مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

سهم ۷۵ درصدی آزمون کتبی در پذیرش دکترای تخصصی ۹۳ آزاد

 در آزمون دکترای تخصصی ۱۳۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی  حدود ۷۰ هزار نفر شرکت کردند که از این تعداد ۵۰۰۰ نفر پذیرش می شوند.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص گفت:  وزن آزمون کتبی در پذیریش دکترای تخصصی سال ۹۳ به میزان ۷۵ درصد و سهم مصاحبه در آن ۲۵ درصد است که این امر سلیقه‌ای شدن پذیرش در مقطع دکترای تخصصی دانشگاه آزاد را کمتر می‌کند.
 گفتنی است: که پذیرش دکترای تخصصی ۹۳ نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشته و تعداد رشته‌های این مقطع نیز با ۲۰ رشته افزایش به ۱۹۶ رشته رسیده است.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵۰)

 1. حامد می‌گه:

  از دکترای حقوق بین الملل کسی نیست؟

 2. الهام می‌گه:

  سلام. من مرحله اول دکترا قبول شدم. لطفا اگر در مورد مصاحبه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

 3. حسین می‌گه:

  سلام
  لطفا اگه میدونین پاسخ بدین
  چند درصد از کل شرکت کنندگان به مصاحبه دعوت میشوند ؟

 4. ساناز می‌گه:

  دوستان عزیزم من خودم ارشدم رو در دانشگاه آزاد خوندم و به جرات می تونم بگم که سواد من از بچه های دانشگاه دولتی بیشتره چون این تجربه رو بارها داشتم
  پس لطفا در مورد دانشگاه آزاد الکی نظر ندین
  ممنون

 5. پشت کنکوری به ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

  سلام ثنا جان
  من مصاحبه پردیس بهشتی رفتم
  سوالا حول تز ارشد معدل و کارهای اینده برای رساله بود. سوال درسی نپرسیدن. اگه مدرک زبان داری حتما ببر

 6. سمانه ادبیات می‌گه:

  سلام دوستان. این نظر رو تنها کسانی می تونن بدن که در هر دو دانشگاه تحصیل کردن . اونم در یک سطح. مثلا شما نمی تونین دانشگاه تهران رو با دانشگاه آزاد یکی از شهرستان ها مقایسه کنید. یا برعکس دانشگاه دولتی یه شهر کوچک رو با علوم تحقیقات. دوره ارشد ما که علوم تحقیقات بودیم هم از علامه طباطبایی هم تربیت مدرس دانشجو داشتیم که راحت می تونستن قضاوت کنن. اما بین دانشگاه ها تفاوت زیاده. دوستی که برادرت علوم تحقیقات شهرستان می خونه، بله بنده هم علوم تحقیقات تهران بودم و سه سال و نیم پوست انداختم تا تونستم تموم کنم با بهترین و در عین حال سخت گیر ترین اساتید. اما همسرم علوم تحقیقات یه شهر بزرگه و تنها چیزی که ازش نمی بینی درس خوندنه. درساشم با خوندن یه جزوه!!!!! پاس می کنه و اساتیدش هم همه دهه شصتی و دانشجوی دکترا. در حالی که لیسانسش صنعتی اصفهان بوده و هی می گه آزاد چه الکیه. در حالیکه اگه علوم تحقیقات تهران بود مقایسه بهتری داشت. پس بهتره دانشگاه های تراز اول دولتی با دانشگاه های تراز اول آزاد مقایسه بشن. بدون هیچ تعصبی.

 7. siiiiiima می‌گه:

  دوستان قضاوت بی اطلاع نکنید، من خودم لیسانسم دانشگاه سراسری بودم میتونم بهتون بگم که استادامون یا سواد نداشتن، یا اگه داشتن حوصله ی پذیرش دانشجو رو نداشتن، در صورتی که همکلاسی من ارشد علوم تحقیقات قبول شد و الان بهم میگه من تازه دارم لذت درس خوندن رو متوجه میشم و مفاهیمو سر کلاس درک میکنم…به نظر من داشنگاه صرفا سراسری یا آزاد بودنش مهم نیست، علوم تحقیقات و تهران جبون رو من میدونم که تو رشته های مهندسی استاداشون اساتید شریف و تهران هستن

 8. فقه و مبانی حقوق می‌گه:

  از نظر اعتبار هیچ تفاوتی میان مدرک ازاد دولتی پیام نور غیر انتفاعی و … نیست چون همه مورد تایید وزارت علومند فقط در جذب هیات علمی دولتی ها دانشجویان دولتی و ازادی ها دانشجویان ازاد را در اولویت می گذارند

 9. کیان می‌گه:

  سلام دوستان شبتون بخیر
  من دوره بدون آزمون در رشته مدیریت مالی شرکت کردم،کسی میتونه راهنمائیم کنه که چی بایستی بخونم؟سپاسگزارم

 10. خواهر به ژءو می‌گه:

  در مورد هیات علمی اطلاع ندارم اما اگر شما به ادارات و شرکتها مثل مخابرات و نفت و بانکها و … مراجعه کنید حداقل نیمی از کارکناشون فارغ التحصیل دانشگاه آزادن و توی آزمون استخدامی و مصاحبه هم هیچ تفاوتی نیست.مهم اینه که شما اطلاعات خوبی داشته باشید.

 11. علیرضا فلسفه تربیت به الی می‌گه:

  سلام.برای جذب هیت علمی دانشگاه کدوم امتیاز بیشتری داره پردیس یا آزاد؟مرسی

 12. رضا می‌گه:

  رشدعلمی کشورمان آرزوی همه ی مااست.ولی برای خودبزرگ بینی نیاز به انکار دیگران نیست.برای مقایسه کافی است به سایت کانون وکلا مراجعه کنید ورتبه های اول تا دهم ده سال گذشته راببینیدوبعدقضاوت کنید.ویااینکه کافی است به سایت واحدهای علوم تحقیقات ویاتهران مرکزی مراجعه کرده واعضای هیات های علمی آنهارابادانشگاه های موردنظرتان مقایسه کنید ویاامکانات آموزشی آنهارامقایسه کنید آنگاه تفاوت راخواهیددید.

 13. خواهر می‌گه:

  لطفا با اطلاعات کامل در مورد دانشگاه آزاد قضاوت کنید و بیخود در مورد ارزشش نظر ندید.

  • ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

   واقعا…دوست ما علوم تحقیقات ارشد زبان المانی خونده بود و رفت المان و در یه جای خوب مدرکشو قبول کردند و مشغول دکتری شد….الان یک دوست دیگری مکانیک ازاد تهران سال سوم میخوند و رفت کالیفرنیا و هنوز مهندسیش تموم نشده …واحد هایی که گذرونده بود را قبول کردند و ادامه مهندسی اش را داره اونجا میگذرونه….به همین جالبی…..حتی از ازاد اینجا مدرک نگرفته بود ولی واحد های پاس شده را قبول کردند…..دانشگاه ازاد رتبه دویست و چند در دنیا داره و دانشگاه تهران هم رتبه دویست و چند در دنیا….این چند و چون در دنیای محدود ما خیلی مهمه ولی دنیای ما باید بزرگتر بشه تا همه چیز را بهتر درک کنیم…..

   • saman می‌گه:

    میشه بفرمایین در چه دانشگاهی مشغول به تحصیل هستن؟ بعضی از دانشگاههای امریکایی هم از دانشگاه ازاد ناکجاآباد بدتره!فقط پول می بلعن.
    شکی نیست که بین دانشگاه ازاد و سراسری از لحاظ علمی تفاوت چشمگیری وجود داره. چه از لحاظ دانشجو، چه از لحاظ استاد هم چنین است.

 14. خواهر می‌گه:

  در پاسخ به اونایی که هنوز دارن ارزش دانشگاه آزاد رو زیر سوال میبرن باید بگم که تنها تفاوت به قول دوستان توی هزینه است و بعضی واحدهای دانشگاه آزاد حتی قویتر از دولتیه و خیلی دانشجوی خوب و درسخون داره الان هم که توی جذب هیچ تفاوتی بینشون نیست.

  • ژئو به خواهر بزرگوار... می‌گه:

   باید به عرض برسانم بنده فارغ التحصیل ارشد یکی از واحدهای دانشگاه آزاد با رتبه ۱ در منطقه مربوطه با معدل ۸۱/۱۸ میباشم وقتی برای جایابی استعدادهای درخشان به سنجش رفتم گفتند دانشگاه آزاد قبول نیست وقتی برای مصاحبه دکتری رفتم چون مدرکم آزاد بود دانشجویان سراسری در اولویت قرار گرفت در فراخوان هیئت علمی اگر دقت کنید اکثر دانشگاهها نوشتند (فاغ التحصیل دانشگاه دولتی) خود دانشگاه آزاد هم که دیگه دانشجو نداره و در اکثر واحدها اکثر رشته ها قطع مقطع شدن حالا شما بفرما ۶۰ یا ۷۰ میلیون پول بدید صدات کنن “خانم دکتر”….

  • به خواهر می‌گه:

   من قصدم هیچ گونه توهین به هیچ واحد دانشگاه آزادی نیست ولی خدایش تفاوت دانشگاه آزاد و دولتی فقط در پولش نیست چون من خودم رو با داداشم که در یک واحد علوم تحقیقات در یک شهر بزرگی درس میخونه مقایسه میکنم خیلی متفاوته (هر دو یک رشته ایم اما در دو گرایش متفاوت)
   البته به دادشم حسودی میکنم از این نظر که خیلی راحت بدون یک صفحه مطالعه واحد علوم تحقیقات قبول شد (آخه دانشگاه آزاد ۴ بار اعلام قبولی با یک کنکور میکنه) من یک سال خودمو حبس کردم دانشگاه تهران قبول شدم دادشم آخر هفته میره سر کلاس در طول هفته ام کار میکنه و درآمد داره زن داره!بچه داره! تازه خیلی وقتا کلاسای آخر هفته اشون تعطیله یا استادش خارجه یا مشکل مالی داره با مدیر مرکز سر کلاس نمیاد!! پس کلاسشون کنسله! حالا توصیف حال منو!
   من نه زن دارم نه بچه خیر سرم میخوام هیئت علمی شم پشت کنکور دکتری یکساله دارم درجا میزنم درآمدم در حد حق التدریسه! هنوز از بابام پول توجیبی میگیرم! زمانی که من دانشجوی ارشد بودم برنامه کلاسیم کلا در طول هفته پراکنده بود! دانشگاه دولتی آخر هفته ها تعطیل هست. اصلا اجازه کار کردن بهت نمیدن تازه تو گروه ما اگر کمتر از ۴۰ ساعت در طول هفته تو گروه نبودی و مشغول کار پژوهشی نبودی احضار میشدی دفتر مدیر گروه؟ چی کشیدیم برای پایان نامه دفاع؟؟ مقاله؟
   تازه نگفتم من از دادشم کوچکترم ولی موهای من داره سفید میشه؟
   حالا به انصافاً به نظرتون تنها تفاوت دانشگاه آزاد با دولتی به قول دوستان توی هزینه است؟

   • بی طرف می‌گه:

    برادر من یا خواهر من
    داری روغن داغش رو زیاذ میکنی خد رو شکر منم تهران درس خوندم ارشدم رو ولی این چسزهایی که شما میگی من ندیدم

    • به بی طرف می‌گه:

     شما چه چیزیشو ندیدی کجا ی حرف من پیاز داغ بود

     • بی طرف می‌گه:

      سلام یکی اینکه من خودم دانشگاه تهران بودم ندیدم نطارند کسی کار کنه من ۳ تا از همکلاسیام کارمند بودند
      دوم اینکه رنامه کلاسی چه ربطی به دانشگاه داره به گروه خودتون مربوط میشه و بستگی به شانستون داره کلاسای ما همش تو دو روز بود
      سوم اینکه همه حرفاتون فکر کنم از سر لجبازیه که می خوایید بگید دانشگاه آزاد به درد نمی خوره

   • ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

    سلام
    خیلی تاثیر گذار بود….پس بهتره هر انسانی که راحت تر و خوشحالتر زندگی میکنه ملاک باشه نه آزاد و سراسری….بقول معروف
    The right choice isn’t always the best choice
    انتخاب درست همیشه بهترین انتخاب نیست.

 15. پردیس می‌گه:

  بچه ها علوم تحقیقات بهتره یا پردیس شهید بهشتی؟ لطفا نظرتون رو بگید

 16. دیبا می‌گه:

  زیادبه امارهایی که میدن توجه نکنیدایناهرکسی روکه بخوان برمی دارن اگه رتبه ۱هم بیاریم نخوان تومصاحبه رد میکنن

 17. مهرشاد می‌گه:

  بهروز جان منظورشون ۸ درصد شرکت کنندگان است

 18. الی به ثنا می‌گه:

  سلام. پردیس سراسری ازطریق همون ازمونی هست که دادیم که درمرحله تکمیل ظریف اعلام میشه اما بعضی از دانشگاه ها خودشون به طور جداگانه ازمون کتبی وگاهی با مصاحبه میگیرن که یک نوع سلیقه ای عمل میکنه درواقع بیشتر از دانشجوهای خودش میگیره که واقعا ناعادلانس ازلحاض اعتبارهم حرف وحدیث زیاده من خودم اگه پردیس قبول بشم میرم چون به نظرم فرقی نداره فقط توهزینه فرق داره البته پارتی هم مهمه.موفق باشی….الی….

  • ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

   ممنونم الی جان
   من پردیس شهید بهشتی امتحان دادم و کتبی بود….سوال هاشم طوری بود که مثلا یه صفحه را باز کرده بودند و از اول تا اخر صفحه را سوال داده بودند….بسیار برام جالب بود که از هشت و نیم تا ده صبح امتحان کتبی بود و تقریبا شصت نفر بودیم و اکثرا گذاشتند رفتند…ینفر اونجا برادرش کارمند دانشگاه بود میگفت همه از قبل انتخاب شده اند…..بسیار امتحان را عالی نوشتم و منتظر رتبه یک هستم هیچ سهمیه ای هم ندارم….. ولی اگر رد بشم خوب مشخص میشه همه این زمزمه ها در مورد پردیس درسته…..

  • ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

   الی جان اگر شما علوم تحقیقات قبول شوید و پردیس در تهران باز هم پردیس بهتره؟؟؟؟

 19. میثم. بازاریابی آزاد می‌گه:

  فکر میکنم ۸ درصد منظورش افزایش در درصد پذیرش نسبت به سال قبل، با توجه به تعداد شرکت کننده باشه.

 20. الی می‌گه:

  سلام با این نظام آموزشی که سالهاست چندتاکنکورروپشت سرگذاشتیم فرقی نمیکنه ازاد،روزانه،پردیس فقط فرقش تو هزینشه امیدوارم همه به خواسته هاشون برسن……الی…..

  • ثنا میکروبیولوژی می‌گه:

   سلام
   ازاد بهتره یا پردیس ٢ شهید بهشتی؟؟؟
   ببخشید شما میدونید فرق پردیس سراسری با پردیس هایی که خودشون جدا امتحان میگیرند چیه؟؟؟؟چرا اگر سراسری پردیس نداره مثلا برای میکروبیولوژی چرا شهید بهشتی برای پردیس ٢ خودش جدا گانه امتحان کتبی گرفته؟؟؟اصلا مدرکش معتبره؟؟؟؟

   • محمد می‌گه:

    خونه ما روبروی پردیس ۲ شهید بهشتیه قبلا مدرسه راهنمایی و دبیرستان دین و دانش بود یهو شد دانشگاه مثل دانشگاههای آزاد….

    • ثنا می‌گه:

     سلام اقا محمد
     خوب خیلی جالبه مدرسه یدفعه دانشگاه؟؟؟؟میخوان بچه ها یدفعه از دستشون لیز نخوره و نرن دانشگاه ازاد….
     بنظر شما این پردیس ٢ همون پردیس خودگردان سراسریه؟؟؟

 21. بهروز می‌گه:

  سال پیش ۲۵۰۰ نفر گرفت امسال میگن ۵۰۰۰ نفر یعنی دوبرابر افزایش یافته است هشت درصد چیه ؟

 22. مجید حسابداری می‌گه:

  دوستان زیاد به آمارها توجه نکنند. امیدوارم خداوند همه کسانی که تلاش کرده اند را به موفقیت برساند.

 23. ژئو می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان
  بنده نمی خوام خدائی نکرده کسی رو ناامید بکنم ولی با این اوضاع دانشگاه آزاد مدرک لیسانس دانشگاههای سراسری از دکتری آزاد ارزشش زیادتره…

 24. واقعا درصدها غلط اند می‌گه:

  ۵۰۰۰تقسیم بر۷۰۰۰۰برابر است با۷درصد
  ۲۵۰۰تقسیم بر۶۰۰۰۰برابراست با ۴ درصد
  ۳درصد افزایش

 25. محمدرضا حسابداری می‌گه:

  پارسال ۲۵۰۰ نفر بود ۸ درصد از کجا اومده

درج نظر