مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی  پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

جزئیات آمار شرکت کنندگان کنکور دکتری ۹۳

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جزئیات آماری شرکت کنندگان در این دوره از آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۳ گفت: از میان ۲۴۰ هزار داوطلب کنکور دکتری در نهایت ۴۹ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۹۱ در آزمون دکتری ۹۳ ثبت نام کردند و آزمون در یک جلسه در ۱۶ اسفندماه ۹۲ در ۸ گروه آموزشی برای ۲۶۷ کد رشته امتحانی برگزار شد.

وی افزود: از تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۹۱ داوطلب شرکت کننده ۱۹۴ هزار و ۲۹۶ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و تعداد ۴۶ هزار و ۹۵ نفر در آزمون غایب بودند. از تعداد ۱۹۴ هزار و ۲۹۶ نفر شرکت کننده در آزمون ۸۳ هزار و ۶۴۰ داوطلب زن و ۱۱۰ هزار و ۶۵۶ داوطلب مرد بودند.

توکلی خاطرنشان کرد: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم شد و در روز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه ۹۳ بر روی سایت ستجش قرار داده شد که از میان ۱۹۴ هزار شرکت کننده ۴۹ هزار و ۵۳۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی اظهار داشت: از میان افراد مجاز به انتخاب رشته ۲۰ هزار و ۱۲۴ نفر زن و ۲۹ هزار و ۴۱۳ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شدند در فاصله روزهای سوم تا هشتم اردیبهشت ماه بر اساس اطلاعلات دانشگاه ها و دفترچه حداکثر ۵۰ کد رشته محل (در صورت وجود) نسب به انتخاب رشته اقدام کردند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳)

  1. sociology می‌گه:

    خواهشا کمک کنید.برگه سابمیت رو مجله نمیده .راه دیگری هست مقالاتم شش ماهه در حال داوریه ارایه بدم.ممنون اطلاع بدین

  2. هستی می‌گه:

    تا حالا الحمدلله. ببینیم بقیش چی میشه…

درج نظر