مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام ظرفیت پذیرش دکتری آزاد ۹۳

۸۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به مصاحبه دعوت خواهند شد.

به گزارش ایسنا، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از پذیرش حدود ۵۰۰۰ نفر در دو نوبت در آزمون دکتری تخصصی Phd سال ۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

دکتر ناصر اقبالی با بیان اینکه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد در تهران و ۱۰ حوزه امتحانی در سطح کشور برگزار می‌شود از دعوت به مصاحبه ۸۰۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان در مرحله اول خبر داد و گفت برای پذیرش در دوره اول، ۲۲۰۰ نفر پذیرفته خواهند شد.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: همچنین در دوره بدون آزمون نیز حدود ۱۳ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که با معرفی ۲۰۰۰ نفر از آنها به مصاحبه، در نهایت ۵۵۰ نفر پذیرش خواهند شد.

وی در پایان گفت : تعداد رشته‌های دکتری ۱۹۶ رشته است که نسبت به سال گذشته ۲۰ رشته افزایش داشته و تعداد رشته محل‌ها نیز با افزایش ۳۹ موردی به ۴۰۸ رشته محل رسیده است.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷۳)

 1. محمدرضا می‌گه:

  با سلام
  من بهمن ۹۲ امتحان دکتری حسابداری دادم- و دو نفر با اخرین رتبه قبولی فاصله داشتم و قبول نشدم- تکمیل ظرفیت برای دعوت به مصاحبه تموم شده یا اگه هست از چه سایتی برم

 2. سهیل می‌گه:

  نحوه امتیازدهی در مصاحبه دکترای بدون آزمون چیه؟
  آیا دکترای بدون آزمون تکمیل ظرفیت داره؟

 3. ناناز می‌گه:

  اعلام ظرفیت پذیرش دکتری آزاد ۹۳
  رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: در دوره بدون آزمون با معرفی ۲۰۰۰ نفر از آنها به مصاحبه، در نهایت ۵۵۰ نفر پذیرش خواهند شد.

  با سایت زیر راحت میشه تعداد معرفی شده ها به مصاحبه رو برای تمامی رشته ها بدست آورد (بدون آزمون)
  http://azmoon.net
  واقعا ۲۰۰۰ نفر دعوت به مصاحبه شدند؟(بدون آزمون)

 4. امین می‌گه:

  باسلام من دررشته عمران سازه رتبه ۲۳شدم ایاامکان قبول شدن وجود

 5. داود می‌گه:

  سلام من از ۳۸۳ نفر دعوت به مصاحبه رتبه ۱۶۸ آوردم وضعیتم چطوره؟

 6. پویا می‌گه:

  سلام.من رتبم ۲۲ از ۳۰۶ در رشته زبان انگلیسی .امکان قبولی در شهر خودم تبریز هست؟با تشکر

 7. مهدی عمران -سازه می‌گه:

  با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون
  من امسال در رشته ی دکتری عمران گرایش سازه با آخرین فرد دعوت به مصاحبه ۳۰ نفر اختلاف دارم ، خواستم بدونم امیدی به تکمیل ظرفیت مرحله اول و دو واسه دعوت به مصاحبه هست ؟
  ترتیب انتخابها هم به این صورت هست : علوم تحقیقات تهران – اصفهان – اراک – نجف آباد
  تشکر از راهنمایی شما

 8. ترنم می‌گه:

  سلام من با نفر آخر دعوت به مصاحبه ٧١ نفر اختلاف دارم کسی میدونه به مصاحبه دعوت میشم یا نه اگه زود جواب بدین ممنون میشم آخه خیلی استرس دارم…

 9. حامد می‌گه:

  با سلام من رتبه اخرین فرد دعوت به مصاحبه رو کسب کردم وفرزند ایپارگر هم میباشم ایا میتونم امیدوار به قبولی باشم حتی در تکمیل ظرفیت؟؟؟لطفا منو راهنمایی بفرمایید.

 10. مهدی-عمران سازه می‌گه:

  سلام ممنون میشم راهنماییم کنید ، من در رشته ی دکتری عمران-سازه با آخرین فرد دعوت به مصاحبه ۳۰ نفر اختلاف دارم ، آیا در مراحل بعدی تکمیل ظرفیت احتمال دعوت به مصاحبه دارم ؟

 11. محمد می‌گه:

  پذیرش در یک دانشگاه. دعوت به مصاحبه حدود ۱۷۰ نفر؟

 12. حسن می‌گه:

  سلام لطفا راهنمایی کنین
  تعداد دعوت شدگان به مصاحبه تقریبا چند برابر قبول شدگان نهایی در آزمون دکتری آزاد ۹۳ خواهد بود ؟
  با تشکر فراوان

 13. مرتضی می‌گه:

  سلام.
  من رشتم شیمی،گرایش شیمی فیزیک هست.تعداد دانشجوهای مورد نیاز در این رشته رو از کجا گیر بیارم ب نظرتون؟خواهش میکنم ج بدید

 14. الهه می‌گه:

  سلام

  من رتبم شده ۳۷ و ۸۰ نفر دعوت به مصاحبه شدن کسی میدونه شانسی هست یا نه؟

 15. حسن می‌گه:

  رتبه من شده ۱۰ و توی رشته ام ۱۳۰ نفر به مصاحبه دعوت شدند ، چقدر احتمال قبولی دارم ؟ لطفا اگه میدونین جواب بدین ؟
  ممنون

 16. اقتصاد کشاورزی می‌گه:

  سلام من تو رشته اقتصاد کشاورزی ۴۰نفر دعوت شدن رتبم ۲۰ آیا امیدی هست؟

 17. افسانه می‌گه:

  کسی خبر داره پارسال پذیرش دکترای حقوق جزا ازاد بعد از مصاحبه چند نفر بوده؟؟

 18. افسانه می‌گه:

  کسی خبر داره پارسال پذیرش دکترای حقوق جزا ازاد بعد از مصاحبه چند نفر بوده؟؟؟

 19. حسین می‌گه:

  تعداد دعوت شدگان به مصاحبه دکتری آزاد چند برابر ظرفیت پذیرش نهایی است ؟

  • بزرگی می‌گه:

   تو خبر بالا اومده ۲۲۰۰ نفر از ۸۰۰۰ نفر پذیرفته می شن یعنی ۳٫۶۳ برابر ظرفیت پذیرش دعوت به مصاحبه کردن. حالا آیا این موضوع رو میشه به هر کد رشته بطور مجزا تعمیم داد یا نه واسه منم سواله؟ لطفا اگه کسی خبر داره جواب بده. مثلا تو رشته مهندسی ساخت آخرین فرد دعوت شده به مصاحبه ۱۳۲ هست یعنی ۳۶ نفر باید با آمار فوق پذیرش داشته باشه.نمی دونم درسته یا نه؟

   • سینا می‌گه:

    ببینید اینجا گفته ۵۰۰۰ نفر قبول میشن
    از طرفی گفته در نوبت اول یعنی ورودی مهر ۲۲۰۰ نفر و همینطور گفته بدون آزمون ۵۵۰ نفر با این حساب احتمالا ۲۲۰۰ نفر هم بهمن پذیرش میشن که رو هم میشه ۴۹۵۰ تا
    شاید هم من در اشتباه باشم
    اما برا رشته من پارسال ۲۱۶ نفر دعوت به مصاحبه شدن و امسال ۴۲۱ نفر برا مرحله اول دعوت به مصاحبه شدن

   • حسین می‌گه:

    رشته منم مدیریت ساخت هست ، اگه براتون ممکنه رتبه و درصدهاتون رو بگین ؟

  • بزرگی می‌گه:

   پیام شما : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰

   لطفا اعلام فرمایید در آزمون دکترای دانشگاه آزاد چند برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت شده اند؟ ۲، ۳، ۴ یا ۵و… برابر

   پیام روابط عمومی : ۱۳۹۳/۰۲/۳۰

   اطلاعات قابل ارائه نیست/

 20. رها مهندسی شیمی می‌گه:

  لطفا جوابمو بدید ۸۰۰۰نفر در اولین اعلام دعوت به مصاحبه می شوند اگر کسی دعوت نشه دیگه کلا امیدی به قبولی در هیچ مرحله ای از جمله تکمیل ظرفیت هم نباید داشته باشه ایا این مطلب درسته یا جور دیگه ای هستش ممنون

 21. مهرداد می‌گه:

  یه موضوعی رو به همه ی داوطلبان عزیز عرض کنم. بنده سال گذشته در دانشگاه آزاد شرکت کردم و در هر دو مرحله قبول شدم. اگه رتبتون بطور میانگین در اکثر رشته ها ۶۰ شد زیاد نگران نباشین ولی اگر بالای ۶۰ شد مصاحبتونو سهل نگیرین!!!
  چند امتیاز هم میتونه کمک کننده باشه.
  رشته ی من میکروبیولوژیه ولی ثبت نام نکردم.

  درود

 22. مهرداد می‌گه:

  باسلام
  کسانی که تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۲ را در نوبت های مهرماه و بهمن ماه از دست داده اند؛ منتظر اعلام دوباره ی آن نباشند. اگر می خوایین بدونین و خاطر جمع بشین که در سال ۹۲ تکمیل ظرفیتی صورت گرفته یا خیر می توانید در سایت دانشگاه قسمت نتایج برین و ببین که أر آرشیو گذاشته شده است.
  امیدوارم همگی موفق باشین

 23. یلدا می‌گه:

  دفترچه دکترا آزاد را تو سایته نمی زنند.منم دکترای حقوق جزا وجرمشناسی دادم.میشه کسانیکه هم رشته من بودند بکند امتحانشون رو چطوری دادند؟یا مصاحبه ش چطوریه؟

 24. روانشناسی فایزه می‌گه:

  سلام بچه ها من خیلی غصه دارم ازاد ۹۳ امتحان دادم سوالاش برای رشته روانشناسی عمومی خداییش سخت غیر استاندارد بود نظرتون رو یبگید تروخدا
  فکر می کنم علم نفس ۸۰ رشد و مرضی ۵۵ استثنایی و امار ۴۰ زبان ۳۰ و فیزیولوژیک ۲۰ ولی همش می ترسم رتبه خوبی نیارم میشه راهنماییم کنید و نظرتون رو بگیددددددد؟؟؟؟

  • زهرا می‌گه:

   سلام -بنده کاملا با نظر شما موافقم واقعا سخت بود به خصوص اسیب – راستی شما چقدر خونده بودید و چه منابعی؟شما کجا امتحان دادید یعنی اولویت شما کدوم شهر بود؟

 25. ... می‌گه:

  دوستان منظور از پزوهش محور چیه

 26. راهنما می‌گه:

  ابراهیم واشقانی فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تصمیمات دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجوی پژوهش محور، اظهار داشت: آیین نامه دکتری پژوهش محور در حال تدوین است و به زودی ابلاغ می شود.

  وی با بیان اینکه پذیرش دانشجوی پژوهش محور از تکمیل ظرفیت دکتری ۹۲ دانشگاه آزاد آغاز می شود، اضافه کرد: داوطلبان شرکت کننده در دوره بدون آزمون و با آزمون از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری می توانند در این دوره شرکت کنند.

  به گفته معاون پژوهشی دانشگاه آزاد، شهریه دانشجویان پژوهش محور بر اساس شهریه پردیسهای دانشگاههای دولتی محاسبه می شود و دانشگاه آزاد نمی تواند بیش از حد مجاز و قانون شهریه ای دریافت کند.

  واشقانی فراهانی در این باره، خاطرنشان کرد: قرار نیست دقیقاً طبق شهریه های پردیسهای دانشگاههای دولتی شهریه ای دریافت شود بلکه میزان شهریه در دانشگاههای دارای پردیس از جمله تهران، تربیت مدرس، صنعتی شریف متناسب با رشته و هزینه های آن دوره، مورد بررسی قرار می گیرد.

  وی با بیان اینکه سقف شهریه پژوهش محور دانشگاه آزاد را وزارت علوم تعیین نمی کند، تاکید کرد که این میزان شهریه که هنوز تصویب نشده از سقف شهریه پردیسهای دانشگاههای دولتی بیشتر نمی شود.

  منبع: http://mehrnews.com/detail/News/2243580

 27. داوطلب می‌گه:

  سلام
  دوستان عزیز نگران نباشید. افرادی که شرایط درج شده در دفترچه را داشته باشند به مصاحبه دعوت خواهند شد که تعداد این افراد حدود ۲۰۰۰ نفر میشود. سایر عزیزانی افرادی هستند که معدلشون چند صدمی کمتر از حد تعریف شده هست و یا از پایان نامه دفاع نکردن و همینطوری یک نمره برای خودشون ثبت کردن. در حقیقت حدود ۱۱۰۰۰ نفر عزیزانی هستند که گفتند حالا ثبت نام کنیم ببینیم چی میشه و این افراد حذف میشن. من شخصا از مرکز آزمون سوال پرسیدم و گفتن هر فردی که شرایط صفحات ۱۳ و ۱۴ دفترچه رو کامل داشته باشه به مصاحبه دعوت میشه. اصلاً نگران نباشید. التماس دعا

  • محبوب می‌گه:

   ممنون دوست عزیزم منو از نگرانی در اوردی موید باشی

  • دکتر آرتیمانی می‌گه:

   سلام
   کسانی را که شرایط را ندارند حذف میکنند بعد به مابقی امتیاز میدهند بر اساس نمرات و واحد دانشگاهی سپس از ابتدای لیست دعوت به مصاحبه میشوند تاجایی که یک فاصله محسوس در امتیازها دیده میشود با توجه به ۱۳هزار شرکت کننده و۲هزار قبولی وحدود ۲۰۰رشته هر رشته حدود ۱۰ نفر برای مصاحبه دعوت میشوند

  • فایزه می‌گه:

   سلام ببخشید شما مطمینید همه کسایی که شرایط را داشته باشند دعوت می شوند //؟ ولی من شنیدم فقط کسایی که معدل بالاتر ونمره دفاع لاباتر ها میشه اگر اطلاعاتی دارید بیشتر بگویید که ما هم از نگرانی در بیایم مرسییییییی

 28. هانیه می‌گه:

  سلام، کسی میدونه بین سوالات تخصصی و سوالات عمومی واسه کنکور سراسری ٩٣ وقت استراحت میدن یا بدون وقفه هست؟؟؟

 29. محمد علی می‌گه:

  باسلام آیا دکتری آزاد ۹۲ علاوه بر بهمن ماه باز هم تکمیل ظرفیت خواهد داشت؟ (اختصاصاً در رشته برنامه ریزی درسی) لطفاً جواب بدهید

 30. mary می‌گه:

  من نمیدونم وقتی از بدون آزمونها پذیرش ندارن چرا ثبت نام میکنن. فقط پول میگیرن

 31. محمد می‌گه:

  سلام خواهش میکنم یکی بگه رشته روان شناسی کودکان استثنایی درتکمیل ظرفیت بهمن دکتری ازاد پذیرش داشت یا خیر؟

 32. مژگان می‌گه:

  سلام دوستان رشته من جامعه شناسیه و با آزمون گرایش گروهای اجتماعی را زدم و بدون آزمون گرایش فرهنگی را میشه اگه اطلاع دارید من را راهنمایی کنید برای مصاحبه چی باید بخونم و کتابهای مبانی این گرایشها را بهم معرفی کنید ممنونم

 33. مسعود می‌گه:

  سلام

  رقابت بدون آزمون شدیدتره !!!!!!

  باید سهمیه بیشتری به بدون آزمون بدن …مث تکمیل ظرفیت که یه سهمیه مازاد حساب میشه !!!

  راستی از اون ۲۰۰۰نفری که بدون ازمون معرفی میشن باتوجه به رقابت وتراکم رشته ای هستش یا معدل ونمره پایان نامه !!!!!

  هرکی بلده مارو از ابهام درآره !!!!

  • =========== می‌گه:

   سلام. آقای گرامی اصلا بدون آزمون اگر ترافیکی هم باشد باید همه افرادی که شرایط اولیه را دارند به مصاحبه دعوت شوند و بعد از مصاحبه نتایج مشخص شود مگر اینکه کسی شرایط اولیه را دارا نباشد . چون اصلا رقابتی استاندارد صورت نگرفته.

   • مسعود می‌گه:

    سلام عزیز

    این موضع عوامل برگزاری آزمون هست یا نظر خودتون !!!
    چون وقتی اونا میگن از ۱۳هزار نفر ۲ هزار دعوت میشن یعنی ۱۱هزار نفر محترمانه ردمیشن بدون اینکه فرصت عرض اندامی داشته باشن !!!
    حرف من اینه برای اون ۲ هزار نفر خاص که از ۱۳هزار نفر دعوت میشن چه ملاکی درنظر میگیرن !!!؟؟؟میزان تراکم هر رشته به طور خاص !!!یا از روی معدل کل ونمره پایان نامه درشرائط کلی !!!!

 34. الی می‌گه:

  سلام.من قاطی کردم.مگه دوباره تکمیل ظرفیت اعلام کردن یانتایج گذشته رواعلام کردن.اخرش این دانشگاه ازاد من رو دیوونه میکنه.لطفایکی ج بده

 35. الف. رجبی می‌گه:

  سلام .لطفا بفرمایید بر چه اساسی ۱۱۰۰۰ نفر در مرحله بدون آزمون به مصاحبه دعوت نمیشوند؟؟؟ سال ۹۲ شرایط سنی بود یا شرایط گذر زمان از فارغ التحصیلی بود که البته آن هم منصفانه نبود چون شرط سنی برای درس خواندن وممتاز بودن معنی نداره یا گناه کسی که مثلا ۵ سال قبل مدرک ارشدش را گرفته چی بود بالاخره به این نکته توجه شد واین شرایط را برداشتند ولی این مطلب جدید که فقط ۲۰۰۰ نفر دعوت به مصاحبه شوند یعنی چی؟ میشود بفرمایید بقیه برای چی ثبت نام کردند ؟ واقعا برای این تصمیم چه توضیحی هست؟ یعنی عده ای بدون دلیل همان ابتدا حذف شوند فقط بیکار بودند و پولشونم زیادی کرده ثبت نام کردند.

 36. دکتر .... می‌گه:

  سلام
  پس این تکمیل ظرفیت دکتری ۹۲ کی میاد؟؟؟؟؟
  میگفتن منتظر کنکور ۹۳ هستن نمیدن کنکورم که دادن پس کی میاد؟

 37. =========== می‌گه:

  سلام .لطفا بفرمایید بر چه اساسی ۱۱۰۰۰ نفر در مرحله بدون آزمون به مصاحبه دعوت نمیشوند؟؟؟ سال ۹۲ شرایط سنی بود یا شرایط گذر زمان از فارغ التحصیلی بود که البته آن هم منصفانه نبود چون شرط سنی برای درس خواندن وممتاز بودن معنی نداره یا گناه کسی که مثلا ۵ سال قبل مدرک ارشدش را گرفته چی بود بالاخره به این نکته توجه شد واین شرایط را برداشتند ولی این مطلب جدید که فقط ۲۰۰۰ نفر دعوت به مصاحبه شوند یعنی چی؟ میشود بفرمایید بقیه برای چی ثبت نام کردند ؟ واقعا برای این تصمیم چه توضیحی هست؟ یعنی عده ای بدون دلیل همان ابتدا حذف شوند فقط بیکار بودند و پولشونم زیادی کرده ثبت نام کردند.

 38. شیدا می‌گه:

  سلام.شب بخیر.در آزمون دکترای دانشگاه آزاد رشته مدیریت ورزشی یه سوال دو جواب یکسان داشت.به مراقب جلسه گفتم.اونم به مسولای جلسه گفتش.درنهایت گفتن سوالات از مرکز ازمونه.لطف پیگیری کنید.تا حقی از کسی ضایع نشه…!

 39. د.م .خ می‌گه:

  کیفیت چاپ سوالات دکتری آزاد الهیات ۹۳علوم قرآن بسیار عالی بود بسیار ممنون فقط یه مقدار وقت آزمون بیشتر شوددر سال های آتی

 40. نکته بین می‌گه:

  سلام
  لطفاً یک مقام مسئول بگه بر چه اساس ۲۰۰۰ نفر از بین ۱۳۰۰۰ نفر دعوت به مصاحبه میشن؟ تا الان دانشگاه آزاد از ثبت نام این ۱۳۰۰۰ نفر ۲۶۰ میلیون تومان درآمد داشته. به فرض که ۲۰۰۰ نفر به مصاحبه دعوت کنه ۱۰۰ میلیون تومان دیگه درآمد خواهد داشت که جمعاً میشه ۳۶۰ میلیون تومان. با این همه پولی که میگیرید آیا واجب نیست شفاف سازی کنید که بر چه اصول و منطقی ۲۰۰۰ نفر به مصاحبه دعوت میشن؟ یعنی اون ۱۱۰۰۰ نفر بی هیچ دلیلی مردود میشن!!!

  • مصطفی می‌گه:

   سلام
   به مرکز آزمون پیام دادم و توضیح خواستم میگه ملاک گزینش افراد معدل و پایان نامه هست. یعنی ۱۱۰۰۰ نفر بدون توجه به این نکته ثبت نام کردن؟؟؟ البته یه بنده خدایی که خبر داره میگفت تقریبا حدود ۲۰۰۰ نفر هستن که شرایط کامل رو دارن و خیلی ها معدل و پایان نامشون چند صدم کمتر هست ولی ثبت نام کردن و خیلی ها هنوز دفاع نکردن و یه نمره معدل همینطوری زدن که دانشگاه خودش بررسی میکنه و اون افراد رو حذف میکنه. اگه حرف این بنده خدا درست باشه همون ۲۰۰۰ نفری که دکتر اقبالی گفتن درسته.

 41. لیدی می‌گه:

  در دونوبت منظورش چیه؟

  • راهنما می‌گه:

   سلام
   دوست عزیز فکر کنم منظورشان ثبت نام شهریور ماه (همون ثبت نام اصلی) و تکمیل ظرفیت مهر ماه است. یعنی به نظر میرسه که امسال (دکتری ۹۳) تکمیل ظرفیت بهمن در کار نیست. چون اگر بخواهیم کنکور دکتری ۹۲ رو در نظر بگیریم سه مرحله ثبت نام صورت گرفته: شهریور که ثبت نام اصلی بوده، تکمیل ظرفیت مهر ماه و تکمیل ظرفیت بهمن ماه که همین چند روز پیش ثبت نامش به پایان رسید. فکر میکنم منظورشون این باشه.
   التماس دعا

   • دکتر آرتیمانی می‌گه:

    سلام اعلام اسامی به تعداد ثبت نام کننده بستگی دارد یعنی بعد از اعلام نتایج نهایی
    بعضی ها ثبت نام نمی کنند چون هزینه تحصیل دکتری ازاد را ندارند پس از مشخص شدن ظرفبت باقیمانده بهمن مجدد اعلام اسامی انجام میشود

 42. سروش می‌گه:

  علی آقا من دکترای حقوق عمومی شرکت کردم حدس میزنم درصدام این ها باشه : حقوق اساسی ۸۰درصد ( ضریب ۲) ، حقوق اداری ۴۰درصد ( ضریب یک) ، تعهدات ۲۰ درصد ( ضریب یک ) ، زبان متون حقوقی ۱۵ درصد ( ضریب یک ) به نظرتون قبول میشم؟

 43. مهشید می‌گه:

  سلام!لطفا هروقتکلید سوالات را منتشکر کردن خبر دین.

 44. راهنما می‌گه:

  واقعا دوست دارم بدونم چطور میخوان از بین ۱۳۰۰۰ نفر ۲۰۰۰ نفر رو به مصاحبه دعوت کنن. خدا به خیر بگذرونه و امیدوارم حقی از بین نره. توکل به خدا. التماس دعا

 45. مریم _اصفهان می‌گه:

  دفترچه سوالات مدیریت دولتی دکترا آزاد۹۳کجا باید پیدا کنیم

 46. پوریا یزدی- حقوق کیفری می‌گه:

  سال گذشته که سوالات دکتری آزاد رو اصلا بیرون ندادن و اصلا در دسترس هیچ کس نبود بر عکس سوالات دکتری سراسری که همه جا در دسترس هست..
  لطفا اونهایی که تجربه ای از مصاحبه سال گذشته حقوق دارن بگن .. .و سال گذشته تا چه رتبه ای قبول شدن .. و درصدهای قبولی و رتبه

 47. نرگس می‌گه:

  سلام من دکتری ازاد بدون ازمون شرکت کردم ولی اصلا نمیدونم مدارک لازم چیه و کجا باید بفرستمشون؟ چی کار کنم؟

 48. دکترا حقوق جزا وجرم شناسی می‌گه:

  استدعا دارم راهنمایی بفرماییددفترچه سوالات حقوق جزا وجرم شناسی دکترا آزاد۹۳کجا باید پیدا کنیم .متشکرم

درج نظر