبصره 2)

4-4)دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی (موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) مشروط به داشتن حداقل یک مقاله معتبر (مطابق تبصره 2)

4-5) رتبه های اول تا سوم نهائی جشنواره های معتبر علمی (از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل 35 درصد، مشروط به داشتن حداقل یک مقاله معتبر (مطابق تبصره 2)

احراز شرایط زیر، برای متقاضیان موضوع بندهای 4-1 تا 4-5 الزامی است:

تبصره 2: مقاله معتبر مقاله ای است که در مجلات ISC مورد تایید وزارت علوم و یا ISI معتبر به چاپ رسیده باشد.

تبصره 3-1: اسامی نویسندگان مقاله مستخرج از پایان نامه فقط شامل دانشجو، اساتید راهنما و مشاور باشد.

تبصره 3-2: طرح پژوهشی باید به صورت مصوب دانشگاه در دوران تحصیل کارشناسی ارشد دانشجو انجام و مجری طرح آن اساتید راهنما و مشاور باشند.

تبصره 4: مقطع کارشناسی متقاضی باید بصورت پیوسته و محل اخذ مدرک کارشناسی ارشد نیز باید دانشگاههای دولتی باشد.

تبصره 5: طول سنوات تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از پنج نیمسال تجاوز نکند. برای ورودی های (کارشناسی ارشد) قبل از سال 1390، شش نیم سال تجاوز نکند.

تبصره 6: فاصله زمانی بین تاریخ فراغت کارشناسی ارشد تا شروع تحصیل دوره دکتری تخصصی، حداکثر دو سال باشد.

تبصره 7: متقاضی باید کلیه مدارک خود را از طریق پست سفارشی ارسال نماید. بدیهی است زمان چاپ (یا پذیرش) مقالات، بایستی قبل از آخرین فرصت اعلام شده در فراخوان دانشگاه باشد.

تبصره 8: معدل کل دوره کارشناسی متقاضی حداقل باید 14 باشد و مشروطی نداشته باشد.

تبصره 9: اعضاء حاضر در جلسه مصاحبه استعداد درخشان، رئیس یا معاون آموزشی دانشکده، مدیر گروه و حداقل 3 نفر از اعضاء هیات علمی واجد شرایط گرفتن دانشجوی دکتری در گروه مربوطه و در همان سال (به انتخاب ریاست دانشکده) باشند. حضور حداقل 4 نفر در جلسه مصاحبه الزامی است.

تبصره 10: ظرفیت پذیرش در این دوره، بر اساس 20% (10% سهمیه داخل و 10% سهمیه خارج) پذیرش دنشجوی دکتری دوره روزانه در هر کد گرایش، تعیین می گردد.

تبصره 11: کد گرایش اشاره شده در بند 4-1 و تبصره 10، مطابق با دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آزمون های مربوطه در همان سال می باشد.
تبصره 12: در صورتی که دانشجوی پذیرفته شده، حداکثر یک ماه بعد از شروع سال تحصیلی، جهت ثبت نام مراجعه ننماید، به منزله انصراف تلقی شده و پرونده افراد بعدی قابل بررسی خواهدبود.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. مهدی گفت:

  باسلام این سوال منم هست لطفا یکی پاسخ بده دانشجوی ممتاز مقطع ارشد برق دانشگاه غیر انتفاعی هستم میتونم از آیین نامه ورود به دکتری بدون آزمون استفاده کنم یا فقط برای دانشگاه های دولتیه؟
  لطفا پاسخ بدید و راهنمایی بفرمایید

 2. مهدی گفت:

  با سلام من دانشجوی ممتاز مقطع ارشد برق دانشگاه غیر انتفاعی هستم منم میتونم از آیین نامه ورود به دکتری بدون آزمون استفاده کنم یت فقط برای دانشگاه های دولتیه؟

 3. مهشید گفت:

  سلام معمولا دانشگاهها واسه مقاله دانشجوهای ترم آخر یه فرجه ای قرار میدن که در صورت پذیرش مثلا تا آخر ترم اول چاپش کنن. اینجا اصلا اسمی از دانشجوها برده نشده اما فرم مربوط به ثبت نامشون هست. کسی خبر داره اگه دانشگاه مازندران اون فرجه رو داره یا نه حتما باید مقاله داشته باشی تا مدارکو بررسی کنند؟

 4. صالحی گفت:

  ممنون از phdmech93 بابت توضیحات کامل تون

 5. صالحی گفت:

  ممنون خانم صالحی خیلی لطف کردین

 6. Leyla گفت:

  من چند تا مقاله دارم که submitte کردم، ولی هنوز نتیجه نعایی نیومده، به این زودی ‌ها هم نمی‌یاد. تکلیف من چی میشه؟

  • حسین گفت:

   هیچی.
   به نظر من ثبت نام نکنید بهتره.
   چون هزینه می کنی و پذیرش هم نمی کنن.
   1سال بخون و دولتی قبول بشی بهتره

   • phdmech93 گفت:

    این دانشگاه هم دولتیه…..دانشگاه مازندران بوده که از سال 86 جدا شده..
    لیلا تا جاییکه من میدونم بستگی داره کیا واسه رشته ی شما تقاضا کرده باشند پارسال برای یکی از رشته ها تو دانشگاه هیچکی شرایط رو نداشت برای همین تمدید کردند اما تا جاییکه من دیدم جز دانشجوهای خودشونو نمیگیرن مگر اینکه واقعا برای اون 10% خارج قانونی بزارند که دانشگاه ملزم به رعایتش بشه..

 7. آمنه گفت:

  سلام
  بچه ها میدونید چه رشته هایی میخوان؟ لطفا راهنماییم کنید
  مرسی

  سلام
  فهرست بسیاری از رشته هایی که این دانشگاه در سالهای قبل پذیرش داشته است در اینجا قابل مشاهده است.
  رشته های دکتری دانشگاه صنعتی بابل

 8. صالحی گفت:

  یاهو
  سلام و ادب
  من دانشجوی ترم 4 رشته مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی هستم و بدون کنکور (سهمیه استعداد درخشان) وارد مقطع ارشد شدم
  می خواهم بدانم جزو دانشجوی نمونه کشوری در مقطع ارشد محسوب می شوم؟
  یا برای ورود به مقطع دکتری بدون آزمون (باتوجه به استعداد درخشانم هنگام ورود به ارشد)سهمیه ای دارم؟
  سپاس از اطلاع رسانی تان

  • لیلی - صالحی گفت:

   سلام
   قسمت اول سوالتونو اطلاعی ندارم
   سوال دوم: چرا میتونید استفاده کنید
   اون مقطع ارشد بوده الان دکترا رو میخواید شرکت کنید و شرایط خودشو داره
   البته بایستی منتظر آیین نامه جدید استعداد درخشان بود…

  • phdmech93 گفت:

   برای دانشجوی نمونه کشوری هر سال جداگانه باید مدارک ارسال کنید و بررسی میشه یکیو اعلام میکنند.دقیق مطمئن نیستم اطلاعیشو کجا میزنن
   اینم از پیج یکی از اساتیدم گرفتم:
   سلام آقای دکتر، وقت بخیر ! ببخشید آقای دکتر من دانشجوی کارشناسی ارشد معدن(فرآوری مواد معدنی)هستم. سوالی در مورد انتخاب دانشجوی نمونه داشتم که آیین نامه اش در سایت http://mad.msrt.gov.ir/EDUS/Default.Aspx آمده است و تا 10 آبان فرصت هست ، می خواستم ببینم در دانشگاه شاهرود هم این مورد بررسی می شود ؟ و برای تکمیل فرم ها کجا باید مراجعه کنیم ؟ با تشکر (ح ص – 3/8/1392، 17:41:05)

   پاسخ: شما یک درخواست به دانشکده می دهید، مقالات خود، طرح های پژوهشی خود و … خود را ارائه می دهید تا امتیاز بندی شود (مطابق آیین نامه دانشجوی نمونه). سپس با یک نامه، جداول تکمیل شده و یا امتیاز مربوطه را به دفتر استعدادهای درخشان می فرستند. امتیازات معدل و… توسط دفتر ما و یا آموزش کل پر می شود.

 9. ناخدا گفت:

  من آدم پولداری نیستم 🙂 🙁 و خواهان تحصیل در دانشگاههای پولی هم نیستم. ولی متاسفانه تو کشور ما به فارغ التحصیل دانشگاههای پولی یا آزاد یا غیردولتی یا هر اسم دیگه ای مثل یه مجرم نگاه میکنند!!!طوریکه طرف از گفتن اسم دانشگاش بیم داره!!!
  در حالیکه الانه در کشورهای دیگه واقعا اینطور نیست !

 10. ادیب گفت:

  با سلام اینکه باید کارشناسی پیوسته و ارشد دولتی باشد واقعا ظلم بزرگی است.
  حتما جرعت ندارید با ناپیوسته ها و دانشگاه آزادی ها رقابت کنید وگرنه اگر تو مصاحبه دانشگاه آزادی ها و کارشناسی ناپیوسته ها باشند چه اتفاقی می افت؟
  یه نفر یه جواب منطقی بدهد!

  • مهرداد گفت:

   حق با شماست د.ست عزیز
   اما این دانشگاه نهایتا در هر رشته پنج نفر میگیرد، پس چرا خود را به زحمت بیاندازد؟ به هر حال در این کشور پهناور، بسیار فارغ التحصیل معدل بالای پیوسته سراسری وجود دارد. پس دانشگاه به بقیه فکر نمیکند و ریسک نمیپذیرد. زیرا به تعدادی که میخواهد جذب کند، مشتری پیدا خواهد کرد