مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

شرایط معرفی شدگان بورس اعزام به خارج از كشور

سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات اولیه مورد نیاز داوطلبان معرفی شده به بورس دکتری خارج از کشور را ارائه کرد.

به گزارش پی اچ دی تست ، آندسته از داوطلبانی که علاقه مندی خود را به بورس اعزام به خارج از كشور درفرم انتخاب رشته محلهاي تحصيلي اعلام کرده اند، باتوجه به ظرفيتهاي اعلام شده در هركد رشته امتحاني افرادي كه از نظر علمي در رديف 2 برابر ظرفيت قرار گرفته اند دركارنامه اعلام نتايج اين مرحله به عنوان معرفي شده بورسيه اعزام به خارج از كشور مشخص شده اند كه هماهنگی لازم جهت انجام مصاحبه و سایر مراحل به طريق مقتضي از طریق اداره کل بورس و اعزام به خارج از كشور سازمان امور دانشجويان با آنها بعمل خواهد آمد لذا از مراجعه حضوری به این سازمان واداره كل مذكور خودداری کنند.

داوطلبانی که به رشته بورسیه دستگاهها و سازمانهای مختلف معرفی شده اند ، لازم است تاکید شود که علاوه بر شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه) که توسط دانشگاه پذیرنده صورت می گیرد می بایست شرایط و ضوابط مربوط به ارگان بورس دهنده را نیز دارا بوده و از طریق ارگان بورس دهنده مراتب تایید به سازمان اعلام شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. عمران گفت:

  دوستانی که رفتن مصاحبه نظراشونو بدن ببینیم چه خبر بوده؟ ما که رفتیم رقیبمون نیومده بود. دیگه اطلاع ندارم بعدا بهش خبر داده باشن و اومده باشه یا نه ولی اونموقع نبود. مصاحبه عم کاملا علمی بود و عقیدتی ای در کار نبود یه استاد بیشتر مصاحبه کننده نبود که اونم فقط یه فرم شبیه فرم دکتری رو پر کرد و هیج مورد خارج فرم رو برای من لحاظ نکرد(نامردی کرد)

 2. دوست گفت:

  سلام
  در مراجعه ای که به اداره کل بورس و امور دانشجویان داشتم به من گفتن که تا یک ماه دیگر اطلاع رسانی صورت میگیرد.

 3. نيلوفر (ارتباطات( گفت:

  بچه ها كسي مي دونه معمولا براي بورس به كدوم كشورها مي فرستن؟ من استراليا و فرانسه رو ميدونم

 4. صادق-مدیریت گفت:

  من رتبه انتخاب بورسم خارجم شده 3 (رتبه کنمورم هم 11). رشته م مدیریت هست و ظرفیت بورس 2 نفر. یعنی باید 4 نفر دعوت به مصاحبه میشدن اما من دعوت نشدم. دقیقا چه اتفاقی داره میفته ؟!!
  لطفا راهنماییم کنید.

 5. میلاد گفت:

  معلوم نیس کی مصاحبه هستش؟ پس ما رو میخوان سورپرایز کنن یهوییی؟

 6. دوست گفت:

  از دوستان خواهشمندم در صورت امکان به سوالات من در مورد بورس اعزام به خارج جواب بدهند برایم بسیار بسیارحیاتی است:
  ۱٫در یک سرچی که کردم متوجه شدم هنوز از بورسیه های سال ۹۱ به بعد افرادی مانده اند که اعزام نشده اند. و در خود دفترچه هم نوشته شده بود” اعطای بورس تحصیلی و مزایای ناشی از آن صرفاً امتیاز اعطایی از سوی سازمان امور دانشجویان است و در صورت وجود اعتبار قابل پرداخت خواهد بود.” این یعنی که این اعزام قطعی نیست؟
  ۲٫ کشورهایی که سال قبل اعلام کرده اند شامل شش کشور (چین, روسیه, امریکای جنوبی, هند,ژاپن و؟)میباشد که در رشته ی تحصیلی ما دانشگاه های ایران دست کمی از این کشورها ندارند. لطفا در صورت آشنایی با کسی که اخیرا با استفاده از بورس وزارت علوم اعزام شده اطلاعاتی را در مورد کشور و دانشگاه مقصد و شرایط پرداخت مقرری آنها بدهید.

  از روز اعلام نتایج هر روز به اداره بورس زنگ زده ام اما جواب نداده اند. شهرستانم و بنا به دلایلی فعلا امکان آمدن به تهران را ندارم.
  ممنون میشوم که راهنماییم کنید.

  • محمدرضا گفت:

   کلا که تلفن جواب نمیدند
   1- کلا روال سال های گذشه با امسال متفاوته. سال های پیش حتی پول هم کم میاوردند بعضا و خیلی دیر پول پرداخت میکردند. امسال تعداد بورس ها یک سوم شده پس احتمالا شرایط یکم بهتر میشه

   2- کشورهایی که گفتید فول فاند هستند وبقیه کشورها بسته به هزینه های کشوریه درصدی از هزینه ها فاند میدادند. ولی امسال میگند یکم بهتر پول دارند

   موفق باشید

 7. ساسان گفت:

  خبر مهم

  دوستان همگی یک سری به سایت جذب بزنین ببینین چه شرایطی برا بورس گذاشتن اونوقت همه از ادامه تحصیل ناامید میشین

 8. منابع طبیعی گفت:

  آقا پیام برای اعزام به خارج تو رشته ما 2 نفر دعوت شدن و من رتبه 2 کنکورم
  شرایطش چیه؟
  بنظرتون کی جوابش میاد؟