مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۳

سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای جزییات اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۳ را اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی تست اطلاعیه مذکور به شرح زیر می باشد:
اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره کارنامه نتایج اولیه و زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی ازمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۳
۱۳۹۳/۰۱/۳۱

پیرو اطلاعیه مورخ ۲۴/۱/۱۳۹۳ بدین‌وسیله به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۳ می‌رساند؛ کارنامه نتایج اولیه آزمون مذکور از تاریخ ۳۱/۱/۱۳۹۳ بر روی سایت اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org  قابل مشاهده بوده و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای داوطلب (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) به کارنامه نتایج اولیه آزمون خود دسترسی خواهند داشت.
آن‌دسته از داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می‌بایست از روز چهار‌شنبه مورخ ۳/۲/۱۳۹۳  تا روز شنبه مورخ  ۶/۲/۱۳۹۳ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کد) در سایت این سازمان اقدام نمایند. به این‌دسته از داوطلبان توصیه می‌شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقیق مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و سایت دانشگاههای موردنظر اقدام نموده، سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود از کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخابهای خود اقدام نمایند. (دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون از طریق سایت این سازمان از عصر روز یکشنبه مورخ ۳۱/۱/۱۳۹۳ در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت).
نتایج اولیه داوطلبان:

نتایج اولیه به صورت چند برابر ظرفیت پذیرش در هر کدرشته امتحانی و براساس نمره کل حاصل از ۸۰% نمره آزمون و ۲۰% معدل (شامل معدل‌های تراز شده مقاطع: کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه‌ای) و با توجه به کدرشته امتحانی که داوطلب در آزمون آن شرکت نموده است، اعلام گردیده است.
تبصره ۱: با توجه به آئین‌نامه ابلاغی آزمون دکتری، اصلاحیه مورخ ۲۸/۸/۹۱ و نامه شماره ۲۴۵۲۳۳/۲ مورخ ۲۸/۱۲/۹۱ معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری استخراج اسامی چند برابر ظرفیت (مجاز به انتخاب رشته) براساس حدنصاب نمره‌ای که توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع تعیین و به سازمان اعلام شده است صورت گرفته است.
تبصره ۲: افراد مجاز به انتخاب رشته با توجه به نمره اکتسابی، کد محل انتخابی و ظرفیت رشته محل‌ها و در مقایسه با سایر داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، برای مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی به کدرشته محل‌ها معرفی خواهند شد. بدیهی است فردی که مجاز به انتخاب رشته می‌شود، در صورت عدم احراز شرایط لازم در مقایسه با سایر انتخاب رشته کنندگان برای شرکت درمرحله بررسی سوابق علمی وآموزشی (مصاحبه) معرفی نخواهد شد.
پذیرش نهایی:
۱- پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان با توجه به ظرفیت هر کد رشته محل دانشگاهی و بر اساس اولویت کدرشته محل‌های انتخابی و نمرات علمی آزمون و با در نظر گرفتن سایر ضوابط (از جمله سهمیه رزمندگان، مربی و …) از بالاترین نمره تا چند برابر ظرفیت هر کدرشته محل، فهرست اسامی داوطلبان واجد شرایط شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی وپژوهشی (مصاحبه) استخراج (هر داوطلب حداکثر به پنج کدرشته محل معرفی می شود) و در اوایل نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به منظور شرکت در مصاحبه و بررسی سوابق علمی، آموزشی وپژوهشی از طریق سایت سازمان اعلام خواهد شد.

۲- داوطلبانی که اسامی آنان برای شرکت در مرحله  بررسی سوابق علمی، آموزشی وپژوهشی اعلام می‌گردد بایستی با توجه به جدول زمانی اعلام شده در اطلاعیه‌ای که به همراه اسامی درج می‌گردد با به همراه داشتن مدارک لازم به شرح مندرج در اطلاعیه ذیربط و مدارکی که مورد نظر دانشگاه مصاحبه کننده می‌باشد (با توجه به اطلاعات مندرج در سایت هر دانشگاه) به مؤسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه و در مصاحبه و  شرکت نمایند.

۳- پس از انجام مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی وپژوهشی (مصاحبه) و اعلام نمرات از طرف دانشگاه‌های پذیرنده، گزینش نهایی داوطلبان براساس نمره کل نهایی حاصل از ۳۰% نمره علمی آزمون (نمره کل اولیه) و ۷۰% نمره مربوط به مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی وپژوهشی واصله از دانشگاه و اولویت کدرشته ‌محل‌هایی که برای مصاحبه معرفی شده‌اند، وهمچنین نتیجه بررسی صلاحیتهای عمومی صورت خواهد گرفت و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در نیمه اول شهریورماه ۱۳۹۳ اعلام خواهد شد.

۴- پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از داوطلبانی که در خصوص مندرجات کارنامه خود سوالی دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و در سایت این سازمان درج گردیده است، لازم است حداکثر تا تاریخ ۶/۲/۹۳ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند.بدیهی است به درخواست هایی که پس از مهلت تعیین شده واصل گردد، هیچگونه ترتیب اثری داده نخواهد شد.
درپایان لازم است به اطلاع کلیه داوطلبان حاضر درجلسه آزمون برساند که پاسخنامه امتحانی داوطلبان از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲/۲/۹۳ همراه باکلید نهایی برروی سایت سازمان قرار خواهد گرفت وداوطلبان می توانند نسبت به مشاهده پاسخنامه خود اقدام نمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱,۰۲۴)

 1. مینا می‌گه:

  آقا پیام رتبه ۸۴ زراعت هستم،کلا ۸۹ نفر روزانه میگیرن و آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۵۵ هست. تو انتخاب رشته دانشگاهای بزرگ و شهرای شمالی رو بالاتر زدم و انتخاب بقیه شهرا همراه با ظرفیتشون به این شکله:شاهرود(۳)- زنجان(۳)- اردبیل(۲) -ارومیه(۳)- کرمان(۲)- لرستان-(۳)- چمران اهواز(۵)- ملاثانی اهواز(۴)-رفسنجان(۱) – شهرکرد(۲)- مراغه(۳)- یاسوج(۴)سنندج(۳)- ایلام(۲)- کرمانشاه(۱)-) بیرجند(۵)- زابل(۵ ) تهران(شبانه-۱) – تربیت مدرس(شبانه-۴)- گرگان(شبانه-۳)- گیلان (شبانه-۱) مشهد(شبانه-۳)تبریز(شبانه-۲ )-۳۵) مشهد (پردیس-۴)
  با اینکه دوری راه برام مهم هست همه ی شهرای روزانه رو انتخاب کردم، که بعد از اومدن جواب مصاحبه تصمیم بگبرم کدوم شهرارو برم، این کارم به نظرتون خوبه یا نه و دیگه اینکه اگه لازم میبینید تغییری در ترتیب اولویتام از نظر مسافت و اعتبار علمی دانشگاه ایجاد کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 2. اکبر قدرت می‌گه:

  با رتبه ۳۰۹ بنظرتون کجا قبول میشم
  کدوم ها رو اول بزنم؟

 3. به آقا پیام(خواهش میکنم جواب بدین) می‌گه:

  آقا پیام من شبانه مجاز شدم میخواستم بدونم اگه برم و چهار سال وقت و پول هزینه کنم بعدا برای جذب هیئت علمی با مشکل مواجهه نمیشم؟ اینکه میگن برای جذب هیئت علمی باید مدرکت روزانه باشه قضیه ش چیه؟ و اصلا همچین حرفی صحت داره. لطفا جواب بدین

 4. روانشناسی به رضوان روان شناسی می‌گه:

  رضوان جان. لطفا درصدها و رتبه تون بنویسین

 5. شیمی می‌گه:

  وقتی پاسخناممو دیدم متوجه شدم که دوتا از سوال ها رو گزینه هاشون رو اشتباه وارد کردم مثلا گزینه ۲ را انتخاب کرده بودم ولی تو پاسخنامه ۳ رو علامت زدم یکی از سوالارو هم سفید گذاشتم آخه من اول تو پاسخنامه یه علامت کوچیک گذاشتم بعد همه را پر کردم با این اشتباه رتبه من حداقل ۵۰ تا جابجا شده.خیلی ناراحتم
  کس دیگری هم هست که این اشتباه رو کرده باشه ؟
  خیلی از خودم بدم میاد. آخه چرا باید تعداد سوالا اینقدر کم باشه که با ۳ تا اشتباه سهوی اینطور با سرنوشت آدم بازی بشه!!۱

 6. مسعود( فیزیک) می‌گه:

  با رتبه ۱۴۷ تهران دعوت به مصاحبه میشم؟

 7. رتبه 23 روانشناسی می‌گه:

  سلام بچه ها من واسه کنکور فقط کتاب خوندم ولی دوستم مدرسان، من و امثال من شدیم دو رقمی پایین ۳۰ ولی اون و بقیه دوستاش بالای ۲۰۰
  دوستان عزیز منبع اصلی کتابه
  واسه منابع به کتابهای اصلی رجوع کنید نه جزوه های موسسه های دیگه

 8. roya می‌گه:

  سلام میشه درمورد شهریه شبانه دانشگاه ها اطلاع رسانی کنید؟ بخصوص دانشگاه فردوسی مشهد! و دانشگاه تهران (علوم پایه)
  مرسی

 9. روانشناسی عمومی(psy) به همه روانشناسی های عمومی مجاز روزانه می‌گه:

  سلام.به تمام دوستان روانشناسی که رتبه ی مجاز روزانه آوردن تبریک میگم. تورو خدا به منی که امسال رتبه مجاز شبانه آوردمو کمک کنین. چون نمیتونم شبانه یا پیامنور برم، میخوام دوباره بخونم.برا روش تحقیق و آمار بغیر کتابای دلاور و مدرسان چه کتابایی خوندین؟؟؟فقط شما میتونین راهنمایی کنین تورو خدا کوتاهی نکنین و جوابمو بدین

 10. فیروزه می‌گه:

  سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما من رشته ام فیزیک بوده دکتری نانو فیزیک دادم رتبه‌ام ۲ شده و یه مقاله‌ی isi و ۴تا کنفرانسی دارم پایان نامه‌ام هم در زمینه‌ی نانو بوده میخواستم ببینم امکانش هست من شریف قبول بشم یا اصلا انتخابش نکنم؟

 11. مهندس شیمی می‌گه:

  سلام.
  بچه های مهندسی شیمی لطفا بیاین انجمن

 12. فرناز روان شناسی به رقیه روانشناسی می‌گه:

  رقیه جان یعنی شما برا روش تحقیق، دلاور ، هومن، کرلینجر و… نخوندین. بغیر مدرسان برا روش تحقیق و آمار دقیقا چه کتابایی خوندین؟؟؟بی نهایت متشکرم

  • رقیه * روانشناسی عمومی می‌گه:

   سلام فرناز خانم
   من فرض رو بر این نهاده ام که این کتب رو در طول دوره تحصیل خوانده ایم و شما هم فرمودید که خیلی خونده بودم، برای همین گفتم اگر منابع اصلی رو خونده اید امسال با چنین تاکتیکی جلو بوید که در گفتگوهای قبلی خدمتتون پیشنهاد کردم. وگرنه کتب روش تحقیق دلاور و هومن و سرمد و بازرگان در دوره های قبلی خونده ام و کتب دیگری مثل معادلات ساختاری و دانکر کرامر و هویت و… را هم دارم که گاهی سرفصلهایی رو که نیاز دارم برای تحقیق میخونم.
   فرناز جان چون احساس می کنم تشویش دارید با اجازه تون این نکته رو عرض کنم که:
   برای موفقیت در کنکور قرار نیست همه ی کتب و همه مباحث را بخونید چون منطقا امکان تسلط بر اینهمه موضوع کم هست و سالهای بسیاری حتی در دوره دکترا مباحث را خواهیم آموخت، لذا برای کنکور ۷۰ – ۸۰ درصد مباحث یک درس رو درحد تسلط یادگرفتن کارسازتر از خوندن تموم سرفصلهاست بدون تسلط. چون برای کنکور تسلط بر موضوعات درسی مفید هست که بتوان هرسوالی را که به هر نحوی طراحی شده تجزیه تحلیل کرد و جواب داد. برای همین عرض کرده بودم تست زدن و خوندن متدلوژی مقالات مفید هست چون کاربرد علم رو در متن سوالات یا مقالات میبینید و دیدتون فراخ تر میشه.
   موفق باشین.

   • فرناز روان شناسی به رقیه روانشناسی می‌گه:

    سپاس از راهنمایتون. حتما سعی میکنم مفهومی تر بخونم امسال. ولی میخام ببینم رتبه های خوب، منبع جدید وبیشتری نسبت به ما خوندن؟ مثلا رشد امسال چند سوالش میگن از خویی نژاد بود که من متاسفانه اطلاع نداشتم و نخوندمش.برای آسیب بغیر کاپلان، هالجین، روزنهان و سلیگمن و میلانی فر و مدرسان، کتب دیگه ای اگه خوندین ممنون میشم بگین؟ رقیه جان واقعا ممنون میشم اسم تمام کتابایی که برای رشد و آسیب خوندین بگین. ازتون عذرخواهی میکنم که وقتتون میگیرم.

    • رقیه * روانشناسی عمومی می‌گه:

     سلام دوباره
     فرناز جون لطفا به این سؤالم جواب بده تا هر کمکی از دستم بر بیاد برات انجام بدم:

     فرناز جون، پنج تا فیل چطوری می تونن توی یک پیکان بشینن؟

     شوخی نیست ها جواب بدین کارتون دارم.

     • فرناز به رقیه می‌گه:

      خوب بنظرم ۵ فیل اصلا تو یه پیکان جا نمیشن

     • رقیه * روانشناسی عمومی می‌گه:

      فرناز جون من برای امتحان msrt میرم تهران و شاید تا یکشنبه نتونم به پیج سر بزنم اگه انگیزه تبادل افکار و ادراک باهام داشته باشی هر جوابی حتی خنده دار که به ذهنت بیاد برای سوال بالا بنویس من بعد از برگشت (البته به خواست خدا) حتما منظورم رو از طرح سوال بالا بهت خواهم گفت عزیزم. امیدوارم که موجب رنجش خاطر نشم چون بعد از این سوال یه سوال دیگه هم خواهم پرسید و سپس بیان هدفم…
      لطفا اجازه بده ذهنت جولان بده برای دادن هر پاسخی برای سوال بالا.
      اینم بگم که من فقط ۴ ماه مطالعه کردم برای کنکور و شکر خدا ۱۴ آوردم که البته هدف گذاریم زیر ۵ بود که دفترچه ۲ نتونستم زمان را خوب مدیریت کنم. اینو گفتم که یواش یواش به هدفم که میخوام بهت بگم نزدیک بشیم. تا هفته بعد زنده و سرزنده باشی.

 13. سارا احمدی می‌گه:

  سلام اقا پیام لطف کنید من رو هم راهنمایی کنید چون خیلی استرس دارم تو رشته ما ۱۱۳ نفر مجاز روزانه هستند رتبه من ۸۴ شده ایا امیدی هست که به دوره روزانه دعوت به مصاحبه بشم

 14. zahra می‌گه:

  سلام.تو رو خدا جواب بدیدآقا پیام.
  تو رشته اصلاح نباتات کد۲۴۳۱ ، رتبم ۱۲۹ شده. آخرین مجازی روزانه ۱۷۰ و شبانه ۳۳۶ ه.پذیرش روزان ۷۳ نفر و شبان۱۳ نفر لطفا بفرمایید که من کجا دعوت به مصاحبه میشم و اصلا احتمال دعوت به مصاحبه دارم؟
  اگه هست کدوم دانشگاه؟

 15. آنا می‌گه:

  آقا پیام
  من فارغ التحصیل الکترونیک مدرس هستم. دو تا مقاله isi با ضریب تاثیر خوب دارم و سه کنفرانس. سابقه تدریس ازاد و علمی کاربردی هم دارم. رتبه ام ۲۱۸ شده. به نطرتون ۵ تای اول رو چی بزنم که قبول بشم؟ روزانه مالک یا شاهد میارم؟
  قبلا از راهنمایی هاتون تشکر می کنم.

 16. شریف می‌گه:

  رشته برق قدرت
  رتبه ۳۳۹
  آخرین مجاز ۳۷۷
  ظرفیت ۱۶۸

  احتمال دعوت به مصاحبه هست ؟

  • loolivash می‌گه:

   سلام
   شبانه دانشگاه های درجه دو در بهترین حالت و پردیس ها رو به احتمال زیاد میاری
   پارسال شرایط من کمی بهتر از الانه تو بود و فقط شبانه دعوت به مصاحبه شدم

  • kazismo می‌گه:

   من پارسال شده بودم ۳۱۲!اما تا ۴۵۵ مجاز روزانه بود! ۵ جا شهرستان درجه ۲ دعوت شدم!
   بیرجند کرمانشاه کردستان خرم آباد اردبیل!

   بیرجند احتمال داری حس میکنم! از بالا پایین پر کن امید هست

 17. مهدی می‌گه:

  با سلام،رشته اقتصاد رتبه ۳۳۳ ،مجاز نوبت دوم و غیرش شدم.آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۹۹،و شبانه ۷۷۷.ظرفیت شبانه و روزانه هم حدود ۲۰۵ نفره،آیا امکان دعوت به مصاحبه دارم؟؟؟؟؟؟

 18. سامی-صنایع غذایی می‌گه:

  سلام آقا پیام…
  من رتبه ام ۸۶ رشته میکروبیولوژی موادغذایی شده.آخرین رتبه مجاز روزانه۴۱ و شبانه و پردیس ۱۱۳ هستش و ظرفیت کل ۲۰ نفر. بنظر شما برای شبانه دعوت میشم؟

 19. پیام نظر بدهurmالان منتظر نظر شمام ها؟ می‌گه:

  سلام آقا پیام من رتبم ۱۳۴و مجاز به دوره شبانه و غیر انتفاعی و پردیس اینا شدم و آخرین نفر مجازدوره روزانه هم ۱۰۷ به نظرتون من شبانه همون نوبت دوم قبول میشم؟البته زبان اصلا دست نزده بودم جالبه واسم منفی زدن!!!!!!!!!!!!!!!!راستی آقا پیام سن شده ۳۲ سال دیگه پس اوضام کمی بی ریخته البته مشکل من همون استعداد و زبان کم زدنه اگه اونارو می زدم مطمئنا الان زیر ۲۰ یا حتی زیر ۱۰ بودم چون تخصصی و عالی زدم.پس نظرتون واسه اینجانب مهمه پس اگه زحمت نیست بگین معدل ارشدم ۱۸٫۲۳ و ۲ تا کنگره داخلی نفراول بعد ۳ تا کنگره داخلی نفر ۳ اما سخنرانیاشو خودم انجام دادم پس ۳ تا سخنرانی دارم رشتمم بیو تکنولوژی کشاورزی هستش لازم بذکره که زحمت کشیدماما خوب نتیجه نتونستم بگیرم دیگه چیکارکنم نمیشه که همیشه و همه این ۱۴ سال دانشگاه وتو استرس آدم باشه/؟!!!!

 20. ملک می‌گه:

  سلام
  من رتبه ام تو فیزیک ۲۵۴ شده
  آخرین نفر مجاز روزانه ۷۹۴ هست
  آخرین نفر پردیس ۱۵۸۹
  روزانه ۳۴۷ نفر می خوان (مجموع ظرفیت ها)
  به نظرتون شانس روزانه دارم؟
  کجاها؟
  پیام نور و شبانه تهران چی؟
  کدومش بهتره؟
  همسرم همین رشته رتبه اش بدون سهمیه ۱۵۰۲ و با سهمیه مربی ۱۷ شده که تو سهمیه آخرین نفر روزانه ۲۰ و پردیس ۳۳ هست.
  اگر نخواد از سهمیه استفاده کنه پیام نور و پردیس شانسی داره؟
  ممنون

 21. ریاضی محض می‌گه:

  سلام آقا پیام،خواهش میکنم جواب بدید.
  آخرین رتبه روزانه ۷۲۸
  آخرین رتبه شبانه ۱۶۰۶
  کل ظرفیت اعلام شده ۴۳۹
  روزانه ۳۲۰
  شبانه ۵۰
  پیام نور ۳۰
  پردیس ۳۹
  با رتبه ۱۱۱۱ ایدی هست به شبانه؟؟

 22. به آقا پیام- مکانیک-دینامیک می‌گه:

  با سلام

  ظرفیت رشته مکانیک-گرایش دینامیک ۷۳ روزانه، ۱۱ شبانه و ۱۳ پردیس اعلام شده است.
  ظرفیت دانشگاههای تهران روزانه ۳۴ و شهرستانها ۳۹ می باشد.
  محبت بفرمایید با توجه به تجربه ای که دارید آیا رتبه ۹۷ برای دوره روزانه دعوت به مصاحبه می شود یا خیر؟

  با تشکر از زحمتی که متحمل شده اید.

 23. آذین (زمین شناسی) می‌گه:

  سلام آقا پیام
  خسته نباشین
  من رتبه ۲۲ آوردم
  ظرفیت روزانه ۱۳ نفر
  و شبانه ۴ نفر هست. کلا ۱۷ نفر
  به نظرتون من مصاحبه دعوت میشم؟؟
  رزومه قوی هم ندارم.یک مقاله همایشی و یک مقاله علمی پژوهشی.
  امیدی هست؟؟
  خواهش میکنم حواب بدین

 24. زیبا می‌گه:

  آقا پیام
  بخش مشاوره تخصصی ارور میده تو را به خدا جواب بدید!

 25. ستاره می‌گه:

  از رشته کودکان استثنایی کسی هست که با رتبه بالا مجاز شده باشد؟ اگر هستید درصد هاتون؟ من مجاز نشدم

 26. نسیم می‌گه:

  فکر کنم دیگه اینجا کسی جواب نمی ده
  همگی موفق باشین

  آقای پیام هر زمان که بتوانند به سایت سر می زنند و پاسخگو هستند.
  مشاوران سایت نیز در بخش های تخصصی رشته شما (که لینک آن در صفحه مشاوره انتخاب رشته قرار دارد) منتظر سوالات شما هستند.

 27. زیبا می‌گه:

  آقا پیام جواب من را نمی دهید؟

 28. مهرانا می‌گه:

  سلام آقا پیام،من مجموعه مدیریت رتبه ام ۳۴۰ شده.آخرین فرد مجاز برای دوره روزانه۶۸۶ هست.ظرفیت دانشگاه های روزانه هم برای رشته ما ۲۶۰نفر هست.به نظرتون برای مصاحبه دعوت میشم.
  آقا پیام تو رو خدا جواب بدین.

 29. زیبا می‌گه:

  سلام آقا پیام
  من رتبه ۲۶۲ شدم آخرین رتبه در روزانه ۴۱۹ است رشته ام شیمی تجزیه است فکر می کنید روزانه قبول میشم؟ به نظرتون کجا رتبه می آورم؟
  با تشکر

 30. آمنه می‌گه:

  من رتبم ۶۳ شده آخرین رتبه مجاز ۱۳۱٫ ۴۷ نفرروزانه میگیرن.آیا به روزانه دعوت میشم ؟ شانسم چقدر است؟

 31. مهدی می‌گه:

  سلام به همه
  بچه ها سوالی داشتم.
  فک کنید تو یک کد رشته فقط یک نفر به مصاحبه دعوت میشه.
  حالا سوال:
  من که رتبم ۱۰ هست، این کد رشته رو تو اولویت دهم خودم میزنم.
  نفری که رتبش ۱۱ هست، این کد رشته رو در اولویت اول خودش میزنه.
  همونطورم که گفتم فرض کنید فقط یک نفر میره برای مصاحبه.
  حلا بنظرتون من میرم یا اون نفر دیگه؟

 32. نسیم می‌گه:

  بچه ها چرا کسی جواب نمی ده؟

 33. نسیم می‌گه:

  آقا پیام دیگه جواب نمی دین؟
  یا منتظر بمونیم؟

 34. نسیم می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  می شه لطفا بگین چند برابر ظرفیت به صورت پلکانی دعوت می کنن یعنی چه جوری؟

  چه جوری حساب کنیم؟ ظرفیت رو ضربدر ۲/۲ کنیم یا رتبه نفر آخر رو نصف کنیم ضربدر ۱/۲؟

  در ضمن نمره کل چقدر اهمیت داره؟

  خواهش می کنم جواب بدین
  سپاس

 35. به پیام گرامی می‌گه:

  پارسال رشته ی سازه ۱۲۶ نفر روزانه می خواست تا رتبه ی ۳۱۵ مجاز به انتخاب رشته بودند، امسال با کاهش شدید مجازین به ۸۸ نفر تا رتبه ی ۲۰۲ مجاز به انتخاب رشته شده اند، با رتبه ی ۱۳۰ چی میشه احتمالاً؟

 36. فاطیما می‌گه:

  سلام اقا پیام
  من رتبه ام ۴۲ شده.اخرین رتبه مجاز ۶۹ و ۳۰ نفر روزانه میگیره. به نظرتون روزانه قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 37. به آقا پیام می‌گه:

  سلام من رتبه ام تک رقمی شده ولی چون ترم ۴ ارشدهستم و پایان نامه ام هنوز تموم نشده رزومه ام خیلی ضعیف است شما چه پیشنهادی برای من دارید؟ ظرفیت روزانه حدود ۵۰

 38. حقوق جزا و جرم شناسی می‌گه:

  سلام آقا پیام لطفا راهنمایی کنید؛

  من با رتبه ۴۹ آیا روزانه های شهرستانها و شبانه خود دانشگاه تهران رو واسه مصاحبه میارم؟

  کل ظرفیت روزانه ۵۸ نفر است که ۳۹ نفر آن اختصاص به ۷ دانشگاه سطح تهران و ۱۹ نفر آن مربوط به ۵ دانشگاه شهرستانها میباشد، و آخرین فرد مجاز روزانه ۱۳۳ میباشد.

  قابل توجه اینکه ظرفیت شبانه خود دانشگاه تهران ۲ نفر میباشد.

  البته ظرفیت شبانه ها و پردیسها روی هم رفته ۲۸ نفر میباشد که ظرفیت شبانه تهران ۲ نفر می باشد.

  حال آیا بنده با رتبه ۴۹ روزانه های شهرستانها و شبانه خود دانشگاه تهران رو واسه مصاحبه میاروم یا خیر؟
  با تشکر فراوان

  • به می‌گه:

   با سلام
   جالبه منم رتبه ۴۹ جزا شدم و اینم درصدام: تخصصی ۷۲ استعداد ۳۶ و زبان ۲٫ تازه توی پیج دیگه ای هم شخصی با نان کاربری پهلوانان نمی میرند گفته اونم ۴۹ شده. دااااستان چیه؟؟؟؟؟

   • حقوق جزا و جرم شناسی می‌گه:

    شاید سهمیه ها فرق میکنه!!!

    سهمیه بنده آزاد بوده دوست عزیز.

    نمره کل من ۸۱۰۸

    مال شما چنده؟

   • داوطلب94 می‌گه:

    ضمن تبریک و آرزوی قبولی نهایی….
    می خواستم از شما در مورد منابعی که برای جرم شناسی مطالعه نمودید راهنمایی بگیرم.(البته برای استفاده کسانی هم که می خواهند سال آینده شرکت کنند،اگر به طور کامل منابعی رو که برای آزمون دکتری خوندید بگید ممنون وسپاس گذارم).
    لطفا جواب بدید%

 39. سهیلا می‌گه:

  سلام، من رتبه ۵۹ مکانیک ( از بین ۲۴۶ نفر مجاز شده روزانه ) هستم اولین باری که کنکور دادم و اصلا نمی دونم امیدی به قبول شدن در دوره ی روزانه هست یا نه؟ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

 40. آوا می‌گه:

  آقا پیام رتبه من ٩٠ شده رتبه آخرین فرد قبول شده در روزانه ١٩۶ و نوبت دوم ۵۶٧ پردیس خوارزمی ۴تا تهران ۴ تا کرج بر می داره به نظرتون من می تونم پردیس تهرانو بیارم چون گرایشی را که می خوام داره و می دونم رتبم به روزانه و شبانه این گرایش نمی خوره خوارزمی ٢ نفر شبانه می گیره خواهش می کنم راهنماییم کنید

 41. آوا می‌گه:

  سلام آقا پیام من رشتم ریاضی کاربردیه..رتبم ۱۸۰ شده..آخرین رتبه مجاز واسه روزانه ۳۰۸ هس..به نظرتون واسه روزانه دعوت میشم؟؟؟

 42. ایمان می‌گه:

  از بچه‌های پژوهش هنر کسی اینجا نیست از خودش خبر بده!

 43. rojina می‌گه:

  سلام..تو رو به خدا من را راهنمایی بفرمایید..
  بچه ها کسی میدونه دانشگاه شریف و تهران خوابگاه میدن یا نه؟مدرس هم نوشته تدریجی؟اصلا نمیفهمم یعنی چی؟اگر کسی از وضیت خوابگاهها اطلاع داره منو راهنمایی کنه..
  با تشکر

 44. فاروق می‌گه:

  آقا پیام سلام و شبتون بخیر
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  رتبه من در مهندسی عمران – ژئوتکنیک ۵۸ شده، ۱۴۳ آخرین رتبه روزانه و ۲۸۷ شبانه هستش.
  تعداد پذیرش روزانه ۶۲ نفر و شبانه ۱۰ و پردیس ۹ نفر هستش.به احتمال زیاد دعوت به مصاحبه میشم.
  اومدم دسته بندی که انجام دادم تمام دانشگاههای تهران را در گروه یک قراردادم با تعداد روزانه ۳۲ نفر و تعداد شبانه ۶ نفر، بنظرتون چقدر شانس دارم؟ خواهشاً کمک کنید

 45. فاروق می‌گه:

  آقا پیام سلام
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  رتبه من در مهندسی عمران – ژئوتکنیک ۵۸ شده، ۱۴۳ آخرین رتبه روزانه و ۲۸۷ شبانه هستش.
  تعداد پذیرش روزانه ۶۲ نفر و شبانه ۱۰ و پردیس ۹ نفر هستش.به احتمال زیاد دعوت به مصاحبه میشم.
  اومدم دسته بندی که انجام دادم تمام دانشگاههای تهران را در گروه یک قراردادم با تعداد روزانه ۳۲ نفر و تعداد شبانه ۶ نفر، بنظرتون چقدر شانس دارم؟ خواهشاً کمک کنید

 46. الی می‌گه:

  آقا پیام
  میشه به من هم جواب بدین
  رتبه من شده ۱۳
  کلا ۱۳ نفر روزانه و ۳ نفر شبانه بر میدارن
  به نظرتون من روزانه قبول میشم
  فقط شهرهای تهران و تبریز و قم روزانه داره و شبانه هم فقط تهران و تبریز

 47. زمین شناسی اقتصادی می‌گه:

  سلام آقا پیام. از تلاش شما در این سایت واقعا سپاسگزارم. من در رشته زمین شناسی اقتصادی رتبه ام ۳۸ شده و کلا ۲۵ نفر روزانه قبول میشن آخرین رتبه مجازم ۶۸٫ اگر می شود مرا راهنمایی کنید کدام دانشگاه ها را به ترتیب بزنم تا شانس قبولی روزانه داشته باشم؟
  ارومیه ۴نفر، تبریز۳، همدان۱، خوارزمی۲، بهشتی۴، اهواز۲، شیراز ۴، مشهد ۳،خرم آباد۲

  شانس قبولی کدام بیشتره؟
  با تشکر فراوان

 48. کمال علوم اقتصادی به اقا پیام می‌گه:

  با سلام اقا پیام رتبه من ۲۶۵ شده اخرین رتبه مجاز روزانه ۲۹۹ است و ۱۳۰ نفر روزانه ظرفیت داره و نوبت دوم و پیام نور و غیرانتفاعی و پردیس جمعا ۷۱ نفر ظرفیت داره لطفا مرا راهنمایی کنین ایا شبانه یا پیام نور دعوت میشم ایا امیدی است؟!

 49. منتظر می‌گه:

  رتبه ۵ مدیریت آموزشی
  تخصصی ۳۸، زبان ۱۵، استعداد ۳۸، معدل موثر ۲۰/۱۸

 50. مدیریت می‌گه:

  سلام
  من رشته مدیریت رتبم ۳۱۲ شده و آخرین رتبه مجاز روزانه ۶۸۱ است.دعوت به مصاحبه روزانه میشم؟

 51. samira می‌گه:

  دوستم در رشته ی فیتوشیمی جهت دکتی شرکت کرده است، کسی در مورد گیاهان دارویی دانشگاه تهران که به صورت پژوهش محور است اطلاعی دارد، اصلا جهاد دانشگاهی تهران دارای چه کیفیتی در مقابل دانشگاههای دیگر دارد؟

 52. اقتصاد می‌گه:

  به دکتر پیام:
  رشته من اقتصاد آخرین نفر مجاز روزانه ۳۰۰ و آخرین نفر مجاز شبانه ۸۰۰،،رتبه من ۵۶۷،،به نظرتون شبانه دعوت می شم یا زندگی همچنان ادامه دارد؟؟؟

 53. علی-مدیریت ورزشی می‌گه:

  با سلام
  قابل توجه دوستانی که اعلام کرده بودن آزمون امسال خیلی راحت تر بوده، در کد رشته بنده میانگین رتبه ۲۶ پارسال ۴۳/۸ بود، اما میانگین امسال من ۴۳/۲ شده و همون رتبه ۲۶!!!
  قبول دارم که معدل میتونه تاثیر گذار باشه؛ اما تاثیر معناداری نمیتونسته داشته باشه.
  هر سال شرایط خاص خودش رو داره و … من نمیدونم منظور بعضی از دانشجویان که میگن آزمون سال ما سخت تر بوده دقیقا چیه؟؟؟
  پس در آینده کامنت هایی ننویسیم که باعث استرس هر چه بیشتر داوطلبان بشه!
  با تشکر

 54. *** می‌گه:

  دوستان فکر کنم مشاور محترم سایت از اونجایی که همگی از پیام نظر می خوان دیگه روش نمی شه نظر بده.پیام پیامو بس کنید بذار مشاور بیاد.داش پیامم استراحت کنه.
  اقا پیام میشه رزومتونو بگید و کلا به دوستان بگید که ادمین یا مشاور نیستی؟فکر کنم یه عده گمان میکنن مشاور سایت پیامه…

 55. هاله می‌گه:

  آقای دکتر شرمنده اگه امکان داره فردا یه توضیح بدید ۵ برابر ظرفیت به صورت پلکانی یعنی چه جوری؟

  واقعا خسته نباشید

 56. حقوق عمومی به آقا پیام می‌گه:

  سلام من رتبم ۱۷ شده روزانه ۱۸ نفر شبانه ۴ نفر و پردیس ۱۲ نفر ظرفیت داره ۴۹ نفر روزانه مجاز شدن.امیدی به روزانه هست انشالله؟

 57. پریا می‌گه:

  نمیدونم چی میشه…

 58. هاله می‌گه:

  ممنون
  آقای دکتر اگه رتبه نفر آخر قبولی رو تقسیم بر ۲ کنیم و ضربدر ۱/۲ با این حالت که ظرفیت رشتمون رو ضربدر ۱/۵ کنیم تفاوت داره
  تو حالت اول تعداد دعوت شده ها بیشتر می شه
  !

 59. پریا می‌گه:

  من خیلی ناراحتم

 60. حسابدار می‌گه:

  سلام آقا پیام
  تو رشته حسابداری ظرفیت روزانه ۴۳ نفره آیا تا رتبه ۶۵ به روزانه دعوت میشوند (مجاز تا ۹۹)

 61. دانش می‌گه:

  سلام کسی راجع به رشته آینده پژوهی اطلاعی داره
  امسال تو دفترچه فقط ۲ نفر میخوان
  کسی میدونه که آیا در تکمیل ظرفیت دباره اعلام می کنند
  آیا در تکمیل ظرفیت افرادی که مجاز نشدن هم میتونند دوباره شرکت کنند
  من با اختلاف یه نفر مجاز نشدم
  تا ۱۸ مجازی اعلام شده….رتبه من ۱۹…۲ نفر هم میخوان
  بر عکس پارسال که تا ۷۴ مجازی اعلام شد و ۲۶ نفر گرفتن
  ممنون میشم کسی اطلاعی داره کمکم کنه

 62. مهناز می‌گه:

  اقا پیام من رشتم فیزیکه
  رتبم ۵۴۴ شده
  اخرین رتبه مجاز روزانه ۷۹۷و شبانه پردیس … ۱۵۸۹ هست
  به نظرتون من روزانه دعوت میشم مصاحبه؟
  ممنون میشم جواب بدید

 63. payam می‌گه:

  دوستان لطفا فردا سوالاتتونو بپرسید..ممنون

 64. سینا می‌گه:

  سلام
  ظرفیت ۳۱
  رتبه ۳۴
  تهران۲۱ نفر
  اصفهان ۳
  بقیه شهرها ۷
  اصفهان دعوت مصاحبه میشم؟

 65. روستایی می‌گه:

  آقا پیام دیکه ۱٫۶ برابر ظرفیت دعوت نمیشن و همون روال قبلیه دیگه؟ اره ؟
  یعنی ۱٫۲ برابر ظرفیت!

 66. تبدیل انرژی می‌گه:

  آقا پیام چطور بفهم دعوت به جایی میشم یا نه؟؟ تو تبدیل انرژی آخرین فرد مجاز ۳۰۶ هست. من رتبم ۱۰۵ است.کل پذیرش ۱۳۳ است. دعوت به دانشگاه ها رو چطور متوجه بشم.

 67. مینا می‌گه:

  آقا پیام من ۸۴ شدم ۸۹ تا روزانه میگیرن
  ۲۵۵ هم آخرین رتبه مجاز روزانه هست
  من چقد شانس قبولی روزانه دارم و چه دانشگاهایی رو باید تو اولویتم بذارم؟؟؟
  رشتم زراعته

 68. به پیام می‌گه:

  ایشالا هرچی از خدا میخوای بهت بده…

 69. جغرافیا می‌گه:

  سلام آقا پیام
  معمولا چند نفر به هر دانشگاه دعوت میشن مثلا ظرفیت یه دانشگاه ۳ نفره چند نفر دعوت میشن؟ من با رتبه ۳۸ امکانش هست تهران دعوت بشم؟
  ممنون

 70. الکترونیک می‌گه:

  سلام
  دوستان با رتبه ی ۲۵۳ برق- الکترونیک امیدی به روزانه یا شبانه هست؟
  دارم فکر می کنم که چقدر مسخره هستش که این کنکور سد راه جوون ها شده و ….. .
  خدایا همیشه بهمون صبر بده.

 71. مرتضی _ شیمی می‌گه:

  به آقا پیام
  سه روز پیش دکتر خدایی گفت که برای سه محل دعوت به مصاحبه است و الان تو دفترچه نوشته تا ۵ محل!!! بنظرتون رو کدوم گفته باید حساب باز کنیم؟؟؟
  از طرفی نوشته دفترچه میتونه ملاکه اصلی باشه و از طرفی هم شاید اظهارات خدایی بعد از تنظیم دفترچه گفته شده و معتبرتره!

 72. عمران-مدیریت ساخت می‌گه:

  سلام
  خدا قوت…
  من رتبم ۲۰ و اخرین رتبه مجاز روزانه ۲۴ و اخرین رتبه شبانه ۴۶ و ظزفیت روزانه ۱۰ وظرفیت شبانه ۳
  به روزانه دعوت میشم؟شبانه چطور؟

  پیشاپیش ممنون

 73. امیرعلی می‌گه:

  سلام آقاپیام توروخداجوابموبدیدتالااقل خیالم راحت شه خیلی استرس دارم زمینم رتبم۵۶شدروزانه تا۴۳مجازند وشبانه تا۱۰۳کلا۱۸تاروزانه میگیره و۲تاشبانه۴تاپردیس حالابه نظرتون من براشبانه دعوت میشم ریزومم خیلی خوبه لطفاجوابموبدیدخیلی کلافه ام منتظرم….

 74. امیر-مکانیک جامدات می‌گه:

  کلا مکانیکیا نیستن!!
  یکی بیاد دیگه!
  آقا پیام با رتبه ۲۳ (تخصصی ۵۷وزبان ۲۰و استعداد۲۱) امید به شریف داشته باشم؟؟!؟!

 75. payam می‌گه:

  دوستان عزیز :

  اگر ظرفیت رشته ای روزانه اش ۵۰ شده و شما از ۵۱ تا ۸۰ شدید فکر کنید رتبه شما همان ۵۰ است حالا انتخاب نمایید

 76. R می‌گه:

  اقا پیام پارسال تا ۱۳۷ مجاز به روزانه بود
  پذیرش روزانه ۵۵ نفر
  امسال تا ۱۷۰ مجاز کردن و ۷۳ نفر پذیرش روزانه
  ظرفیت پارسال کلا ۶۵ نفر امسال ۹۶ نفر
  برا دعوت به مصاحبه همون ۱٫۲ حساب میشود؟

 77. امید می‌گه:

  آقا پیام
  با رتبه ۱۷۴ با ظرفیت ۱۲۵ در روزانه امکان معرفی به مصاحبه روزانه است؟

 78. ارسلان می‌گه:

  اقا پیام , برای ظرفیت ۱ نفر روزانه چند نفر دعوت می شوند ؟

  مرسی

 79. زهرا به آقا پیام می‌گه:

  خسته نباشی
  ظرفیت روزانه دانشگاهها واسه رشته من ۱۱۳ هست واسه شبانه هم ۲۱ پیام نور ۱۵ و پردیس ۱۸٫آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۵۰ و شبانه و پردیس و..۶۷۰ هست به نظرتون تا چه رتبه ای امید به روزانه و دعوت به مصاحبه داشته باشه؟ممنونمممم

 80. امیدوار می‌گه:

  اقا پیام اگر جواب من را نمی دهید شب بخیر بگم پاشم برم، فردا صبح با استادم قرار دارم هنوز مدارکی که ازم خواسته را براش آماده نکردم. البته ببخشید منظورم بی احترامی نیست من کم بینا هستم و دیگه از نشستن پای مانیتور خسته شدم

 81. الهام می‌گه:

  آقا پیام دوستان همراه کمکم کنید همه با یکم دقت قبول میشین من فقط شبانه مجازم یعنی هیچی. برای ززندگی بعد کنکور که اگه قبول نشم چکار کنم برنامه ریزی نکرده بودم. الان کاملا منگم نمیدونم چکار کنم.
  چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 82. امیر-مکانیک جامدات می‌گه:

  کسی از بچه های مکانیک نیست!!!؟؟
  تخصصی ۵۷
  زبان ۲۰
  استعداد ۲۱
  کجاها رو بزنم به نظرتون!!؟شریف رو میارم!!؟

 83. احسان می‌گه:

  سلام رشته ما در دانشگاههای تهران کلا ۳۰نفر میگیرن به نظر شما من بارتبه ۸۰دعوت میشم.

 84. phd exam20 می‌گه:

  اقا پیام و دوستان جواب من رو لطفا بدین

  من با رتبه ۳۲ در کد رشته ۲۲۳۶ / ظرفیت روزانه ۲۲ نفر ، اخرین رتبه مجاز روزانه ۵۹

  با رزومه ای که شامل ۴ تا ای اس ای ، ۲ تا علمی پژوهشی، دو تا طرح، چند سال سابقه تدریس دانشگاه، تسلط به دو تازبان خارجی، چندین کنفرانس معتبر داخلی و خارجی و …

  چقدر شانس قبولی توی روزانه رو دارم؟ اصلا دعوت به مصاحبه روزانه می شم؟

 85. phd exam20 می‌گه:

  اقا پیام و دوستان جواب من رو لطفا بدین

  من با رتبه ۳۲ در کد رشته ۲۲۳۶ / ظرفیت روزانه ۲۲ نفر ، اخرین رتبه مجزا ۵۹

  با رزومه ای که شامل ۴ تا ای اس ای ، ۲ تا علمی پژوهشی، دو تا طرح، چند سال سابقه تدریس دانشگاه، تسلط به دو تازبان خارجی، چندین کنفرانس معتبر داخلی و خارجی و …

  چقدر شانس قبولی توی روزانه رو دارم؟ اصلا دعوت به مصاحبه روزانه می شم؟

 86. زهرا می‌گه:

  مدیر محترم سایت ازتون ممنونم واسه سایت عالی اتون میشه رشته رشته صفحات جدا بزارین تا با دوستان هم رشته ای و رتبه هاشون بیشتر آشنا شیم؟اینجور که بین کامنتها دنبالشون میگردیم واقعا اذیت میشیم.مرسی

 87. معدنی س می‌گه:

  خواهش میکنم جوابم بدیداقاپیام
  میتونم دانشگاههای تهران با رتبه ۴۲ برای مصاحبه دعوت بشم اخرین رتبه مجاز دوره روزانه۲۲۸هست.

 88. mina می‌گه:

  سلام دکتر پیام، خواهش می‌کنم منو راهنمایی کنید: ترتیب انتخابم چی باشه؟ امیدی داشته باشم؟
  رتبه:۶، معدل ارشد:۱۸/۳۲، استعداد درخشان ارشد
  ۱مقاله کنفرانسی و ۱مقاله علمی پژوهشی
  ظرفیت روزانه:۸نفر، تهران۲تا، شیراز ۳تا، ارومیه ۳تا.

 89. به آقا پیام می‌گه:

  آقا پیام من ۸۰ شدم، ظرفیت روزانه ۴۵ نفره، به نظرتون امیدی هست؟
  مجاز روزانه ۱۲۰ تاست

 90. دانشجو می‌گه:

  جواب منم بدین جناب پیام
  ۴۰ شدم آخرین رتبه مجاز روزانه ۵۷ و ۲۱ نفر هم روزانه میگیرن، امیدی به دعوت به مصاحبه روزانه دارم؟؟؟بگید من طاقت شنیدنشو دارم.

درج نظر