مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

۳۰ روز پایانی

سلام دوستان خوبم! حال شما چطور است؟  خوب و خوش و سر حال و آماده هستید؟ امیدوارم که اینگونه باشد زیرا تنها ۳۰ روز دیگر تا پایان مرحله اول سفرمان باقی است.

برخی از شما چند ماهی است که با ما هم سفرید و گرم تلاش و آماده کردن خود هستید. برخی نیز به تازگی به ما پیوسته اید، با دلهره و نگرانی از اینکه آیا می توانید در این سفر موفق باشید؟ امروز طرف صحبت من همه شما دوستان هستید. می خواهم در مورد کارهایی که در این ۳۰ روز باقی مانده می توان انجام داد، صحبت کنیم. به امید اینکه بتوانیم از این روزها بهترین استفاده را بنماییم.

در این روزها چند کار ممنوع است اولین آن مقایسه خودتان با دیگران است. زیرا هر کسی سطح خاص خودش را دارد و با توجه به آن ممکن است نیاز داشته باشد ۵ دور بخواند یا ۱ دور. اینکه شما کمتر از دیگری خوانده اید ملاکی برای عدم موفقیت شما نیست حتی دیرتر یا زودتر شروع کردن نیز نمی تواند ملاکی برای تضمین موفقیت شما باشد زیرا هر کسی باید در این زمینه با توجه به داشته های قبلی و نوع خواندن خود، قضاوت بکند. مقایسه بدون در نظر گرفتن این موارد نه تنها درست نیست بلکه اضطراب آور است و اضطراب یکی از مواردی است که باید در این روزها از آن اجتناب کنید. حتی از افرادی که مضطرب هستند نیز تا حد امکان اجتناب نمایید. بجای آن تمرکز خود را روی درس ها بگذارید، در هر سطحی که هستید تست زدن را آغاز کنید و پس از سنجش سطح خود به سراغ خلاصه مباحث بروید و از آن ها برای دوره کردن مباحث و رفع اشکال استفاده نمایید. فراموش نکنید که زمان باقی مانده زمانی کلیدی است.

تمامی تلاشی که تاکنون انجام داده اید یک طرف و این زمان باقی مانده در طرف دیگر قرار دارد. می توانید از آن برای تثبیت داشته های خود استفاده کنید یا اینکه با از دست دادن آن سهم بزرگی از داشته های خود را نیز از دست بدهید. علاوه بر موارد عنوان شده برای اینکه بتوانید از این زمان به بهترین نحو استفاده کنید، نباید توجه به خواب کافی، خوراک مناسب و انجام ورزش را فراموش کنید. این ها مواردی هستند که می توانند سلامتی شما را حفظ نماییند و سلامتی تاثیر به سزایی در استفاده درست از زمان باقی مانده دارد. پس در کنار درس خواندن توجه کافی را به سلامتی خود نیز داشته باشید.

دوستان خوبم در این روزهای کلیدی باقی مانده با یادآوری داستان مردکمانگیر تنها بر هدف تمرکز کنید و با تمامی توان تلاش خود را بکنید، فرقی نمی کند چه زمانی آغاز کرده اید یا تا الان چند دور خوانده اید، فقط در حد توان تمام تلاش خود را بکنید. نگذارید پس از امتحان افسوسی باقی بماند، فقط تلاش کنید. فراموش نیز نکنید که ما تا لحظه آخر کنار شما خواهیم بود و تنهایتان نخواهیم گذاشت. شما فقط تلاش کنید. راز موفقیت در این روزهای باقی مانده همین تلاش است.

 

با آرزوی موفقیت برای تک تک شما

مشاور همراه

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷۱۴)

 1. اسما می‌گه:

  سلام. من رشته ام مخابراته، کلا همین یک ماه رو برنامه ریختم بخونم. از صفر هم میخونم. و روزی ۳-۴ ساعت. ولی مطمئنم رتبه ام زیر ۱۵ خواهد شد :)

 2. محبوب می‌گه:

  سلام مشاوره عزیز به دادم برس با اینکة امتحان تموم شده امااسترس من بیشتر از قبله اصلا نمیتونم جیزی بخورم مدام دلهره نکرانم اصلا خوابم نمیبره

  • الی به محبوب می‌گه:

   سلام محبوب خوبی؟مشاوریک صفحه جدیدگذاشته بیااونجاکامنت بذاربه اسم گذرازایستگاه…..اصلا نگران نباش………..الی…………

 3. محبوب می‌گه:

  سلام الی جون ممنون خوبم منم ازمونم خدارو شکر خوب بود خوشحالم هستی و ازمونت خوب بود موفق باشی

 4. شهرام به نرگس همکلاسی قدیمم می‌گه:

  سلام نرگسی خوبی؟خوشی؟توکه دکترشدی خیالت راحت شده.مثل اینکه دیگه کامنت نمیذاری؟من منتظر ایمیل تو والی هستم نرگس جان تویکی ازبهترین دانشجوهای کلاس بودی افتخارمیکنم که دوستانی مثل تو و الی دارم.پایدارباشیدوسرافراز(شهرام فیزیک هسته ای)

  • نرگس به الی وشهرام می‌گه:

   سلام شهرام خوبی؟مرسی لطف داری قراره الی ایمیلشو بذاره تو انجمن ولطف کنه بهمون خبرشو بده.به امید خدا هم تو و هم الی حتما قبولید.الی جان خوشحال شدم که گفتی امتحان خوب دادی واسه سراسری هم تلاش خودت رو بکن و به حرفای فریبرزو مشاور گوش بده تا به هدفت برسی.الی تو خیلی خوبی من هیچوقت درمورد احساسم اشتباه نمیکنم امیدوارم که من و شهرام رو به جمع دوستای خودت قبول کنی دوست دارم الی مهربون ومنتظرایمیلت هستم.

 5. شهرام به الی می‌گه:

  سلام الهام عزیزامتحان خوب بود؟ورود به انجمنت رودرست کردی؟من دیروز امتحان داشتم که خداروشکرخوب بود

  • الی به شهرام می‌گه:

   سلام دوست خوبم.ممنونم ازلطفت.اره خداروشکر خیلی خوب بودامتحان.چشم دراولین فرصت حتما ورود به انجمن رو درست میکنم.موفق باشی…………الی……………

 6. الی الی به محبوب ،مشاورهمراه،فریبرز(قدیمی)وسایردوستانم می‌گه:

  سلام مشاورعزیزم صبح امتحان آزاددکتری داشتم خیلی خوب امتحان دادم حسم بهم میگه که قبول میشم.ازشماوداداش فریبرز یک سوال دارم؟درس زبان رو محتاطانه جواب دادم ترسیدم نمره منفی بگیرم به نظرتون وایه سراسری هم همین کارکنم؟؟؟محبوب جون نیستی عزیزم امتحان چطوربود؟واسط کامنت گذاشتم جواب ندادی؟؟؟؟؟؟؟………..الی……………

  • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

   سلام دوست خوب. خیلی خوشحالم که احساس خوبی دارید. بله. در صورت داشتن نمره منفی همیشه باید احتیاط کنید. من معمولا اونهایی رو که توی دو گزینه شک دارم پاسخ میدم.

 7. یک مدیریتی می‌گه:

  سلام به همگی

  ظاهرا اینجا صفحه تخصصی آزمون سراسری . با توجه به نحوه برگزاری آزمون زبان و سوالات تخصصی در آزمون دانشگاه آزاد همه رشته ها یک نتیچه کلی می شه گرفت ، اینکه امسال با روند جدیدی در آزمون سراسری مواجه خواهیم بود.به نظر من اینطوره جریان:زبان آسون و با فرصت زیاد،استعداد سوالات زیاد می شوند و وقت برای پاسخگویی برای این درس کم می آد.تخصصی سخت و نکته دار.تعداد سوالات با توجه به یک نوبته بودن آزمون تغییر نمی کنه.
  بنابراین : در دروس تخصصی حتما رفرنس های جانبی بخونید و به رفرنس های اصلی اصلا اکتفا نکنید ،تا می تونید تست بزنید،هرچی بیشتر بهتر ،حسابی روی استعداد وقت بگذارید تا سرعت عمل تون بره بالا و وقت کم نیارید…بعد آزمون گفتن این حرفا فایده نداره.بنابراین الان به نظرم وقت گفتن ش ه. مشاور جان و سایر دوستان لطفا نظر تخصصی بدید که تحلیل من درسته یا نه؟

  • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

   سلام، دوست عزیز به نظر من با توجه به سوالات آزاد نمیشه در مورد سوالات سراسری نظر داد. در مورد استعداد هم تا الان هر تغییری در تعداد و زمان ایجاد شده طوری بوده که در کل، زمان در نظر گرفته شده برای هر سوال تغییر چندانی نداشته باشه.

 8. سوده-ادبیات می‌گه:

  سلام مشاور جان
  یه سوال
  این سوالای ارشد سراسری امسال و دکتری آزاد رو کی میذارید رو سایت؟! مرسی

 9. زهرا می‌گه:

  ببخشید مشاور جان میدونم اینجا جاش نیست ولی سوالم ضروریه:D
  میگم واسه این دکتری پژوهش محور حتما حتما باید مدرک زبان داشته باشیم؟شرایطش دیگه چی هاست؟فقط مصاحبه است؟

  • مشاور همراه به تمامی دوستان می‌گه:

   سلام دوست خوبم دو نوع پذیرش پژوهش محور داریم یکی به عنوان بورس موسسات و بدون آزمون و دیگری از طریق آزمون. در مورد نمره زبان اکثر دانشگاهها پس از قبولی مدرک زبان می خواهند اگر قبل از آن بخواهند در شرایط اختصاصی خود ذکر می کنند. البته داشتن مدرک در روز مصاحبه امتیاز دارد اما نه در حدی که شانس قبولی را از شما بگیرد

 10. الی به محبوب می‌گه:

  محبوب عزیزم امیدوارم امتحان آزاد رو خوب پشت سربذاری.من فرداامتحان دارم دعا کن گلم………..الی…………..

 11. فرناز - مدیریت می‌گه:

  ممنون الی جان لطف داری؛امیدوارم بهترینا در انتظارت باشه

 12. زهرا می‌گه:

  سلام دوستان
  من مدتیه سایت میام مطالب رو میخوانم
  مطمین باشین هممون ایشالا قبول میشیم
  همینکه این سایت میایم و یا هم حرف میزنیم و دغدغه هامون دکتراست همین نشاندهنده اینه که ما توانایی قبولی رو داریم.مگه واسه دکتر شدن جز انگیزه و تلاش چیزی میخواد!؟ما هم داریم.
  ما همممون لایقیم و همین نگرانی و استرس میرسونه که واسه رسیدن به اون چی که لیاقتمون هست تلاش کردیم.آخه اونی که نخونده و واسش مهم نیست که استرس نداره:D
  ایشلا تو دانشگاههای برتر در رشته هایی که هستین میبینمتون و سال دیگه هم ورودی های دکترا هستیم:D

 13. مشاور همراه به تمامی دوستان می‌گه:

  سلام دوستان خوبم امیدوارم با آرامش و بهترین نتیجه کنکور آزاد را پشت سر بگذاربد. آرزوی من و دیگر دوستان موفقیت شماست

 14. آرامش(عمران) می‌گه:

  خدایا بغض هایم از گلویی می آیند که تو از رگش به آن نزدیک تری!!!
  بچه ها خسته نباشید دیگه روزای آخره با تمام قدرت پیش برید به امید خدا همه نتیجه میگیریم
  الی عزیز خوشحالم برگشتی موفق باشی
  agri جان دفاع کردی عزیزم؟ اگه به سایت سر زدی یه خبر بده

 15. الی ی ی ی ی می‌گه:

  درساحل دریا قدم میزدم همه جادوتا ردپادیدم جای پای خودم وخدا..به سخترین لحظه هارسیدم فقط یک جای پادیدم گفتم:خدایامرادر سخت ترین لحظه ها رها کردی.نداآمد تورا درسخت ترین لحظه ها به دوش کشیدم…..دوستان خدا هست دروجود تک تک ما فقط باید ازصمیم دل صداش بزنیم به خدا توکل کنید.همین که خدا باشد غمی نیشت دمت گرم اوستا کریم هوای مارو هم داشته باش هم من وهم تمام دوستانم دوست دارم خدا…………..الی…………….

  • مریم می‌گه:

   سلام به همگی.من دارم برا دکتری جزا میخونم.تو این جمع کسی جزایی هست.من که دادم نفس های اخرو با تموم وجود میخونم.ولی یه سری سوال فنی دارم.

 16. بهار می‌گه:

  ما هم پارسال اینجا دوستانی داشتیم و همیشه همدیگه رو دلداری میدادیم و البته تا پایان روز های مصاحبه هم همیشه سعی میکردیم با گفتن اطلاعات و تجربیاتمون همدیگه رو کمک کنیم.
  اما باور کنید باورکنید که الان حفظ آرامش بیشترین کمک رو به شما میکنه. و واقعا قبولی الزاما به این مربوط نمیشه که نتونستید یک درس رو چند دور بخونید!
  انشالله که همگی موفق و شاد و سربلند باشید

 17. بهار می‌گه:

  سلام به همگی. خسته درس خوندن ها و دلهره های کنکورتون نباشید!
  خیلی خوب حال و روزتون رو درک میکنم. من هم پارسال حال و هوای شما رو داشتم. اونقدر گاهی استرس داشتم که این سایت و درد دل کردن ها و خوندن حرف بچه های دیگه تنها راه آروم شدنم بود.
  دوستای گلم به خدا توکل کنید. برای همه شما آرزوی موفقیت میکنم.

 18. شهرام به نرگس خانم والی خانم می‌گه:

  سلام نرگس خانم.وقتی گفتی که به اصرارمادرت رفتی خارج ازکشورتازه شناختمتون ولی وقتی کامنت شمارو به الی مهربون دیدم یه حسی بهم گفت که شماهم کلاسی سابق من هستیدخوشحالم که به این سایت اومدید.امیدوارم من روهم به جمع دوستی خودتون باالی راه بدید.دوستانی مثل شما غنیمت هستند.خوشحالم که دوشتانی فهیم وفرهیخته وباسواددارم

  • الی به شهرام ونرگس می‌گه:

   نعمت آسمان فقط باران نیست…گاهی خدا دوستی نازل میکند به زلالی باران………..ممنون شهرام جان تو درکت بالاست وخوشحالم من روبه جمعتون راه دادید.حتی اگه قبول نشم دوستی باتو ونرگس ودرکنارشما ودوستان دیگرم واسم یک دنیا ارزش داره نرگس تو واقعا خانمی هستی به معنای واقعیش…………دوستتون دارم ……………….الی…………….

 19. الی به دریا(کشاورزی) می‌گه:

  سلام دریاجان ممنونم از لطفت منم خوشحالم که به جمع دوستان خوب وفهمیده ام برگشتم.موفق باشی دریا جونم………..الی…………..

 20. ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

  سلام
  ممنون از همه ممنونم ازشما ممنونم از این همه انرژی مثبت
  یه حسی میگه ما همه برو بچ دکتر شدیم رفت……به افتخار همه دکتر خوشگلا و دکتر پولدارا و دکتر بی پول ها و دکتر بعد از اینها و خلاصه به عشق قبولی و سلامتی ما و به عشق محمد و ال محمد صلوات
  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  از درگه همچون تو کریمی هرگز نومید کسی نرفت من هم نروم
  یا علی حق نگهدار

 21. مشاور همراه به همه دوستان همدل می‌گه:

  بعد از چند روز پر تنش دیدن این جو آرام و البته پر از دوستی و همدلی خستگی را از تن آدم به در می کند. دوستان خوبم امیدوارم همیشه برقرار باشید.

  • نسیم می‌گه:

   ممنون مشاور عزیز
   امروز اون حس خوب آرامش بخش رو من هم با در میان گذاشتن مشکلم با آقا فریبرز و حرف های پر از معنی ایشان تجربه کردم.
   پس فقط توکل به خدا آرامش حس خوب و لذت بردن از درس خوندن توی این چند وقت باقی مونده…. بقیه اش دیگه مهم نیست

  • الی به مشاورهمراه می‌گه:

   ممنونم مشاور عزیزامیدوارم تا آخر راه همچنان مارا حمایت کنید.خداپشت وپناه شماوهمه دوستان خوبم

 22. علی می‌گه:

  سلام به همه بچه های موفق
  بله درسته، همه شما دوستان که زحمت میکشید و تووکل بر خدا دارید موفق هستید و خواهید بود انشالله
  محکم ادامه بدیم…

 23. رها می‌گه:

  بازم سلام بر خودم واجب دیدم باز اینجا سربزنم به این امید که بتونم کمک کوچکی به شما بکنم. دوستان خوبم هروقت ناامید شدید برای چند دقیقه لحظاتی رو به یاد بیارید که فکر میکردید دارید سقوط می کنید و میشکنید ولی خدا با تمام بزرگیش کنارتون بود و دستتون رو گرفت مطمئنم آرامش می گیرید.
  تا چشم به هم بزنید کنکور رو دادید به این فکر کنید که وقتی از سر جلسه بیرون میاید دارید می خندید از شوق اینکه خوب امتحان رو دادید. برا همه اتون دعا می کنم. در پناه حق باشید !
  یا علی

 24. دوست قدیمی شما می‌گه:

  سلام
  ممنونم بخاطر این سایت و این محیط
  ممنونم بخاطر حضور انسانهای بزرگ و فهمیده ای چون:
  آقای فریبرز فارسانی،مشاور همراه، خانم آسمان، خانم لیلی،ارگانیک و دوستان محترم دیگه ای که حضور ذهن ندارم متاسفانه و نامشون در خاطرم نمونده ولی همیشه بودن و انرژی بخشیدن و دلداری دادن و راهنمایی کردن.
  واقعا تشکر ویزه میکنم از دوست همراه عزیز اقای فارسانی که اینقدر صادقانه و بی ریا و مهربان نظر دادن و میدن، که حرفهاشون بر دل میشینه و باور کنید در پشت این دنیای مجازی وجودشون رو میشه حس کرد و انرژیشون قابل لمسه.
  واقعا معلمی برازنده شخصیت شماست. باور کنید بدون تعارف میگم. من مدت زیادیه به سایت میامدم و زیاد کامنت نمیگذاشتم ولی الان بر خودم واجب بدونستم تو این صفحه یادی بکنم از تمام کسانی که با خندین ما شاد شدند و با گرییدن ما غمگین…
  متشکرم بخاطر همه چیز

  • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

   سلام، ممنونم که این همه بزرگوارانه اظهار لطف میکنید. من واقعا دوست دارم همه دوستانی که امسال اینجا هستن قبول بشن. واقعا از ته دل به این قضیه ایمان دارم که عزیزانی که اینجا تبادل نظر میکنن از بهترین و با سوادترین افراد رشته خودشون هستن و قبولی حق اونهاست. برای همه شون و از جمله شما آرزوی موفقیت دارم.

  • آسمان می‌گه:

   ممنون از لطف شما دوست عزیز

   موفق و موید باشید.

  • مشاور همراه می‌گه:

   شاد و پیروز باشی دوست خوبم

  • لیلی می‌گه:

   خواهش می کنم دوست عزیز
   سلامت باشید
   در پناه حق
   پیروز باشید….

  • organic می‌گه:

   سلام دوست خوبم
   امیدوارم که شاد و سلامت باشید .
   دوست عزیز اینجا همه دوستان بهم تسکین خاطر و آرامش میدن و مطمئن باشید که دوستانی هم که نام بردید از حضور در این جمع پر نشاط احساس شادی میکنن و ما هم باید از حضور گرم شما تشکر کنیم .
   پاینده وپیروز باشید

 25. یه دوست مهربون پر استرس می‌گه:

  وای جمعه امتحان داریم برامون دعا کنید استرس دارم شدید..خدا یا خودت به دادمون برس.یه دوست ممهربون پر سترس…………….

  • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

   :) خوبه. این هم راهکاریه برای کاهش استرس. سعی کنید دیگران رو تو این شرایط بخندونید.

   • دوست مهربون پر استرس می‌گه:

    اقا فریبرز این حرفم کجاش خنده دار بود برادر منننننننننن هههههههههههه
    خوب چیکار کنم استرسی شدم ههههههه
    ولی خداییش بگو کجاش خنده دار بود؟!!
    مشاور جون با شما هم هستما خداییش کجاش خنده داشت؟؟
    واییییییییییی استرس بر من غلبه میکنه خو

    • دوست مهربون پر استرس می‌گه:

     ولی خداییش الان که با دقت نیگاه کردم به کامنتم و یکبار دیگه خوندمش دیدم اینجاش خنده دار بود:
     ((خدا یا خودت به دادمون برس…))
     وای با اینکه جدا یکم هیجانی استرسی شدم ولی کلی به کامنت خودم خندیدم ولی برام جالبه بدونم شما به کجای حرفم خندیدین؟/
     با تشکر از اقا فریبرز گل و مشاور همراه

     • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

      راستش به این که از حرفای من، خلاقانه یه ترکیب جدید ساختید کلی خندیدم :) از این واژگان کلیدی: دوستان، مهربون، استرس.

     • دوست مهربون پر استرس به فریبرز می‌گه:

      اقا فریبرز یه همچین آدم خلاقی هستم من!!!
      هههههههههههههه
      استرس داشتم مونده بودم چیکار کنم جلب توجه کنم خووووووووووو
      ممنونم که در کنارمون هستید.
      با تشکراز شما و مشاور همراه عزیز

 26. فریبرز (قدیمی) به همه دوستان می‌گه:

  سلام دوستان عزیز. الان زمانی است که شما باید تا روز آزمون شروع به ایجاد آرامش در خودتون کنید. پیشنهاد من گنجاندن تفریحات بیشتر در برنامه تونه. واقعا سر جلسه داشتن آرامش و اطمینان خاطر مسئله بسیار مهمیه که می تونه حتی با وجود مطالعات کم، موجب کارایی بالای شما بشه. ببینید همون طور که در مسأله ی ۳۰ به ۷۰ آزمون و مصاحبه نتیجه گرفتیم که هنوز هم مهم ترین مسأله،گذشتن از آزمون علمی و آوردن رتبه است، در سر جلسه هم ابتدا گذشتن از صافی استرس و اضطراب، مهم ترین مسأله است. در صورت داشتن اضطراب، کارایی شما پایین میاد و علاوه بر این که سوالاتی رو که خوب درباره شون خوندید ممکنه نتونید پاسخ بدید، بسیاری از سوالات خیلی ساده رو هم که جوابشون از صورت سوال پیداست از دست میدید. بنابراین سعی کنید در این روزها به طور “مرتب” بر روی آرامشتون کار کنید. خوندن جملات و زندگینامه بزرگان و افراد موفق بسیار می تونه به شما کمک کنه. تفریح، استراحت و غذای مناسب رو فراموش نکنید. خوب بخوابید و در ضمن، ارتباطتون با خدا رو هم قوی تر کنید. من مطمئنم مثل سال گذشته، تعداد بسیار زیادی از دوستان حاضر در این جا قبول میشن. اصلا همین حضور شما در اینجا نشان از جدیت تون برای قبولیه. بنابراین سعی کنید در این روزهای باقیمونده کمتر به خودتون فشار بیارید و بیشتر با خودتون مهربون باشید…

  • الی به فریبرز(قدیمی) می‌گه:

   مرسی خیلی عالی بود.مثل همیشه امیدبخش داداش جمعه امتحان دارم واسم دعا کن………الی……

  • ثنا میکروبیولوژی به فریبرز قدیمی می‌گه:

   سلام ممنون
   من پارسال خیلی نزدیک به قبولی بودم و رد شدم و فقط دو ماه یسری جزوه خوندم که اصلا منابع نبود و از شش درس سراغ دو درس اصلا نرفتم…و متاسفانه سر جلسه وقت کم اوردم طبیعیه چون سوال نا اشنا بود……
   اما با این سایت اشنا شدم و دوستای خوب مثل شما و منابع معرفی کردند و الان از بیست مهر شروع کردم و خوب خوندم …..الان خیلیا مثل من هستند و امیدوارم با تلاش زیاد همه موفق شوند….حالا میفهمم که چرا پارسال قبول نشدم!!!!!حالا شما دکتر فریبرز عزیز بنظر شما با این همه ایا امیدی هست که ایندفعه موفق شوم؟

   • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

    سلام، آفرین به شما که امسال با دقت بیشتری پیش رفتید. مطمئن باشید همین که منابع رو میشناسید از خیلی ها جلوترید. خودتون دیدید که سال قبل هم امیدی بوده و با کمی اختلاف رد شدید. پس مگه میشه که امسال با این همه پیشرفت امیدی نباشه؟ همیشه و در همه حال امید به رحمت خدا هست …

  • فریبرز می‌گه:

   آفرین فریبرز جان

   خیلی عالی بود

  • آسمان می‌گه:

   مرسی آقا فریبرز

   نوشتتون آرامش بخش بود مثل همیشه

  • مشاور همراه می‌گه:

   سلام آقا فریبرز خوب هستید؟ ممنون از همراهیتون با بچه ها

 27. تینا ادبیات 93 می‌گه:

  سلام خوشبحال اونایی که آزادهم میتونن برن. من که نمیتونم محکوم به دولتی هستم. اونم که از من برنمیاد. خدایا چکارکنم؟ دوستان کمک کنید.

  • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

   سلام، فرض کنید پول هم داشتید. آیا این همه هزینه ارزش گرفتن ۱ مدرک رو داره؟ اون هم با وضعیت فقر این همه هم وطن، در کشوری که تضمین کار بعد از فارغ التحصیلی هم به شما نمیده.

  • الی به تینارادبیات93 می‌گه:

   سلام دوست خوبم این همه ناامید نباش خدا هیشه برای بندهاش یک راه نجات داره که با اون راه میتونیم به آرزوهامون برسیم.همه چیز که تو دکتری خلاصه نمیشه اگه امسال نشد ان شاالله سال دیگه.مهم اینه که هدفت قبولی تو دکتراس پس بدون که حتما بهش میرسی با تلاش وکوشش وهیچوقت نگونمیتونم ما همه توانایی داریم ولی باید اون رو کشف کنیم وبه خودمون اعتمادبنفس بدیم که میتونیم به خودت اعتماد کن عزیزم…………الی……….

  • دوست قدیمی شما به تینا می‌گه:

   به تینا:
   دوست عزیزم غصه خوردن نداره. بنده امسال دانشگاه آزاد دارم شرکت میکنم از رفرنسها بدلیل عدم همپوشانی با دانشگاه دولتی فقط سه درس از ۶ درس رو کمی خوندم. تازه همونها هم امیدی نیست جز سوالات باشه!!
   چون دانشگاه آزاد حداقل در رشته ما میدونم که از جزوات خودش بیشتر طرح میکنه.
   با اینکه از نظر مالی تقریبا مشکلی برای پرداخت هزینش ندارم.،ولی آرزوم قبولی در دانشگاه خوب دولتی هست. لیسانس و ارشدم هم دولتی بودم و هرگز با اینکه به اصرار خونواده ثبت نام کردم حاضر نیستم ۴۰ میلیون بدم برای مدرکی که فردا به دردم بخوره یا نه
   نمیدونم نظرات متفاوته و هر کس معیارها و اهدافی داره ولی شخص خود من به هیچ وجه حاضر نیستم حتی در شرایطی که بهم از نظر مالی اصلا فشاری نمیاد،، تو دانشگاه آزاد دکترامو بگیرم.
   هر چند دوستان دیگه ای هستند که دارن با امادگی امتحان آزاد رو شرکت میکنند و هر دلیلی دارن برای ما محترمه و واقعا برای همشون ارزوی موفقیت دارم
   چه دولتی و چه آزاد..
   دوستان داوطلب دانشگاه آزادی موفق باشید.

  • بهار می‌گه:

   اینجوری فکر نکن. خدا وقتی آرزویی رو در دل ما میکاره تواناییش رو هم به ما میده

 28. الی به نرگس می‌گه:

  سلام ویژه دارم به دوست خوبم نرگس جان.اول از همه یک معذرت خواهی باید ازت بکنم به خاطر حرفایی که بهتون زده شدواقعا من شرمنده هستم ونمیدونم چطورازتون تشکر کنم به خاطر کامنتتون.امیدوارم که به دل نگرفته باشید.هرجا هستی سالم .بانشاط وموفق باشی نرگس عزیزم.تو بهترینی ودلت پاکه وشک نکن که بی نظیری…………الی………….

  • نرگس می‌گه:

   سلام الی جون خوبی؟خیلی خوشحالم که برگشتی.نمیدونم چطوری شد که واسط کامنت گذاشتم وقتی دیدم که چطور جواب دوستان رو میدی بهت غبطه میخوردم.الی جان میشه ایمیلتو بگیرم من زیاد اجتماعی نیستم تابوده درس خوندم وبه اصرار مادرم واسه دکتری رفتم خارج ازکشور اما همیشه دوست داشتم توایران درس بخونم به این خاطرخیلی گوشه گیرشدم.فکرکنم دوست های خوبی برای هم باشیم فکرکنم خیلی به انسان ارامش بدی به دوستیت نیازدارم منتظر جوابت هستم.

   • الی به نرگس می‌گه:

    سلام نرگس جون ممنون ازاین همه لطف شایداگه شما وبقیه دوستان عزیزم نبودیدمن به سایت برنمیگشتم بعدازکنکورآزادم که جمعه هست چشم سعی میکنم ایمیلموبزارم توانجمن زیست هروقت گذاشتم واسط کامنت میزارم.خوشحالم که تواین سایت دوستای خوبی مثل تو،فرناز،فریبرز(قدیمی)،مرتضی(شیمی)ناخدا،محبوبه،دریا،نیلو،هانا،آرامش(عمران)شهرام وبه خصوص مشاورعزیزم(اگه اسم کسی یادم رفت به بزرگی خودش من روببخشه)پیدا کردم همیشه بمانید……..الی………..

 29. الی به فرناز- مدیریت می‌گه:

  سلام فرناز جونم.تو همیشه به من امید و دل گرمی میدی خدا میدونه چقد از بودن تو احساس خوبی دارم امیدوارم دوستی من با تو همیشه ادامه داشته باشه ولیاقته باتو بودن روداشته باشم.دوستت دارم……….الی…………

 30. الی به آرامش(عمران)ومحبوب وناخدا می‌گه:

  سلام دوستای خوبم امیدوارم که شادوسرحال باشید.محبوب جون امیدوارم واسه امتحان آزادآماده باشی خیلی به یادت بودم.آرامش عزیز امیدوارم که شما هم با درسها مشکلی نداشته باشیدمنم وقتی اسمتومیبینم خیلی بهم آرامش میده دوست خوبم/یک تشکر ویژه هم دارم به ناخدای عزیز که واقعا از دل گرمی و حرفای خوبش خیلی انرژی گرفتم امیدوارم که دوستای خوبم همیشه موفق باشندواستون بهترین هارو آرزومندم………….الی…………..

 31. الی به مشاورهمراه می‌گه:

  سلام مشاورعزیزم.ممنونم از این همه لطف تصمیم گرفتم که برگردم ودوستان رو تنها نذارم.ولی تجربه خوبی بودواسم.امیدوارم که لیاقته موندن در کنار شماودوستانم روداشته باشم.یاددددددددد گرفتم که انسانها هراندازه بیشتر دیده بشم به همون اندازه هم مورد بی لطفی قرار میگیرن.جمعه امتحان آزاد دارم لطفا دعام کنید……..الی……..

  • فریبرز (قدیمی) می‌گه:

   خوش اومدید الی. دیگه دوستان رو تنها نذارید.

   • الی به فریبرز(قدیمی)وآسمان می‌گه:

    سلام به دوستای خوبم.داداش فریبرزخوبید؟امیدوارم که همیشه شمادر کنار ماباشید.خوشحالم که این همه درک وفهمتون بالاست همیشه به مادل گرمی میدیدممنون از لطفتون شما که باشید انگار که دنیا مال ماست حتی اگه کامنتی نذاریدمهم اینه که دلتون پاکه وفهمتون بالاست ومن رو درک کردیدآسمان عزیزم خوب میفهمم حالت رو ولی ما نباید زود ازصحنه خارج بشیم وجارو بدیم به کسانی که……..پس توام بمان تاوقتی که هستی عزیزم………..الی…………

  • هانا می‌گه:

   انشالله موفق باشید.من هم جمعه صبح آزمون دکتری و بعدازظهر آزمون استخدامی دارم.برام دعا کنید

  • مشاور همراه می‌گه:

   خوش اومدی الی خانم

 32. nayer می‌گه:

  خیلی وقته که امیدی نداشتم برای قبولی تا بشینم کمی درس بخونم ولی هر وقت اومدم این سایت و نظرات سایرین رو خونذم که ساعتها درس میخونن و خیلی مصمم هستن … اراده پیدا میکنم زودی میرم سراغ کتاب ها
  واقعا این سایت برای کسایی که سال هاست از درس و دانشگاه فاصله گرفتن امیدواری میده..

 33. یه دوست می‌گه:

  سلام دوستان عامل استرس یکی ازموارد زیر است ببینید کدام عامل درمورد شما صدق می کند همون رو برطرف کنید دیگه استرس ندارید
  ۱-دائم دارید به نتیجه فکر می کنید
  ۲-هنوز برای خود روشن نکرده اید که اگر نشد دنیا قرار نیست به آخر برسه هیچ اتفاق خاصی نمی افته پارسال هم نشدیم هیچ اتفاق خاصی نیفتاد
  ۳-درروز به اندازه کافی درس نمی خوانید اگر کسی خوب درس بخواند استر س ندارد از روزتان به نیکی استفاده کنید
  ۴-حتما نماز صبح بخوانید نخواندن نماز صبح استر س می آورد
  ۵-کاری که باعث دوری شما ازخدا می شود نکنید چون دوری از خدا استرس آور است
  ۶-ازنشستن درجمع انسانها که دائم نداشته ها را به یاد انسان می آورند به شدت دوری کنید-

 34. نسیم می‌گه:

  با سی سال سن فکر نمی کردم یه روز به خاطر کنکور برم زیر سرم به خاطر استرس…
  فکر نمی کردم اینقدر بی اشتها بشم که از غذا حالم بد بشه و هیچ رغبتی به خوردنش نداشته باشم بعد هم فشارم بشه ۸ مجبور بشم امشب زیر سرم باشم با آمپول تقویتی تا سرپا بشم.
  توی دو تا کنکور کارشناسی و ارشد که گذروندم این لحظه ها رو تجربه نکردم حالا هم تبخال زدم هم …
  امیدوارم بتونم باهاش کنار بیام.
  همش فکر می کردم این ها لوس بازیه….اما حالا

 35. زهرا می‌گه:

  سلام مشاور جان.
  من تخصصی ها رو خوندم کاملا هم رو استعداد کار کردم.ولی متاسفانه زبان رو هرکاری میکنم نمیتونم بشینم درست و حسابی بخونم.ماههای اولی که خوندم گرامر رو خوندم و یادداشتم کردم نکاتشو و لغات ۵۰۴ رو م خوندم به نظرتون بشینم نکات گرامری و ۵۰۴ رو دوره کنم نتیجه میگیرم؟
  یه کم امیدوارم کنین ممنون میشم
  خدایی واسه قبولی خیلی زحمت کشیدم.

 36. مشاور همراه می‌گه:

  دوستان خوبم اگر به قول شما کسی که استرس دارد و نمی تواند آن را کنترل کند سن پایینی دارد و این رفتار را شایسته بچه های ۱۷ ۱۸ ساله می دانید، باید به این مساله هم توجه داشته باشید که از شما که خود را بزرگتر می دانید نیز توقع رفتار پخته تری می رود. باید با هم همدلی کنید. نه اینکه همدیگر را بیازارید.
  اگر منطقی به قضیه نگاه کنید داشتن استرس در شرایطی همچون الان کاملا طبیعی است پس به دوستان خود حق بدهید و در گذر از این استرس به آنها کمک کنید و به یاد داشته باشید که نه همه در این شرایط باقی می مانند نه اینکه نزدیک کنکور می توان از آن فرار کرد.
  در این روزها ممکن است یک روز شما استرس داشته باشید و روز دیگر در حال کمک کردن به دیگران برای غلبه بر استرس خود باشید. همان چیزی که برای الی عزیز پیش آمد اما متاسفانه با برخورد نامناسب برخی از دوستان چند روزی هست که جای خالی او احساس می شود.

  • آسمان می‌گه:

   متأسفانه آزار و اذیت و رفتار غیر محترمانه توی این سایت رواج پیدا کرده.

   این لطف شامل حال من هم شده

   نه یکبار

   بلکه

   بارها.

   • مشاور همراه می‌گه:

    سلام آسمان خانم مدتهاست که جای خالی شما اینجا احساس میشه. بخاطر نظرات چند نفر دیگر دوستان را تنها نگذارید. چیزی که تا روز آخر این سفر بهش احتیاج دارید حمایت از همدیگر است. پس لطفا کنار هم باقی بمانید

  • فرناز - مدیریت می‌گه:

   فک میکنم بودن تو این سایت فرصت خوبی باشه واسه اینکه یاد بگیریم این “حق “دیگران و “وظیفه” ما هست که به نظر دیگران احترام بذاریم حتی اگه بر وفق مراد ما نبودن.امیدوارم که الی جان تصمیم بگیره مثل قبل بین ما باشه

 37. الف می‌گه:

  بجای این کارا برید دنبال یه کار نون و آب دار!

 38. ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

  سلام
  برای بدون ازمون اولین بار است که شرکت کردم الان باید کاری کرد؟یعنی هیچی کارتی چیزی رفع نقصی؟باید تا روز جواب ها منتظر بود؟
  ایا کسی بدون ازمون دعوت به مصاحبه شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ایا رتبه میدن؟؟؟؟؟؟
  دوست عزیز که این متن را میخوانی لطفا اگر میدانید راهنمایی کنید…ممنونم
  ایا رتبه میدن؟؟؟؟مثلا اگر چهل نفر برای میکروبیولوژی دعوت شدند ایا همگی از یک تا چهل در کارنامه رتبه و نمره داشتند؟

درج نظر