مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه کاشان در سال ۹۳

دانشگاه کاشان براساس آئین نامه «ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های بالاتر» مصوب ۱۳۹۰/۲/۵ شورای هدایت استعدادهای درخشان (آیین نامه شماره ۲۲۳۵۴/و مورخ ۱۳۹۱/۳/۲ و شیوه نامه اجرایی ۲۲۴۴۴/۲۱ مورخ ۱۳۹۲/۲/۲۲ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانش آموختگان و دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در دانشجوی دکتری می پذیرد.

مشاهده رشته های پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه کاشان در سال تحصیلی ۹۳ – ۹۴

شرایط عمومی داوطلبان:

۱- پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو.

۳- نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

شرایط اختصاصی داوطلبان:

دانشجویان نیمسال چهارم و دانش آموختگان دوره های روزانه و شبانه کارشناسی ارشد باید به لحاظ میانگین کل دوره جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد باشند. در مورد دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد آموزش محور ارائه مقاله مستخرج از پایان نامه موضوعیت نداشته و به این لحاظ ارائه مقاله علمی پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی کفایت دارد.

تبصره ۱- در مورد دانش آموختگان کارشناسی ارشد، معدل کل باید با احتساب نمره پایان نامه و برای دانشجویان نیمسال چهارم بدون احتساب نمره پایان نامه ملاک رتبه بندی آموزشی باشد. در هر صورت استفاده از این تسهیلات منوط به دفاع از پایان نامه با درجه عالی خواهد بود.

تبصره ۲- در صورتی که تعداد هر ورودی در هر کد رشته- محل در دوره کارشناسی ارشد تا ۵ نفر باشد، صرفاً رتبه اول، چنانچه ظرفیت پذیرش بین ۶ تا ۱۰ نفر باشد، رتبه های اول و دوم و برای ۱۱ نفر و بالاتر، رتبه های اول تا سوم می توانند متقاضی پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری باشند.

تبصره ۳- طرح ملی، اثر بدیع یا تالیف و طرح پژوهشی تقاضا محور (براساس نیاز یک دستگاه) با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می تواند جایگزین مقاله شود.

توضیحات مهم:

۱- براساس آئین نامه، مدارک متقاضیانی قابل بررسی خواهد بود که تاریخ دانش آموختگی ایشان از ۱۳۹۰/۷/۱ لغایت ۱۳۹۳/۶/۳۱ باشد.

۲- پذیرش بدون آزمون دانش آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد در مقطع دکتری، مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیتها و سوابق داوطلبین و انجام مصاحبه صورت می پذیرد. بدیهی است ارسال مدارک، هیچ گونه حقی برای دواطلب ایجاد نخواهد کرد.

۳- اسامی پذیرفته شدگان همراه با مدارک و مستندات مربوطه برای تطبیق شرایط و اعلام پذیرفته شدگان نهایی به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

۴- پذیرش دانشجویان دکتری بدون آزمون در هر رشته- گرایش منوط به ثبت­نام قبول­شدگان آزمون دکتری سال تحصیلی ۱۳۹۳ در آن رشته- گرایش می­باشد.

۵- دانشجویانی که از طریق این تسهیلات در این دانشگاه پذیرفته شوند درصورتیکه پس از ثبت نام از تحصیل منصرف شوند ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان خواهند بود.

متقاضیان می بایست کلیه مدارک موردنیاز به شرح زیر را حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۳/۲/۱۸ با پست پیشتاز به نشانی کاشان، بلوار قطب راوندی، دانشگاه کاشان، مدیریت تحصیلات تکمیلی و استعدادهای درخشان- کد پستی ۵۱۱۶۷-۸۷۳۱۷ ارسال و رسید پستی را نزد خود نگاه دارند. درج عبارت «مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری» و نیز نام رشته- گرایش مورد تقاضا بر روی پاکت پستی الزامی است.

 

مدارک مورد نیاز:

۱- فرم تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون دکتری

۲- گواهی رتبه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد

۳- یک نسخه از کلیه فعالیتهای پژوهشی شامل مقاله، کتاب و …

۴- ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد (آن دسته از متقاضیانی که دانش آموخته دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند می بایست ریزنمرات مقطع کاردانی را نیز ارسال نمایند).

۵- تصویر گواهی فراغت از تحصیل مقاطع دانشگاهی

۶- تصویر صفحه اول پایان نامه کارشناسی ارشد (صفحه صورتجلسه- ویژه دانش آموختگان کارشناسی ارشد)

۷- تصویر مدرک زبان (در صورت وجود) که در ان نمره اخذ شده مشخص باشد.

۸- یک نسخه از مدارک مربوط به افتخارات و جوایز علمی (در صورت وجود)

۹- یک نسخه کپی از کلیه صفحات شناسنامه

۱۰- تصویر کارت ملی(پشت و رو)

۱۱- تصویر مدرک وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)

۱۲- اصل فیش بانکی به مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال (معادل یکصد و بیست هزار تومان) بابت ثبت نام در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه کاشان به حساب درآمدهای معاونت آموزشی دانشگاه کاشان به شماره ۱۶۰۹۰۶۵۷۲۵۵۲ نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه کاشان.

توضیح: داوطلبان دعوت شده جهت مصاحبه می بایست مدارک مربوط به موارد ۵ تا ۱۱ را در روز مصاحبه همراه خود داشته باشند.

مدارک ارسالی و وجه واریزی به هیج وجه مسترد نمی گردد. داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به قسمت استعدادهای درخشان معاونت آموزشی در سایت دانشگاه مراجعه و برای رفع ابهامات فقط از ساعت ۱۱ الی ۱۲ یا ۱۴ الی ۱۵ روزهای شنبه تا چهارشنبه با دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کاشان با شماره تلفن ۰۳۶۱۵۹۱۲۲۸۷ تماس حاصل فرمایند.

 

مدیریت تحصیلات تکمیلی و استعدادهای درخشان دانشگاه کاشان

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۹)

 1. samira می‌گه:

  کسی میدونه زمان مصاحبه اش کی هست؟؟

  • elham می‌گه:

   تاریخ مصاحبه رشته فیزیک ۳۰ اردیبهشت بود به من که روز قبلش زنگ زدن و گفتن فردا مصاحبه هست.تاریخ مصاحبه سایر رشته ها هم رو سایت دانشگاه کاشان هست .مصاحبه داوطلبان آزمون سراسری و استعدادهای درخشان دانشگاه کاشان همزمان بود.

 2. challenger می‌گه:

  سلام
  مصاحبه دانشجویان استعداد درخشان که میخوان بدون آزمون وارد مقطع دکتری بشن، همزمان با داوطلبانی هست که از طریق آزمون سراسری به دانشگاه معرفی شدن یا زمان مصاحبشون متفاوته؟
  من برای دانشگاه کاشان اقدام کردم. زمان مصاحبه داوطلبان آزمون سراسری رو نوشته ولی به اینکه مصاحبه بچه های استعداد درخشان همون روز هست یا نه اشاره ای نشده

 3. فاضل می‌گه:

  به نظر شما مهلتش تمدید نمیشه؟

 4. ... می‌گه:

  بچه های داشگاه ازاد میتونن شرکت کنن کسی ابخیزداری شرکت کرده

 5. berjis می‌گه:

  تصویر گواهی فراغت از تحصیل مقاطع دانشگاهی” همون مدرک لیسانس و ارشد؟
  من که دانشجوی ترم ۴ هستم و هنوز مدرک ارشدمو نگرفتم باید چیکار کنم؟ اگه نفرستم اشکالی پیش نمیاد؟

 6. حامد می‌گه:

  سلام
  من با دانشگاه تماس گرفتم. گفتند اشتباه درج شده و اصلاح کردند هزینه را.

 7. آنیا می‌گه:

  من که مدارکم رو نمی فرستم. خیلی گرونه… اگه هیچ کس نفرسته متوجه می شن که خیلی زیاده… اونم واسه یه دانشگاه شهرستانی!!!

 8. دانشجو می‌گه:

  لطفاً جواب بدین
  یعنی دانشگاه ازادی ها نمیتونن شرکت کنن؟؟؟
  من کارشناسی دانشگاه تهران بودم ارشد هم علامه قبول شدم اما بخاطر شرایط خاص نتونستم برم
  یعنی نمیتونم شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
  این چه معیاریه آخه

 9. معدنی س می‌گه:

  شریف ۸۰ تومن، صنعتی اصفهان ۲۰، کاشان ۱۲۰؟؟؟؟

 10. دوست می‌گه:

  “پذیرش دانشجویان دکتری بدون آزمون در هر رشته- گرایش منوط به ثبت­نام قبول­شدگان آزمون دکتری سال تحصیلی ۱۳۹۳ در آن رشته- گرایش می­باشد.”
  یعنی چی؟؟؟
  هر کی که کنکور قبول نشده نمیتونه شرکت کنه؟؟؟؟

 11. چه خبره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! می‌گه:

  بابا صنعتی اصفهان ۲۰ میگیره هااااااااااااااااا!!!!!!!!

 12. چه خبره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! می‌گه:

  ای بابا
  دانشگاه کاشان کاش کوتاه بیاد.با این هزینه که ملت فراری میشن .برن اونور به صرفه تره.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تازه اگرم برا مصاححبه دعوت بشیم کلی هم باید اونجا برا رفتن هزینه کرد!!!!!!!!
  واسه ما که نمیصرفه!!!!!!!!!!!!

 13. یه دوست می‌گه:

  شما که نمی خواهید ثبت نام کنید چرا ملت رو سر کار میذارید،۱۲۰ هزار تومن هزینه ثبت نام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خدایی انصافه خودتون بگید!!!!!!!!!!!! دانشگاه کاشان میخواد کمبود بودجشو یه جوری جبران کنه حالا به هر شکلی شده …

 14. بهنام می‌گه:

  من خودم شیراز خوندم
  دانشگاه آزادی نیستم
  جالبه گفته فقط روزانه و شبانه
  اگه یکی دانشگاه علوم تحقیقات تهران ارشد خونده باشه نمیتونه شرکت کنه
  یا اگه بین الملل شریف خونده باشه نمیتونه شرکت کنه

 15. challenger می‌گه:

  منظور از “تصویر گواهی فراغت از تحصیل مقاطع دانشگاهی” همون مدرک پایان نامه هستش؟ لطفا جواب بدید حیاتیه
  من الان یه مقاله کنفرانسی دارم که اکسپت شده ولی چاپ نشده به نظرتون طبق بند ۳ مدارک مورد نیاز، اونو تو مدارکم قرار بدم یا نه؟
  در ضمن من هنوز دفاع نکردم، ممکنه تو یه ماه آینده یکی دوتا مقاله برای ژورنال بفرستم. تکلیف این مقاله ها چی میشه؟ میشه نوشدارو بعد مرگ سهراب؟ یعنی هرچی مقاله بعد از ۱۸ اردیبهشت بفرستم دیگه به دردم نمیخوره؟ وای که چقدر سوال شد خواهشا جواب بدید. من خودم دانشگاه کاشان درس میخونم ولی یکی نیس درست و حسابی جواب این سوالا رو بده
  به نظرتون برای ۱۲۰۰۰۰ تومن باید به چه کسی اعتراض کرد؟ بگید من خودم تو دانشگاه حالشو میگیرم

 16. جواد می‌گه:

  همه دانشگاهها که دارن بر اساس همون آیین نامه قبلی پذیرش می کنن. آخه نفز چهارم با سوم فقط تو چند صدم فرق دارن آخه این رسمشه.

  • بله می‌گه:

   بله رسمشه.خوب شما می خوندید ۴ صدم بیشتر می شدید.شما برید رتبه های کنکورم ببینید میانگین ۲۱/۶۴۷ با میانگین ۲۱ در درصدهای کنکور امسال ۵۸ تا در رتبه با هم اختلاف دارند.اینجا کسی نپرسید این رسمشه؟؟؟
   مدیر سایت نظر رو تائید کنید.

 17. معدنی س می‌گه:

  من تاریخ فارغ التحصیلیم ۹۰٫۵٫۰۲هست برای اولین نفردر گرایش خودم چهار ترمه اونم دانشگاه تبریز با نمره ۲۰ دفاع کردم.اینم از شانس ما

 18. علی می‌گه:

  با این نرخایی که دوستان مسئول در دانشگاه‌ها اعلام می‌کنن، فکر کنم یواش یواش تا چند سال آینده، اپلای کردن برای امریکا و اروپا از لحاظ مالی مقرون به صرفه‌تر باشه.
  خدا رو شکر معلومم هست که ضوابط دقیقی داره، صنعتی اصفهان ۲۰ تومن، شریف ۸۰ تومن، کاشان ۱۲۰ تومن!

 19. امید می‌گه:

  واقعا دانشگاه کاشان چه فکری میکنه که ۱۲۰ هزار تومن برای ثبت نام میخاد. یعنی واقعا چه کار مهمی انجام میدند که این مبلغ نیازه؟!!
  دوستان یه زنگ به عنوان اعتراض به این کار دانشگاه بزنند. دانشگاه صنعتی اصفهان، ۲۰ هزار تومن میگیره، دانشگاه یزد ۴۰ هزارتومن، دانشگاه علم و صنعت ۸۰ هزار تومن
  اما ۱۲۰ هزار تومن اونم برای این دانشگاه سطح پایین یعنی چی؟!!!

 20. مبلغ ثبت نام می‌گه:

  مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال (معادل یکصد و بیست هزار تومان) بابت ثبت نام در فراخوان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

درج نظر