مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی دکتری 93

نتایج نهایی کنکور دکتری نیمه متمرکز سراسری 1393 شهریور ماه سال آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، رییس سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج ، انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری گفت: تلاش سازمان سنجش بر این است که نتایج اولیه آزمون دکتری در هفته سوم فروردین ماه اعلام شود. اما با توجه به اینکه 21 اسفند سال جاری کلید آزمون روی سایت قرار داده خواهد شد و داوطلبان فرصت دارند تا آخر اسفند نظرات خود به سازمان سنجش اعلام کند بنابراین سازمان یک فرصت برای بررسی این نظرات در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری در نیمه اول اردیبهشت ماه انجام می‌شود، افزود: داوطلبان برای مصاحبه با دانشگاه‌ها در خرداد سال آینده به دانشگاه ها معرفی می‌شوند و نتیجه نهایی قبولی آنها نیز در نیمه اول شهریور سال 93 اعلام خواهد شد.

تغییر وزن مصاحبه و سوابق تحصیلی از 50 به 70 درصد از دیگر نکاتی بود که خدایی در صحبت‌های خود به آن اشاره و اظهار کرد: سوابق علمی دانشجو شامل سه بخش سوابق پژوهشی، سوابق آموزشی و مصاحبه است که هر کدام به ترتیب 40، 30 و 30 درصد وزن کل سوابق تحصیلی را بر اساس شیوه نامه‌ای که وزارت علوم در حال ابلاغ به دانشگاه‌ها است دربر می گیرند.

وی با اشاره به اینکه آزمون کتبی در واقع نقش غربالگری اولیه دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون دکتری را بر عهده دارد خاطر نشان کرد: باید توجه داشت در بحث دکتری تنها بحث سنجش علمی و تستی اطلاعات متقاضی مطرح نیست بلکه لازم است برای پذیرش وی توانایی‌ها، مهارتها و انگیزه وی نیز در نظر گرفته شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. rahim گفت:

  سلام.بچه ها کسی میدونه دقیقا کی جواب نهایی دکتری میاد؟

 2. خطا گفت:

  تو کدوم دانشگاه درس می خونید که کارشناسی ارشدو دارید تموم می کنید و نمودید سوابق پژوهشی چیه !!!!!!!!

  خدایا ما را نجات بده از دست این نظام آموزشی داغون

 3. بیولوژی گفت:

  من تازه از تز ارشدم دفاع کردم به نظرتون سه هفته بخونم قبول میشم؟ اراده رو می بینی

 4. الناز گفت:

  میشه کمک کنید سوابق پژوهشی چیه؟
  کلا یه توضیحی در مورد سوابق بدید؟

 5. روحیه گفت:

  برای اینکه دچار استرس و ریزش مو و بیماری های قلبی و گوارشی و پوستی و … نشوید از حالا بهتون میگم هر زمانی که سازمان سنجش برای اعلام نتایج اولیه و نهایی اعلام میکنه زیاد جدی نگیرید 🙂

 6. شهرسازی گفت:

  ایا خود پایان نامه هم جزو سوابق پژوهشی هست؟

 7. ناخدا گفت:

  خب انگیزه داره که شب و روزش شده کنکور. بدون انگیزه چرا خودشو واسه کنکور بکشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!