مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پذیرش دکتری بدون آزمون 1393 دانشگاه شاهرود

دانشگاه شاهرود در نظر دارد براساس شیوه نامه اجرايي پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز در مقطع دكتري براي سال تحصيلي 94-93 اقدام به پذيرش دانشجو نمايد.

به گزارش پی اچ دی تست،‌ اطلاعیه دانشگاه شاهرود به شرح زیر است :

در اجرای سیاست­های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان و به منظور تسهیل ادامه تحصیل برگزیدگان علمی و دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی­ارشد، شیوه­نامه ذیل بر اساس ماده 8 آئین­نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره­های تحصیلی بالاتر (شماره 22354/ و، مورخ 2/3/91)  تدوین شده است.

ماده1: به منظور رعایت اختصار، واژه­های زیر در این شیوه­نامه به کار می­رود:

دانشگاه: دانشگاه شاهرود.

سازمان سنجش: سازمان سنجش آموزش کشور.

دوره تحصیلی پایین­تر: دوره تحصیلی فعلی متقاضی.

دوره تحصیلی بالا­تر: دوره تحصیلی بعدی متقاضی.

شورای اجرائی: شورای شورای کارشناسی شیوه­نامه اجرائی پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز در مقطع دکتری که اعضای آن معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیر تحصیلات تکمیلی، مدیر دفتر استعدادهای درخشان، رئیس یا معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده مربوطه و مدیر گروه آموزشی مربوطه می­باشند.

کد محل تحصیل: هر یک از کدهای محل تحصیل مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته­های تحصیلی سازمان سنجش آموزش کشور در سال ورود دانشجو به دانشگاه

هم رشته- هم ورودی: منظور دانشجویان ثبت نام شده در هر یک از کد محل­های تحصیل مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته­های تحصیلی آزمون­های سراسری سازمان سنجش می­باشد.

مقاله مستخرج از پایان نامه: مقاله­ای است که اولاً در آن داوطلب نفر اول باشد یا نام وی بلافاصله بعد از نام اساتید راهنما و مشاور ذکر شده باشد و در صورت همکاری دانشجوی دیگر، نام دانشجوی همکار باید بعد از نام داوطلبی باشد که انجام پایان نامه به عهده او است. ثانیاً مقاله با ذکر آدرس دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد داوطلب منتشر شده باشد.

مجله علمي- پژوهشي معتبر: مجله علمی – پژوهشی معتبر  اعم از مجله علمی – پژوهشی معتبر داخلی و خارجی است. مجله معتبر داخلی مجله­ای است که دارای درجه علمی – پژوهشی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حوزه علمیه باشد. مجله علمی معتبر خارجی مجله­ای است که امتیاز آن متناسب با درجه اعتبار آن توسط هیات ممیزه دانشگاه تعیین می­شود.

ماده 2: شرايط عمومي متقاضیان:

1-     دارا بودن صلاحيت عمومي به تشخيص هيأت مركزي گزينش دانشجو.

2-     نداشتن منع قانوني براي ادامه تحصيل از لحاظ خدمت وظيفه عمومي براي داوطلبان مرد.

 

ماده 3: شرایط اولیه متقاضیان:

1-   داشتن دانشنامه كارشناسي­ارشد (فوق ليسانس) يا بالاتر متناسب با رشته­هاي تحصيلي مورد تقاضا از يكي از دانشگاه­هاي دولتی داخل كشور (دوره­های حضوری) كه به تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري رسيده باشد.

2-   امكان استفاده از اين شیوه­نامه فقط براي متقاضياني كه دوره كارشناسي­ارشد آنها هم رشته با دوره دكتري مورد تقاضا بوده و يا رشته دوره كارشناسي­ارشد ايشان حداقل 80% با رشته مورد نظر هم­پوشاني داشته باشد امكان­پذير است (تشخيص هم­پوشاني با شورای اجرائی خواهد بود).

3-     متقاضیان می­بایست حداکثر تا پایان خرداد سال مورد تقاضا دانش­آموخته شوند.

4-     در زمان تقاضا بیش از یک سال از دانش­آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

تبصره:  زمان یک سال تحصیلی تا سه سال قابل افزایش است، درصورتی که متقاضی به ازای هر سال اضافی، حداقل یک مقاله علمی پژوهشی معتبر پذیرفته/ چاپ شده (مازاد بر حداقل مقالات مورد نیاز در شرایط اختصاصی) داشته باشد که نام دانشجو به نام مؤلف اول ثبت شده باشد.

5-     موفقيت در يكي از آزمون­هاي زبان انگليسي به شرح ذيل:

 • داشتن نمره حداقل 50 از آزمون MCHE.
 • داشتن نمره حداقل 5 از آزمون IELTS.
 • داشتن نمره حداقل 470 از آزمون TOLIMO.
 • داشتن نمره حداقل 470 از آزمون TOEFL.

تبصره 1: داوطلب بايد ترجيحاً در هنگام ورود به دوره دكتري مدرك قبولي معتبر كه بيش از دو سال از تاريخ اخذ آن نگذشته باشد در يكي از آزمون­هاي فوق را ارائه نموده و يا اين مدرك را تا زمان ارزيابي جامع ارائه نمايد. در غير اين صورت دانشجو مجوز شركت در ارزيابي جامع را نداشته و از ادامه تحصيل محروم خواهد شد.

ماده 4: شرایط اختصاصی متقاضیان:

دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره کارشناسی­ارشد با احتساب نمره پایان­نامه (دفاع از پایان­نامه با درجه عالی) جزو
رتبه­های اول تا سوم دانشجویان هم رشته – هم ورودی خود بوده و یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

1-     دارا بودن حداقل دو مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمي- پژوهشي معتبر.

2-     دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی­ارشد (با تائید مراجع ذی­صلاح) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمي- پژوهشي معتبر.

3-     رتبه اول المپیادهای علمی دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی­ارشد (با تأييد مراجع ذی­صلاح) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمي- پژوهشي معتبر.

4-     دانش­آموخته رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی­ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمي- پژوهشي معتبر.

5-     دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش‌آموزی (با تائید مراجع ذی­صلاح) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمي- پژوهشي معتبر.

6-   رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره­های معتبر علمی (از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی­ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمي- پژوهشي معتبر.

ماده 5: ظرفیت پذیرش افراد مشمول این شیوه­نامه، معادل بیست درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در هر کد محل تحصیل دوره تحصیلی بالاتر (مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته­های تحصیلی) است که 10% آن به داوطلبان حائز شرایط داخل و 10% به دانشجویان حائز شرایط سایر دانشگاه­ها اختصاص داده می­شود.

ماده 6: تحصیل پذیرفته شدگان نهایی از طریق این شیوه­نامه به صورت رایگان (بدون پرداخت شهریه تحصیلی) بوده و تابع کلیه مقررات و آیین­نامه­های تحصیل در دوره دکتری دانشگاه می­باشد.

 

ماده 7: دانشجوياني كه از طريق این تسهیلات در اين دانشگاه پذيرفته شوند، در صورتی که پس از ثبت نام و شروع به تحصیل، از ادامه تحصیل انصراف دهند، ملزم به پرداخت هزينه آموزش رايگان در نيمسال اول همان سال تحصیلی بر اساس تعرفه­های مصوب برای دانشجویان ورودی آن سال خواهند بود.

 

ماده 8: تغییر رشته و محل تحصیل افراد پذیرفته شده از طریق این شیوه­نامه امکان­پذیر نیست.

ماده 9: مسئولیت حسن اجرا و نظارت بر اجرای این شیوه­نامه بر عهده معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شاهرود است و در شرح و تفسیر مفاد، نظر آن معاونت مورد استناد خواهد بود.

ماده 10: این شیوه­نامه مشتمل بر یک مقدمه، 10 ماده و 1 تبصره در جلسه مورخ 31/1/1393 شورای دانشگاه شاهرود به تصویب رسید و برای پذیرش دانشجو از سال تحصیلی 94 – 93 قابل اجرا است.

 

مراحل اجرايي:

 نحوه ثبت نام:

            1- ثبت نام بصورت اينترنتي بوده و داوطلبان براي ثبت نام بايد از تاريخ 15/3/1393 به آدرس اينترنتي http://golestan.shahroodut.ac.ir مراجعه كرده و گزينه متقاضي شركت در آزمون را انتخاب نمايند.

            2- داوطلبان بايد تمامي مراحل لازم براي ثبت نام اينترنتي شركت در آزمون را انجام داده و گواهي پذيرش از سيستم دريافت نمايند.

            3- هزينه ثبت نام مبلغ 000/350 ريال (سیصد و پنجاه هزار ريال) مي باشد. مبلغ هزينه بايد به حساب سيبا به شماره 2178612988005 بانك ملي شعبه مركزي شاهرود به نام درآمدهاي اختصاصي دانشگاه شاهرود واريز شود.

نكته مهم: لازم است متقاضي در حين ثبت نام شماره و تاريخ فيش بانكي را در سيستم ثبت كرده و اصل فيش بانكي را به همراه ساير مدارك مورد نياز از طريق پست پيشتاز به دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه شاهرود ارسال نمايد. مبلغ واریز شده توسط متقاضی به هیچ وجه برگشت داده نمی شود.

4-    داوطلبان باید اصل مدارک مورد نیاز را با پست پیشتاز به آدرس: شاهرود- بلوار دانشگاه- دانشگاه شاهرود- دبیرخانه مرکزی، دفتر استعدادهای درخشان (لطفاً روي پاكت عنوان مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری، و نام رشته-گرایش ذکر شود)- صندوق پستی: 316- کدپستی:  3619995161  ارسال نمايند به گونه ای که این مدارک حد اکثر تا 15/4/93 دریافت گردد. لطفا رسيد پستي را برای اطمینان از دریافت مدارک ارسالی نزد خود نگاه دارید.

توجه: به مدارکی که بعد از تاریخ 15/4/93 دریافت شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تبصره 1) داوطلبين گرامي توجه نمايند كه تا مهلت زماني 15/4/93 ثبت نام خود را قطعي نمايند؛ زيرا انجام ثبت نام پس از تاريخ فوق امكان پذير نمي باشد.

تبصره 2) درخواست ثبت نام بصورت غير اينترنتي امكان پذير نمي باشد.

تبصره 3) مدارك ارسالي داوطلبان و وجه پرداختي آنها به هيچ وجه مسترد نمي گردد.

مدارك مورد نياز:

1-     تصوير كارت ملي(پشت و رو) و تصوير شناسنامه متقاضي.

2-     دو قطعه عكس 4×3 همانند و جديد از متقاضي با ذكر مشخصات در پشت آنها.

3-   تصوير گواهي كارشناسي و كارشناسي ارشد متقاضي كه معدل هر مقطع در آنها ذكر شده باشد. ضمنا، کلیه دانشجويان متقاضی (دکتری بدون آزمون) بايد تأييد اتمام دوره کارشناسی ارشد (فرم شماره 2) را ضميمه نمايند. همچنين ارسال ريز نمرات واحدهاي گذرانيده شده (به صورت رسمي و يا به صورت تايپ شده با امضاء داوطلب براي اين دسته از متقاضيان) ضرورت دارد.

4-     فرم تكميل شده شماره 1 همراه با كليه ضمائم آن.

5-     تصوير كارت پايان خدمت وظيفه عمومي يا معافيت يا دفترچه آماده به خدمت معتبر براي داوطلبان مرد.

تبصره 1) داوطلباني كه در حال انجام خدمت وظيفه هستند مي توانند با ارائه گواهي از يگان محل خدمت خود مبني بر اينكه تا پايان شهريور ماه سال 1393 خدمت وظيفه را به پايان خواهند رساند تقاضاي پذيرش بدهند.

تبصره 2) دارندگان دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غيبت كه تاريخ اعزام آنها پس از تاريخ 1/7/93 باشد مي توانند متقاضي پذيرش بدون آزمون باشند.

6-    تصوير گواهي مربوط به احراز حداقل نمره مورد پذيرش دانشگاه در زبان انگليسي (ماده 3 شیوه نامه، شرايط اولیه داوطلبان) براي دارندگان مدرك مورد نياز.

7-   اصل و فتوكپي رسيد بانكي به مبلغ 000/350 (سیصد و پنجاه هزار ريال) به حساب سيبا به شماره 2178612988005 بانك ملي شعبه مركزي شاهرود به نام درآمدهاي اختصاصي دانشگاه صنعتي شاهرود.

8-    مدارك لازم مبني بر دارا بودن شرايط لازم براي استفاده از تسهیلات ( شامل كپي كامل از مقالات و ساير مدارك و مستندات موردنياز اشاره شده در شیوه­نامه اجرائی پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز درمقطع دكتري).

9-      گواهي پذيرش ثبت نام اينترنتي (كه توسط داوطلب از طريق سيستم گلستان دريافت شده است).

10-   ذكر نام و نشاني محل تحصيل كارشناسي ارشد و آدرس تماس (تلفن تماس ثابت و همراه/پست الكترونيكي) دو(2) نفر از استادان دوران تحصيلي (ترجيحاً دوره كارشناسي ارشد) براي بررسي صلاحيت علمي داوطلب به همراه توصيه نامه از اين اساتيد.

از متقاضيان واجد شرايط، توسط دانشكده مربوطه مصاحبه به عمل آمده و درصورت احراز شرايط، از آنها جهت طي مراحل اداري ثبت نام مشروط به عمل خواهد آمد.

–         به مدارك ناقص و يا ارسال شده پس از تاريخ مذكور ترتيب اثر داده نخواهد شد.

–         شماره تلفن دفتر استعدادهاي درخشان:  پردیس مهندسی و فناوری های نوین 47–  3300240، داخلی 3377

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. امير گفت:

  با سلام
  من غير انتفاعي درس خوندم مي شه شركت كنم؟

 2. ghazal گفت:

  اینجا مصاحبه نداره؟؟؟!!! چیزی ننوشته آخه

 3. مهدی گفت:

  چه رشته هایی داره؟

 4. farzane گفت:

  با سلام.بجه ها ورودی من ۱۱ نفر بوده.من نفر دوم بودم.شامل رتبه ده درصد به بالا میشم به نظرشما؟

 5. علی گفت:

  کدوم رشته ها رو پذیرش می کنه؟ از کجا میشه دید؟

  • وحید گفت:

   برو داخل سایت دانشگاه شاهرود بعدش گروه رشتتو انتخاب کن بعدش ببین اون رشته ای که میخوای دکتری داره یا نه؟ اگر داشته باشه 99% سهمیه استعداد درخشان هم بهش میدن ولی بعدش که دیدی داشت حتما به شماره تحصیلات تکمیلی شاهرود هم زنگ بزن.شماره تماسش داخل سایتش هست.

 6. منتظر گفت:

  درسته شرایطش به دانشجوها نمیخوره اما شرایطش برای فارغ التحصیل ها خوبه بنظرم شرایطش بهتر از دانشگاه هایی که آسون میزارن همه شرکت کنن و 80 پول بگیرن آخه هیج وقت شریف نمیاد بصرف معدل یک دانشجو از دانشگاه شهرستان رو بگیره اما اینا دران 35 میگیرن راست و حسینی هم میگن کسایی که این شرایطو دارن شرکت کنند.من چهار سال پیش کارشناسی شاهرود بودم ارشد هم یک دانشگاه بهتر بودم تو تهران اما شاهرود خیلی سخت گیرم و منظم تر بود بدون باند بازی پارسال چند دانشگاه خوب دعوت به مصاحبه شدم اما فقط اصراف پول و وقت بود

  • وحید گفت:

   انصافا راست و درست میگی. شاهرود دانشگاه سخت گیری هست اما خیلی منظم و به فکر دانشجوهاش هست.مثلا خواگاه به همه میده حتی به آقایون به خانما که حتما البته روزانه ها.شبانه هم تا جایی که بتونه میده. یا مراسمای مختلف فرهنگیشون همیشه به راه و برای دانشجویی که درد غربتو میکشه خیلی بهش حال میده

 7. ستاره گفت:

  بچه ها اگه قبول شیم مثل روزانهست؟ یا پول ازمون می خوان؟

 8. سالار گفت:

  حالا پذیرش در چه رشته هایی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. دانشگاه شاهرود گفت:

  قابل توجه دوستان گرامی. دانشگاه صنعتی شاهرود که به تازگی به دانشگاه جامع شاهرود تبدیل شده، بهترین دانشگاه در استان سمنان می باشد که از نطر سطح علمی و تعداد نفرات در هیات علمی و تجهیزات آزمایشگاهی حرف اول را در سطح استان سمنان می زند و همچنین در کل کشور یکی از دانشگاهای مطرح می باشد. لطفا قبل از قضاوت در خصوص هر دانشگاهی اطلاعات کافی در خصوص آن دانشگاه کسب کنید تا منجر بهگمراه کردن دوستان خود نشوید.
  موفق باشید

 10. sms گفت:

  دانشگاه شهرستان دیگه حتما تا خرداد دانشجو میگیره خیلی به روز کار میکنند….

 11. ایدا گفت:

  سلام وخداقوت به همه کسی خبر داره دانشگاه تهران وتربیت مدرس فراخوانشون کی میزنن

 12. سارا گفت:

  سلام بچه ها لطفا یکی جواب منو بده . من که الان میخوام فقط استعداد درخشان شرکت کنم دیگه نیازی نیست هیچ کاری انجام بدم. یعنی باید تا زمانی که هر دانشگاه شرایطشو اعلام میکنه منتظر بمونم؟

  • فاطمه گفت:

   یعنی چی هیچکاری نباید انجام بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟
   اگر مدارکتون ارسال کردین که باید منتظر باشین تا اسامی دعوت به مصاحبه ها بیاد
   در این مدتم بد نیست یک نگاهی به دروس تخصص تون بندازین چون روز مصاحبه ازتون سوال میپرسی

  • فرزانه گفت:

   سلام بله باید هر دانشگاهی که اطلاعیه بزنه شما اقدام کنید.

 13. وحید گفت:

  اهای مدیر سایت که زحمت کشیدید و می کشید ضمن تشکر رشته های مورد نیاز را درج کنید تشکر

 14. فاطمه گفت:

  خدا رحم کرده کنکور هست وگرنه اگه همه چیز دست دانشگاهها بود باید تا آخر عمر آه میکشیدیم و از دست قوانین و تبصره هاشون حرص میخوردیم

 15. برق کنترل گفت:

  من خودم دانشجوی دانشگاه شاهرود بودم دوران کارشناسی.استاد خیلی بی سواد و مغروری داره این دانشگاه و همه استادید مشهدی هستند و اندازه که استاد این دانشگاه سخت گیری می کردن فکر نکنم شریف این کار می کرد.خیلی مزخرف هست.و من قبلا حدسمی زدم شرایطشون اینقدر سخت باشه.

 16. SMS گفت:

  شاید من متوجه نشدم
  پذیرش شاهرود نیست حتما هارواردی اکسفوردی جاییه؟؟؟؟!!!!

 17. تجربه کننده بنده حقیر از شیوه پذیرش استعداد درخشان گفت:

  باید دو سال مطرح کرد:
  1- آیا خود اساتید عزیزمان (تمام دانشگاه ها) زمان فارغ التحصیلی ارشدشون این شرایطو داشتن
  2- حالا فقط و فقط بگن اون عزیزی که پذیرفته شده فارغ التحصیل کدوم دانشگاست…. حتی اسمش هم نگن قبول داریم
  امیدواریم جامعه از قبیله گرایی دوری کنه و به سمت عدالت و مساوات گرایش بیشتری پیدا کنه…به عمل کار براید به سخندانی نیست!!!

 18. محمدی گفت:

  پیش خودشون چی فکر میکنن که اینقدر سخت گرفتن خداوکیلی؟؟؟؟

 19. فكم افتاد گفت:

  چه خبر خوب اين دانشگاه يه استاد كاملم نداره( البته تو گرايش من)
  اگه داشت چه كار ميكرد

 20. ارمان گفت:

  دانشگاه امیر کبیر با اون اعتبارش همچین شرایطی نذاشته. این دانشگاه های شهرستان فک کردن چه خبره!!!!!!!!!!!!!!!

 21. هادی گفت:

  خوب مدرک زبان رو حداقل برا زمان مصاحبه بخوان نه اینکه همین اول کاری، تاریخ ازمون هایی هم که براشون معتبره به این تاریخ نمیرسه

 22. VAHID گفت:

  منم دانشجوی خودشون هستم ولی به قول شما انقدر شرایط خاص و سخت گذاشتن که منم نمیتونم برم!!! مثلا من کجا میتونم تا خرداد دفاع کنم؟ یا من که هنوز پایان نامم تموم نشده مقاله علمی پژوهشی از پایان نامه از کجا بیارم؟

 23. سعید گفت:

  به به چه شرایطی. خب فردی با این شرایط بره خارج که بهتره.

 24. Water Engineering گفت:

  فکر کردن دارند برای MIT یا استنفورد دانشجو می گیرند

  آخه کدام دانشجوی ارشد تا پایان خرداد دانش آموخته می شود.

  مگر اجبار شرایط غیر ممکن بذارید

  از همان ابتدا بگوئید نمی گیریم

  • ژنتیک گفت:

   آره واقعا
   خیلی سخته برای دانشجوی ترم چهار که هم یایان نامه اش رو دفاع کنه و هم دو مقاله بتونه تا پایان خرداد پذیرش کنه.

   • جواد گفت:

    نه اینکه سخته بهتر است بگوییم غیر ممکنه.
    نتیجه ای که باید گرفت اینه که این آیین نامه مال دانشجوهایی که ترم آخر ارشد هستند نیست.