مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

تعیین ظرفیت دکتری پردیس بر اساس ظرفیت روزانه دانشگاهها

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی با اشاره به تغییر نحوه پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، گفت: امسال تعیین ظرفیت تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

حسین حسینی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه امسال تعیین ظرفیت‌ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تغییر کرده است، گفت: هنوز ظرفیت نهایی پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشخص نشده است ولی آنچه مشخص است امسال تعیین ظرفیت تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: در سال‌های گذشته ظرفیت‌ داوطلبان در مقطع دکتری از سوی گروه‌های آموزشی در وزارت علوم تعیین می‌شد ولی امسال این امر در دانشگاه‌های دولتی برعهده شورای آموزشی دانشگاه‌ها قرار گرفته است.

حسینی گفت: تغییر در نحوه پذیرش دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صورت است که دانشگاه‌ها ظرفیت مورد نیاز خود براساس نوع امکانات دانشگاه و اعضای هیئت علمی را به وزارت علوم اعلام می‌کنند و می‌توانند تا صد درصد ظرفیت روزانه خود را در پردیس‌های خودگردان پذیرش کنند.

حسینی با بیان اینکه تعداد دانشجویان در دوره شبانه نباید بیشتر از دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها باشد، ادامه داد: نحوه اعلام ظرفیت به این صورت است که دانشگاه‌ها باید ابتدا ظرفیت دوره‌های روزانه را تعیین کرده و بر اساس آن ظرفیت نوبت دوم و پردیس خودگردان مشخص شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۵)

 1. rasa می‌گه:

  با سلام
  با توجه به اینکه قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای رو دارم، از دوستان عزیز خواهشمندم راهنمایی بفرمائید که ثبت نام دانشگاه پردیس در مقطع دکترا چه زمانی هست و از کجا می تونم اطلاعات دقیق بگیرم.
  با تشکر

 2. محسن می‌گه:

  مدیریت ورزشی: تخصصی ۵۲ استعداد ۳۰ و زبان ۲۰ . معدل موثر حدود ۱۶, رتبه چند را پیش بینی می کنید؟

 3. امیدوار می‌گه:

  مطمئنن ظرفیت های روزانه افزایش نیافته فقط ظرفیت روزانه معیاری قرار گرفته تا از این طریق بصورت غیرمستقیم اعلان بشه که ظرفیت را بالا برده اند فرض کنید دانشگاهی در یک کد رشته ۳ نفر پذیرش روزانه داشته باشد براساس همین معیار این دانشگاه می تواند ۳ نفر شبانه و ۳ نفر هم پردیس داشته باشد فرض پیام نور هم مجاز باشد که در همین کد رشته ۳ نفر پذیرش کند از مجموع این ۱۲ نفر فقط ۳ نفر روزانه اند یعنی فقط ۲۵ درصد کل در این کد رشته درصورتی که سال گذته بودند دانشگاههایی که ۵ نفر روزانه و ۱ نفر شبانه پذیرش کرده اند پس با یک حساب سرانگشتی می توان نتیجه گرفت که ظرفیت روزانه کاهش یافته است

 4. الی به یاسر می‌گه:

  سلام پردیس واسه زمانی هست که مجاز شدی ومصاحبه رد شدی بعد میان بین رد شده ها واسه پردیس میگیرن.البته بعضی از دانشگاه هاهم خودشون یک امتحان جداگونه برگزار میکنن.من تا این حد اطلاع دارم.منم گیج شدم چی به چی هست اگه فهمیدی به منم بگولطفا….الی….

 5. سجاد مدیریت ورزشی می‌گه:

  سلام
  من از نحوه پذیرش دانشجویی پردیس رشته تربیت بدنی یک دانشگاه معتبر و با سابقه کشور خبر دارم ولی اسمی ازش نمی برم. حتی از نمره های که به داوطلبان داده اند. مطمئنم خود شما عزیزان میدونید مقطع دکتری مهمترین اصل پژوهش می باشد. حالا قضاوت کنید.
  نفر اول نمره پژوهش ۵
  نفر دوم نمره پژوهش ۳
  نفر سوم نمره پژوهش ۲
  جهت یادآوری نمره پژوهش از ۴۰ نمره هست.
  این مطلب رو که می گم من از یکی از کارمندان قسمت پژوهشی دانشگده تربیت بدنیش شنیدم.
  حالا قضاوت کنید بنده با نزدیک به ۴۰ مقاله ای اس ای، علمی پژوهشی، طرح پژوهشی و همایشی و امثال من چون پول نداریم نمیتونیم دکتری بخونیم.
  با تشکر

 6. صالحی می‌گه:

  ببخشید یادم رفت بگم رشته مشاوره

 7. صالحی می‌گه:

  سلام دوستان
  بنظرتون با درصدای زیر چقد احتمال داره مجاز یا دعوت به مصاحبه شد؟
  هوش ۴۰%
  تخصصی ۳۸%
  زبان ۱%

 8. فیزیک فردوسی می‌گه:

  من نمی دونم این چه دیدی هست که ما ایرانی ها به مدرک و دانشگاه داریم. بابا این پردیس های بدبخت مازاد بر ظرفبت هستند و در اون ها دانشجو مجبوره تمام هزینه هاشو بپردازه
  انگار زورمون می یاد کسی بره از جایی مدرک بگیره
  فکر می کنیم جای ما رو تنگ می کنه
  مایی که پول نداریم و انتظار داریم دولت خرج تخصیل مون رو پردخت کنه نباید انتظار داشته باشیم هیچ کسه دیگه ماری نکنه تا مدرک ما معتبر بمونه

 9. جواد می‌گه:

  هر دم از این باغ بری میرسد

 10. مریم می‌گه:

  واقعا که متاسفم برا شرایطی که پول تعیین کننده همه چیزه
  ممکنه یک نفر با رتبه ۲ برابر بیشتر به صرف پول داشتن راحت بره دکترا بگیره بقیه هم…..

 11. هومن می‌گه:

  بله دوست عزیز ۱۰۰ درصد همین که نوشتید است!ببینید این ده هزار نفر شامل روزانه،شبانه،پردیس،پیام نور،غیر انتفاعی،ودانشگاههای زیر مجموعه سپاه و ارتش است قطعاً مجاز شدن یک مرحله است:۴۵هزار نفر از ۲۰۰هزار نفر(کلیه رشته ها و گرایشها) !
  بعد ۲۳هزار نفر از این ۴۵ هزارتا حذف بقیه به مصاحبه! نهایت ۱۰هزار نفر از این ۲۳هزارتا قبول نهایی پس ریزش زیاد است واینکه از این ۱۰هزارتا تقریباً۶۰۰۰تا روزانه هستند در کلیه رشته ها گرایشها

 12. یاسر می‌گه:

  الان یکی به من بگه این ظرفیتی که اعلام میشه مثلا ۱۰ هزارتا. این پردیس رو هم شامل میشه؟ این دو پهلو صحبت کردنا رو یکی بیاد معنی کنه؟

 13. ساسان می‌گه:

  وای خدا . اگه ۱۰۰ درصد روزانه در پردیس پذیرش کنن که وحشتناکه اونوقت پولدارا میرن پردیس بی پولا میرن غاز بچرونن و صددرصد هم ظرفیت روزانه رو کم میکنن جون هم پردیس هم شبانه جذب دارن.

درج نظر