مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

تمام ممنوعیت‌ها و شرایط برای معرفی‌شدگان دکتری به مصاحبه

فهرست اسامی ۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر از معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت، همراه با برنامه زمانی مراجعه و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مرحله بررسی مدارک آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۳ منتشر شد و بررسی سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه تخصصی داوطلبان از ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبانی که براساس کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۳ مجاز به انتخاب رشته شده و اولویت‌های انتخابی خود را در سایت اطلاع رسانی این سازمان ثبت کرده اند می توانند کارنامه نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

عدم مراجعه برای شرکت در مرحله بررسی سوابق به منزله انصراف داوطلب است

آن‌دسته از داوطلبانی که در یک و یا چند کد رشته محل تحصیلی (حداکثر ۵ کدرشته‌محل) از رشته امتحانی ذیربط در ردیف معرفی‌‌شدگان چند برابر ظرفیت قرار گرفته‌اند، باید با توجه به برنامه زمانی مشخص شده مربوط به هر کدرشته محل و همچنین جداول مندرج در اطلاعیه و با در دست داشتن مدارک اعلام شده برای شرکت در این مرحله (بررسی سوابق علمی ، آموزشی وپژوهشی) و سایر مراحل پذیرش به نشانی مشخص شده در جداول، به موسسات ذیربط مراجعه کنند.

عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کدرشته‌محل یا کدرشته‌محلهای انتخابی مربوط تلقی می شود.

الزام پرداخت مبلغ تعیین شده در سایت دانشگاهها قبل از بررسی سوابق

داوطلبان معرفی شده لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه به وب سایت دانشگاه ذیربط مراجعه و نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده در سایت دانشگاه برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی ( مصاحبه ) اقدام کنند و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته و آنرا هنگام شرکت در مصاحبه به مسوول ذیربط تحویل دهند. هزینه مربوط به این مرحله توسط هیات امناء هر دانشگاه تعیین و در سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

معرفی شدگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برای اطلاع بیشتر از شرایط و ضوابط ، روز و ساعت مراجعه و همچنین شماره حساب دانشگاههای مربوط لازم است به وب سایت اطلاع رسانی موسسات مراجعه کنند.

گزینش نهایی بر اساس نمره مصاحبه / مراجعه پس از مهلت مقرر پذیرفته نیست

به هنگام گزینش نهایی در هر کدرشته محل اعلام شده برای داوطلب در این اطلاعیه، داوطلبانی شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذیربط به سازمان اعلام شود و داوطلبانی که نمره‌ای برای مصاحبه آنان اعلام نشود از پذیرش در کدرشته آن موسسه حذف خواهند شد.

پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه مربوط، هیچ‌گونه تقاضایی قابل پذیرش نیست. داوطلبان باید در مهلت مقرر تعیین شده با به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم به دانشگاه مربوط مراجعه کنند. به مراجعات و یا ارائه مدارک پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد .

کلیه پذیرفته شدگان کنکور ۹۳ حق شرکت در آزمون دکتری سال ۹۴ را ندارند

داوطلبانی که در مرحله بررسی سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه) شرکت و پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال ۹۳ (اعم از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی و یا پردیس خودگردان) قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۴ نخواهند بود.

انتشار کارنامه تفصیلی آزمون دکتری سال ۱۳۹۳ در دهه سوم شهریورماه

پس از اعلام نتایج نهایی ،کارنامه تفصیلی آزمون دکتری سال ۱۳۹۳ در دهه سوم شهریورماه سال جاری بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت. داوطلبان چنانچه در خصوص نتایج آزمون هرگونه سوالی داشته باشند پس از دریافت کارنامه تفصیلی می‌توانند منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی با سازمان مکاتبه کنند و به مراجعات حضوری و مکاتباتی که قبل از انتشار کارنامه تفضیلی و به طرق دیگر واصل شود پاسخ داده نخواهد شد.

الزام تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی تا ۳۰ اردیبهشت ماه

داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در این مرحله قرار گرفته می‌بایست به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی با مراجعه به لینک مربوط که در سایت سازمان قرار دارد حداکثر تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ضمن پرداخت مبلغ ۲۱۲٫۰۰۰ (دویست و دوازده هزار) ریال بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند. داوطلبانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام نکنند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

کارنامه اعلام نتایج گزینش این مرحله از آزمون همزمان با این اطلاعیه بر روی سایت اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد که داوطلبان می‌توانند نسبت به پرینت آن اقدام کنند.

وضعیت علمی داوطلبان در کارنامه در کدرشته محلهای معرفی‌شده (حداکثر در ۵ کدرشته) و کدرشته‌محلهای قبل از آن مشخص شده است و آن دسته از داوطلبانی که در کمتر از ۵ کدرشته محل معرفی شده‌اند و یا اصلاً در ردیف معرفی‌شدگان قرار نگرفته‌اند وضعیت علمی آنها در کارنامه درکلیه کدرشته‌محل‌های انتخابی منعکس شده است.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۶۷)

 1. جواد می‌گه:

  سلام
  من هر چی در سایت سنجش می گردم فرم صلاحیت عمومی را پیدا نمی کنم
  کسی می تونه راهنمایی کنه

 2. math می‌گه:

  من دعوت به مصاحبه شدم ولی نمی خواهم برم، منتظر تکمیل ظرفیتم،باید فرم صلاحیت عمومی و الان پر کنم؟؟؟

 3. مریم می‌گه:

  سلام دوستان
  اگه کسی دکتری قبول بشه و حالا به هر دلیلی در دوره تحصیل انصراف بده سال بعد میتونه آزمون دکتری شرکت کنه؟
  ممنون

 4. نا امید می‌گه:

  چه خبر ۷۵ تومان واسه دانشگاهها بریزیم

  • روان شناسی....... می‌گه:

   این همه آدم برای مصاحبه دعوت کردن که هر دانشگاه کلی پول دربیاره؟؟؟
   من برای مصاحبه در ۵ دانشگاه و فرم صلاحیت عمومی ۲۰۰ تومن باید پول بریزم.

 5. داوطلب می‌گه:

  بچه ها تاریخ مصاحبه دانشگاه تهران تغییر کرده؟میدونین چه تاریخیه؟باید شنبه بریم تهران؟چیکار کنیم؟

 6. ژنتیک و اصلاح دام می‌گه:

  سلام بچه ها تروخدا کسی میدونه جواب بده.
  من ترم آخر هستم الان دفترچه رو دیم نوشته باید دانشجویان ترم آخر فرم صغحه ۹۵ رو پر کنن و دانشگاه امضا کنه.من ۲۰ یعنی شنبه باید تهران باشم.چیکار کنم؟لازمه یا ریزنمرات کافی؟

 7. شروین می‌گه:

  سلام بچه ها کسی فرم صلاحیت عمومی را پر کرد؟

 8. داوطلب دکتری بیو الکتریک می‌گه:

  دوستان سلام
  کسی از وام شبانه خبر داره ؟ آیا دانشگاه تهران و امیرکبیر وام می دن ؟
  لطفا راهنمایی کنید

 9. محمد می‌گه:

  فرم صلاحیت بعد از پر کردن و ادامه و تایید خطا می دهد شما دوستان با این مشکل مواجهید؟
  باید چی کار کرد خواهشن راهنمایی کنید

 10. ندا می‌گه:

  سلام دوستان. کسی میدونه برای شبانه چقدر وام میدن. یا اینکه این وام کی میدن همون ترم های اول یا اینکه اخراش. لطفا اگه گسی میدونه جواب بده من سه ساله شبانه تهران میارم ولی به خاطر هزینه هاش میترسم که برم.

 11. فراهانی می‌گه:

  سلام، اگر فرم رو پر کنیم اما در مصاحبه شرکت نکنیم، سال آینده اجازه ی کنکور دادن داریم یا نه. متشکرم

 12. پویا می‌گه:

  من این فرم صلاحیت عمومیو پر نکردم، الان دیگه نمی تونم برم سر جلسه مصاحبه؟

 13. پویا می‌گه:

  سلام
  آیا بعد از اعلام نتایج چندبرابر ظرفیت باید در سایت سنجش فرمی پر میشد؟
  مثلا تحت عنوان فرم آمادگی

 14. الی می‌گه:

  سلام.لطفا بفرمایید شماره مساب دانشگاهها رو از کجا پیدا کنیم؟؟؟؟

 15. الی می‌گه:

  سلام.هیچ دانشگاهی شماره حساب نزده.چه باید کرد؟

 16. سمیه می‌گه:

  سلام میشه اول رفت مصاحبه بعد فرم صلاحیت رو پر کرد تا ۳۰ ام وقت داریم دیگه دوستان یه سوال دیگه هم داشتم چرا من هرچی تو سایت دانشگاها میرم وقت دقیق مصاحبه با هزینه واریزی رو نمی بینم

 17. رضا می‌گه:

  دوستان برای یک دانشگاه ولی دو دانشکده چند بار باید هزینه مصاحبه واریز کنیم؟

 18. فرید می‌گه:

  سوابق سیاسی فرهنگی اجتماعی چی باید بنویسم؟

 19. فرید می‌گه:

  ۴ شماره غیر خویشاوند ؟؟
  شماره دوستارو باید بدیم؟؟؟

 20. پلاسما می‌گه:

  برای فرم صلاحیت عمومی اصلا نمونه عکس داوطلبو نخواسته واسه آپلود ولی تو صفحه قبلیش گفته بود که باید عکس داوطلب باشه!!!!!!

 21. سازه می‌گه:

  سلام، ممنون از سایت بسیار خوبتون
  لطفا اگر کسی اطلاع دقیق دارد پاسخ دهد

  اگر کسی در مصاحبه در دوره شبانه یک دانشگاه پذیرفته بشود و بعدا در تکمیل ظرفیت روزانه یک دانشگاهی را بیاورد می تواند برود؟ و یا اینکه بعدا از طریق استعداد درخشان پذیرفته شود چطور، می تواند از شبانه انصراف بدهد و روزانه استعداد درخشان را ادامه دهد؟

  با تشکر

  • MRB می‌گه:

   سلام
   داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته می شوند اعم از روزانه شبانه و پردیس حق شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت و آزمون ۹۴ را ندارند
   اگر به تکمیل ظرفیت امیدوار هستید با دقت رفتن به مصاحبه را تصمیم گیری کنید

 22. محمد می‌گه:

  فرم صلاحیت بعد از پر کردن و ادامه و تایید خطا می دهد شما دوستان با این مشکل مواجهید؟

 23. تجزیه 93 می‌گه:

  دوستان فرم صلاحیت های عمومی داخل سایت نیست چرا؟صبح بود الان غیب شده!

 24. بچه هااا کمک توروخدا می‌گه:

  فرم صلاحیت عمومی کجای سایته توروخدا بگین چرا من نمیبینمش

 25. فرید می‌گه:

  تو فرم صلاحیت عمومی چی نوشته؟؟

 26. ساسان می‌گه:

  خبر مهم

  دوستان همگی یک سری به سایت جذب بزنین ببینین چه شرایطی برا بورس گذاشتن اونوقت همه از ادامه تحصیل ناامید میشین

 27. احمد می‌گه:

  با سلام
  آقا، من هر چی فرم صلاحیت عمومی رو پر می کنم، بعد از آپلود عکس ها، پیام میده که خطایی رخ داده است. کسی با این پیام مواجه شده است آیا؟؟؟

 28. حامد می‌گه:

  سلام نمونه توصیه نامه های اساتید به زبان انگلیسی رو می تونید تو قسمت نطرات قرار بدین.
  آخه استاد من گفته خودت هر چی دلت می خوا بنویس من امضا کنم
  اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی ممنون می شم

درج نظر