مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تعیین ظرفیت دکتری پردیس بر اساس ظرفیت روزانه دانشگاهها

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی با اشاره به تغییر نحوه پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، گفت: امسال تعیین ظرفیت تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

حسین حسینی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه امسال تعیین ظرفیت‌ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تغییر کرده است، گفت: هنوز ظرفیت نهایی پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشخص نشده است ولی آنچه مشخص است امسال تعیین ظرفیت تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: در سال‌های گذشته ظرفیت‌ داوطلبان در مقطع دکتری از سوی گروه‌های آموزشی در وزارت علوم تعیین می‌شد ولی امسال این امر در دانشگاه‌های دولتی برعهده شورای آموزشی دانشگاه‌ها قرار گرفته است.

حسینی گفت: تغییر در نحوه پذیرش دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صورت است که دانشگاه‌ها ظرفیت مورد نیاز خود براساس نوع امکانات دانشگاه و اعضای هیئت علمی را به وزارت علوم اعلام می‌کنند و می‌توانند تا صد درصد ظرفیت روزانه خود را در پردیس‌های خودگردان پذیرش کنند.

حسینی با بیان اینکه تعداد دانشجویان در دوره شبانه نباید بیشتر از دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها باشد، ادامه داد: نحوه اعلام ظرفیت به این صورت است که دانشگاه‌ها باید ابتدا ظرفیت دوره‌های روزانه را تعیین کرده و بر اساس آن ظرفیت نوبت دوم و پردیس خودگردان مشخص شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. rasa گفت:

  با سلام
  با توجه به اینکه قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای رو دارم، از دوستان عزیز خواهشمندم راهنمایی بفرمائید که ثبت نام دانشگاه پردیس در مقطع دکترا چه زمانی هست و از کجا می تونم اطلاعات دقیق بگیرم.
  با تشکر

 2. محسن گفت:

  مدیریت ورزشی: تخصصی 52 استعداد 30 و زبان 20 . معدل موثر حدود 16, رتبه چند را پیش بینی می کنید؟

 3. امیدوار گفت:

  مطمئنن ظرفیت های روزانه افزایش نیافته فقط ظرفیت روزانه معیاری قرار گرفته تا از این طریق بصورت غیرمستقیم اعلان بشه که ظرفیت را بالا برده اند فرض کنید دانشگاهی در یک کد رشته 3 نفر پذیرش روزانه داشته باشد براساس همین معیار این دانشگاه می تواند 3 نفر شبانه و 3 نفر هم پردیس داشته باشد فرض پیام نور هم مجاز باشد که در همین کد رشته 3 نفر پذیرش کند از مجموع این 12 نفر فقط 3 نفر روزانه اند یعنی فقط 25 درصد کل در این کد رشته درصورتی که سال گذته بودند دانشگاههایی که 5 نفر روزانه و 1 نفر شبانه پذیرش کرده اند پس با یک حساب سرانگشتی می توان نتیجه گرفت که ظرفیت روزانه کاهش یافته است

 4. الی به یاسر گفت:

  سلام پردیس واسه زمانی هست که مجاز شدی ومصاحبه رد شدی بعد میان بین رد شده ها واسه پردیس میگیرن.البته بعضی از دانشگاه هاهم خودشون یک امتحان جداگونه برگزار میکنن.من تا این حد اطلاع دارم.منم گیج شدم چی به چی هست اگه فهمیدی به منم بگولطفا….الی….

 5. سجاد مدیریت ورزشی گفت:

  سلام
  من از نحوه پذیرش دانشجویی پردیس رشته تربیت بدنی یک دانشگاه معتبر و با سابقه کشور خبر دارم ولی اسمی ازش نمی برم. حتی از نمره های که به داوطلبان داده اند. مطمئنم خود شما عزیزان میدونید مقطع دکتری مهمترین اصل پژوهش می باشد. حالا قضاوت کنید.
  نفر اول نمره پژوهش 5
  نفر دوم نمره پژوهش 3
  نفر سوم نمره پژوهش 2
  جهت یادآوری نمره پژوهش از 40 نمره هست.
  این مطلب رو که می گم من از یکی از کارمندان قسمت پژوهشی دانشگده تربیت بدنیش شنیدم.
  حالا قضاوت کنید بنده با نزدیک به 40 مقاله ای اس ای، علمی پژوهشی، طرح پژوهشی و همایشی و امثال من چون پول نداریم نمیتونیم دکتری بخونیم.
  با تشکر

 6. صالحی گفت:

  ببخشید یادم رفت بگم رشته مشاوره

 7. صالحی گفت:

  سلام دوستان
  بنظرتون با درصدای زیر چقد احتمال داره مجاز یا دعوت به مصاحبه شد؟
  هوش 40%
  تخصصی 38%
  زبان 1%

 8. فیزیک فردوسی گفت:

  من نمی دونم این چه دیدی هست که ما ایرانی ها به مدرک و دانشگاه داریم. بابا این پردیس های بدبخت مازاد بر ظرفبت هستند و در اون ها دانشجو مجبوره تمام هزینه هاشو بپردازه
  انگار زورمون می یاد کسی بره از جایی مدرک بگیره
  فکر می کنیم جای ما رو تنگ می کنه
  مایی که پول نداریم و انتظار داریم دولت خرج تخصیل مون رو پردخت کنه نباید انتظار داشته باشیم هیچ کسه دیگه ماری نکنه تا مدرک ما معتبر بمونه

 9. جواد گفت:

  هر دم از این باغ بری میرسد

 10. مریم گفت:

  واقعا که متاسفم برا شرایطی که پول تعیین کننده همه چیزه
  ممکنه یک نفر با رتبه 2 برابر بیشتر به صرف پول داشتن راحت بره دکترا بگیره بقیه هم…..

 11. هومن گفت:

  بله دوست عزیز 100 درصد همین که نوشتید است!ببینید این ده هزار نفر شامل روزانه،شبانه،پردیس،پیام نور،غیر انتفاعی،ودانشگاههای زیر مجموعه سپاه و ارتش است قطعاً مجاز شدن یک مرحله است:45هزار نفر از 200هزار نفر(کلیه رشته ها و گرایشها) !
  بعد 23هزار نفر از این 45 هزارتا حذف بقیه به مصاحبه! نهایت 10هزار نفر از این 23هزارتا قبول نهایی پس ریزش زیاد است واینکه از این 10هزارتا تقریباً6000تا روزانه هستند در کلیه رشته ها گرایشها

 12. یاسر گفت:

  الان یکی به من بگه این ظرفیتی که اعلام میشه مثلا 10 هزارتا. این پردیس رو هم شامل میشه؟ این دو پهلو صحبت کردنا رو یکی بیاد معنی کنه؟

 13. ساسان گفت:

  وای خدا . اگه 100 درصد روزانه در پردیس پذیرش کنن که وحشتناکه اونوقت پولدارا میرن پردیس بی پولا میرن غاز بچرونن و صددرصد هم ظرفیت روزانه رو کم میکنن جون هم پردیس هم شبانه جذب دارن.