مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

توضیح وزیر علوم درباره افزایش هزینه مصاحبه های دکتری

وزیر علوم در خصوص افزایش هزینه بررسی سوابق علمی معرفی شدگان کنکور دکتری ۹۳ از سوی دانشگاههای کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا فرجی دانا امروز در دانشگاه شهید بهشتی  درباره علت افزایش هزینه های بررسی سوابق علمی معرفی شدگان کنکور دکتری ۹۳ توسط دانشگاهها، اظهار داشت: امسال تعیین رقم این هزینه به دانشگاهها واگذار شده و این رقم بسته به میزان خدماتی که دانشگاهها به داوطلبان می دهند، افزایش یا کاهش داشته است.

به گزارش مهر، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی امسال مبلغ ۸۰ هزار تومان، دانشگاه تهران مبلغ ۷۵ هزار تومان و سایر دانشگاهها مبالغ دیگری را از معرفی شدگان دکتری دریافت می کنند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷۴)

 1. دایی می‌گه:

  آخه چه خدماتی دادن که اینقدر پول بگیرن

  • خواهش میکنم راهنمایی کنید. می‌گه:

   خواهش میکنم راهنمایی کنید. چون این هفته کل مصاحبه هام هستش.
   نمره تولیمو ۴۱۸ شده ام و writing نمرم ۲ شده است. خواهشا بگید آیا توی رزومم بیارم یا نگم دارم

 2. مریم می‌گه:

  این دلیل قانع کننده ای نیست که علت افزایش هزینه ها ی سوابق آموزشی به خاطر اینه که به دانشگاهها واگذار شده مگر دانشگاها چه خدمتی خاصی ارائه دادند که تا این حد هزینه ها را بالا بردند بدون هیچ نظارتی من دانشگاه خوارزمی برای دو کد رشته ۱۰۰ هزارتومان پول پرداخت کردم از ساعت ۱۰ صیح تا ۷ شب منتظر بودم تا نوبت شد کلا ۶ یا ۷ دقیقه مصاحیه ام طول کشید بدون هیچ امکاناتی در طول ۸ ساعتی که دانشگاه بودم جز یه لیوان شربت سن ایچ که داخل فلاکس آب ریخته بودند شما قضاوت کنید واقعا صدهزارتومان هزینه عادلانه اسن برای سایر دانشگاهها هم همین طور مسولان فکر بکنند اگر متقاضی نتونند این هزینه ها رابپردازند از کجا باید تامین کنند

 3. erfan می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان
  … آقای دکتر میشه بگین چه امکاناتی::؟؟
  … من که مصاحبه تهران و گرگان رفتم هیچی هیچی هیچی ندیدم… دانشگاه تهران که ۷۵۰۰۰تومان برای مصاحبه گرفته بود نمیشد برای ۵۰۰۰تومنش یه نهار بده و…یا گرگان که ۵۰۰۰۰تومن گرفته بودن؟؟
  لاقل یه لیوان آب خنک میدادن تا میشد قسم خورد که دانشگاه امکانات داده………

 4. سایه می‌گه:

  چه خدماتی؟ دانشگاه تهران از صبح تا غروب سر پا بودیم نه یه صندلی ،نه حتی یک لیوان آب، سالن قبل از ورود به مصاحبه هوا نداشت ،صندلی هم نداشت ، سه ساعت اونجا بودم .روز مصاحبه و امتحان هم مرتب از کارمندها با چایی و کیک و حتی بستنی پذیرایی میشد. بیچاره داوطلبارو کسی آدم حساب نمی کرد. جناب وزیر لطفا پیگیری کنید.

 5. نجمه می‌گه:

  سلامتورو خدا من نمیدونستم تو سایت سنجش زده بود تا ۳۰ وقت داره فرم صلاحیت رو کامل کنی اما تو نتیجه دعوت به مصاحبه زده حداکثر تا ۲۳ ، من امروز یعنی ۲۷ فرستادم یعنی حذفم می کنن؟ آخه یعنی چی؟
  یکی بهم بگه تورو خدا…

 6. الهام می‌گه:

  سلام
  من به دانشگاه مازندران برای مصاحبه دعوت شدم. برای گرایش های آنالیز عددی وتحقیق در عملیات. رتبه ام ۵۰ شده و دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد آنجا هم بودم. می خواستم ببینم کسی پارسال برای این رشته ها به مصاحبه دانشگاه مازندران رفته؟ و اینکه چه سوالاتی می پرسند؟

 7. sahar می‌گه:

  فرم صلاحیت رو از تو کارنامتون بردارین

 8. دانشگاه تهران می‌گه:

  با سلام من پارسال در پذیرش استعداد درخشان دانشگاه تهران شرکت کردم و صد هزار تومان از من گرفتند و اصلا در رشته ما هیچ کسی را دعوت به مصاحبه نکردند و گفتند براساس رزومه افراد یک نفر را انتخاب نمودند. رزومه من هم شامل چندین کتاب چندیدین مقاله آی اس آی و علمی و پژوهشی و دهها مقاله در کنفرانس های بین اللملی و افتخارات علمی فراوان بود.
  با این حرفها کاری ندارم. شما قضاوت کنید.

 9. 90 می‌گه:

  اما بشنوید از مصاحبه دانشگاه چمران که حتی در مورد پایان نامه هم نپرسیدن
  یه سری کاغذ که توی هر کدوم دوتا سوال نوشته بود و شانسی باید بر میداشتی و …

 10. میثم می‌گه:

  سلام
  من امروز رفتم مصاحبه ۳۵۰۰۰تومان واریز کردم ساعت ۸تا ۱۰ مدارک را گرفتن و ۱۰ هم آزمون کتبی بود ۲۲ نفر شرکت کرده بودند گفتند نصف این جمعیت به مرحله دوم مصاحبه حضوری راه پیدا می کنند که تا دوهفته دیگه انجام می شود کیک و آبمیوه هم دادن کتابخانه هم داشت برای استفاده و کلاس ها هم خالی بودند می شد استفاده کرد در کل بد نبود

 11. دوس ندارم ایران بمونم می‌گه:

  شنبه رفتم مدارک مصاحبه رو به دانشگاه خواجه نصیر تحویل دادم دوشنبه هم وقت مصاحبش بود..اینا که هشتاد تومن میگیرن چرا یه فکری بحال این شهرستانی ها نمیکنن؟؟ یه مهمون سرا مگه چقد هزینه براشون داره؟؟ مصاحبه هم هیچ چی نپرسیدن جز اینکه معدلت چند بوده و چند دقیقه از پایان نامه.!!! اصلا کسی نپرسید این مقاله معتبری که چاپ کردی چیه؟؟

  دقیقا از همون روزه اقدام کردم برم آلمان بخونم..حقوق هم میدن

 12. یک نفر می‌گه:

  پارسال رفته بودیم مصاحبه پردیس قم دانشگاه تهران، شعبه بانکش با اینکه روز جمعه بود برای واریز پول باز بود اما سلف سرویس و بوفه اش بسته بود… بیرون دانشگاه هم نمیتونستیم بریم از ترس اینکه نوبت مصاحبه مون رد بشه…
  ساعت ۴ بعد از ظهر توی جلسه مصاحبه از ضعف نزدیک بود از حال برم…. :(

  حتما با خودتون خوراکی ببرید.

 13. آسمان می‌گه:

  سلام
  کسی میدونه فرم صلاحیت رو از کجا میشه دانلود کرد؟

 14. عاطفه می‌گه:

  سلام این جریان فرم صلاحیت چیهبرای همه دانشگاه ها باید برد?

 15. آنا می‌گه:

  همۀ هزینه ها به کنار، برای ما ها که دختر هستیم و جایی رو تو تهران و یا شهرهای دیگه نداریم باید چکار کنیم قربونشون تازه روز مصاحبه ها رو هم دارن طولانی میکنن آیا کسی فکر نمیکنه که ما باید کجا بریم زمانی که به این مسائل فکر نمی کنید و میدونید امکانات نمیدید چرا مصاحبه میزارید.ما دانشگاه تهران رفتیم از ۸ صبح تا ۸ شب سرپا بودیم دریغ از یه صندلی بقیه اش بماند آیا نباید یه سیستم نظارتی تو کشور باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!همین کارها رو می کنید که دانشگاهها خودسر عمل میکنن

 16. sima می‌گه:

  سلام بچه ها
  مدرک شبانه توی مدرک شبانه بودنش قید میشه؟ لطفا هرکی اطلاع موثق داره بگه
  ممنون

 17. sana می‌گه:

  سلام دوستان این فرم تعیین صلاحیت رو نمی تونم تکمیل کنم ،همش خطا می ده ۱۰۰۰ بار امتحان کردم با انواع مرورگرها لطفا یکی راهنمایی کنه

 18. رفیق می‌گه:

  درود

  جناب مدیر لطفا آخرین تغییرات آزمون ۹۴ رو هم اطلاع رسانی کنید.من هر روز به این امید سایت شما رو چک میکنم.میدونم هیچ چیز به طور قطع مشخص نیست اما اخباری که گوشه کنار در مورد این موضوع منتشر میشه میتونه کمک زیادی به داوطلبان ۹۴ بویژه در زمینه ی برنامه ریزی کنه.مثلا چند روز پیش خبر طرح جدیدی برای پزیرش دکتری که در کمیسیون آموزش مجلس تصویب شده روی خبر گزاریها رفت اما سایت شما پوشش نداد.ممنون میشم اگه به درخواستم عمل کنید.

 19. یلدا می‌گه:

  توضیحات بسیار کامل و بی نقص بودش
  و البته قانع کننده

 20. دکتری می‌گه:

  سلام بچه ها یه سوال نا مربوط داشتم اگه کسی رشته اش مدیریته جواب بده لطفا:
  امار کل شرکت کننده ها و آخرین رتبه ای که برای دکتری مدیریت مجاز شده رو میخواستم لطفا راهنماییم کنین

 21. دانشگاه تهران می‌گه:

  محاسبه هزینه ۵ جا مصاحبه
  ۸۰۰۰۰+ ۷۵۰۰۰۰ + ۷۰۰۰۰۰+ ۶۰۰۰۰۰+ ۵۰۰۰۰۰
  +
  هزینه حمل و نقل
  ۸۰۰۰۰۰* ۵
  هزینه های جانبی
  ۵ * ۶۰۰۰۰۰
  حساب کنید بچه ها
  ریاضیتون خوب میشه پولتون کم :)

 22. علی می‌گه:

  من که با این توضیح آقای وزیر قانع شدم. :)

 23. رشته مشاوره می‌گه:

  من سال گذشته خوارزمی رفتم مصاحبه واقعا خیلی بی نظم بودن و تا دیر وقت ما رو سرپا نگه داشتن صندلی پیدا نمی شد بشینیم نه آبی نه چیزی فقط یه پارچ کثیف شربت اب زده بودن که مزه هم نداشت اما امسال دانشگاه الزهرا رفتم برای مصاحبه خیلی منظم بودن تدارک همه چیز رو دیده بودن برای استراحت و تنظیم مدارک یه اتاق با کلی میز و صندلی گذاشته بودن قهوه اب و کیک به تعداد زید موجود بود وقتی هم که مصاحبه ها کمی طول کشید دو روز دیگر رو اعلام کردن و گفتند که می تونید برید و اون دو روز بیاید بچه های شهرستانی هم در مصاحبه اولویت داشتن و همون روز اول اونها رو فرستادند که الکی مجبور نشن روز دیگری بیان . اصلا انگار اونجا ایران نبود یه خانمی هم دایم میمد نظر سنجی می کرد و می پرسید که مشکلی نباشه و گفت هر زمان مشکلی داشتید با من تماس بگیرید شاخ دراورده بودم به خدا

 24. نسیم می‌گه:

  خسته ام به خدا. سه روزه که تهرانم فقط به خاطر یه مصاحبه. روز اول تحویل مدارک به الزهرا روز دوم مصاحبه الزهرا و روز سوم قرار بود مصاحبه دانشگاه تهران باشه که وقتی رفتیم اونجا فهمیدیم که مصاحبه کنسل شده و ماه دیگه برگزار می شه.
  واقعا خسته ام. از دانشگاه تهرانی که حتی یه اطلاعیه کوچیک تو سایتش نمی ذاره که ما شهرستانی های بیچاره این همه راه پانشیم بریم اونجا برخورد بد مسئولین آموزش، دریغ از یک لیوان آب، یک صندلی که بشه روش نشست و موکول شدن زمان به ماه بعد، من نمی دونم این ۷۵ تومنی که به حسابشون واریز کردم بابت کدوم یکی از خدمات نکرده شون بود. ضمن این که یه لنگه پا ما رو نگه داشتن که بعد از تحویل مدارک باید وایسید تست روانشناسی بدین بعدا کاشف به عمل اومد بعد از دو ساعت معطلی که قراره در یک پژوهش مربوط به پایان نامه یکی از دانشجویان روانشناسی به صورت اجباری!!! شرکت کنیم.
  خسته ام و متاسف… همین

  • ص می‌گه:

   این تست روانشناسی دیگه خیلی عجیبه! حالا چرا اجباری بوده؟!!!!

   • نسیم می‌گه:

    نمی دونم. فقط می دونم احساس کسی رو داشتم که فریبم دادن. چون اصلا این پرسشنامه طبق گفته کسی که اون رو به ما داد ربطی به مصاحبه نداشت و فقط به یک پژوهش مربوط می شد.
    بنده خدا خیلی ذوق کرده بود بهش می خورد دانشجوی کارشناسی ارشدی باشه که از پر شدن پرسشنامه اش داره لذت می بره!!

 25. علی93 می‌گه:

  سلام
  از دوستان کسی از نرخ دقیق پیام نور تهران و شبانه سیستان و بلوچستان خبر داره؟ لطفا اگر می دانید برای علوم انسانی بفرمایید چنده؟

 26. دانشگاه تهران می‌گه:

  ولی خدا وکیلی این وزریر محترم عجب توضیحی داده هاااااااااا. پس نظارت چی میشه وزیر جان، نقش شما چیه؟؟؟؟؟؟؟ خیلی از این بچه ها این پول ها را به زحمت پیدا می کننند. لطفا یه کم بیشتر رسیدگی کنید. نقد دوستانه مرا بپذیرید.

 27. محمدی می‌گه:

  خدمات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 28. نیما می‌گه:

  بابا خدمات کجا

  حداقل اون دانشگاه شاهد که کمترین قیمت گرفته حداقل شربت و بیسکویت گذاشته بود واسه معرفی شدگان اما دانشگاه که ارقام نجومی میزنن حتی آب هم نمیدن

  جالبه این ارقام نجومی فقط بخشی از هزینه یه معرفی شده هست

  از قیمت اتوبوس به ۵ شهر در نظر بگیرد تا …

  حداقل به میلیون باید کنار گذاشت

 29. مریم می‌گه:

  سلام دوستان
  من هنوز نتونستم فرم صلاحیت سنجش تکمیل کنم. لطفا راهنمایی کنید چرا باز نمیشه همیشه خطا میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • احمد می‌گه:

   سلام
   من هم همین مشکل رو داشتم.
   این کاری که میگم رو انجام بده.
   برو تو سایت سنجش.
   سمت بالا چپ، زیر قسمت “سیستم پاسخگویی”، “ورود به سیستم پاسخگویی” رو کلیلک کن. تو صفحه ای که باز میشه ثبت نام کن.
   گزینه های موردنظر رو پرکن و “مشکل در روند ثبت نام” رو انتخاب کن.
   پیام خودت رو بزار. ایشالا فردا ساعت ۹ صبح درست میشه.

  • roya می‌گه:

   سلام نگران نباش برای منم تا همین امروز همش خطا میداد.
   من ساعت ۲ بعدازظهر امتحان کردم سریع انجام شد.
   انشالله موفق میشی (سعی کن زمان کم ترافیک بری)

  • ..نینا.. می‌گه:

   از explorer برو از google chrome اصلا استفاده نکن، به نظر میاد این سیستم به شناسایی کوکی ها حساس باشه. ضمنا اگر شاغلی قسمت شغل رو پر نکن با وارد کردن تاریخ اشتغال ارور میده!!!!

  • sahar می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   تا میتونی حجم فایلاتو کم کن. دقیقا هم هر چی میخاد جواب بده. مثلا مواظب باش بجای شماره منزل شماره همراه ندی که ارور میده. انشا… سریع انجام میشه

 30. ثنا می‌گه:

  وقتی ۴ نفر میخوان این چه توجیهی داره که چهل نفر را دعوت میکنند؟
  اگه گفتین…….چهل ضربدر هشتاد تومن؟؟؟؟۳۶۰۰۰۰۰ برای یک رشته حالا یک ریاضی دان بشینه حساب کنه چند رشته و چند محل وجود داره ضرب در ۳۶۰۰۰۰۰

 31. احمد می‌گه:

  کدوم خدمات دقیقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 32. حامد-مخابرات سیستم می‌گه:

  کسی از دوستان در مورد نحوه مصاحبه خواجه نصیر، صنعتی اصفهان یا فردوسی مشهد اطلاعی داره؟

 33. مهدی می‌گه:

  اقای وزیر چه خدماتی دانشگاه داده که ما ندیدیم و لی شما دیدید، ما که رفتیم مصاحبه اب هم داخل دانشگاه ندیدیم چه برسه به خدمات دیگر،

 34. شاکی می‌گه:

  خدمات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ما رفتیم دانشگاه تهران
  حتی یه لیوان آب هم دستمون ندادند تا ۹ شب معطل شدیم سر پا بودیم
  دریغ از یه صندلی

 35. ﻓﻴﺰﻳﻮ ﮔﻴﺎﻩ می‌گه:

  ﺧﺪﻣﺎﺕ!

 36. داوطلب می‌گه:

  اقای وزیر ،خدمات دانشگاهها را با ذکر مثال توضیح بده.

 37. امیدوار می‌گه:

  هیچ علت دیگریجز تامین کسری بودجه دانشگاه ها نمی تونه داشته باشه ببخشید کدام خدمت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما که چیزی احساس نکردیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 38. فرهاد IT می‌گه:

  دانشگاه خواجه نصیر بدترین برخورد رو داشتن. تازه یک روز هم اضافه گفتند برای تحویل مدارک بیاین که به دانشجو هزینه اضافی رفت و آمد و زمان تحمیل میکنه. چه خدمتی اضافه کردند؟ به نظر من باید وزیر علوم از این دانشگاه بخواد مازاد هزینه رو به دانشجوها پس بده. هیچ منظقی در این هزینه ۸۰ تومان نیست.

  • معدنی س می‌گه:

   این چه برنامه ای هس که برا تشکیل پرونده هم مارو به دانشگاه میکشند.پس این اینترنت چیه؟؟؟؟

  • فرهاد IT می‌گه:

   نه بابک جان. من دعوت به مصاحبه شدم. گفتن تا ۲۲ اردیبشهت بیاین مدارک رو تحویل بدین. تاریخ مصاحبه رو هم هنوز مشخص نکردند دقیقا!من دیروز رفتم.همه مدارکی رو که تو سایت زده بودن بردم. ولی اصلا مسوول تحصیلات تکمیلی توجیه نبود که چه مدارکی میخوان. . گفت فقط مدارک کارشناسی و ارشد رو بده. من گفتم زبان هم دارم نمیخواین گفت نه. روز مصاحبه.
   بعد که داشتم بر میگشتم بهم زنگ زدن بیا مدرک زبانتم بده!!

 39. هانا می‌گه:

  منظورشون از “خدمات‏”‏ دقیقا چیه؟

درج نظر